Şimdi Ara

Samsung 226BW (147. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.944
Cevap
0
Favori
166.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.5 senedir kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamadım monitörle ve video ile alakalı. Şu anda piyasadaki muadillerine bakıyorum eline su bile dökemezler (HD leri karıştırmayın) demek ki yine monitörümüzü yenilemeye kalksak 226BW alacağız ))
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slayer_ -- 9 Kasım 2009; 20:00:25 >
  • Arkadaşlar ekran öne ve arkaya eğilebiliyor! bu özellik yok diyorlardı şimdi denedim
  • 226BW ye yeni geçtim. 19" analog çıkışlı LCD den sonra gözüm gönlüm açıldı. Efsanevi bir monitör olkdu artık. 2.el de uygun fiyata bulunabiliyor. Oyunlar daha bir değişik oldu şimdi. Bununla bir kaç sene idare edip led monitöre geçecem
  • efsane monitör, hala daş gibi çalışıyor
  • bu monitörün bukadar tartışıldığına inanmıyorum ya samsung da monitörmü yapıyormuş.samsungun reklamlarını artık yapmayın arkadaşlar diğer firmalar kazansın mesela aoc çıkmış samsunga beş basar
  • samsung süperde o yüzden bu kadar tartısıldı. o kadar kullanıcısı var efsane oldu artık
  • Topiği hortlatmış olucam ama danışmak istediğim konular var...

İlk olarak sıfır P2250 almak mı yoksa 2.el 226BW almak mı daha mantıklı ?? Aralarında 100 TL gibi bir fark var..

P2250'nin full hd olmasının ne gibi avantaj ve dezavantajı var ??

Full HD olan bir monitor 1920x1080 den ne kadar düşük çözünürlükte kullanılırsa görüntü o kadar fazla kalitesini yitiriyormus...

Yani 1650x1050 çözünürlükteki bir monitorde 720p film izlerken 1920x1080 e nazaran daha mı az görüntü kaybı (kalite olarak) yaşanacak ??

Daha çok film amaçlı monitor almak istiyorum o yüzden kararsız kaldım..Cevap yazanlara şimdiden teşekkür ediyorum...
  • 226bw monitörü kullanmış biri olarak derim ki: Şimdi rağbet 16*9 monitörlerde. kullanılmış alacağına yenisini al. Nede olsa 2250 teknolojik olarak da daha yeni. Filmlere gelince monitörlerde öyle çok da bozulma olmuyor. Hatta makul bir uzaklıktan VCD bile izlersin. Ben 32' TVye terfi ettim DVD kalitesinde bile pek bozulma olmuyor.
  • kalite farkı kaliteli filmlerde oluyor.
    dvd yerine 1080p bi filmi dene farkı farkedeceksin
  • Valla ne zaman aldım bilmiyorum garantisi falan doldu heralde... bu arada bu konuyu açan da bendim ama artık gerilerde kalmıştır kimse yazmıyodur dedim... ama demekki erfsane olmuş şimdi öğreniyorum... açıkcası yeni çıkan HD LCD leri de takip etmiyorum ne farkları var.. ama 226 BW den çok ama çok memnunum.. başka bi LCD de gözüm yok..
  • Arkadaşlar bu monitörü alalı 2 seneyi yeni geçmiştir. Çok memnundum fakat bozulmaya başladı. Sanki tüplü tv gibi ilk açtığımda görüntü bir türlü gelemiyor. Source'a basınca her seferinde görüntü gelmeye çalışıyor ama gelemiyor. 10 dk kadar bekledikten sonra (ısınıyor mu ne oluyor) bir daha basınca zar zor açılıyor, ışığı çok az oluyor zamanla artıyor. Sanırım ısındıktan sonra anca açılabiliyor. Ben bir daha samsung ürünü almayacam. Adamlar garantisi biter bitmez bozulacak şekilde imal ediyorlar resmen. Sadece samsung da değil diğer markaların çeşitli aletlerinde de bu başıma bu çok geldi. 2 yıl garanti elektronik aletlerde çok az. Bi ara forumlarda bi yazı görmüştüm, bu markalarda çalışan mühendislerin yazıları vardı. Şirketler aletleri tam 2 yıl çalışacak şekilde imal ediyorlar diye. Parçaların ömrü 2 yılı zor geçiyorrmuş. Düşünsenize 4-5 bin tl 3d lcd tv alacaksınız ve 2 yıl sonra bozulacak... Saçmalığın daniskası. Eski makineleri hatırlayın. Benim dedemlerde 30 yıllık buzdolabı var. Dayımın traş makinesi 15 yıllık. Eski tvmiz 10 yılda tüpü bitmezdi... Devletin bu işe bir çözüm bulması lazım resmen paramızla kazıklanıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkchild

Valla ne zaman aldım bilmiyorum garantisi falan doldu heralde... bu arada bu konuyu açan da bendim ama artık gerilerde kalmıştır kimse yazmıyodur dedim... ama demekki erfsane olmuş şimdi öğreniyorum... açıkcası yeni çıkan HD LCD leri de takip etmiyorum ne farkları var.. ama 226 BW den çok ama çok memnunum.. başka bi LCD de gözüm yok..

alırken bütçemi zorlamıştım.
    şimdi iyiki aldım diyorum.
    o zaman dvi 22" bu fiyata başka yoktu.
    vatandan cardfinans a yüzde 20 indirimli 480 tl ye almıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XAER0

Arkadaşlar bu monitörü alalı 2 seneyi yeni geçmiştir. Çok memnundum fakat bozulmaya başladı. Sanki tüplü tv gibi ilk açtığımda görüntü bir türlü gelemiyor. Source'a basınca her seferinde görüntü gelmeye çalışıyor ama gelemiyor. 10 dk kadar bekledikten sonra (ısınıyor mu ne oluyor) bir daha basınca zar zor açılıyor, ışığı çok az oluyor zamanla artıyor. Sanırım ısındıktan sonra anca açılabiliyor. Ben bir daha samsung ürünü almayacam. Adamlar garantisi biter bitmez bozulacak şekilde imal ediyorlar resmen. Sadece samsung da değil diğer markaların çeşitli aletlerinde de bu başıma bu çok geldi. 2 yıl garanti elektronik aletlerde çok az. Bi ara forumlarda bi yazı görmüştüm, bu markalarda çalışan mühendislerin yazıları vardı. Şirketler aletleri tam 2 yıl çalışacak şekilde imal ediyorlar diye. Parçaların ömrü 2 yılı zor geçiyorrmuş. Düşünsenize 4-5 bin tl 3d lcd tv alacaksınız ve 2 yıl sonra bozulacak... Saçmalığın daniskası. Eski makineleri hatırlayın. Benim dedemlerde 30 yıllık buzdolabı var. Dayımın traş makinesi 15 yıllık. Eski tvmiz 10 yılda tüpü bitmezdi... Devletin bu işe bir çözüm bulması lazım resmen paramızla kazıklanıyoruz.

çok haklısın

• quote:

Arkadaşlar bu monitörü alalı 2 seneyi yeni geçmiştir. Çok memnundum fakat bozulmaya başladı. Sanki tüplü tv gibi ilk açtığımda görüntü bir türlü gelemiyor. Source'a basınca her seferinde görüntü gelmeye çalışıyor ama gelemiyor. 10 dk kadar bekledikten sonra (ısınıyor mu ne oluyor) bir daha basınca zar zor açılıyor, ışığı çok az oluyor zamanla artıyor. Sanırım ısındıktan sonra anca açılabiliyor. Ben bir daha samsung ürünü almayacam. Adamlar garantisi biter bitmez bozulacak şekilde imal ediyorlar resmen. Sadece samsung da değil diğer markaların çeşitli aletlerinde de bu başıma bu çok geldi. 2 yıl garanti elektronik aletlerde çok az. Bi ara forumlarda bi yazı görmüştüm, bu markalarda çalışan mühendislerin yazıları vardı. Şirketler aletleri tam 2 yıl çalışacak şekilde imal ediyorlar diye. Parçaların ömrü 2 yılı zor geçiyorrmuş. Düşünsenize 4-5 bin tl 3d lcd tv alacaksınız ve 2 yıl sonra bozulacak... Saçmalığın daniskası. Eski makineleri hatırlayın. Benim dedemlerde 30 yıllık buzdolabı var. Dayımın traş makinesi 15 yıllık. Eski tvmiz 10 yılda tüpü bitmezdi... Devletin bu işe bir çözüm bulması lazım resmen paramızla kazıklanıyoruz.

Hocam ürün iptal olmak üzere yalnız benim bildiğim 3 sene garantisi var monitörün,bende kullandım ve aynı sorun bende de oldu samsung servisine verdim bir hafta sonra taş gibi gönderdiler bence sizde servisin yolunu tutun.

• quote:

Orijinalden alıntı: wilym@n

quote:

Hocam ürün iptal olmak üzere yalnız benim bildiğim 3 sene garantisi var monitörün,bende kullandım ve aynı sorun bende de oldu samsung servisine verdim bir hafta sonra taş gibi gönderdiler bence sizde servisin yolunu tutun.

bende 3 yıl hatırlıyorum
    benimkinde en ufak sorun yok çok şükür
    3 yılı da devirdi.(6 ay kullanılmadı askerlik durumu nedeniyle)
    kullanım süresi ile alakalı sanırım.

• Samsung servisini aradım, 2010 yılından önceki satışların 3 yıl 2010 sonrakiler 2 yıl garantili imiş.. Elektronik eşyada 2 yıl garanti.. Herhalde yakında garanti de vermeyecekler. Sanki domates satın alıyoruz.
  • quote:

Samsung servisini aradım, 2010 yılından önceki satışların 3 yıl 2010 sonrakiler 2 yıl garantili imiş.. Elektronik eşyada 2 yıl garanti.. Herhalde yakında garanti de vermeyecekler. Sanki domates satın alıyoruz.

kanuni olarak min 2 yıl.2 yıldan fazla vermeye mecbur değiller
    ama ben 2 yılda bozulan işlemci görmedim.
    dvd, hdd v.b. motor aksamı olan parçalar dışında 2 yılda parça bozulması pek olmuyor.hiç olmuyor diyemem tabii
    kanun çıkmadan önce 1 yıl garanti veriyorlardı diye hatırlıyorum
  • 2007 den beri kullandığım BW 226 dan sonra Samsung u28d590d 4k ya geçmek istiyorum ...Ne dersiniz ? Değer mi ?
  • Ben de dun dell u2414h siparisi vererek 226bw seruvenimi sonlandirmis bulunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.