Şimdi Ara

Samsung 550P5C Ivy Bridge Notebook İNCELEMELERİ/KULLANICILARI (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.998
Cevap
21
Favori
136.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: theVATANSEVER

quote:

Orijinalden alıntı: soyluozan

quote:

Orijinalden alıntı: Norvexses

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

bugün teknosada etraflıca incelemesini yaptım elemanlar bile standda farkına varmamış sistemi hakkında bilgilendirdim onları.tasarım olarak çok iyi kasa alüminyum sağlam ince zarif bir yapısı var samsungun harici kartlı ultrabook'unu biliyorsanız onun inceliğinde diyebilirim,ses kalitesi jbl hoparlör sound alive ses sistemi var sonuna kadar açtım denedim güzel sesi var,ısınma performansı olarak kasa soğuktu.flash belleğim olsa program kurup test edesim vardı.ekranı ince gayet net 1600x900 çözünürlülük mevcut ivy bridge i7 3610qm işlemci(2.3ghz turboyla 3.3ghz hıza çıkar) gt650m ekran kartı mevcut sistem olarak iyi kısa zamanda düşer teknosada 2700tl fiyatı vardı otarafıyla ilgilenmedim daha yeni model standa hemen girmiş ve mağazalarda birten ivy serisi işlemcili model o vardı bu sistemlerin tamamiyle yaygınlaşması için ay sonunu beklemek lazım aklıma gelenler bunlar sormak istediğiniz olursa aklınıza takılan cevaplarım detaylı araştırdım

Hocam sence oyun performansi nasil olur gt650m 635in de ustu oluyor sanirim?ben bayildm pc yi 2200lere inince almayi dusunuyorum. Hep boyle ince bir tasarm istemistim zaten.cihaz cok kaliteli duruyor.

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/samsung-np550p5c-s02tr-np550p5c-core-i7-3610qm-230ghz-8gb-ddr3-1tb-2gb-gt650m-156-dvdrw-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=60462

Alicagım demissin kaçırma :D

Gördüm, ancak izmir vatan'da cihaz mevcut değil. Artı olarak teknosada ürünün 17.3ünü gördüm mest etti beni, lakin ekran kartı gt630m bu yüzden geri durdum almadım. Şu an sotede beklemedeyim. Bakarsın 17.3inch gt650 falan gelir tadından yenmez bu sefer...

hocam bugün 17,3'' lüğüne baktım da cok daha büyük makine, 15 lik gibi kibar durmuyor, zebellak gibi, monitörün kenarlarında cok daha fazla kalınlık var, klavye bölümü kocaman, ben de 17,3'' lük gt650m full Hd olanını düsünüyordum da media markta getirdim ikisini yanyana, 15lik cok daha kibar durdu.

Media marka bakın orada da aynı fiyata alma ihtimaliniz var ben de şimdi media marktan aldım bu ürünü :D

• Az önce Vatan Bilgisayar 'dan sipariş ettim bende ürünü. Düşünen arkadaşlara tavsiye ederim , bence bu cihaz için uygun bir fiyat.
  • Selamlar,

Ben de sonunda Notebook arayışımı bu ürün ile sonlandırdım. Cihaz çok çok başarılı, düşünen herkese tavsiye ediyorum. Bu fiyata böle özelliklerde bir ürün mümkün değil bulunamaz. Az daha MSI veya Monster alacaktım, son 3 günde hayatımı kurtardı Samsung. Herkes güle oynaya kullansın :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: theVATANSEVER

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Norvexses

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

bugün teknosada etraflıca incelemesini yaptım elemanlar bile standda farkına varmamış sistemi hakkında bilgilendirdim onları.tasarım olarak çok iyi kasa alüminyum sağlam ince zarif bir yapısı var samsungun harici kartlı ultrabook'unu biliyorsanız onun inceliğinde diyebilirim,ses kalitesi jbl hoparlör sound alive ses sistemi var sonuna kadar açtım denedim güzel sesi var,ısınma performansı olarak kasa soğuktu.flash belleğim olsa program kurup test edesim vardı.ekranı ince gayet net 1600x900 çözünürlülük mevcut ivy bridge i7 3610qm işlemci(2.3ghz turboyla 3.3ghz hıza çıkar) gt650m ekran kartı mevcut sistem olarak iyi kısa zamanda düşer teknosada 2700tl fiyatı vardı otarafıyla ilgilenmedim daha yeni model standa hemen girmiş ve mağazalarda birten ivy serisi işlemcili model o vardı bu sistemlerin tamamiyle yaygınlaşması için ay sonunu beklemek lazım aklıma gelenler bunlar sormak istediğiniz olursa aklınıza takılan cevaplarım detaylı araştırdım

Hocam sence oyun performansi nasil olur gt650m 635in de ustu oluyor sanirim?ben bayildm pc yi 2200lere inince almayi dusunuyorum. Hep boyle ince bir tasarm istemistim zaten.cihaz cok kaliteli duruyor.

http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/samsung-np550p5c-s02tr-np550p5c-core-i7-3610qm-230ghz-8gb-ddr3-1tb-2gb-gt650m-156-dvdrw-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=60462

Alicagım demissin kaçırma :D

Gördüm, ancak izmir vatan'da cihaz mevcut değil. Artı olarak teknosada ürünün 17.3ünü gördüm mest etti beni, lakin ekran kartı gt630m bu yüzden geri durdum almadım. Şu an sotede beklemedeyim. Bakarsın 17.3inch gt650 falan gelir tadından yenmez bu sefer...

hocam bugün 17,3'' lüğüne baktım da cok daha büyük makine, 15 lik gibi kibar durmuyor, zebellak gibi, monitörün kenarlarında cok daha fazla kalınlık var, klavye bölümü kocaman, ben de 17,3'' lük gt650m full Hd olanını düsünüyordum da media markta getirdim ikisini yanyana, 15lik cok daha kibar durdu.

hocam 2 hafta daha bekliyimde bakarsın denk gelir 17.3 gt650mli version alır geçerim. Yoksa bunu alırsam aklım onda kalıcak biliyorum. Chronos 7 de çok başarılı bir cihaz ne yapsam bilemedim

Alan arkadaslar fps oyun deneyimlerini paylaşırsa memnun oluruz... ör= bf3,mw3 vs vs

• Ben alalı yaklaşık 10 gün oluyor. Sıkıntısız şekilde kullanıyorum hala oldukça memnunum. Ancak 4 tane sorum var:

1- Ekranın rengi arada sırada değişiyor. Karanlıkken birden aydınlık oluyor falan. Genelde programlar arası geçiş yapınca oluyor bu. Benim tahminim intel hd ve nvidia arasında gidip gelmesinden kaynaklanıyor, alt+tab yapınca ekran kartını kullanmaya başlıyor. Şimdi ben nvidia 3d ayarlarından varsayılanı "entegre grafik" olarak ayarladım, oyunları program olarak ekleyip onları nvidia ile çalıştırmasını istedim. Bu konuda yapmam gereken farklı bir şey var mı?

2- Battlefield 3 ya da başka bir oyunu (Dota 2 örneğin) bir süre oynayınca ya da AIDA64 ile stress test falan yaparsam sıcaklık 80-90 santigrat civarlarını görüyor. 92 derece gördüm mesela. Ama oyun performansında düşüklük yaşamıyorum BF3 ultra ayarlarda takır takır devam ediyor. Rahatsız oluyorum ama aslında ısı dışarı vurduğundan değil de sadece değerler yüksek diye. Bu normal midir? Soğutucu kullanmıyorum, kullanmalı mıyım? Hangi soğutucuyu tavsiye edersiniz?

3- Bu soru da ekranla ilgili olacak. Şimdi masaüstünde sağ tıklarsak "Nvidia denetim masası" ve "grafik özellikleri" diye 2 tane seçenek var. Nvidia denetim masasında video ayarları var. Grafik özelliklerini seçinceyse "Intel Grafik ve Medya Denetim Paneli" açılıyor. Ayarlarla biraz oynuyorum ama bir türlü değişiklik olmuyor gözle görülecek şekilde, Intelin verdiği örnek balonlu kız fotoğrafı var o değişiyor mesela sadece. Ekran ayarlarını nereden nasıl yapmalıyım?

4- Uzun vadede SSD takmayı düşünüyorum. Nasıl, nereye takarım (bu alet için spesifik anlatırsanız iyi olur)? Kaç GB'lık bir şey tavsiye edersiniz?

Şimdiden teşekkürler.

• Orijinalden alıntı: Fizby

Ben alalı yaklaşık 10 gün oluyor. Sıkıntısız şekilde kullanıyorum hala oldukça memnunum. Ancak 4 tane sorum var:

1- Ekranın rengi arada sırada değişiyor. Karanlıkken birden aydınlık oluyor falan. Genelde programlar arası geçiş yapınca oluyor bu. Benim tahminim intel hd ve nvidia arasında gidip gelmesinden kaynaklanıyor, alt+tab yapınca ekran kartını kullanmaya başlıyor. Şimdi ben nvidia 3d ayarlarından varsayılanı "entegre grafik" olarak ayarladım, oyunları program olarak ekleyip onları nvidia ile çalıştırmasını istedim. Bu konuda yapmam gereken farklı bir şey var mı?

2- Battlefield 3 ya da başka bir oyunu (Dota 2 örneğin) bir süre oynayınca ya da AIDA64 ile stress test falan yaparsam sıcaklık 80-90 santigrat civarlarını görüyor. 92 derece gördüm mesela. Ama oyun performansında düşüklük yaşamıyorum BF3 ultra ayarlarda takır takır devam ediyor. Rahatsız oluyorum ama aslında ısı dışarı vurduğundan değil de sadece değerler yüksek diye. Bu normal midir? Soğutucu kullanmıyorum, kullanmalı mıyım? Hangi soğutucuyu tavsiye edersiniz?

3- Bu soru da ekranla ilgili olacak. Şimdi masaüstünde sağ tıklarsak "Nvidia denetim masası" ve "grafik özellikleri" diye 2 tane seçenek var. Nvidia denetim masasında video ayarları var. Grafik özelliklerini seçinceyse "Intel Grafik ve Medya Denetim Paneli" açılıyor. Ayarlarla biraz oynuyorum ama bir türlü değişiklik olmuyor gözle görülecek şekilde, Intelin verdiği örnek balonlu kız fotoğrafı var o değişiyor mesela sadece. Ekran ayarlarını nereden nasıl yapmalıyım?

4- Uzun vadede SSD takmayı düşünüyorum. Nasıl, nereye takarım (bu alet için spesifik anlatırsanız iyi olur)? Kaç GB'lık bir şey tavsiye edersiniz?

Şimdiden teşekkürler.

Bende de parlaklığında oynamalar oluyor, cok az da olsa, büyük ihtimalle güc yönetimi ile alakalı bir ayar, ekranda genel anlamda parlaklığın cok olduğu, beyaz fonlar filan olduğunda kısılıyor...

O sıcaklıklar bu donanım icin normal değerler, makinenin altına soğutucu almanızı tavsiye ederim, cok faydası oluyor.

Ekranın ne ayarını yapmak istiyorsunuz? büyük ihtimalle yaptığınız ayarlar 3D ayarları ve ancak 3D uygulamalar acıkken, mesela oyunda farkedebilirsiniz.masaüstü gibi bir yerde o farkları göremezsiniz.bu arada şu kızı bulamadım :)

makinenin arkasında avuc büyüklüğünde bir kapak ve ve tek vidayla tutturulmuş, üzerinde memory, ODD, HDD yazıyor, o kapağın altında hdd yi bulabilirsin. ben de SSD takacam ve 480GB lik corsair getirttircem yurtdışından,120gb lik ssd ler var ancak sadece windows 30-40GB götürmeye başladı, üç beş sağlam programlar 70GB i rahat buluyorsunuz.Ortalama bir oyunda 10-15GB civarı, o yüzden 120lik işimi görmeyecek.Bu makinenin en kötü özelliği HDD si olsa gerek.1TB 5400rpm ile cok cebelleşiyor makine, cold startlar aşırı yavaş :S

Şimdiden teşekkürler.

• sanalmarketim den alma.Ankara firması bana çok sorun yaşatmıştı.Birde garantiye gönderecek olursan bilgisayarın bekle gelsin artık once ankara sonra istanbul...
  • Arkadaşlar yurtdışında Samsung sitesinde Ivy Bridge Chronos Series 7 notebook'u 17.3 inclik versiyonu yayınlanıyor.Series 5te 17.3 inç ve 650M li model çıkmayacak. Series 7 17.3 ve 650 M li model şu an 1499$ a satışta.Bu fiyat üzerinden almayı düşünen arkadaşlar kafasında kıyaslama yapabilirler.Türkiye'ye geldiğinde 3.500 TL civarında olur diye düşünüyorum.Açıkçası bende grafik ve reklam tasarımcısıyım ve 17 inçlik modeli almayı düşünüyorum fakat ekran kartının önemi benim için daha fazla olacağı için 15.6 650M lik modeli satın alacağım muhtemelen şu an beklemedeyim sağlam bir indirimden satın alacağım.açıkçası Vatan Bilgisayarın şu anki 2.297 TL lik fiyatı bu bilgisayar için inanılmaz uygun.Hem full özellikler hemde ultrabook gibi birşey..

Arkadaşlar grafik kartlarıyla aşırı olarak ilgilenen ve sürekli içinde bulunan biri olarak size en karmaşık sorularınızın cevaplarını vermek isterim.
    Şu DDR3 ve DDR5 olayına çok takılan arkadaşlar var. Ama önemli olan tam olarak DDR3 veya GDDR5 olması değil.Öncelikli önem pipelines miktarı(pixel shaders), mimari ve bit'tir. Genellikle 128 bit olan kartlar ve pipeline miktarları birbirine yakın olanlar hemen hemen aynı etkiye sahiptirler.Tabii ki arada fark olacak ama siz bunu şu anki teknolojinin elverdiği oyunlarda farkedemeyeceksiniz.Ancak 3D Studio Max veya Maya gibi programlar kullanıyorsanız farkedersiniz.Yani Real Render almanız gereken grafik programlarında. Elbette DDR5 boşuna çıkartılmadı ama bunu öncelikli bahane olarak almayın kendinize.Zaten GDDR5 li bir ekran kartı ile gelen pc kesinlikle çok daha farklı fiyata sahip olacaktır.Şu anın modası 650M 2 GB 128 bit.Bunu kullanın arkadaşlar herkese yeterli olacaktır.Yanında 3. Generation bir işlemciniz SSD'niz varsa korkacak birşey yoktur. Benimle bu konu ile ilgili bilgilerini paylaşacak olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: crazymix

Arkadaşlar yurtdışında Samsung sitesinde Ivy Bridge Chronos Series 7 notebook'u 17.3 inclik versiyonu yayınlanıyor.Series 5te 17.3 inç ve 650M li model çıkmayacak. Series 7 17.3 ve 650 M li model şu an 1499$ a satışta.Bu fiyat üzerinden almayı düşünen arkadaşlar kafasında kıyaslama yapabilirler.Türkiye'ye geldiğinde 3.500 TL civarında olur diye düşünüyorum.Açıkçası bende grafik ve reklam tasarımcısıyım ve 17 inçlik modeli almayı düşünüyorum fakat ekran kartının önemi benim için daha fazla olacağı için 15.6 650M lik modeli satın alacağım muhtemelen şu an beklemedeyim sağlam bir indirimden satın alacağım.açıkçası Vatan Bilgisayarın şu anki 2.297 TL lik fiyatı bu bilgisayar için inanılmaz uygun.Hem full özellikler hemde ultrabook gibi birşey..

Arkadaşlar grafik kartlarıyla aşırı olarak ilgilenen ve sürekli içinde bulunan biri olarak size en karmaşık sorularınızın cevaplarını vermek isterim.
    Şu DDR3 ve DDR5 olayına çok takılan arkadaşlar var. Ama önemli olan tam olarak DDR3 veya GDDR5 olması değil.Öncelikli önem pipelines miktarı(pixel shaders), mimari ve bit'tir. Genellikle 128 bit olan kartlar ve pipeline miktarları birbirine yakın olanlar hemen hemen aynı etkiye sahiptirler.Tabii ki arada fark olacak ama siz bunu şu anki teknolojinin elverdiği oyunlarda farkedemeyeceksiniz.Ancak 3D Studio Max veya Maya gibi programlar kullanıyorsanız farkedersiniz.Yani Real Render almanız gereken grafik programlarında. Elbette DDR5 boşuna çıkartılmadı ama bunu öncelikli bahane olarak almayın kendinize.Zaten GDDR5 li bir ekran kartı ile gelen pc kesinlikle çok daha farklı fiyata sahip olacaktır.Şu anın modası 650M 2 GB 128 bit.Bunu kullanın arkadaşlar herkese yeterli olacaktır.Yanında 3. Generation bir işlemciniz SSD'niz varsa korkacak birşey yoktur. Benimle bu konu ile ilgili bilgilerini paylaşacak olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim.

Hocam bir sorum olacak , GT640m ile GT650m arasındaki fark çok mu büyük? Ben Samsung Chronos serisinin tasarımını çok beğendim. Fakat GT650M olan modeli biraz pahalı yani ekran büyüklüğü benim için farketmez ama Gt640m olan model 2600 lirayken GT650m + 17.3'' ekran 3200 lira aradaki farka değer mi? Ayrıca oyun da oynayacağım sizce 15.6'' yeterli midir?

Sorular çoğaldı ama cevaplarsanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: myemperor26

quote:

Orijinalden alıntı: crazymix

Arkadaşlar yurtdışında Samsung sitesinde Ivy Bridge Chronos Series 7 notebook'u 17.3 inclik versiyonu yayınlanıyor.Series 5te 17.3 inç ve 650M li model çıkmayacak. Series 7 17.3 ve 650 M li model şu an 1499$ a satışta.Bu fiyat üzerinden almayı düşünen arkadaşlar kafasında kıyaslama yapabilirler.Türkiye'ye geldiğinde 3.500 TL civarında olur diye düşünüyorum.Açıkçası bende grafik ve reklam tasarımcısıyım ve 17 inçlik modeli almayı düşünüyorum fakat ekran kartının önemi benim için daha fazla olacağı için 15.6 650M lik modeli satın alacağım muhtemelen şu an beklemedeyim sağlam bir indirimden satın alacağım.açıkçası Vatan Bilgisayarın şu anki 2.297 TL lik fiyatı bu bilgisayar için inanılmaz uygun.Hem full özellikler hemde ultrabook gibi birşey..

Hocam bir sorum olacak , GT640m ile GT650m arasındaki fark çok mu büyük? Ben Samsung Chronos serisinin tasarımını çok beğendim. Fakat GT650M olan modeli biraz pahalı yani ekran büyüklüğü benim için farketmez ama Gt640m olan model 2600 lirayken GT650m + 17.3'' ekran 3200 lira aradaki farka değer mi? Ayrıca oyun da oynayacağım sizce 15.6'' yeterli midir?

Sorular çoğaldı ama cevaplarsanız sevinirim

gt640m ile 650 arasında uygulamalara göre %20-%30 fark var ki grafik kartları icin bu oldukca büyük bir fark demek.

17,3'' GT640M lik modelde 1600*900 ekran varken 17,3'' GT650M lik modelde 1920*1080 FullHD ekran var,,,17.3'' gibi bir ekranda FullHD ekran cok yerinde olur, 1600*900 de hersey gereksiz büyük gözüküyor.

ayrıca GT640M lik modelin seri numarasının sonu cok büyük ihtimalle CH ile bitiyordur (NP700Z7CH), Chrones olduğunu belirtmek icin,,,Chrones larda da wireless kart broadcom'un uyduruk bir modeli ve çekim gücü çok zayıf, araştırırsanız şikayetleri rahatca bulabilirsiniz... sonu sadece C ile biten modellerde intel'in son wireless kartlarından biri kullanılıyor, sizin bu bahsettiğiniz 1499 dolarlık model NP700Z7C-S01US olmalı ve bestbuy fiyatı 1399$ (FullHD ekran ve intel wireless)

• Gddr5 ve ddr3 kartları karşılaştıran incelemeler bende okudum. arkadaşın da dediği gibi buna takılıp kalmamak gerekiyor. Genel performans ve performans testlerinde 650 çok iyi dereceler alıyor ve tartışmasız birinci sınıf kartlar arasında. Boyle tek parametreye takılıp kalmak, baska hiç bi ozelliğine bakmadan 2gb ekran kartının 1gb olan bi başkasından iyi oldugunu iddia etmeye benziyor bence.
  • Arkadaşlar ortada çok fazla yanlış bilgi ve bu bilgilerle çok fazla tavsiye veren var. Chronosdaki 640m gddr5 ramli ve saat hızı biraz düşürülmüş 650m den başka birşey değil. Büyük ihtimalle deafult hali bile 650m gddr3'e eşit olacaktır ve azıcık oc ile uçar gider. Çünkü gerçekten ekran kartı ramlerinin hızlı olması çok ama çok farkeder. Chronosların yeni modellerinde broadcom değil intel'in wriless çipi var. Yeni chronos modellerinde tek dikkat etmeniz gereken konu ekran. 15.6" olan modelde ekran oldukça vasat, ki benim satın almamı engelleyen tek şey şu anda. 17.3" ekranlı NP700Z7C-S01us modelindeyse oldukça kaliteli full hd bir panel kullanılmış. Türkiyeye getirmeyebilirler, ya da gelirse aşırı yüksek bir fiyat çekebilirler. Malum bizim teknoloji marketler dandik ekran kartlı kötü modelleri kakalamaya bayılır. Ancak eğer imkan olursa bence Samsung'un en alınası modeli bu alet. 15.6" olanı da ekranı gözünüze batmazsa kesinlikle 5 serisinden daha zayıf değil. Hatta daha ileride performans olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenghis -- 27 Mayıs 2012; 20:58:29 >

• Arkadaşlar, biraz reklam gibi olacak ama paylaşmadan da geçmek istemiyorum...

Ben bu ürün sayesinde harika bir firma keşfettim: Ebrar Bilgisayar.

Samsung 550P5C-S02TR modelini satın almak dışında kendileriyle hiçbir ticari ya da maddi bağım yoktur, baştan belirteyim.

Satış sırasındaki ilgileri ve nazik tavırları bir yana (hızlı kargo, ürünü kargoya verdikten sonra arayıp kibar bir dille bilgi vermeleri, vs.) satış sonrasındaki destekleri de övgüye değer. Cihazda ekran sorunu olduğunu fark edince ürünü kargoya verip kendilerine gönderdim. Bugün ürün ellerine ulaşır ulaşmaz Samsung'a verip değişim yaptırmışlar; bu işlemin sonucunda da beni yine arayıp açılmamış bir kutuyu bu akşam kargoya vereceklerini haber verdiler.

İlk alışverişim olmasına rağmen bu ilgili ve medeni davranışları çok ama çok hoşuma gitti. Samsung 550P5C-S02TR almak isteyenler, fiyat konusundaki avantajı nedeniyle de bu siteye göz atabilirler:

http://www.ebrarbilgisayar.net/Urun/Samsung-550P5C-S02TR-i7-3610-33Ghz-8GB-1TB-2GB-VGA-156-Win7-Premium-Notebook-pmu131699.html

• Orijinalden alıntı: theVATANSEVER

Bende de parlaklığında oynamalar oluyor, cok az da olsa, büyük ihtimalle güc yönetimi ile alakalı bir ayar, ekranda genel anlamda parlaklığın cok olduğu, beyaz fonlar filan olduğunda kısılıyor...

O sıcaklıklar bu donanım icin normal değerler, makinenin altına soğutucu almanızı tavsiye ederim, cok faydası oluyor.

Ekranın ne ayarını yapmak istiyorsunuz? büyük ihtimalle yaptığınız ayarlar 3D ayarları ve ancak 3D uygulamalar acıkken, mesela oyunda farkedebilirsiniz.masaüstü gibi bir yerde o farkları göremezsiniz.bu arada şu kızı bulamadım :)

makinenin arkasında avuc büyüklüğünde bir kapak ve ve tek vidayla tutturulmuş, üzerinde memory, ODD, HDD yazıyor, o kapağın altında hdd yi bulabilirsin. ben de SSD takacam ve 480GB lik corsair getirttircem yurtdışından,120gb lik ssd ler var ancak sadece windows 30-40GB götürmeye başladı, üç beş sağlam programlar 70GB i rahat buluyorsunuz.Ortalama bir oyunda 10-15GB civarı, o yüzden 120lik işimi görmeyecek.Bu makinenin en kötü özelliği HDD si olsa gerek.1TB 5400rpm ile cok cebelleşiyor makine, cold startlar aşırı yavaş :S

Şimdiden teşekkürler.

İlk olarak soğutucu almayı düşünüyorum ama, model olarak önerisi olan var mıdır? Ya da alırken dikkat edilmesi gereken şeyler?

• @Fizby

Ben Logitech N200 aldım, gayet yeterli bir ürün bu fiyat aralığında bana sorarsan. Tavsiye ederim. Buz gibi oluyor laptop =)

http://www.logitech.com/tr-tr/notebook-products/cooling-pads/devices/cooling-pad-n200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grasshead -- 29 Mayıs 2012; 9:11:57 >
  • Arkadaşlar ürün ile ilgili yazılım ve destek bölümü Samsung sitesinde aktif durumda. Bilginize,

http://www.samsung.com/tr/support/model/NP550P5C-S02TR-downloads
  • arkadaş bu aletin hdd ne yavaşmış böyle, 2 yıllık makinede 500GB 7200Rpm 32MB lik seagate var, bu alette 5400rpm 8MB lik seagate hdd,,,arada deli fark var, cold startlar öldürüyo adamı, hele iki üc dosya açayım desen bittin.....SSD şart bu makineye, yoksa windows ortamı zindan....
  • kurduğum ilk oyun crysis 2,,,Directx11UltraUpgrade i yaptım.1600*900 çözünürlükte tüm grafik seçenekleri ULTRA da, fps 17-20, çatışamalarda da 13 civarı,,,, biraz hayal kırıklığı açıkçası :D
  • Türkiye'ye gelse bile ilk Teknosa'ya gelir tahminim.Ama oradan almanı önermem.Yedek parça,bakım vs. iyi ama maddi açıdan uygun olduğunu düşünmüyorum.
  • bir ssd takviyesi ile bu laptop benim de kafama yattı aslında.. asus n55 serisi düşünürken yeni nesil işlemci ve daha iyi bir ekran kartı neden olmasın?

asus hakkında çok olumlu şeyler duydum ancak aklıma takılan şu, samsungun garantisi ve satış sonrası desteği nasıldır? Bilgisi olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.