Şimdi Ara

Samsung A3 2017 Telefonumda Hafıza Kartı Kullanıyom Ama Bİr İşe Yaramıyo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
3.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler telefonumda hafıza kartı kullanıyom 64 Gb lık ama bi işe yaramıyo, yani benmi telefonumda misal 13 gb lık yer dolu oluyo ya oyun yükledim diyelim 1 Gb lık o doluluk artıyo 14 Gb ı dolu oluyo ya telefonun, misal o oyunu hafıza kartına taşıyım diyom taşıyom telefonun doluluğu 13.7 ye ne düşüyo normalde taşıdığım şey mantığıyken 1 Gb lık şeyse telefonun 1 Gb boşalması lazım ya dahili hafızanın 14 ten 13 Gb a düşmesi lazım ya öle olmuyo ama.

• Bildigim kadariyla oyunlar icin konusuyorum oyunun obb dosyasini telefon hafizasindaki android obb kisminda bulundurmalisin.Ama apksini hafiza kartinda bulundurabilirsin.

Filmlerini muziklerini resimlerini hafiza kartina aktarmani tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bob Seger kullanıcısına yanıt
    Hocam benim demek istediğim misal telefonun dahili hafızasının 14 Gb ı dolu ya Google Playdan 1 Gb lık bişey indiriyon,indirdiğin şey telefon hafızasında 1 Gb yer kaplıyoda 14 gb lık dolu alan 15 e çıkıyo ya ben bunu ayarlardan Sd karta taşı diiyince taşıyo ama telefon hafızasındaki 15 gb lık dolu alan 14.7 ye ne düşüyo yani 14 e düşmüyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan1840

Hocam benim demek istediğim misal telefonun dahili hafızasının 14 Gb ı dolu ya Google Playdan 1 Gb lık bişey indiriyon,indirdiğin şey telefon hafızasında 1 Gb yer kaplıyoda 14 gb lık dolu alan 15 e çıkıyo ya ben bunu ayarlardan Sd karta taşı diiyince taşıyo ama telefon hafızasındaki 15 gb lık dolu alan 14.7 ye ne düşüyo yani 14 e düşmüyo.

O taşıma olayı tam taşıma değil de ondan. Oyunsa zaten sadece apk dosyasını taşıyor obb'yi değil. En azından telefonun kendi taşıma sistemi böyle(link2sd gibi uygulamalar hariç) Bu yüzden telefon destekleseydi (galiba samsung destek vermiyor) direkt hafıza kartını dahili hafıza olarak kullanmayı seçebilirdiniz.

https://forum.xda-developers.com/samsung-a-series-2017/how-to/samsung-galaxy-a3-a5-a7-2017-adoptable-t3557999

Özet olarak uygulamalar hariç yolu yok gibi duruyor.

• Anladım ondan yani bende diyodum ki neden acaba 1 Gb yer kaplayan oyun taşıdımı 1 Gb ı taşınmadı oluyoda
    çoğu kısmı telefon hafızasında kalıyo diyorum. Abi peki bu yöntem olur mu benim telefonda root gerekmiyo diyoda.
    https://www.technokaptan.com/hafiza-kartini-telefon-hafizasi-yapma/
  • kaan1840 kullanıcısına yanıt
    Orada s7'ye göre anlatmış maalesef olur mu bilmiyorum. Üstte verdiğim linkteki sizin telefona göre ama hiçbirini denemediğimden kesin olur diyemem. Hafıza kartınız çok hızlı değilse pişman da edebilir. Class10 u1 ve üstü bir şey olmalı.

• Benimki Class 10 da üstteki linkten pek birşey anlamadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.