Şimdi Ara

samsung 50js7200

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
1
Favori
14.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar, ürün 2 gün önce kuruldu ama işlerim dolayısı ile ancak yazabiliyorum. ürünü media marktta, 2699 TL'ye görünce hiç düşünmedim aldım.

ilk mesajımda çok teknik ayrıntıya girmeyeceğim. ancak bütün markaların tvlerini haftalarca inceledim. ancak bu ürünü görünce, diğer tüm modelleri sildim.

özetle, paranız yetiyorsa alınabilecek en iyi tv,hiçbir kusuru yok, tüm testleri, incelemeleri titizlikle yaptım. herkese tavsiye ediyorum.

• sonerta S kullanıcısına yanıt
    bu fiyat çok uygun gerçekten hiç düşündürmez..
  • tengri teng tengri T kullanıcısına yanıt
    ben anlamıyorum insanları, taa 2013 model, elde kalmış allanıp pullanıp, teknoloji marketlerde satılan tv'leri öve öve bitiremiyorlar,sayfalarca yorumlar, övgüler. böyle bir tv varken, neden böyle yapıyorlar anlamıyorum.
  • bende geçen gün gördüm 2699 a, baya bi ucuza sattı mediamarkt. iyi karar vermişsiniz. güle güle kullanın. piyasada 3700 den ucuza satan yer yok, mediamarkt 2699 e sattı.
    3000 lere cıkmak istemiyorum bende e haliyle bu civardaki tv lerin hepsi sorunlu bu modeli denk getirebilirsem bende hemen yapıştırcam..
  • tengri teng tengri T kullanıcısına yanıt
    şu an mediamarkt internet sitesinde satılıyor galiba yine aynı fiyata. 900 tl indirim kodu kullanacaksınız.
  • 3299 lira su anda , bahsettiginiz indirim nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu urun gercekten almaya deger sanırım oyle mi ? 3300 lira kadar bir bütçemiz var ama 3000i aşmamak da istiyoruz. Bahsettiginiz indirim halen devam ediyor mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet indirim bitmiş mediamarkt'ta gerçekten inanılmaz bir indirimdi ancak bir daha da öyle bir fiyat bulamaz kimse zaten.. ancak bu ürün halen 3.300 fiyatı ile rakipsiz. görmeye gelen arkadaşlar kafalarını taştan taşa vuruyorlar başka tv aldıkları için.
  • bugün inşallah müsait olursam resim falan çekip yollarım, merak ettiklerinizi de cevaplayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonerta

evet indirim bitmiş mediamarkt'ta gerçekten inanılmaz bir indirimdi ancak bir daha da öyle bir fiyat bulamaz kimse zaten.. ancak bu ürün halen 3.300 fiyatı ile rakipsiz. görmeye gelen arkadaşlar kafalarını taştan taşa vuruyorlar başka tv aldıkları için.

Öncelikle hayırlı olsun tv'niz.Js7200 iyidir ama 3.300 TL gibi rakamları edecek bir tv değil bana göre.Aldıgınız fiyat 2.500 civarı olabilir ancak ederi..Orta segment 50 mhz hızında bir tv abartıya kacacak üstün özellikleri yok.
    3.500 liraya gidip Ju7500 almak daha mantıklı her yönden üstün bir cihaz o çünkü..
  • bianconera kullanıcısına yanıt
    hz konusunda çok takılmışsınız. ancak bu konunun cılkını çıkardı maalesef üreticiler. bu tv'nin gerçek hz değeri 100 hz. ju7500 ise 200 hz. kaldı ki insan gözü zaten 100 hz üzerini farkedemiyor bile. ama maşallah piyasada bol kesenden 800 hz ler 1000 hz ler görüyoruz.

her iki tv'nin de panel teknolojisi aynı. sadece ju7500 curved olması sebebi ile plastik tabanlı bir panele sahip. bu açıdan bence 7200 daha üstün.

bu tv'ye orta segment demek haksızlık olur(elbette 50.000 TL'ye de televizyonlar var onlar ne o zaman diyebilirsiniz). mevcutta 10 bit görüntü işleme mimarisi olan bir ürün. diğer bankalar, HZ,kontrast bilmemne diye tatava yaparken adam 10 bit panel yapmış.

bu farkları elbette tv'de dizi izlerken hissedemezsiniz. ancak açın 4k bir videoyu online izleyin, o zaman hakkını verdiğini görürsünüz.
    UE50JS7200 type panel: 50D6AUOTJ 50hz

Bu panel gerçek 50hz dir 100 değil ayrıca 24p cinema desteği yoktur arkadaşımda aldı canlı gördüm paneli 7/10 luk bir cihaz benim görüşüm fiyatıda uygun du kampanyada led teknolojisi artık son zamanlarında 4k vs ile son bir atış yaptılar 4-5k bütçesi olanların alacağı tek ürün oled tv dir..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • jackbauer J kullanıcısına yanıt
    bu panelin 50 hz olduğunu neye gere söylüyorsunuz? kaynağınız ne? 24p cinema desteği gibi ne olduğunu bile bilmediğimiz özellikler aramak tamamen yersiz. bu tarz özelliklere yabancılar gimmick diyorlar. yani gerçekte bir işlevi olmayan ancak, ürünle satılan faydasız özellikler.
    http://forum.donanimhaber.com/m_100241406/tm.htm

2015 tüm panellerin bilgileri var okursanız anlarsınız ayrıca google a bile yazsanız bulunur
    ==Panel==

UE78JS9500 type panel :CY-YJ078FLLV1H
    UE65JS9500 type panel :65A1UU9YJ 100Hz ,T-HKPDEUC Hawk-P,
    UE55JS9000 type panel :55A1UU9XJ 100Hz
    UE48JS9000 type panel :48A1UU9XJ Samsung panel 48" VA 100Hz , T-HKPDEUC platform Hawk-P
    UE55JS8500 type panel :55A1UU8XJ A=Samsung VA panel, 1=100Hz panel (PQI 1900) ,platform Hawk M
    UE55JS7200 type panel :55B6AUOTJ 50hz

Type: LED
    Resolution: 4k
    Refresh Rate: 60 Hz

The Samsung JS7000 SUHD TV's picture quality is a mixed bag. It has a great viewing angle and low motion blur. However, it has poor blacks and bad uniformity.
    7.6 Overall
    Pros

Great color accuracy at an angle
    Low input lag and motion blur
    Wider color gamut

Cons

No 24p support, which means judder is present while movies are playing.
    Poor uniformity
    Poor contrast ratio

orta sınıf bir tv yi sen aldın diye burada referans panel ilan etmene gerek yok almışsın güle güle kullan kimseyide yanlış yönlerdirme alamayanlar neredeyse boğaz köprüsünden atlayacak

• quote:

Orijinalden alıntı: jackbauer

http://forum.donanimhaber.com/m_100241406/tm.htm

2015 tüm panellerin bilgileri var okursanız anlarsınız ayrıca google a bile yazsanız bulunur
    ==Panel==

UE78JS9500 type panel :CY-YJ078FLLV1H
    UE65JS9500 type panel :65A1UU9YJ 100Hz ,T-HKPDEUC Hawk-P,
    UE55JS9000 type panel :55A1UU9XJ 100Hz
    UE48JS9000 type panel :48A1UU9XJ Samsung panel 48" VA 100Hz , T-HKPDEUC platform Hawk-P
    UE55JS8500 type panel :55A1UU8XJ A=Samsung VA panel, 1=100Hz panel (PQI 1900) ,platform Hawk M
    UE55JS7200 type panel :55B6AUOTJ 50hz

Type: LED
    Resolution: 4k
    Refresh Rate: 60 Hz

The Samsung JS7000 SUHD TV's picture quality is a mixed bag. It has a great viewing angle and low motion blur. However, it has poor blacks and bad uniformity.
    7.6 Overall
    Pros

Great color accuracy at an angle
    Low input lag and motion blur
    Wider color gamut

Cons

No 24p support, which means judder is present while movies are playing.
    Poor uniformity
    Poor contrast ratio

orta sınıf bir tv yi sen aldın diye burada referans panel ilan etmene gerek yok almışsın güle güle kullan kimseyide yanlış yönlerdirme alamayanlar neredeyse boğaz köprüsünden atlayacak

tv'yi gözle görmeden, copy paste yaparak tartışmaya girmek kadar anlamsız bir şey yok. bir de kendinle çelişiyorsun, ilk mesajında 50 hz derken, copy-paste yaparak alıntıladığın veri 60 hz diyor. ancak neye göre, hangi çözünürlükte bu hz'yi veriyor diye belirtilmemiş bile.

ben tüm tv'leri araştırdım diyorum. siz kalkıp hz'si düşük yok 24p desteği yok diyorsunuz. kalkıp 800 hz-1000hz yazan tv'lerde de durum farklı değil. bir kere o 60hz'nin ne anlama geldiğini bile bilmediğinize eminim.

bu fiyata daha iyi bir alternatif olmadığına göre, insanları en iyisine yönlendirmeyi istemek kadar doğal bir şey yok. bu tv sırf 10 bit görüntü işlediği için bile alınır. net...

Arkadaş sen stand up cımısın? Ben 17 tv aldım 1 yılda her tv yi gördüm sen merak etme amerikada hz ler 60-120-240 diye gider bizde 50-100-200 yani bu tv 50 hz çok istiyorsan ara samsung u kendi kulağınla dinle ha sen onada inanamazsın şimdi çok istiyorsan akşama bu tv nin canlı resminide atarım sana tv orta sınıf bir tv kampanyada fiyat güzel ok dedik zaten daha fazlası değil sen sabaha kadar kendi kendine söyle bu tv üst düzey bu tv üst düzey sabaha inanmış olursun buna

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackbauer

Arkadaş sen stand up cımısın? Ben 17 tv aldım 1 yılda her tv yi gördüm sen merak etme amerikada hz ler 60-120-240 diye gider bizde 50-100-200 yani bu tv 50 hz çok istiyorsan ara samsung u kendi kulağınla dinle ha sen onada inanamazsın şimdi çok istiyorsan akşama bu tv nin canlı resminide atarım sana tv orta sınıf bir tv kampanyada fiyat güzel ok dedik zaten daha fazlası değil sen sabaha kadar kendi kendine söyle bu tv üst düzey bu tv üst düzey sabaha inanmış olursun buna

forumlarda senin gibilerden çok var. birisi sallamış, 50 tane forumda yazıyorda yazıyor. daha 50hz'nin ne anlama geldiğini bilmediğin besbelli. biz burada 5 bin TL üstü tv'den bahsetmiyoruz. bu paraya alınacak en iyi tv diyoruz. sen 17 tane tv aldıysan ben de 100 tane aldım diyince ben mi üste çıkacağım. bir çok kişi gibi kulaktan dolma bilgilerle, forumlarda uzman kesiliyorsunuz. senin gönderdiğini noktasına virgülüne dokunmadan googla yapıştırdım 50 tane sonuç çıktı. hepsi birbirinin kopyası kaynağı belirsiz.

arkadaşım biri sallamış dediğin kişi her sene forumda panel bilgilerini yazan arkadaş kendisinin verdiği bilgiler referans tır hemen sallamış diyorsun asıl sallayan sensin sana göre alınacak en iyi tv olabilir bana göre değildir başkasına göre hiç değildir bu işler göreceli ama sen inatla bu panel 100hz diyorsun sana anlatıyoruz o panel 50 hz ısrarın neden onu anlamadım sana 100hz diye itelediler sanırım yediremiyorsun şimdi kendine 24p yok diyorum o ne diyorsun gereksizmiş arkadaşım daha fazla burayı meşgul etme tv inle mutlu mesut yaşa ileride belki kaynak bulursun aramaya devam et sen
  • jackbauer J kullanıcısına yanıt
    ben 100 hz demiyorum, samsung'un kendi sitesinde diyor işte kaynak

peki sizin referans aldığınız arkadaşın kaynağı ne?

kaldıki hz hikayesi en son bakacağım değerdir. bu değere çok takılıyor herkez. 800 hz'ler 1000 hz ler havada uçuşuyor am gerçekte öyle bir tazeleme hızı yok. olsa bile zaten bi anlamı yok. 24 p dediğin özellik ne işe yarıyor? kaç tane tv'de var da bu tv'de yok diyorsun? o copy paste yazdığın yerde yazıyor diye buraya koyuyorsun.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.