Şimdi Ara

Samsung ATIV Smart PC Pro 700T Kullanıcılar Kulübü (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.209
Cevap
36
Favori
181.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 700T A01 veya H02 li modelinden kalmadı sanırım. Birkaç gündür bakıyorum hiçbir sitede bulamadım. Ortalama fiyatları ne kadar olmalı bu cihazların?

Vatan computerda bir çalışan 2,200'e satılıyordu burada birkaç hafta önce demişti hangi modeldi o, alan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yukki
    Bir de bu ürün için taşıma ya da kullanma kılıfı (masada klavye olmadan açılı şekilde dik tutacak - microsoft surface pronun arkasındaki dayanak gibi, sony duo 11 ekranı gibi masada durmasını sağlamak için) var mıdır?

Ürünün orjinal aksesuar ve aparatları CES (Consumer Elecktronics Show) 2013 fuarında tanıtılmış olup ülkemizde şimdilik sadece ekran koruyucu film ve deri koltuk altı çantası satıldığı arkadaşlarımız tarafından tespit edilmiştir. Fuarda sergilenen aksesuar ve aparatlar ile ilgili fotoğrafları 5. sayfada @kendimce arkadaş paylaşmış. Ben klavvesiz olarak tableti dik tutma adına geçici çözüm olarak Trust Universal Stand for tablets'i kullanıyorum. Fare, klavye ve bu stand hakkındaki paylaşımlarımı daha önce şu linkte yapmıştım, oradan bakabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978
    ...
    İşe yararsa ilk sayfada gereken düzenlemelerle ilk sayfayı elden geçireceğim. Eklenmesini istediğiniz olmazsa olmaz ip uçları vs... varsa belirtin.
    S-Pen uygulaması Android Note 2 e epey beğenmiştim ve Note 2 ile windows taki S-Pen uygulamaları uyumlu olduğunu biliyorum. Umarım Microsoft Store u bypass edip istenilenleri indirmenin bir yolu bulunur.
    Ayrıca dokunmatiklere has ortak çözüm ve uygulamalar vs... varsa da paylaşılmalıdır takip edilmelidir.

@smart1978 tercihinizi Sony Vaio Duo 11'den yana yapmanıza rağmen ve hatta ilk sayfalarda "bu konuyu devreceğim var mı alan" demenize rağmen buraya gösterdiğiniz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz. Ürünü alış sürecinde sizin incelemenizden oldukça istifade ettim. İlk sayfayı düzenlemeniz bizi oldukça memnun eder: ilerki sayfalarda paylaşılmış ürünün içi açılmış fotoğrafları, aksesuar fotoğrafları da ilk sayfaya eklenirse faydalı olacaktır... Ayrıca "dokunmatiklere has ortak çözüm ve uygulamalar" konusuna katılıyorum. Özellikle 11,6" FHD ekranda minicik kalan Windows masaüstü ekran ayarları hemen ilk sayfada yazmalı bence... Piyasada olan modelleri ve farklarıda belirtilmeli ayrıca, çokca soru geliyor bu konuda... Tekrar ilginiz için teşekkürler... Bu arad bizim konu 9. sayfaya ulaştı, Sony Vaio Duo 11 ise 6. sayfada

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Microsoft Mağazasında orjinal uygulamaları indirmenin yolunu tesadüfen farkettim.

Orjinal sürümlüsünü yüklerseniz aktivasyonda mağazasındaki tüm uygulamalarda geri gelecektir..

Orjinal temiz windows lisanslı kurulumu için hazırladığım şu adımları takip edin :

http://forum.donanimhaber.com/m_68031378/mpage_1/key_/tm.htm

İşe yararsa ilk sayfada gereken düzenlemelerle ilk sayfayı elden geçireceğim. Eklenmesini istediğiniz olmazsa olmaz ip uçları vs... varsa belirtin.

S-Pen uygulaması Android Note 2 e epey beğenmiştim ve Note 2 ile windows taki S-Pen uygulamaları uyumlu olduğunu biliyorum. Umarım Microsoft Store u bypass edip istenilenleri indirmenin bir yolu bulunur.

Ayrıca dokunmatiklere has ortak çözüm ve uygulamalar vs... varsa da paylaşılmalıdır takip edilmelidir.

Teşekkurler smart1978
    ilk fırsatta denemeye çalışacagım
    başardıgımda bunu paylaşmaya çalışırım.
    yönlerdiğiniz site içinde ayrıca teşekkürler.
    internetin bilgi paylaşım güzelliği burda ortaya çıkıyor...

• Windows Mağazasında yüklenen herşey oyun program

Program Files içindeki "C:\Program Files\WindowsApps" Genelde C dir. Sizdeki işletim sistemi hangi sürücüde ise ona göre değiştirilmeli C yerine D gibi ...

Gizli ve sistem uygulması olduğ için denetim masasından "klasö seçenekleri" açılır ordan gizli ve sistem klasörlerini göster denildikten sonra Program Files a gidildiğinde "WindowsApps" klasröü görülecektir malum erişim yoktur. Bu işi aşmanın en basit ve etkin yolu şu linkten komutları çalıştırmak. Merak edenler sağ tıklayıp notepad ile kontrol edebilir. En ufak şüpheniz olmasın. Bilmeyenlere tabi.

http://www.mediafire.com/?t1dub891x8p42a0

Yönetici olarak sağ tuştan çalıştırın. İşlem birkaç saniye sürecek ve yüklemiş olduğunuz tüm Medern ( Metro ) uygulamaların klasör klasör tam erişim sağlamış olacaksınız.

Amaç mağazadan indirememe durumuna karşı orjinal yüklü uygulamaların oyunların yedeğini alabilmektir...

Bu erişim ile birçok oyun ve uygulama h.a.c.k.le nebilir . Ufkunuz genişse gerisi size kalmış derim ...

• @ tayadin temiz kurulan windowstak birçok ayarlar yapılmalı. Bunu diğer yapılması gerekenlerle beraber toplayıp derli toplu paylaşacağım. SSD de var. SSD hakkında windows 8 ile gelen birçok yaklaşım değişmiştir. Artık windows 7 de yapılan veya yapılmayan bazı şeyler windows 8 de gerek kalmamıştır. TRIM açık kalması gibi . Defrag zaten otomatik kapalı vs. vs...

Dokunmatik artıran registry değerleri...

Sony Duo 11 bölümünde pek rağbet yok malum Sony Türkiye hem fahiş fiyatla hem de eski donanımlı yani ilk seri Duo 1121 leri satması Duo 11 e olan rağbeti azaltmaktadır tabi bilinçli kullanıcılar takip etmektedir.

Sayı 9 olmuş 11 olmuş önemli olan çözümler yenilikler vs... kısacası bilgilerin paylaşımı... Tecrübeler de paylaşılmalı.

Mesela Android tek igibi sanal klavye otomatik yazı modunda kendliğindne açılmıyor illa sağ alt köşeden dokunarak aktiflenmesine 3. parti çözüm var. Gerçi Moder Arayüz de sanal klavye otomatik açılmakta. Umarım Windows 8.1 Blue da bu tip arayüz iyileştirmeler yapılır...

@ eybi

Sony Vaio Duo 11 ve Surface Pro da vermiş olduğum windows dokunulmamış orjinal MSDN iso ile sorunsuz uyguladım. Surface Pro tablette windows 8 PRo olarak yüklendi bendeki orjinal Windows 8 Core yani PRo olmayan temel sürüm otomatik olarka algıladı . Herhangi bir ürün anahtarı ne başta ne sonda istemedi. Malum UEFI yani namı diğer eski adı ile BIOS una yüklü olan windows sürümü ile ürün anahtarına gerek kalmamakta.

Yani sende de kesin çalışacaktır. Daha doğrusu her marka ve modelde orjinal windows 8 yüklü ise temiz kurulum çalışacaktır...

Temiz kurulum olmazsa olmazlardandır. Malum gereksiz istenmeyen birçok şey yoktur. Sonradan isteyen istediğini yükleyebilmektedir. Microsoft Mağaza sorunu da orjinal sürüm ne ise otomatik mağazada gözükecektir.

İlla Pro yüklemenin bir anlamı yoktur. Artıları vardır ama ekstra hizmet ve ram batarya canavarı olacağı kesindir.

• Katkıların için teşekkürler Berkan .

Olması gereken incelemeler vs... ilk sayfada emeği geçenler varsa kaynaklarıyla belirterek düzenlenecektir.
  • Xe700t kullanıcısı olaraktan size bir başka incelememi, asusun son aldığım tabletin incelemesini sunmak istedim.

http://forum.donanimhaber.com/m_73910658/mpage_1/f_/key_//tm.htm
  • selam arkadaşlar,

bende ki model xe700t1c-h01tr

benim şöyle bir problemim var

aleti tablet olarak elime aldıgımda, outlook ve word kullanır iken " @ " tuşu dokunmatik klavyeden kullanılamıyor...dolayısıyla outlook ta tablet modunda mail atamıyorum...daha dogrusu mail adresi giremiyorum...aynı şekilde word de düz metinde bile @ tuşu işlemiyor...excel de çalışıyor...

herhangi bir internet sitesinde login yaparken gerekiyor ise çalışıyor...mesela facebook ya da hotmail e login olurken...

ama gel gör ki...outlook da olmuyor...

zaten örnegin hotmail e sign in olurken mail adresi kutusuna gelince @ tuşu otomatik olarak ilk klavye ekranında beliriyor...dogal olarak mail adresi girilmesi gereken yerler de oldugu gibi otomatik algılıyor alet...

fakat ne yaptım ise outlook ya da word de dokunmatik klavye de @ tuşunu kullanamıyorum...

bu sorunla karşılaşan ya da çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

şimdiden teşekkürler...

not: samsung destek hattında online yardımda sorunumu ilettim..telefon numaramı alıp konuyu araştıracaklarını söylediler fakat geri dönüş olmadı...gerçi daha bir gün bile olmadı :P

• quote:

Orijinalden alıntı: Xit

Xe700t kullanıcısı olaraktan size bir başka incelememi, asusun son aldığım tabletin incelemesini sunmak istedim.

http://forum.donanimhaber.com/m_73910658/mpage_1/f_/key_//tm.htm

Hayırlı olsun.

Birşeyler vurgulanmalı : ASusu un o modeli ekran çözünürlüğü düşük klasik 1366x768 ama IPS panel ekrana sahip.

Düşük çözünürlük herzaman daha hızlı gibi algılanır.

Ayrıca işlemcisi Atom ve RAM i de malum 2 GB . Windows 8 için bu değer sınırda gibi...

https://www.asus.com/Tablets_Mobile/ASUS_VivoTab_Smart/#specifications

Genel olarak avantajı ATOM işlemci olması nedeniyle bataryası daha uzun gitmesidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: homer hardrock

selam arkadaşlar,

bende ki model xe700t1c-h01tr

benim şöyle bir problemim var

aleti tablet olarak elime aldıgımda, outlook ve word kullanır iken " @ " tuşu dokunmatik klavyeden kullanılamıyor...dolayısıyla outlook ta tablet modunda mail atamıyorum...daha dogrusu mail adresi giremiyorum...aynı şekilde word de düz metinde bile @ tuşu işlemiyor...excel de çalışıyor...

herhangi bir internet sitesinde login yaparken gerekiyor ise çalışıyor...mesela facebook ya da hotmail e login olurken...

ama gel gör ki...outlook da olmuyor...

zaten örnegin hotmail e sign in olurken mail adresi kutusuna gelince @ tuşu otomatik olarak ilk klavye ekranında beliriyor...dogal olarak mail adresi girilmesi gereken yerler de oldugu gibi otomatik algılıyor alet...

fakat ne yaptım ise outlook ya da word de dokunmatik klavye de @ tuşunu kullanamıyorum...

bu sorunla karşılaşan ya da çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

şimdiden teşekkürler...

not: samsung destek hattında online yardımda sorunumu ilettim..telefon numaramı alıp konuyu araştıracaklarını söylediler fakat geri dönüş olmadı...gerçi daha bir gün bile olmadı :P

İlginç bir durum. Gerçi bende Sony Duo 11 var ama tavsiyem. Sanal klavyeyi sağa sola çekip @ tuşunu tekrardan dene eğer oluyorsa sanırım sorun dokunmatik ekranın ilk haldeki @ nerede ise ordaki bölgede dokunmatikte bir arıza vardır. Bu tip dokunmatik sorunlar genelde köşelerde olur hasassiyet düşük farklı olur ...

Ayrıca bunu denerken S-Pen kalemi ile mi yoksa parmağınız ile mi?

S-Pen in tek dezavantajı var o da manyetik alanlardan etkilenmesi.

Ekranı tekrardan kalibre et.

Olmadı temiz fabrika ayarlarına dön. Tekrar dene..

Tüm bunlara rağmen sorun aynı bölgede var ise donanımsal olur ve servise götürmen gerekecektir. Dediğim gibi kademe kademe test et.

• Bu cihazda GPS alıcı var mı arkadaşlar? Ya da bu tür cihazların hangisinde var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.eksenbilgisayar.com/urun/samsung-smart-pc-pro-xe700t1c-h04tr-core-i5-3317u-4gb-128gb-ssd-3g-116-win8-pro-64bit.aspx

http://www.pcdepo.com/samsung-xe700t1c-a01tr-notebook-urun8931.html

Bu A01, 02 03 h04... falan diye gidiyor. Bunların arasındaki fark nedir? Şu yukarıdaki iki ürün aynı gibi gözüküyor ama anlamadım... İthalatçısı ya da garanti konusu mu farklı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: zeytinpark
    Bu cihazda GPS alıcı var mı arkadaşlar? Ya da bu tür cihazların hangisinde var?

Cihazın GPS özelliği var (Broadcom GNSS Geolocation Sensor) ama kullanacak offline olarak kullanacak program yoktur.

quote:

Orijinalden alıntı: Lockheed
    ...
    Bu A01, 02 03 h04... falan diye gidiyor. Bunların arasındaki fark nedir? Şu yukarıdaki iki ürün aynı gibi gözüküyor ama anlamadım... İthalatçısı ya da garanti konusu mu farklı acaba?

XE700T1C-A01TR
    İŞL. SİST: Windows 8 64bit Single Language
    İŞLEMCİ: Intel Core i5 3317U
    GRAFİK TİPİ: Intel hd Graphics 4000
    3G ve GPS: Yok

XE700T1C-H01TR
    İŞLEMCİ: Intel Core i5 2537M
    GRAFİK TİPİ: Intel HD Graphics 3000
    3G ve GPS: Var

XE700T1C-H02TR
    GRAFİK TİPİ: Intel HD Graphics 4000

XE700T1C-H04TR
    İŞL. SİST: Windows 8 64bit Pro

• quote:

Orijinalden alıntı: tayaydin

quote:

Cihazın GPS özelliği var (Broadcom GNSS Geolocation Sensor) ama kullanacak offline olarak kullanacak program yoktur.

quote:

...

XE700T1C-A01TR

XE700T1C-H01TR

XE700T1C-H02TR

XE700T1C-H04TR

Çok teşekkür ederim

• slm arkadaşlar ben 700t yi almayı düşünüyorum. bu bilgisayarın autocad ve 3ds max performansını merak ediyorum. alıp bu programları kullanan arkadaş var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayaydin

quote:

quote:

...

XE700T1C-A01TR

XE700T1C-H01TR

XE700T1C-H02TR

XE700T1C-H04TR

Cevap için teşekkür ederim.
    Şu anda androidde google maps offline kullanım için haritaları indirmeye izin veriyor. Acaba bu şekilde win8 üzerinde de çalışır mı diye merak ettim şimdi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeytinpark -- 15 Nisan 2013; 8:29:01 >

• samsung xe700tc1-h02tr ürünü satın alabileceğim bir yer biliyor musun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cuttysark
    samsung xe700tc1-h02tr ürünü satın alabileceğim bir yer biliyor musun?

Turkcell'in taahhütlü kampanyası ile verildiğini zannediyorum. Çünkü ben Turkcell'den alınmış, faturalı, açılmamış ambalajında bir ürün aldım... TİM'lerde tanıdığınız varsa bir sorun derim...
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.