Şimdi Ara

samsung 50js7200 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
1
Favori
14.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşım bluray filmler 24p dir bu tv de 24p desteği yok zaten inceleme sitesinde movies notu çok düşük baktıysan. 24p lg nin en düşük modelinde bile var real cinema diye geçer bu tv de 3d de yok kumandada düz kumanda çoğu özelliği kırpılmış sadece adı suhd nano led vs diye millete gazladıkları bir tv bir üst modeli neredeyse bunun 2 katı fiyatta olmasından zaten belli. belli başlı tüm inceleme sitelerinde esamesi bile okunmayan bir tv yi burda böyle yalan yanlış bilgi vererek anlatmanın mantığı nedir ya satıcısın yada aşırı abartan birisin herşeyi geçtim bu bir led tv eskimiş miadı dolmuş artık para verilmesi bile mantık dışı olan bir ürün bunun hertarafı 10 bit olsa nolur 200 hz olsa nolur ya ışık sızdırır yada banding çıkar falsosuz led tv varmıki boşver takılma bunlara hadi hayırlı günler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jackbauer -- 30 Aralık 2015; 15:20:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • jackbauer J kullanıcısına yanıt
    he deyip geçiyorum. bluray filmler 24p'dir dedikten sonrasını ciddiye almadım zaten. 24p sinema formatıdır. saniyede 24 kare anlamına gelir. ancak tvlerde görüntü dijital olarak elde edildiği için, sinema filmlerindeki tadı tam olarak vermediği düşünülür(bence zaten sinema sinemada izlenir). o senin tv'lerde yazan 24p özelliğinin hiç bir donanımsal özelliği yok. ben insanlara tv almalarında doğru karar verdirmeye çalışıyorum. senin gibi ezbere konuşmuyorum.
  • sonerta S kullanıcısına yanıt
    24p True sinema: Blu-ray medyada filmin çekim esnasındaki gerçek renklerin medyaya tam aktarılması ve sizinde uyumlu player ve tv vasıtası ile, yönetmenin çektiği görüntüyü orjinaline sadık kalarak seyredebilmenizdir...

evet arkadaşım.24p olmazsa siyah beyaz gözüküyormuş görüntü. yav bunların hepsi hikaye. vestel'in pixelans'ı gibi, yok bilmem kimin 3d surround sesi gibi. 24p diye ekstra bir parçası yok emin ol. o televizyonuna öyle bir isim bulmuş koymuş. sonuçta 8 bitlik renk gamı var. bu tv'de 10 bit. işte fark burda. 10 bitlik görüntü işlemcisi var bildiğin.
  • Allah aşkına neyin kavgasını yapıyorsunuz şimdi?
    Alana hayırlı olsun denir geçip gidilir, yanlış bilgilendirme varsa usulünce "Benim bildiğim o ürün 100hz değil 50hz'dir ama siz almışsınız hayırlı olsun" denilir işi abartmışsınız siz...
    Herkes kendi aldığı ürünü över tabiiki çünkü ürünü beğenmiştir, başarılı bulmuştur ve almıştır, milleti aşağılayınca elinize ne geçiyor?
  • ShaRLooT kullanıcısına yanıt
    Arkadaşın uslubu okudunuzmu siz konunun başından beri herkes hayırlı olsun bu fiyata iyi demiş zaten tabiki herkes malını
    Över de buradan insanlan faydalanıyor olmayan şeyi varmış gibi göstermek 3 ü 5 yapmak bunları okuyup inanan insanlar 3000 tl gibi bir kişinin 3 aylık maaşına denk gelen parayı ödeyip sonra bunların hiçbirinin anlatıldığı gibi olmadığını görüp yaşadığı hayal kırıklığı nolacak peki
    Tv nin 50hz olduğunu başka biride söylemiş ama arkadaş kendini 100hz olduğuna inandırmış her söyleyene lafı çakıyor açın amazon.com u bakın tv yi alanların yorumlarını okuyun kaç hz miş ya kardeşim bende tonla tv değiştirdim kötüyse kötü derim milleti neden kandırayım iyiyse de tavsiye ederim yok gören kafasını taştan taşa vuruyor ne demektir orta sınıf bir tv ama arkadaş bunu referans model gibi anlatınca doğal olrak tepki veriyor insanlar..

• ShaRLooT kullanıcısına yanıt
    ben kaynak göstererek yazıyorum. arkadaş kulaktan dolma bilgilerle atarlanıyor. yabancı bir forumda birisinin yaptığı yorumu copy paste yapıp atmış. kendi fiyat skalasında rakipsiz olan bu tv'yi 24p gibi hiç bir anlamı olmayan bir özellik yok diye kötülüyor.
    Arkadaşım ben kötülemiyorum baktığım tüm tv test sitelerinde tv nin movies notu çok düşük kendinde bak ayrıca 100 hz değil tv 50 hz ha sen inanmışsın yapacak birşey yok ilk msj ımı okursan fiyat iyi dediğimi görürsün abartan sensin olayı burayı okuyarak bir çok insan tv alıyor abartmadan olayı incelemenide resim yada video ile gösterir sen daha çok işe yarar tv de artılar eksiler banding ışık sızması vs vs bunları anlat milletin işine yarasın..

banding ışık sızması, ölü piksel, bulutlanma yok. ama bu durum bence tv'den tv'ye değişir. ayrıca 50 hz veya 100 hz olması inanç meselesi değil. samsung ürün 100 hz demiş. kaynağını da gösterdim. 50 hz diyen neye göre demiş belli değil.
    samsung un sitesinde gerçek hızı yazmıyor yada ben bulamadım screenshot atarsanız görelim native hz100/120 mi...

• quote:

Orijinalden alıntı: jackbauer

samsung un sitesinde gerçek hızı yazmıyor yada ben bulamadım screenshot atarsanız görelim native hz100/120 mi...

http://www.samsung.com/za/consumer/tv-av/tv/suhd/UA50JS7200KXXA hocam burada yazıyor ama 2 haftadır kaç tv inceledim anlatamam. 55uf8507 55ju7000 55ju7500 ve en son 55js7200 almaya yeltendim ama her seferinde beni caydıracak birşeyler okudum :( bi el atında bana bi tv beğenelim. bende 100hz biliyordum 50 miymiş şaşırdım. bir de bu 24p dediğiniz çokmu önemli? 3D gerek yok fazla tutmadı deniliyor kullananlar bi kaç defa kullandık bir daha kullanmadık diyorlar. curved tvlerde tam karşıdan izlemezseniz sıkıntılı dediler.sonuç olarak ben 3d olmayan düz ekranlı hangi tv almalıyım. samsung ya da lg düşünüyorum. kullandığım tel de samsung olduğundan uyuşma açısından samsung düşünüyorum.bütçem yaklaşık 4000TL. ???

• bloodywolf06 B kullanıcısına yanıt
    4k olması önemsiz benim için derseniz fullhd oled alın ben kullanıyorum inanılmaz memnunum 4000 tl yi led tv ye bağlamak şu dönemde kumar gibi ne çıkacağı belli olmuyor ki forumda samsung 78js9500 alıp kısa sürede satan oldu tv 30000 tl düşünün artık o tv de sıkıntı varsa digerleri nasıldır benim 14 ayda 17 nci tv im daha önceki 16 sı led tv idi hepside hi-end paneller istisnasız hepsinde bi sorun vardı banding ışık sızması vs vs ayrıca oled tv de soundbar hediyesi var en kötü 1000 tl ye okutsan 350 tl de n11 kuponu ile bu tv http://urun.n11.com/led-tv/lg-55eg910v-P91533481?cid=700102&utm_source=aff_go&utm_medium=cpc&utm_campaign=price_comp&utm_term=21&aff_sub=31594&aff_sub2=173223 sana 4500 civarına gelir bütçemi aşar dersen led tv için zar atıcan hocam ne çıkarsa bahtına tek tavsiye edebileceğim tv led de sony 55x8505c dir onuda yaklaşık n11 den kuponla filan 4150 civarına alırsın sonuçtan bizide haberdar edersin hayırlı forumlar...

• Hocam sounbar hediyesi nerde link atarmisin. Donanim olarak Bahsettigimiz diger tvlerden baska ne arti eksileri var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    bu tv 100 hz, her yazılana inanmayın. dün laptop'u bile bağladığımda PC 60hz'yi verdi. kaldı ki üzerini benim laptop desteklemediği için çıkmadık. ben de tam sizin aradığınızı arıyordum. flat ve 3d'siz olan. işte bu tv tam aradığınız tv. gönül rahaltığı ile alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonerta

bu tv 100 hz, her yazılana inanmayın. dün laptop'u bile bağladığımda PC 60hz'yi verdi. kaldı ki üzerini benim laptop desteklemediği için çıkmadık. ben de tam sizin aradığınızı arıyordum. flat ve 3d'siz olan. işte bu tv tam aradığınız tv. gönül rahaltığı ile alabilirsiniz.

bu bilgi de yalnış!

bir kere "panel tip TV" ler standard-fix "Vert.Freq."değerleri 59,xxx(60Hz) dir!!! CRT/LCD "Monitörler" ile karıştırmayınız ltf

örneğin siz panele(TV ye) GCard ayarlarından 75/120/100Hz vs sinyal gönderirseniz iki şey olur

1-ya desteklenmeyen çözünürlülük uyarısı alıp,boş ekran görürsünüz veya panel reset atar!

2-ya da çoğunlukla günümüz panellerin de olduğu gibi;down-grade/scale edilerek freq.değeri panelin standard değerine düşürülür 60Hz

genel de çoğu insanlar bu hataya düşüyorlar ve paneli yani TV yi "Monitörler" ile karıştıyorlar

Ve diğer yalnış ise panel deki bu Hertz değeri "backlight-scan" işlevini görmektedir ne HIZ ile ne de başka bir şeyler ilede en ufak alakası yoktur!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 31 Aralık 2015; 11:52:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jackbauer

4k olması önemsiz benim için derseniz fullhd oled alın ben kullanıyorum inanılmaz memnunum 4000 tl yi led tv ye bağlamak şu dönemde kumar gibi ne çıkacağı belli olmuyor ki forumda samsung 78js9500 alıp kısa sürede satan oldu tv 30000 tl düşünün artık o tv de sıkıntı varsa digerleri nasıldır benim 14 ayda 17 nci tv im daha önceki 16 sı led tv idi hepside hi-end paneller istisnasız hepsinde bi sorun vardı banding ışık sızması vs vs ayrıca oled tv de soundbar hediyesi var en kötü 1000 tl ye okutsan 350 tl de n11 kuponu ile bu tv http://urun.n11.com/led-tv/lg-55eg910v-P91533481?cid=700102&utm_source=aff_go&utm_medium=cpc&utm_campaign=price_comp&utm_term=21&aff_sub=31594&aff_sub2=173223 sana 4500 civarına gelir bütçemi aşar dersen led tv için zar atıcan hocam ne çıkarsa bahtına tek tavsiye edebileceğim tv led de sony 55x8505c dir onuda yaklaşık n11 den kuponla filan 4150 civarına alırsın sonuçtan bizide haberdar edersin hayırlı forumlar...

jack selam

senin illa UHD takıntın olmasa bile ve FHD panel kullanıyorsan o zaman yine de UHD leri de izlemek isterim dersen;"UHD-Receiver" alsana
    zaten bunu alıp da taktığın zaman Oled de ki manzaranın da çok ciddi değiştiğini görüp yaw iyiki ucuz yollu FHD-Oled aldım diyeceksin!

ben bunun incelemesini de vermiştim Kamax hocayla birlikte ve bir dosutmuz şu anda bu cihazı Sony FHD ile kullanıyor! bende bir süre sonra alıyorum

Technisat dan

https://www.technisat.com/de_DE/DIGIT-ISIO-STC+/352-10905-10701/

• albani kullanıcısına yanıt
    kardeş sen dünden beri neredeydin yahu? allaha şükür biri demek istediğimi anladı. hz değerine bu kadar neden takılıyor insanlar? piyasada 1000hz ye kadar etiketlerle tv'ler satılıyor. led tv'de hz'ye gelene kadar bakılacak bir sürü özellik var.
    Tv yi aldıktan sonrawww.kusursuzses.com a kayıt yaptırcaksın soundbar ın 15 gün içinde evine gönderilecek yalnız bugün son gün acelen yoksa bekle daha önce lg tv alana g4 cep tlf verildi değeri 2000 tl soundbar ınki 1499 tl yeniden kampanya olabilir ayrıca oled lerde çoğu kişi indirim olacağı fikrinde bu saatten sonra led tv ye para verme derim..

• albani kullanıcısına yanıt
    Can abi tv yayını ile işim yok haber bile izlemem sadece haftada bir maç izlerim benim işim bluray film veya dizi izlemek ama bu cihaz fullhd tv si olanların çok işine yarar fiyatıda güzel türkiyede yok sanırım bana güzel bir bluray cihaz tavsiyen olurmu elimdeki gitmek üzere ne alabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: sonerta

kardeş sen dünden beri neredeydin yahu? allaha şükür biri demek istediğimi anladı. hz değerine bu kadar neden takılıyor insanlar? piyasada 1000hz ye kadar etiketlerle tv'ler satılıyor. led tv'de hz'ye gelene kadar bakılacak bir sürü özellik var.

ben 10 senedir buradayım ve bu benim işim de,millet hala Hz.takıntısıyla yola devam ediyor bende onu anlamıyorum,daha bu Hz.değerinin de ne olduğunu yine hala öğrenilemedi gitti

her neyse herkese iyi yıllar olsun+
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.