Şimdi Ara

Samsung ATIV Smart PC Pro 700T Kullanıcılar Kulübü (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.210
Cevap
36
Favori
181.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Xit
    quote:

Orijinalden alıntı: hgunaydin
    XE700TC1-H02TR modelinde klavyede ethernet çıkışı mevcut mudur? Veya 700t modellerinin hangisinde mevcuttur.

xe700 serilerinin hiçbirinde Ethernet mevcut değildir. BEn şu anda bi aparat yardımı ile Ethernet den internete girebiliyorum.
    S-Link SL-U60 USB 2.0 LAN Çevirici
     Samsung ATIV Smart PC Pro 700T  Kullanıcılar Kulübü
    • Switch 10Mbps or 100Mbps network automatically
    • Half/Full duplex 10/100Mbps operation
    • Support Full Duplex Flow Control (IEEE 802.3x)
    • Support suspend/resume detection logic
    • Compliant to USB interface version 1.0/1.1/2.0
    • Support 10Mbps and 100Mbps N-way auto-negotiation
    • Integrated Fast Ethernet MAC, physical clip and transceiver in one chip
    • MS Windows 98SE/Me/2000/XP/Vista, Linux, Windows 7

Bimeks Teknoport'dan yaklaşık 32 TL'ye aldım; yalnız beyaz renklisi vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yukki

quote:

i5 işlemcili 128ssd li hull fd olan bir cihazı yük altında 3.5-4 saat. İnternet vs. kullanım olduğu zaman 5.5-6 saat rölantide ekran koruyucu devrede iken 6.5-7 saat. uyku modunda iken 1 günü geçer.

sağol kardeş de "rölantide" ne demek, daha önce hiç duymadım - win8 özelliği mi?

Bir de bu bölümde galaxy note 10.1 veya ativ pro arasında kalan ark.lar vardı, ben de aynı şekilde kaldım. Teşhirde ativ proda s-note programını denedim, androiddeki ile aynı gibi ama, ekran çok hassas iki parmak ile kaydırma yapayım derken büyültme-küçültme yapıyor sürekli (belki denetim masasından ayarı vardır ama emin değilim).

Sırf not almak için galaxy note daha iyi gibi geldi bana (üstelik hiç ısınma yoktu, win 8 li olan ısınıyor biraz, ama ılık tutamayacak kadar çok sıcak değil).

Eğer usb girişi, win 8 işletim işletim sistemi önemliyse o para verilebilir bence, zaten ekranına yazı yazılabilen en ucuz tablet şu an da samsung.

Ama sony de şık görünüyor ve bence tasarımı süper (fare yerine eskiden kullanılan o kırmızı tuş var, nostaljik geldi.)

http://www.youtube.com/watch?v=yQjdAT8fGhQ

ATIV için yazı yazma videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=lg6W_w-jCWk

Galaxy note 10.1 için yazı yazma videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=5ATo3ohdwok

Bir de samsung pro alanlara için - ekranı klavyeye takınca kalemi ekrana sokup çıkarmak problem oluyor mu?

Bu arada Rusya ile vizeler kalkmış mıydı? (Bu şarkıcı gerçek mi?)

http://www.youtube.com/watch?v=OnrT4G7ux5U

Rölantide derken hiçbir işlem yapmadan.Tablete hiç değmeden. Ben download yaparken öyle açık bırakıp giderimde ondan öle söyledim.

Bu arada note ile bu tabletleri kıyaslamayın lütfen. win8 özgürlük sunuyor. ipad gibi note gibi cihazlar beni kısıtlıyo kanısındayım. Rusyayla vizeler kalktı iyikide kalkmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayaydin

quote:

Orijinalden alıntı: Xit
    quote:

Orijinalden alıntı: hgunaydin
    XE700TC1-H02TR modelinde klavyede ethernet çıkışı mevcut mudur? Veya 700t modellerinin hangisinde mevcuttur.

xe700 serilerinin hiçbirinde Ethernet mevcut değildir. BEn şu anda bi aparat yardımı ile Ethernet den internete girebiliyorum.
    S-Link SL-U60 USB 2.0 LAN Çevirici
     Samsung ATIV Smart PC Pro 700T  Kullanıcılar Kulübü
    • Switch 10Mbps or 100Mbps network automatically
    • Half/Full duplex 10/100Mbps operation
    • Support Full Duplex Flow Control (IEEE 802.3x)
    • Support suspend/resume detection logic
    • Compliant to USB interface version 1.0/1.1/2.0
    • Support 10Mbps and 100Mbps N-way auto-negotiation
    • Integrated Fast Ethernet MAC, physical clip and transceiver in one chip
    • MS Windows 98SE/Me/2000/XP/Vista, Linux, Windows 7

Bimeks Teknoport'dan yaklaşık 32 TL'ye aldım; yalnız beyaz renklisi vardı.

Tesekkurler bilgiler icin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eternet 700 lerin hiçir modelinde yok klavye her modelde standar zaten
  • Ben azerbaycanda kullanmak için aldıgım laptopta; (modeli Samsung ATIV xe 700t-h02ctr)
    3G kullanmak için; ne tip sim kart kullanmam gerekir.
    burda usb den baglanan data kart aldım 3,0 usb den sorunsuzca baglanıyor.
    3G yuvasına göre kesdirdim.
    çevirerek iki tarafınıda denedim. olumsuz oldu, büyütecle baktıgımda sanki sim yuvası var gibi.(varlıgını test etme yolu varmı?)
    data kartının sarı kısmı normal sim kartlardaki sarı kısmından kucuk,
    kesildikten sonra etrafındaki plastik kısmından 2 mm gibi küçük, sarı metal kısmının küçüklüğündemi sorun var?
    resim nasıl kondugunu bulamadıgım için resim yükliyemedim.
  • tablette HUAWEI MOBILE bağtaştırıcısının olduğunu aygıt yöneticisinden gördüm
    şimdi kaldı tek soru sim kartı şekli veya görüntüsü nasıl olmalı
    ekran bana bakarken sim kartının sarı metal kısmı banamı bakmalı yoksa diğer tarafamı?
    3G kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir
    şimdiden teşekkür ederi
  • quote:

Orijinalden alıntı: eybi
    tablette HUAWEI MOBILE bağtaştırıcısının olduğunu aygıt yöneticisinden gördüm
    ekran bana bakarken sim kartının sarı metal kısmı banamı bakmalı yoksa diğer tarafamı?
    şimdiden teşekkür ederi

Ekran size bakarken SIM kartın metal kısmı arkaya bakacak ve köşesi kesik olan kısmı sağ alt köşeye gelecek şekilde iyice ittirerek takılıyor.; çıkartırken yine ileriye doğru ittirerek çıkartılıyor (microSD kart okuyucusu gibi)
  • quote:

quote:

şimdiden teşekkür ederi

Ekran size bakarken SIM kartın metal kısmı arkaya bakacak ve köşesi kesik olan kısmı sağ alt köşeye gelecek şekilde iyice ittirerek takılıyor.; çıkartırken yine ileriye doğru ittirerek çıkartılıyor (microSD kart okuyucusu gibi)

sim kartını takıyorum fakat hiç bir faaliyet yok,
    kullandığım sim kart usb data kartını mikro olcusunde kestirerek elde edildi.
    data kartı kesilen yuvasına oturtup modeme takıp usb 3.0 taktığımda internet bağlantısı başlıyor.
    micro kartı takıyorum data kart kullanım programını yukluyorum yine cevapsız kalıyor. kişileştirmede 3g açık uçak modunda değil..??
    aygıt yönetimde cihaz düzgün çalışıyor görünüyor...
    bir şeyi eksik yapıyorum çözemedim...
  • quote:

quote:

quote:

şimdiden teşekkür ederi

data kartı kesilen yuvasına oturtup modeme takıp usb 3.0 taktığımda internet bağlantısı başlıyor.
    micro kartı takıyorum data kart kullanım programını yukluyorum yine cevapsız kalıyor. kişileştirmede 3g açık uçak modunda değil..??

SIM kartın PIN şifresi varsa devredışı bırakın. SIM kart takılı değil iken ekranın sağ alt köşesinde (saatin bulunduğu yerde) kablosuz bağlantı simgesine tıkladığında Mobil Geniş Bant "SIM Takın" yazar, SIM'i taktığınızda ilgili Operatörün ismi gözükür (gözükmez ise Uçak Modu Aç-Kapa yapabilirsiniz veya SIM'i Uçak Mod'u açık iken takın, sonra Uçak Modu'nu kapatın ki en sağlıklısı bu...) Operatörün ismi çıktığında üzerine tıklayın ve Bağlan deyin. Harici modemin data kart kullanım programına ihtiyaç duymadan bağlanır. Operatörünüz nedir, ihtiyaca göre müşteri hizmetlerine de danışabilirsiniz. Ben telefon SIM kartım olarak Avea'nınkini sıkıntısız kullanıyorum.
  • Samsung ATIV Smart PC Pro İncelemesi
    http://www.teknoseyir.com/76357/samsung-ativ-smart-pc-pro-incelemesi/
    Sony Vaio Duo 11 İncelemesi
    http://www.teknoseyir.com/81246/sony-vaio-duo-11-incelemesi/

kararsız kalan arkadaşlar için
  • quote:

quote:

quote:

quote:

şimdiden teşekkür ederi

SIM kartın PIN şifresi varsa devredışı bırakın. SIM kart takılı değil iken ekranın sağ alt köşesinde (saatin bulunduğu yerde) kablosuz bağlantı simgesine tıkladığında Mobil Geniş Bant "SIM Takın" yazar, SIM'i taktığınızda ilgili Operatörün ismi gözükür (gözükmez ise Uçak Modu Aç-Kapa yapabilirsiniz veya SIM'i Uçak Mod'u açık iken takın, sonra Uçak Modu'nu kapatın ki en sağlıklısı bu...) Operatörün ismi çıktığında üzerine tıklayın ve Bağlan deyin. Harici modemin data kart kullanım programına ihtiyaç duymadan bağlanır. Operatörünüz nedir, ihtiyaca göre müşteri hizmetlerine de danışabilirsiniz. Ben telefon SIM kartım olarak Avea'nınkini sıkıntısız kullanıyorum.

teşekkürler tayaydın arkadaş sonunda benim ativde 3Gli oldu,
    sona yaklaşıp apn ayarlarını yapmayınca bağlantı olmuyormuş.
    sonunda çözüldü..
    usb çıkıntısı olmayınca baya güzel görünüyor..
  • exe olan driver dosyasını WinRAR ile açtığımızda içindeki dosyalara ulaşabiliyoruz. Bu dosyalardan MultiInstaller.ini adlı dosyayı Notpad ile açınca aşağıdaki bilgilere ulaşıyoruz:

=======================================================================
    [Misc]
    VersionFilePath=
    VersionFileName=HPun2420Version.dll
    SkipBIOSCallDevDetect=false
    SelectiveSuspendOptionInvokeMachineIDs=

[InvocationPathList]
    Dev1={Qualcomm\Setup.exe}

[InvocationCmdLineList]
    Dev1=/q CHECKFORDEVICE=0 XTRA=0

[SupportedPnPList]
    Dev1=VID_03f0&PID_241d VID_03f0&PID_251d

[SupportedOS]
    Dev1=Win7-32 Win7-64 XP32 Vista32 Vista64

[gps-Disable]
    Dev1=GPS=0

[Selective-Suspend-Option]
    Dev1=
    =============================================================================

Dikkat edilirse komutlar arasında

[GPS-Disable]
    Dev1=GPS=0

gözüküyor. Bu

[GPS-Enable]
    Dev1=GPS=1

olarak değiştirilip kaydedilir ve sürücü bu hali ile yüklenir.
    Aygıt Yöneticisi'nde, Bağlantı noktaları (COM ve LPT) altında
    HP un 2420 Mobile Broadband Module NMEA (COM?) beliriyor.

Konusunu birazdaha açıklayıcı izah edebilirmisin..?
    .exe dosyasını nerde bulabilirim..
  • quote:

Rölantide derken hiçbir işlem yapmadan.Tablete hiç değmeden. Ben download yaparken öyle açık bırakıp giderimde ondan öle söyledim.

Bu arada note ile bu tabletleri kıyaslamayın lütfen. win8 özgürlük sunuyor. ipad gibi note gibi cihazlar beni kısıtlıyo kanısındayım. Rusyayla vizeler kalktı iyikide kalkmış

Tamam. Bir de bu bilgisayara android yüklenebiliyor mu? geçen senelerden birinde bir netbooka android yüklemiştim wireless'ı dışında herşey çalışıyordu.

Eğer öyle birşey olursa (internetten android rom fln yükleme gibi) o zaman bu win 8 olanı çok daha iyi yapar. Zaten performans olarak iyi (ssd var)

Androiddeki samsung s note uygulamaları daha iyi ise (önce android versiyonu çıktığı için daha iyi olabilir) seçme şansı olur en azından.
  • quote:

...
    Konusunu birazdaha açıklayıcı izah edebilirmisin..?
    .exe dosyasını nerde bulabilirim..

Bu yazılanlar eski dizüstü bilgisayarım hp Pavilion dm1 için geçerli şeylerdir, bizim şu andaki bilgisayar ile ilgisi yoktur. O bilgisayarın 3G modülü aynı zamanda GPS özelliği taşır iken yazılımsal olarak kapatılmış olduğu tespit edilmiş ve sürücüsüne müdahele ederek GPS'in açılması anlatılmıştır. Bu şekilde GPS'i açılarak NMEA protokolünü destekleyen Navigation programları kullanabiliyorduk (iGO, Sygic, Navigon gibi...) Bizim cihazlarda GPS açık olmakla birlikte daha gelişmiş bir teknoloji kullandığı için yukarıdaki bahsettiğim Navigation uygulamalarını çalıştıramıyoruz, yazılımların birileri tarafından elden geçirilip uyumlu hale getirilmesini bekliyoruz.

quote:

Tamam. Bir de bu bilgisayara android yüklenebiliyor mu? geçen senelerden birinde bir netbooka android yüklemiştim wireless'ı dışında herşey çalışıyordu.
    Eğer öyle birşey olursa (internetten android rom fln yükleme gibi) o zaman bu win 8 olanı çok daha iyi yapar. Zaten performans olarak iyi (ssd var)
    Androiddeki samsung s note uygulamaları daha iyi ise (önce android versiyonu çıktığı için daha iyi olabilir) seçme şansı olur en azından.

Bu cihaza kim android kurmak ister ki... Windows'un geniş alanından çıkıp Android'in dar alanına hapsolmak için bu cihaza o kadar para verilmez. Yanlış anlaşılmasın, Android düşmanı falan değilim. Ben de Android telefonu kullanıyorum ama her şeyin yeri ayrı... Şu bir gerçek: bizim formattaki tablet için Win8'in eksiği çok, tablet için Mağaza uygulaması az. Ama arkasında Microsoft olduğu için eninde sonunda bu eksiklikler kapanacak, uygulama sayısı artacaktır.
    BU CİHAZ BUGÜN İÇİN ALINMAZ YARIN İÇİN ALINIR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayaydin -- 6 Nisan 2013; 1:28:50 >
  • teşekkür edrim tayaydın arkadaş;

win8 de kullanılabilecek navigasyon programı varmı,
    google de arattım, win telefonlar için çıkıyor.
    bizim tablete uyarmı, deniyen arkadaş oldumu.?
    birde samsungun magzasına win8 den nasıl gidilebiliyor.?
    veya başka yolu varmı..??
  • quote:

Bu cihaza kim android kurmak ister ki ... Windows'un geniş alanından çıkıp Android'in dar alanına hapsolmak için bu cihaza o kadar para verilmez. Yanlış anlaşılmasın, Android düşmanı falan değilim. Ben de Android telefonu kullanıyorum ama her şeyin yeri ayrı... Şu bir gerçek: bizim formattaki tablet için Win8'in eksiği çok, tablet için Mağaza uygulaması az. Ama arkasında Microsoft olduğu için eninde sonunda bu eksiklikler kapanacak, uygulama sayısı artacaktır.
    BU CİHAZ BUGÜN İÇİN ALINMAZ YARIN İÇİN ALINIR

mrb ben de aynı böyle düşünüyorum fakat s-note uygulaması sanırım android olanda az daha gelişmiş (iki cihazı da teşhirde inceledim, çok vaktim olmadı, bu nedenle tam emin değilim)

Bunun dışında bir de bu cihazı alanlara bir sorum olacaktı. Sağ tıklama (farenin sağ tuşu ile yapılan) nasıl yapılıyor (klavye bağlı değilken, touchpad yok iken ve herhangi bir harici fare bağlanmamış iken)?

Yalnızca s-pen ve/veya ekran dokunmatiği ile sağ tuş yapılabiliyor mu?
  • quote:

teşekkür edrim tayaydın arkadaş;

win8 de kullanılabilecek navigasyon programı varmı,
    google de arattım, win telefonlar için çıkıyor.
    bizim tablete uyarmı, deniyen arkadaş oldumu.?
    birde samsungun magzasına win8 den nasıl gidilebiliyor.?
    veya başka yolu varmı..??

XP, Vista, Win7 de çalışan navigasyon programları bunda da çalışır ama mesele çalışmasında değil; GPS alıcısının veri toplama ilkesi bizim cihazda daha farklı ve yeni bir protokol olduğu için bu programlara tanıtmada sorun var; gerekli uyumun yapılması için programcıların çalışmasını bekleyeceğiz artık...
    Samsung Mağazası diye bişey yok; yalnız Microsoft'un Mağaza Uygulaması var (eski ismi ile) Metro arayüz ile ulaşabildiğimiz bu uygulamada Samsung'un kendi üretimi cihazlar için ücretsiz olarak dağıttığı yazılımlar Samsung Seçimi başlığı altında ve açıklama kısmında Samsung Dışlamalı yazmaktadır. Eğer cihazınıza format atıp yeni sürüm bir Win8 kurarsanız SNote dahil bu uygulamalara ulaşamıyorsunuz (denenmiştir).

quote:

mrb ben de aynı böyle düşünüyorum fakat s-note uygulaması sanırım android olanda az daha gelişmiş (iki cihazı da teşhirde inceledim, çok vaktim olmadı, bu nedenle tam emin değilim)
    Bunun dışında bir de bu cihazı alanlara bir sorum olacaktı. Sağ tıklama (farenin sağ tuşu ile yapılan) nasıl yapılıyor (klavye bağlı değilken, touchpad yok iken ve herhangi bir harici fare bağlanmamış iken)?
    Yalnızca s-pen ve/veya ekran dokunmatiği ile sağ tuş yapılabiliyor mu?

Parmak ile kullanırken ekrana uzun süreli basılı tutulduğunda sağ tıklama yapılmış olur; SPen ile aynı şekilde kullanılır, yuvarlak bir halka dolana kadar ekrana bastırılarak tutulduğunda sağ tuşlama yapılmış olur.
  • quote:

Parmak ile kullanırken ekrana uzun süreli basılı tutulduğunda sağ tıklama yapılmış olur; SPen ile aynı şekilde kullanılır, yuvarlak bir halka dolana kadar ekrana bastırılarak tutulduğunda sağ tuşlama yapılmış olur.

tamam, çok sağol

Bir de bu ürün için taşıma ya da kullanma kılıfı (masada klavye olmadan açılı şekilde dik tutacak - microsoft surface pronun arkasındaki dayanak gibi, sony duo 11 ekranı gibi masada durmasını sağlamak için) var mıdır?
  • maalesef format atıp pro yaptım.
    geri dönüşümüz mümkünmudur. (acemilik işte yedeğini almamıştım)
    mağza dışında başka alternatifimiz varmı.?
    win8 biraz ketum, kendi programlarından başkasının kullanılmasına kolaylık sağlamıyor.
    ios gibi olmaya başladı sanki..?
  • Microsoft Mağazasında orjinal uygulamaları indirmenin yolunu tesadüfen farkettim.

Orjinal sürümlüsünü yüklerseniz aktivasyonda mağazasındaki tüm uygulamalarda geri gelecektir..

Orjinal temiz windows lisanslı kurulumu için hazırladığım şu adımları takip edin :

http://forum.donanimhaber.com/m_68031378/mpage_1/key_/tm.htm

İşe yararsa ilk sayfada gereken düzenlemelerle ilk sayfayı elden geçireceğim. Eklenmesini istediğiniz olmazsa olmaz ip uçları vs... varsa belirtin.

S-Pen uygulaması Android Note 2 e epey beğenmiştim ve Note 2 ile windows taki S-Pen uygulamaları uyumlu olduğunu biliyorum. Umarım Microsoft Store u bypass edip istenilenleri indirmenin bir yolu bulunur.

Ayrıca dokunmatiklere has ortak çözüm ve uygulamalar vs... varsa da paylaşılmalıdır takip edilmelidir.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.