Şimdi Ara

Samsung 40ES8000 - Samsunglar Yine Yüz Karası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
4
Favori
42.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başka bir konu başlığı altında yazmama rağmen, Alacak arkadaşları bilgilendirmek amacıyla ayrıca konu başlığı açma gereği duydum....

Arkadaşlar gidip bir gaflet ve delalette bulunarak 40ES8000 aldım

Almaz olaydım... Bulutlanma ışık sızması hala var çok fazla bilgim yok ama hızlı sahnelerde görüntü atlama tarzı sorun da oluşuyor ve samsung türkiye hala pişkin pişkin durumu normal gibi karşılamakta ısrar ediyor.

Elimden geleni yapıp hakkımı aramaya çalışıcam

Fakat Samsung alacakları burdan uyarmak istiyorum, sizde kara kara düşünüp acaba kutudan sağlam televizyonum çıkacakmı çıkmıycakmı diye düşünüp 3500 - 5000 TL arası bir parayı verip kazıklanmayı göze alıyorsanız gidip alın ne diyim...

Ayrıca Vatan Bilgisayar Topkapı da teşhire 55ES8000 koymuşlar, kendi gözlerimle gördüm kutunun içinden çıkan üründe ekranın sağında cetvelle çizilmiş gibi boydan boya nokta nokta kırmızı şerit oluşmuş.
    3 4 gündür teşhirdeydi hala teşhirde mi bilmiyorum... Bir televizyonun reklamı ancak böyle yapılır. Onu göre göre gittim aldım... Ölü piksel yoktu benimkinde ama diğer sorunlar ne yazıkki devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hmydante -- 20 Nisan 2012; 20:00:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hmydante

Başka bir konu başlığı altında yazmama rağmen, Alacak arkadaşları bilgilendirmek amacıyla ayrıca konu başlığı açma gereği duydum....

Arkadaşlar gidip bir gaflet ve delalette bulunarak 40ES8000 aldım

Almaz olaydım... Bulutlanma ışık sızması hala var çok fazla bilgim yok ama hızlı sahnelerde görüntü atlama tarzı sorun da oluşuyor ve samsung türkiye hala pişkin pişkin durumu normal gibi karşılamakta ısrar ediyor.

Elimden geleni yapıp hakkımı aramaya çalışıcam

Fakat Samsung alacakları burdan uyarmak istiyorum, sizde kara kara düşünüp acaba kutudan sağlam televizyonum çıkacakmı çıkmıycakmı diye düşünüp 3500 - 5000 TL arası bir parayı verip kazıklanmayı göze alıyorsanız gidip alın ne diyim...

Ayrıca Vatan Bilgisayar Topkapı da teşhire 55ES8000 koymuşlar, kendi gözlerimle gördüm kutunun içinden çıkan üründe ekranın sağında cetvelle çizilmiş gibi boydan boya nokta nokta kırmızı şerit oluşmuş.
    3 4 gündür teşhirdeydi hala teşhirde mi bilmiyorum... Bir televizyonun reklamı ancak böyle yapılır. Onu göre göre gittim aldım... Ölü piksel yoktu benimkinde ama diğer sorunlar ne yazıkki devam ediyor.

Keşke bir google'da aratsaydınız :( Bende 2012 modelleri merak edip yabancı sitelerdeki incelemelerini incelemiş ve orada aynı problemlerin devam ettiğini okumuştum. Zaten o gün bugündür samsung başlıklarına hiç bakmıyorum. Umarım iade edebilirsiniz.

• yahu bu ledler ne zaman insanların yüzünü güldürecek? tonla parayı bastır aldığın sonuca bak. seriye X-Z-S her neyse koy bir harf aynı malı pazarla hep aynı sorunlar hep aynı sorunlar. aynı pişkin servisler çağrı merkezleri de cabası.

geçmiş olsun kardeşim ne diyelim inşallah değişim yaparlar.

iyi ki plazma var. led mi aman aman uzak kalsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C4 -- 20 Nisan 2012; 20:20:16 >
  • walla araştırdım araştırmadım değilde... Bir anlık teknoloji hastalığımın esiri oldum dayanamadım gittim aldım... Para battı anlıycağın... Aslında niyetim 40D8000 almaktı 700 lira fazla olsun almışken bir üst seriyi alayım dedim. Kullanan arkadaşlarım var onlarda sorun yok. Hem Samsung Türkiyeden de almışken belki televizyonlarının arkasında dururlar dedim ama nerdeee...

Özelliklerinden ;

Ses kontrol özelliği fena değil, ne kadar kullanılır ayrı mevzu tabi

Hareket kontrolü de güzel, web sayfası gezintilerinde işe yarayabilir, Her ikisinin de tepkisi gayet iyi anında tepki veriyor...

Web cameradan SKYPE üzerinden bağlantı yaptım... iphone ve bilgisayarda görüntü çok iyi çıkıyor, yalnız televizyon ekranında karşı kişinin görüntüsü kötü çıkıyor. televizyonun çözünürlüğüyle mi alakalı tam bilemiyorum...

Televizyon şu an serviste yarın getirip bırakalım dediler önce tamam dedim ama sonradan getirirlerse bu durumu kabullenmiş olucam vazgeçtim bi kaç gün daha sizde kalsın dedim.

İtirazlarımı sürdürüyorum bakalım sonuç ne olacak, walla biraz dişliyimdir mahkemeyse mahkeme, şikayetse şikayet marka kötülemeyse marka kötüleme, elimden geleni ardıma koymam

• cihazı ne zaman aldınız? yasal süre zarfında başka bir ürünle değişim talep edebilirsiniz.
  • 15 Nisan Pazar günü aldım.

17.sinde kurdular... 18.inde gelip geri aldılar. Şu an Avcılar Serviste bekliyor... Değişim talep ettim ama Samsung Türkiye sağolsun pek umrunda değil şimdilik...

Normal bu tarz hatalar çerçevisiz modellerin bütün hepsinde var deyip geçiştirmeye çalışıyor... Tabi ki kabul etmedim bu durumu... Umarım bir sonuca ulaşırım. Tüketici heyetini aradım onlarda adamların adını öğrenmişler bile Samsung Electronics İstanbul değilmi orası, Eyüpteydi galiba yeri diye söyledi. Fakat ürünün fiyatı biraz yüksek olunca sanırım konuya onlar bakmıyormuş önce noterden ihtar çek dedi Sonrada Tüketici Mahkemesine başvur diye önerdiler... Pazartesi ihtar çekmeyi düşünüyorum... İlerleyen zamanda ilk fırsattada mahkeme yolu gözükecek sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hmydante -- 20 Nisan 2012; 20:35:19 >
  • bunun bir konusu vardı 1 hafta önce yazdım, sağolsun samsung severler o konuyu bırakıp başka konuda es8000 serisi atrtışmaya devam etmişler.
    Bu tv şu an ofsayt pozisyonunda, sadece ısık sızması degil kontrast ve 3d konusunda bile d8000 in gerisinde.
    özellikle samsungun servisi 5 para etmez
    Teknik servis çalışanlarının sattıkları tv lerin teknolojisinden haberi yok. İddia ediyorum teknk servisinin çoğu elektrikçi çırağından az bilgili.
  • aynen. adamlar hala plazmada her pikselin gazının kendine özel olduğunu bilmiyor, ekrana balona hava basar gibi gaz basıldığını zannediyorlar. kendi gözümle gördüm kulağımla duydum adam "abi gazı kaçar bunun" diyor sanki çakmaktan gaz kaçar gibi.

sağlam verilip çizik kırık alınan cihazlar, karşında bir yetkili bulamama, pişkin pişkin adamı çileden çıkartan cevaplar hep bunlarda.
  • Aynen sana katılıyorum filips ben zaten 40D8000 kullanan arkadaşımda gördükten sonra Samsungları sevmiştim. Tüm olumsuzluklara rağmen gözümü karartıp aldım... Sonuç değişmedi

Servis bilgisizliğindede çok haklısınız, gelecek servis ilk başta aradı bu yeni seriymiş biz bunun eğitimini almadık yarın başka bir arkadaş gelecek kurmaya dediler önce

Sonrada mağazalarda şimdi yeni moda çıkmış ipli askı aparatı, sözde ışık sızmalarına karşı bunu satıyorlarmış. o kadar para vermişken zaten askı aparatı lazım iyi dedim ver ondan.

Servis için arayan arkadaşa sordum dedim özelliklerini anlatmana gerek yok sen bu askı aparatını takmayı biliyormusun, biliyorum dedi geldi.

Biliyormusunuz bilmiyorum fakat bu aparatlar için duvara 2 tane yuvarlak plaka asıyorlar, televizyonun arkasına da tablo arkasındaki ip tarzı bir aparat takılıyor. onu da onun üstüne geçiriyorlar

Bende bilmiyorum tabi ilk başta servis geldi, bana 2 plaka varken tek plakayı gösteriyor abi bunu böyle yaparsak televizyonun üstüne çıkıyor, duvara tek çiviyle tablo asar gibi, hem bu televizyonu tutmaz, 40 inçlerdede gerek yok dedi, bende baktım ya hakikaten bu böyle durmaz iyi tak ötekinden, 50 liramızı da o aldı.. O gittikten sonra bi baktım meğerse o plakadan 2 tane var ve duvarda o şekilde durmuyor.

Teknik bilgiyi bırakın, adamlar askı aparatını bile asmayı bilmiyorlar... Sesle kumanda tanıtımı için 1 saat uğraştı. Dedim ya bak bunun arkasında bi buton var reset düğmesi gibi ona mı bassak acaba. Servis merkezini aradılar ordan bir ton tarif yok öyle yok böyle bir türlü tanıtamadı. Aldım elinden kumandayı ataçla bastım tuşa kumanda çalışmaya başladı....

• bak şimdi bu çakallar seni de mağdur etmişler
    benim evde 3 tv var (şimdi 2) 1 samsung plazma42450, 40a756 , 40d6000 , d6000 i arkadaşıma büyük ısrarı sonucu verdim 2 gün önce.
    Aklım 40d7000 de(idi) samsungun spva panelleri lg nin ips panellerinden çok daha kaliteli resim verdiği için lg philips panasonic vs. düşünmüyordum bile. Senin mesajın vasıtasıyla Samsung la ilişkimi tamamen kesiyorum artık .
    2500tl ayırmıştım 40d7000'e
    artık babayı alırlar
  • Walla ilk bakışta insanı cezbeden bir yönü var evet.

Ama iş kullanıma, tüketici memnuniyetine geldiği zaman sınıfta kalıyorlar. Ben almadan önce tv yi test etmiştim birde sorun yok diye eve gönül rahatlığıyla geldim.

Mağazada aydınlık ortamda bu sorunlar ne yazıkki gözükmüyor.

Kurulumdan sonra bir baktım durum felaket bulutlanmanın yanında ekranın solundan ortasına doğru baştan aşağı bir çizgi bile var gözüküyor. ve hala sorun yok diyorlar herşey normalmiş... o kararı vereni bi bulsammm..

• Gecmis olsun dostum,ortada okadar kullanıcı mağdurken Samsungun hala üste çıkma cabaları ve servislerine normalmiş gibi göstermeye calışması daha vahim..Fakat forumda bu sorunlarla boğuşanlar konusu var kullanıcıların %60ı sorun yaşıyor keske bir araştırsaydınız konuyu yada tavsiye isteseydiniz.
  • Hocam bu cihazın tanıtımları olsun reklamları olsun çok can canlıydı ve merak ediyordum saol bu resimlerden sonra hiçte merak edilecek bir ürün değilmiş.
    bir diğer sorunda bu cihazları nereden alıcaz. ucuz oluyor diye paralel alsak sonra satınalma sonrası oluşacak durumlardan endişe ediyoruz. bir ton para verip dispiritör ürünü alsak bilgisiz servilser ve ürün değiştirmrmrk iin ellerinden geleni yapan servisler. yaarkdaşlar napıcaz bir nereden alıcaz biz bu ürünleri..
  • LÜTFEN ARKADAŞLAR BENİM TelEVİZYONUN HAKKINI VERMEM LAZIM (SAMSUNG 37D 6000 SMART)
    dvb-t/c/s2 özelliği nedir?
  • dvb-t digital karasal yayın ülkemizde bildiğim kadarıyla istanbulda trt nin bir deneme amaçlı yayını var.
    dvb-c kablolu tv yayınını ek bir modül kullanarak teledünya izleyebiliyorsun
    dvb-s2 ise dahili hd uydu alıcısı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogu.yil

Hocam bu cihazın tanıtımları olsun reklamları olsun çok can canlıydı ve merak ediyordum saol bu resimlerden sonra hiçte merak edilecek bir ürün değilmiş.
    bir diğer sorunda bu cihazları nereden alıcaz. ucuz oluyor diye paralel alsak sonra satınalma sonrası oluşacak durumlardan endişe ediyoruz. bir ton para verip dispiritör ürünü alsak bilgisiz servilser ve ürün değiştirmrmrk iin ellerinden geleni yapan servisler. yaarkdaşlar napıcaz bir nereden alıcaz biz bu ürünleri..

Walla en iyisi almamak bu şartlar altında, her markada mutlaka bir sorun çıkıyor ne yazıkki

Evdeki ilk aldığım SONY Düz Ekran televizyonum var, o zamanlar onlarda yeni çıkmıştı. 12 sene olmuştur herhalde, 1 kere servise gitti

Hala canavar gibi çalışıyor. Tüplü Televizyonların gözünü sevim. Şimdiki teknolojide bu televizyonları o kadar uzun süre kullanmak mümkün değil...

• quote:

Orijinalden alıntı: hmydante

quote:

Orijinalden alıntı: dogu.yil

Hocam bu cihazın tanıtımları olsun reklamları olsun çok can canlıydı ve merak ediyordum saol bu resimlerden sonra hiçte merak edilecek bir ürün değilmiş.

Walla en iyisi almamak bu şartlar altında, her markada mutlaka bir sorun çıkıyor ne yazıkki

Evdeki ilk aldığım SONY Düz Ekran televizyonum var, o zamanlar onlarda yeni çıkmıştı. 12 sene olmuştur herhalde, 1 kere servise gitti

Hala canavar gibi çalışıyor. Tüplü Televizyonların gözünü sevim. Şimdiki teknolojide bu televizyonları o kadar uzun süre kullanmak mümkün değil...

aynen tüplü tv lerin maşallahı var benım evde de halen var babam asla vazgeçmiyor tüplüsünden. Lcd izlerken (ne bu be şişman şiman gösteiyor diyip) odasına kaçıyor hemen ve aynı zmanda fenerbahçeli olduğu için gelmiş geçmiş bütün maçları deflarza izlediğinidi göz önünde bulundurusak tüplü tv sinden kolay kolayda vazgeçmeyecekmiş gibi görünüyor. ama geçen hafta digitürk hd cihaz bağlatınca yavaş yavaş maçları izlemek için oda salona gelmeye başladı. iyimi oldu kötümü oldu bilmiyorum yanıdna rahat maç içleyemiyoruz :)

• Samsung alanlara geçmiş olsun demekten başka bir şey malesef elimden gelmiyor. Ama bundan sonrası için umarım halkımız o kadar para verip kötü teknolojiye maruz kalmaz. Özellikle Samsung 8000 alanları merak ediyorum acaba o televizyona "Hi TV "mi diyorlar yoksa başka bir şey mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tvefsanesi

Samsung alanlara geçmiş olsun demekten başka bir şey malesef elimden gelmiyor. Ama bundan sonrası için umarım halkımız o kadar para verip kötü teknolojiye maruz kalmaz. Özellikle Samsung 8000 alanları merak ediyorum acaba o televizyona "Hi TV "mi diyorlar yoksa başka bir şey mi?

Hi tv olayı cuk oturmuş:)
  • Aklıma her geldikçe ne varsa saydırıyoruz tabi Samsunga,

Adamlar yalnız Mahkemeyi de takmıyor sanırım.

Şikayet sitelerinde birileri mahkemeye vermiş 3 5 ay geçmiş mahkeme sonuçlanmış yinede tınlamadıklarını duydum. Gidip mahkemeye versem sonuca ulaşabilirmiyim yoksa boşamı uğraşırım acaba ?

Bu konuyla ilgili sonuca ulaşabilen arkadaş yokmu hiç ?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.