Şimdi Ara

samsung 50js7200 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
14.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jackbauer

Can abi tv yayını ile işim yok haber bile izlemem sadece haftada bir maç izlerim benim işim bluray film veya dizi izlemek ama bu cihaz fullhd tv si olanların çok işine yarar fiyatıda güzel türkiyede yok sanırım bana güzel bir bluray cihaz tavsiyen olurmu elimdeki gitmek üzere ne alabilirim?

o zaman senin işin TV kanalları izlemekle olmaz,910 bu anlam da bence çok güzel bir tercih kaldı ki fiyatı da çok uygun
    hatta eskimiş TFT-LCD teknolojisi ile mukayese edilirse beleş yaw o fiyatı millet abuk rakamlar vererek LCD peşinde
    koşuyor hala!

BD için sana benim yeni Almanyadan getirdiğim cihazı vereyim istersen?? imzam da gördüğün cihaz;ben Pany alacağım bunun yerine
    fiyatı yüksek ama ben BD de Pany ciyim yaw bunu satıp üzerine koyup alacağım diğerini+

• 50" samsung tvler amva panel kullanıyor yani kontrastı 55js5200 den 4-5 kat iyi(ips).o sitedeki inceleme ips panelli tv için yapılmış, sakın ama sakın 55js7200 almayın.
    hatta amva paneller 4-5k civarı saf kontrast oranına sahip olması dolayısıyla samsungun psa kullandığı 48juxxxx serisinden üstün.
    malesef tv 50hz(bulanıklık zaltma özelliği yok), 100hz olsa fiyat performans 1 numara olurdu:) yine de özellikle gece film izleyenler için harika bir tv olduğunu tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonerta

kardeş sen dünden beri neredeydin yahu? allaha şükür biri demek istediğimi anladı. hz değerine bu kadar neden takılıyor insanlar? piyasada 1000hz ye kadar etiketlerle tv'ler satılıyor. led tv'de hz'ye gelene kadar bakılacak bir sürü özellik var.

Hz deki mevzu sanal hızlar değil gerçek hızlar.Mesela gerçek hızı 100 hz ju7500 serisi ile 50 hz ju6570'nin akıcılıgını farkedebilmek zor değil..

Samsung'ta fulhd 100 hz tv'ler 2.300 TL civarlarındayken en düşük, 4k da 100 hz sahip en düşük fiyatlı tv 3.500 TL Ju7500 serisi.

Mantıken 48 ekran ju7500 100 hz tv 3.500 TL şu an düşük..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

kardeş sen dünden beri neredeydin yahu? allaha şükür biri demek istediğimi anladı. hz değerine bu kadar neden takılıyor insanlar? piyasada 1000hz ye kadar etiketlerle tv'ler satılıyor. led tv'de hz'ye gelene kadar bakılacak bir sürü özellik var.

Hz deki mevzu sanal hızlar değil gerçek hızlar.Mesela gerçek hızı 100 hz ju7500 serisi ile 50 hz ju6570'nin akıcılıgını farkedebilmek zor değil..

Samsung'ta fulhd 100 hz tv'ler 2.300 TL civarlarındayken en düşük, 4k da 100 hz sahip en düşük fiyatlı tv 3.500 TL Ju7500 serisi.

Mantıken 48 ekran ju7500 100 hz tv 3.500 TL şu an düşük..

100hz olan samsung tvlerde "motion plus ----> bulanıklık azaltma" olur ve kameranın sağa sola aktığı futbol maçı gibi hareketli resimlerde çözünürlüğün düşüp bulanıklaşmasını engeller.
    50hz tv lerde sadece titreme azaltma olur.
    bu özelliklerin bir işe yarayıp yaramadığını görmek için .

http://www.testufo.com/#test=photo&photo=quebec.jpg&pps=960&pursuit=0&height=0

bu testi yapmak yeterlidir. bir fark yok yeaaaaaa diyen gitsin axen 500 liralık tv alsın.

• quote:

arkadaşım biri sallamış dediğin kişi her sene forumda panel bilgilerini yazan arkadaş kendisinin verdiği bilgiler referans tır hemen sallamış diyorsun asıl sallayan sensin sana göre alınacak en iyi tv olabilir bana göre değildir başkasına göre hiç değildir bu işler göreceli ama sen inatla bu panel 100hz diyorsun sana anlatıyoruz o panel 50 hz ısrarın neden onu anlamadım sana 100hz diye itelediler sanırım yediremiyorsun şimdi kendine 24p yok diyorum o ne diyorsun gereksizmiş arkadaşım daha fazla burayı meşgul etme tv inle mutlu mesut yaşa ileride belki kaynak bulursun aramaya devam et sen

Arkadaslar tartisacaginiza gidip bi tekno markette gorun. 7200 de Tv menusunde motion ayarinda hem bulaniklik onleme hemde titreme onleme ayari var ve aktif. Js7200 100 hz bir tv kusku yok.

6470 gibi 50hz tv de bu menude sadece titreme onleme ayari gorursunuz.

6070 giris seviyesinde bu menuyu komple goremezsiniz hareketli goruntude titreyerek calisir bu tv

Son soz; samsunglarda motion ayarinda bulanikli engelleme ayari goruyorsaniz bilinki o tv 100 hz dir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sonerta S kullanıcısına yanıt
    Samsung tizen 2015 konusunda tv nin gerçek hz değeri resimle kanıtlandı bir göz at istersen o kadar iddia ettin ikna edemedik seni bak milletide yanılttın 100hz diye..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • jackbauer J kullanıcısına yanıt
    arkadaşın gönderdiği test sitesinin görüntüsüdür. tv ye hdmi kablosu ile bağlanıp, ekran görüntüsü alınmıştır. benim laptop'un desteklediği en üst frekans 75 hz olduğu için tv de de böyle gözüküyor. 50 hz iddian b,r kez daha çürütülmüş oldu. umarım seni ciddiye alan olmamıştır. belliki çok aldığına pişman olduğun bir tv ye sahipsin ondan saldırıyorsun.
     samsung 50js7200

• quote:

arkadaşın gönderdiği test sitesinin görüntüsüdür. tv ye hdmi kablosu ile bağlanıp, ekran görüntüsü alınmıştır. benim laptop'un desteklediği en üst frekans 75 hz olduğu için tv de de böyle gözüküyor. 50 hz iddian b,r kez daha çürütülmüş oldu. umarım seni ciddiye alan olmamıştır. belliki çok aldığına pişman olduğun bir tv ye sahipsin ondan saldırıyorsun.
     samsung 50js7200

selam bu resmin bir anlamı yok ki:) sadece screenshot.
    ayrıca samsung tv ler 75 hz sinyali kabul etmez, etsede siyah ekran verir. laptop bağlı olduğu için laptop ekranının 75hz ini gösteriyor heralde
    o screenshot bilgisayar ile alınmış bende aldım motion kapalı gözlerim bulanık bir resim görürken screenshot seninki gibi tertemiz aslında görüntü bulanık çamur gibiydi bu screenshot ı aldığımda.

samsung 50js7200

• filips F kullanıcısına yanıt
    yuh diyorum.arkadaşım yalan borcumuz mu var? neden önyargılısınız hiç kullanmadığınız bir tv hakkında tek bir soru soracağım. bu görüntüyü cep telefonumla tv den çekip koysam anlamı olacak mı?
  • samsung smarttan webten girerek dene birde.

hdmi bağlantısıyla hznin alakası yok .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 3 Ocak 2016; 2:40:47 >
  • 666azazel kullanıcısına yanıt
    kendi browser'ı o testi desteklemiyor.
    sorunda o işte

o site bağlantı şeklini gösteriyor mesela (bende nasılmış diye pc için baktım 60hz yazıyor tvde webten baktım yazmıyor . )

hz değerlerini göstermiyor hz değerini görmek için panel bilgisine bakacaksınız

kullanım kılavuzunda yazıyor

Bir Bilgisayar Bağlamadan Önce Okuyun (Desteklenen Çözünürlükler) 75 Hz ye kadar çıkıyor laptop yada ekran kartı çözünürlük en son ne ise onunla girersiniz.

Video Sinyalleri İçin Desteklenen Çözünürlükler 4096 x 2160 60 Hz

http://www.samsung.com/tr/consumer/tv-av/tv/suhd/UE50JS7200UXTK

• 666azazel kullanıcısına yanıt
    tamam işte, bu panel 100 hz. 50 hz nerden çıktı? kaynağı belli olmayan bir siteden 50 hz diye copy paste yapmışlar.
  • Arkadaşlar 50JS7200 aldım. Henüz kurulumu yapılmadı. Pişman olur muyum? 50-100 Hz hikayelerine gelemiyorum. Bir SHUD 64x kontrast verebilen bir TV nasıl olur da 50 Hz olur anlayamıyorum. Yine Hz muhabbetine girdik iyi mi :D :D Neyse, şimdi arkadaşlar, 3D eminim çok Hz yiyor. Dolayısıyla^3D filmlerin Hz değerinin yüksek olması çok normal. Samsung Hz değerini vermiyor muhabbeti var bir de - 2015 de çıkarmışlar bu muhabbeti. Samsung'u aradım Hz değeri hakkında herhangi bir bilgi vermiyorlar.
    Şimdi araştırmalarım sonucunda bu TV'nin bana uygun olup olmadığını bilgileriniz vedeneyimlerinize göre öğrenmek istiyorum eğer yardımcı olursanız.
    1. 3D gerekmiyor.
    2. Akıllı kumandaya ihtiyacım yok ancak Iphone 6'ımla smart menüsünü kontrol eddebilmek hoş olurdu (Var mı bu özellik?)
    3. PS3 oynuyorum güzel kesintisiz ve ''onlineda gecikmesiz'' mi?

@azazel_666 @sonerta @filips @jackbauer @Archonn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ROCKBANDER -- 24 Ocak 2016; 17:58:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kamasiz

quote:

arkadaşım biri sallamış dediğin kişi her sene forumda panel bilgilerini yazan arkadaş kendisinin verdiği bilgiler referans tır hemen sallamış diyorsun asıl sallayan sensin sana göre alınacak en iyi tv olabilir bana göre değildir başkasına göre hiç değildir bu işler göreceli ama sen inatla bu panel 100hz diyorsun sana anlatıyoruz o panel 50 hz ısrarın neden onu anlamadım sana 100hz diye itelediler sanırım yediremiyorsun şimdi kendine 24p yok diyorum o ne diyorsun gereksizmiş arkadaşım daha fazla burayı meşgul etme tv inle mutlu mesut yaşa ileride belki kaynak bulursun aramaya devam et sen

Arkadaslar tartisacaginiza gidip bi tekno markette gorun. 7200 de Tv menusunde motion ayarinda hem bulaniklik onleme hemde titreme onleme ayari var ve aktif. Js7200 100 hz bir tv kusku yok.

6470 gibi 50hz tv de bu menude sadece titreme onleme ayari gorursunuz.

6070 giris seviyesinde bu menuyu komple goremezsiniz hareketli goruntude titreyerek calisir bu tv

Son soz; samsunglarda motion ayarinda bulanikli engelleme ayari goruyorsaniz bilinki o tv 100 hz dir.

Sayın kamasız ;

Motion Blur F-H 6470de bu ayarları kurcalayabiliyoruz.Hatta forum üzerinden sattıgım 32f6510dada mevcuttu ama f6510 MCI 400 HZ olmasına karşılık panel frekansı 50HZdi. Bence vermiş olduğunu bilgi yanlış.

Ayrıca JS7200 50hz panel frekansına sahip bir cihaz. Sokak türkçesiyle şöyle söylemek istiyorum. MCI 900hz olan bir cihazın panel frekansı 200HZ ise MCI 100hz olan bir cihazın panel frekansı ve sistem frekansı kaçtır HZdir acaba ?

• jackbauer J kullanıcısına yanıt
    Bu televizyonu almayı düşünüyordum ama okuduklarımdan sonra kararsız kaldım.
    Hocam bana bir tv önerisinde bulunabilir misiniz?
    -50-55 inç arası
    -5000tl'yi geçmeyecek
    -Usbden dizi film izlerken titreme vs yapmayacak
    -Maç izleyebileceğim
    -Ps4 oynayabileceğim
  • the breaking_point kullanıcısına yanıt
    Lg 55eg910 oled tv bunu tavsiye ederim fullhd bir cihaz olup 5000 tl civarına bulursunuz tahmin ediyorum 4k olsun illa derseniz sony 55x8505c derim tabiki her 2 tv yide canlı olarak görün derim usb den deneme yapın gözünüze hoş geleni alın derim hayırlı olsun şimdiden..

• ROCKBANDER kullanıcısına yanıt
    hiçbir marka sharp hariç panel hz değerini vermiyor inceleme siteleri ve forumlardan servis menüsüne girenlerden alıyoruz panel detaylarını

3dnin hzyle alakası yok anlamadım onu zaten

piyasa 50-100-200 hz
    200hz artık kimse kullanmıyor pahalı
    giriş seviyeleri 50 hz
    orta yada üst seriler 100hz

ps3 için lag önemli samsungda lag idare eder.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.