Şimdi Ara

Samsung 2020 Serisi led Tv 55TU7000 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
19.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: popturceyn

tu serisinden uzak durun, diğer serileri alinir.
    ne için uzak duralım ? panel VA imiş bu arada..
  • kocaballi kullanıcısına yanıt
    her va panel iyiyse awox filan alin paraniz cebinizde kalsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: popturceyn

her va panel iyiyse awox filan alin paraniz cebinizde kalsin.
    her va panel iyi diye birşey yazmıyor mesajımda, o şekilde anlaşılıyorsa kusura bakmayın..

sadece bilgilendirme amaçlı yazdım o kısmı,

önermeme nedeninizi merak ettim?
  • Samsung 55TU8500 hakkında ne düşünüyorsunuz ?

• Bende tam olarak bu modeli almayi dusunuyorum hepsiburada'da yorumlar iyi gorunuyor ama burda kotu diyenler bi aciklama yapmamis

Maalesef TV ye 8-10 bin harcamak istemiyorum 55" alti da keyif vermiyor mecbur Sony/LG/Samsung en alt serisinden birsey bakiyorum

• oguzcan244 O kullanıcısına yanıt

Ben kullanıyorum gayet memnunum. Buraya sorarsan herkes çöp der. Ama neden çöp olduğunu izah edemiyorlar. Kötü işte diyorlar. Uzak durun diyorlar. Ben son derece memnunum ama. Siz de gidip bir mağazada görüp öyle karar verin bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir hafta önce Hepsiburada dan aldım. 50 inç olanını. Gayet memnunum. Uygulamalarda ssiptv yoktu. Onu da bilgisayardan usb ye zip halini atıp tv ye bağladım yüklendi. Ekrana gelince. Cyristal tv geçiyor. Sanırım o yüzden görüntü çok keskin gibi. (Kötü demek istemiyorum). Bluetooth kulaklık ve mouse bağladım. Bluetooth kulaklık takınca sesini de kumandadan ayarlayabiliyorsun. (Diğer odada yeni aldığım vestel 4k tv de bluetooth ses ayarı kumandadan olmuyor). Duvara montaj ettirdim. İçinden duvar aparatı çıkmadı servis taktırdı 80 TL. Tek kusuru duvara montaj edince arka yan içerde usb hdmi girişi ulaşmak biraz zor.

• asalet23 A kullanıcısına yanıt

bilgiler için teşekkürler amazon bugün ekstra fiyat indirmiş 5262 TL ye aldım 55" olanını

https://www.amazon.com.tr/dp/B0891Y969P

• Genel olarak ps5 ve netflix için nasıldır? Bu fiyat aralığınfa başka 55 inç yok

• Bu tv için askı aparatı ne önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

her va panel iyi diye birşey yazmıyor mesajımda, o şekilde anlaşılıyorsa kusura bakmayın..

sadece bilgilendirme amaçlı yazdım o kısmı,

önermeme nedeninizi merak ettim?

Alıntıları Göster

Teknik meknik yok, zaten VA - İPS konusunda işin tekniğine bakarsak VA panel armut ips paneller ise bu armudun çöpüdür

Bu arkaşın VA önermeme nedeni şu;

Bu arkadaş lg nin kontrast ve siyah yoksunu vasat bir ips panelini alarak parasını çöpe atmış

Şimdi ise VA panele b.k atarak bir nebze olsun içini rahatlatıyor durum bu.

Mantığa bakarmısın "her VA panel iyi değilmiş"miş

Halbuki, Segment ve bütçe olarak muadil olan modellere göre, her VA panel ips panellerden genel görüntü babında üstündür.

Bunun aksini savunan adam ya satıcı ya marka fanı yada dediğim gibi pişmanlığını bastırıyordur...

• quote:

Orijinalden alıntı: Riverside.

Ben kullanıyorum gayet memnunum. Buraya sorarsan herkes çöp der. Ama neden çöp olduğunu izah edemiyorlar. Kötü işte diyorlar. Uzak durun diyorlar. Ben son derece memnunum ama. Siz de gidip bir mağazada görüp öyle karar verin bence.

Smart iptv varmı uygulamalarda acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ercan_198666 E kullanıcısına yanıt

Bilmiyorum hocam maalesef. İşteyim bakma durumum yok şu anda

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Teknik meknik yok, zaten VA - İPS konusunda işin tekniğine bakarsak VA panel armut ips paneller ise bu armudun çöpüdür

Bu arkaşın VA önermeme nedeni şu;

Bu arkadaş lg nin kontrast ve siyah yoksunu vasat bir ips panelini alarak parasını çöpe atmış

Şimdi ise VA panele b.k atarak bir nebze olsun içini rahatlatıyor durum bu.

Mantığa bakarmısın "her VA panel iyi değilmiş"miş

Halbuki, Segment ve bütçe olarak muadil olan modellere göre, her VA panel ips panellerden genel görüntü babında üstündür.

Bunun aksini savunan adam ya satıcı ya marka fanı yada dediğim gibi pişmanlığını bastırıyordur...

Alıntıları Göster

Tu serisi sıkıntılı, herkes uzak dursun diyorum :) 65tu8500 yakın süreçte kardeşime aldım, sağda solda şikayetler duyuyordum ama samsung alışkanlığından ona da bu modeli aldım, 9 bin tl'ye aldığım tv'nin köşelerinde ışık sızması var, üstelik servis kabul etmiyor :) Bu sıkıntı başımıza gelince daha fazla araştırdım, meğer çok fazla şikayet varmış. Bu paneller hakkında eleştiri yapanlar hemen savuşturmanız ve arkasında saçma sapan şeyler aramanız iyi bir şey mi dostum ? Şirketimin ofisinde kullandığım tu serisinde de ufak tefek sıkıntılar var. Samsung bu seriyi ucuz yapacağım diye saçmalamış işin özeti bu, çok fazla model yapıyorlar gerek mekanik gerek yazılımsal tonla sıkıntıyla piyasaya sürüyorlar, kimi düzeliyor kimi elde patlıyor.

Mesela evimde 55q80t var, onda da bir ton yazılım sıkıntısı vardı, aylar sonra düzelttiler.

Ben birebir kullanıcı olarak yazıyorum, siz kağıt üstündeki verilerle konuşuyorsunuz. Burada bilirkişi moduna girecekseniz biraz daha makul konuşmanız gerekiyor.

• oyuncu11790 kullanıcısına yanıt

Sanki ips panel olduğunu bile bile sırf samsung olduğu için bu modelleri övmüşüm gibi bir algı yaratıp

Bu çeşit bir yorum yazmak için hangi enstürümanları hesaba katıyor ve beni yargılıyorsunuz

Bu lanet paneller tüm dünya kaynaklarına göre VA panel iken,

3.dünya ülkesi olarak gördükleri ülkemize aynı modele çöplük ips takılması nasıl bir şerefsizlik,

Biz sonuçta müneccim değiliz bu verilere bakarak tavsiyede bulunuyoruz

Yani 65tu8500 ve türevlerinin ips olduğu veya karma panel olabileceğini yeni yeni öğrendik

Ve bu durumu anlayınca zaten tu8500'lerden uzak durulması gerektiğini her mesajımda vurguluyorum.

Ancak gördüğüm kadarı ile TU 7 ve 8000 yine VA panel

Yani diğer malum markaların çöplük ips panellerini almaktansa, segmentine göre alınabilecek en iyi modeller yine TU 7-8 serisi.

• Yazacaklarımı kim üzerine alınır cevap yazar bilmiyorum ama samsung Tu modeli almayın diyenlerin ben çok objektif olmadığını düşünüyorum.

Tu modeli almayın diyenler ne öneriyor diye bakıyorum veya Tu modeli alacağım diyenlere onu alma şunu al diyenlerin önerdikleri modellere bakıyorum önerilen modellerin hepsi üst klasman ve TU8000 ve TU85000 den 2 kat palı modeller veya başka markaların sorunlu modelleri.

İnsanlar geliyor 43'' veya 50'' alacağız diyor biri çıkıyor onu alma şunu al diyor bakıyorum önerdiği model en az 55'' den başlıyor. Başka marka önerirse de önerdiği modellere bakıyorum youtube dan onlarda da sorunlar var.

Tu8000 veya Tu8500 alacağım diyen adam bilmiyor mu daha üst model almayı sanıyorsunuz. Adam geliyor 6.000 geçmeyecek Tv öneririn diyor bir model öneriliyor bir bakıyorum adama 8.000 TL Tv öneriliyor.

İnsanlar sizden en iyi modeli önermenizi değil bütçesine göre model önermenizi istiyor.

Önerenleri geçtim kimi de biz aldık kötü çıktı onu almayın şunu alın diyorlar ama aslında çaktırmadan model önermiş oluyorlar. Çünkü 5.400 TL TV modeli alıp kötü çıktı diyen biri kalkıp en ucuzu 7.000 TL den başlayan modeli alın diyorsa bu palı modeli önermektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 4 Kasım 2020; 17:48:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Yazacaklarımı kim üzerine alınır cevap yazar bilmiyorum ama samsung Tu modeli almayın diyenlerin ben çok objektif olmadığını düşünüyorum.

Tu modeli almayın diyenler ne öneriyor diye bakıyorum veya Tu modeli alacağım diyenlere onu alma şunu al diyenlerin önerdikleri modellere bakıyorum önerilen modellerin hepsi üst klasman ve TU8000 ve TU85000 den 2 kat palı modeller veya başka markaların sorunlu modelleri.

İnsanlar geliyor 43'' veya 50'' alacağız diyor biri çıkıyor onu alma şunu al diyor bakıyorum önerdiği model en az 55'' den başlıyor. Başka marka önerirse de önerdiği modellere bakıyorum youtube dan onlarda da sorunlar var.

Tu8000 veya Tu8500 alacağım diyen adam bilmiyor mu daha üst model almayı sanıyorsunuz. Adam geliyor 6.000 geçmeyecek Tv öneririn diyor bir model öneriliyor bir bakıyorum adama 8.000 TL Tv öneriliyor.

İnsanlar sizden en iyi modeli önermenizi değil bütçesine göre model önermenizi istiyor.

Önerenleri geçtim kimi de biz aldık kötü çıktı onu almayın şunu alın diyorlar ama aslında çaktırmadan model önermiş oluyorlar. Çünkü 5.400 TL TV modeli alıp kötü çıktı diyen biri kalkıp en ucuzu 7.000 TL den başlayan modeli alın diyorsa bu palı modeli önermektir.

Hayatımda okuduğum en saçma yorum bu herhalde :) 65TU8500 modelini bizzat alıp kullanan benim ! almayın diyorum kardeşim, modelde önermiyorum ben kullandım 9 bin tl verdim diyorum, üstelik tv sıkıntılı üstüne firma sıkıntıyı kabul etmiyor, insanlar 9 bin tl verip parasıyla rezil mi olsun ya ?

İyice saçma sapan yorumlar okur hale geldim, ben samsung kullanan biriyim, şirketimdeki ofisime, evimdeki odama, kardeşime aldığım hediyem hepsi samsung, başka marka filanda kullanmadığım için bilmiyorum ama tu serisi sıkıntılı kardeşim bu kadar basit, sen kullanıyor musun ? Gelip burada teknik verilerden o fiyat performans şu fiyat performans demeyi bende bilirim...

Ben kullanıcı olarak söylüyorum tu serisi sıkıntılı, bizzat arkadaşımın işyerinin toplantı odasına alınan 75tu7100 var, ışık sızması, panelin siyahlarda saçma sapan renk dalgalanmaları vs vs...

Tu serisi kullanan en az 5 6 kişi bana ulaşıp, benzer sıkıntıları yaşadığını söyledi, şikayet var'da bir ton şikayet var.

Banane kardeşim rakip firmalar aynı performansa daha pahalı satıyorsa ? Ben paralarını çöpe atmasınlar diyorum bu kadar basit, gerekirse tv almasın bir sene daha beklesin yeni modelleri görsün diyorum, fakat tu serisi almasın, bunu bizzat kullanıcı olarak söylüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Sanki ips panel olduğunu bile bile sırf samsung olduğu için bu modelleri övmüşüm gibi bir algı yaratıp

Bu çeşit bir yorum yazmak için hangi enstürümanları hesaba katıyor ve beni yargılıyorsunuz

Bu lanet paneller tüm dünya kaynaklarına göre VA panel iken,

3.dünya ülkesi olarak gördükleri ülkemize aynı modele çöplük ips takılması nasıl bir şerefsizlik,

Biz sonuçta müneccim değiliz bu verilere bakarak tavsiyede bulunuyoruz

Yani 65tu8500 ve türevlerinin ips olduğu veya karma panel olabileceğini yeni yeni öğrendik

Ve bu durumu anlayınca zaten tu8500'lerden uzak durulması gerektiğini her mesajımda vurguluyorum.

Ancak gördüğüm kadarı ile TU 7 ve 8000 yine VA panel

Yani diğer malum markaların çöplük ips panellerini almaktansa, segmentine göre alınabilecek en iyi modeller yine TU 7-8 serisi.

Verilere bakıyorsun bende bakıyorum o verilere, bunun üzerine ben kullanıcı olarak yorum yapıyorum. Nasıl samsung bazı konularda senin görüşünde olduğu gibi ş******** yapıyorsa, başka konularda da yapabilir.

Diğer firmaları katmıyorum bile, beni alakadar etmiyor. Ben samsung kullanıyorum ve onun hakkında konuşuyorum. Yani teknik veriler üstünden bu kadar net konuşmamak gerekiyor, ben kullanıcı olarak daha net yazabiliyorum.

"Ancak gördüğün kadarıyla tu 7 ve 8000" nerede gördüğünü merak ediyorum hocam ? Yukarıda yazdığım gibi sana da yazayım, arkadaşım 75tu7100 aldı, toplantı odasına koymak amacıyla, tv'nin paneli leş, ışık sızması saçmalığı bunda da var, tv karanlık görüntülerde alacalı bulacalı tuhaf bir görüntü içinde, sıkıntıyı görünce bizzat aldığımız yerde tv'de göstermesini söyledik aynı sıkıntı var, adamlarda biliyor ve servis müdahale etmiyor diyede söylüyorlar....

Yani uzun lafın kısası ben bunları gördükten sonra kimseye parasını sokağa atın diyemem, insanlar akşam olduğunda 2 film izleyecek, iştahını mahveder.

Birde bu sıkıntı karşısında samsung bir halt yapmıyor, yani siz tv'yi öneriyorsunuz fakat sonrasında kullanıcı tek başına, çünkü servis bu normal diyor, sonra ne oluyor ? Aylarca sürecek mahkeme süreci başlıyor.

Yani gördüğünüz ettiğiniz filan yok, en çok tavsiye verenlerden biri sizsiniz, emin olun sizden fazla tv deneyimim olmuştur. Ben bile bu kadar rahat o iyi bu iyi diyemem, fakat siz burada ahkam kesebiliyorsunuz garip :)

• Model önermiyorsan üzerine alınıp bana cevap yazman gerekmiyordu. Tu modeli almayın diyenler ne öneriyor diye bakıyorum kısmını oraya yazma nedenim yazıyı kimler için yazdığım anlaşılsın diyeydi.

Kısaca kendi üzerine alınmana gerek yok.

Ayrıca yazımın bir kısmını yanlış anlamışsın.

Banane kardeşim rakip firmalar aynı performansa daha pahalı satıyorsa ? Ben paralarını çöpe atmasınlar diyorum bu kadar basit, gerekirse tv almasın bir sene daha beklesin yeni modelleri görsün diyorum demişsin.

Ben rakip firmalar aynı performansa daha pahalıya satıyor demedim. Alınmasın denen model yerine önerilenler üst sınıf modelle 2 katı palı dedim. Rakiplerin ürettiği aynı performansa sahip modellerde de sorun var diyorum.

Onu da sana dememiş öneri yapanlara demiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 4 Kasım 2020; 18:52:45 >
  • oyuncu11790 kullanıcısına yanıt

Bi ton laf ediyorsun, ışık sızmasından dem vuruyorsun

Şimdi sana bir iki şey söyleyeyim

1-bu ışık sızması laneti bırakın alt segmenti veya dled-edgeledi, 9 segment lg-sams-sonyde bile çıkıyor.

2-hadi tu8500 panel tipi konusunda muamnalı bu yüzden önermiyorum peki ya 55/65inç VA panel olarak tu7 ve tu8'e rakip olacak bir marka model varmı malesef yok

3-hayatında ips panelli bir model alıp kullandın mı, kullansaydın işte o zaman görürdün boydan boya ışık sızmasını siyah yerine gri rengi.

Öte yandan tabiki bizim için veriler çok önemli

Bir dr. düşün sana tahlil yapmadan elinde veri olmadan neyin olduğunu yüzüne bakarak nasıl anlayacak.

Önce tahlillere/verilere bakar ona göre sana bir ilaç yazar

Yani bu doktar labaratuvardaki cihazları kendi üretmez yada testi bizzat kendi yapmaz o dediğim gibi elindeki verilerden yola çıkarak bir tedavi uygular ilaç yazar.

İşte şahsen benim buradaki amme hizmetim bu dr misali eldeki verilere göre tavsiyede bulunmak

Ha sık sık farklı labaratuarlara(mağazalara) girip bu testleri doğrumu diyede kontrol ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 4 Kasım 2020; 19:48:13 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.