Şimdi Ara

Şampiyonlar Ligi Maçları Şifreli Olacak ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
17.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yasalara göre durmmadan şifresiz olmak zorunda diyorsunuzda, avrupada şampiyonlar ligini şifresiz
    veren bir yayın kuruluşu var mı? Eskiden beri avrupa kanallarından baktığımız tüm maçlar şifreli bir tek rustavi
    ve azerbaycan kanallaarı biss key kullanıyor. Yani TR'de bu yayınların biss key ile de olacağına inanmıyorum.
    Çünkü top doğan medyada, ve ilk başlarda bissss yapacaklar sonrada cıssss yapacaklar. Acımayacağına adım
    gibi eminim.. Bu adamlara yem olmamak için futbol izlemeyi bile bırakırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nodar

Yasalara göre durmmadan şifresiz olmak zorunda diyorsunuzda, avrupada şampiyonlar ligini şifresiz
    veren bir yayın kuruluşu var mı? Eskiden beri avrupa kanallarından baktığımız tüm maçlar şifreli bir tek rustavi
    ve azerbaycan kanallaarı biss key kullanıyor. Yani TR'de bu yayınların biss key ile de olacağına inanmıyorum.
    Çünkü top doğan medyada, ve ilk başlarda bissss yapacaklar sonrada cıssss yapacaklar. Acımayacağına adım

Paranoyak bir durum diyecek bir şey bulamadım , şurayı okumanızı tavsiye edebilirim...

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_UEFA_Champions_League_broadcasters

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Habana -- 3 Eylül 2008; 17:21:20 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Habana

Paranoyak bir durum diyecek bir şey bulamadım , şurayı okumanızı tavsiye edebilirim...

evet verdiğiniz linke göre şampiyonlar ligini bir kanal şifresiz vermek zorunda...yanlız o kadar iyi ingilizcemiz yok sen iyi bilirsin bu uefa kupası maçlarınıda şifresiz bir kanal vericek mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özcan35 -- 4 Eylül 2008; 11:17:34 >
  • Orada öyle bir durum yok -daha önce de yazmıştım tekrar yazayım madem- Kupanın belli bir seviyesine kadar ,tam emin değilim Çeyrek Final olması lazım, Futbol Smart bir maçın yayın hakkını alırsa şifreli yayınlar -iç sahada ki bütün maçların yayın hakkı Futbol Smart da deplasman maçlarınıda alması durumunda şifreli olacaktır- geçen sene NTV nin yaptığı gibi başka bir kanal alırsa şifresiz yayınlar.
  • kardeş, linkteki makaleyi okudum. Yalnız orada söylenene göre D-Smart'ın Fenerbahçe'nin maçlarını şifreli yayınlama hakkı var. Şöyleki, Türkiye'de Salı ve Çarşamba günü 1 maçın (Star-TV'den) şifresiz yayınlama zorunluluğu var. Diğer tüm maçların hakkı şifreli olarak D-Smart'a ait. Ancak burada kendi ülke takımlarının maçlarını şifresiz yayınlamak zorundadır demiyor. Sadece Star-TV'nin şifresiz yayınlamak üzere maç seçme hakkı var diyor. Eğer Star-TV de Doğan Holding'e ait olmasaydı, tabii Star-TV her maç gününde Türk takımlarının maçlarını seçecekti ve şifresiz yayınlayacaktı. Şöyle bir kurnazlık yapabilirler, Star-TV şifresiz yayınlamak üzere yabancı bir takımın (örneğin Real Madrid) maçını seçer, ardından D-Smart da Türk takımının maçını şifreli yayınlayabilir. Bu şekilde yaparlarsa UEFA yayın kurallarına aykırı bir durum olmuyor. Umarım bu şekilde uygulama olmaz. Ama seneye bu çakallığı yapabilirler...

quote:

Orjinalden alıntı: Habana

quote:

Orjinalden alıntı: nodar

Yasalara göre durmmadan şifresiz olmak zorunda diyorsunuzda, avrupada şampiyonlar ligini şifresiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keskin76 -- 4 Eylül 2008; 13:02:12 >

• Mecburen Dsamrt almaya yönlendiriyorlar.
  • @keskin76

hocam şurayı atlamışsınız galiba ,

quote:

In territories where teams from the territory are regularly in the competition, it is always the case that free TV broadcasters will pick matches involving teams from their own territory given that this will be of far greater interest to the audience in that territory. For example, TF1 in France will pick matches involving French teams if they are still in the competition.
  • haklısınız da, burada bir zorunluluk yok. "Şifresiz kanal kendi ülke takımının maçını seçecektir" deniyor, normal bir durumda olacağı söylüyor. Eğer Star-TV Doğan Grubu'na ait olmasaydı aynı örnek bizim için de geçerli olurdu, her seferinde StarTV türk takımlarının maçlarını seçerdi.
  • şampiyonlar ligi maçları starda diye zaten fb ş.ligine kalınca star söyledi .ayrıcada kafasına görede iş yapamaz zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gren -- 4 Eylül 2008; 17:09:11 >
  • Makeleyi tartışırken doğan medya gerçeğini kaçırıyorsunuz.Maçların yayın hakkı nerede?
    Starı dsmartı geçin! Hepsi doğan medya değilmi?... Siz bu sezon görün şampisini uefasını...
    Bekleki aydın bedava versin elindeki nimeti sana... Ayrıca ingilizce bilmiyorsanız makalede çevirmeyin.
    Komik oluyor.
  • STAR TV FB şampiyonlar ligine kalınca FENERBAHÇE MAÇLARI STARDA dedi bunuda herkes duydu.
  • arkadaşın verdiği programın linkini buraya koyuyorum. bakın bakalım fenerin maçları starda mı yoksa futbol-smart'ta mı?

http://forum.donanimhaber.com/m_26207446/tm.htm

herşeyin para olduğu günümüzde, futbol zevkimiz de yavaş yavaş elimizden gidiyor, herkese kolay gelsin.
  • fenerbahçe şampiyonlar ligin de...şampiyonlar ligi ni starda izleyemeseniz bile hotbirdde falan mutlaka izlersiniz...çünkü şampiyonlar ligi maçlarını en az 9-10 kanal veriyor...fakat uefa maçlarını izleyemicez gibi gözüküyor uefa kupasına , şampiyonlar ligine olduğu kadar ilgi yok....hadi Türk kanallarını anladık ama bu yabancılar bari şifreli vermese onlar bile hotbirdden hep şifreli veriyor...yapcak bişey yok...

TÜRKİYE DE MİLLİ MAÇLAR DIŞINDA MAÇ İZLEYEMEYİZ ARTIK KOLAY KOLAY...
  •  Şampiyonlar Ligi Maçları Şifreli Olacak !
  • Benim anlamadığım hep uefa yayın statüsüydü, falandı filandı???.... Eeee avrupa kanalları nasıl oluyorda
    hepsi şifreli veriyor.Bunu aydın görmüyor mu?.. Bunu fırsat bilip yemezmi bizim türk futbolseverlerin
    cebindeki parayı?...
  • yemek için uğraşır ama yemiyor demek.
    öyle olsa geçen sene yerdi.bu sene starda.
  • quote:

fenerbahçe şampiyonlar ligin de...şampiyonlar ligi ni starda izleyemeseniz bile hotbirdde falan mutlaka izlersiniz...çünkü şampiyonlar ligi maçlarını en az 9-10 kanal veriyor...fakat uefa maçlarını izleyemicez gibi gözüküyor uefa kupasına , şampiyonlar ligine olduğu kadar ilgi yok....hadi Türk kanallarını anladık ama bu yabancılar bari şifreli vermese onlar bile hotbirdden hep şifreli veriyor...yapcak bişey yok...

fenerbahçenin maçını veren hotbirdde açık kanal yok. 9-10 tane kanal yok hotbirdde maç veren zaten.
    Stardan şifresiz yayınlanır bu sene ama seneye bir kulpunu bulup Dsmart'a alırlar gibi geliyor bana da.
    Konumuz uefa kupası olmadığı gibi şampiyonlar liginde çeyrek finale kalmış olmanın uefa kupasını kazanmaktan öte birşey olduğu da gördük. M utd ın Zenit'le oynadığı süper kupaya da ne kadar önem verdiği ortada. Şampiyonlar ligi bir başka artık. 3 takımımız olmasına rağmen Uefa maçlarını seyretmesek de olur ama şampiyonlar ligi olmaz. Bunun da ne kadar önemi olduğunun başta Doğan gurubu da farkında. Sadece direkt gelire dönüştürecek girişimleri yapmak için bekliyor. Sadece reklamını bile yapsa bundan para kazanır zaten.

Tahminim Stardan şifresiz yayın sadece bu seneye mahsus olacak.

• sorun yok benim için atv gibi eski biss şifresini kullanıcaktır muhtemelen bende rahatça izliyeceğim
  • quote:

Orjinalden alıntı: forumnik

quote:

fenerbahçe şampiyonlar ligin de...şampiyonlar ligi ni starda izleyemeseniz bile hotbirdde falan mutlaka izlersiniz...çünkü şampiyonlar ligi maçlarını en az 9-10 kanal veriyor...fakat uefa maçlarını izleyemicez gibi gözüküyor uefa kupasına , şampiyonlar ligine olduğu kadar ilgi yok....hadi Türk kanallarını anladık ama bu yabancılar bari şifreli vermese onlar bile hotbirdden hep şifreli veriyor...yapcak bişey yok...

fenerbahçenin maçını veren hotbirdde açık kanal yok. 9-10 tane kanal yok hotbirdde maç veren zaten.
    Stardan şifresiz yayınlanır bu sene ama seneye bir kulpunu bulup Dsmart'a alırlar gibi geliyor bana da.
    Konumuz uefa kupası olmadığı gibi şampiyonlar liginde çeyrek finale kalmış olmanın uefa kupasını kazanmaktan öte birşey olduğu da gördük. M utd ın Zenit'le oynadığı süper kupaya da ne kadar önem verdiği ortada. Şampiyonlar ligi bir başka artık. 3 takımımız olmasına rağmen Uefa maçlarını seyretmesek de olur ama şampiyonlar ligi olmaz. Bunun da ne kadar önemi olduğunun başta Doğan gurubu da farkında. Sadece direkt gelire dönüştürecek girişimleri yapmak için bekliyor. Sadece reklamını bile yapsa bundan para kazanır zaten.

Tahminim Stardan şifresiz yayın sadece bu seneye mahsus olacak.

şu an için maçı veren 5 kanal var ve zaman ilerledikçe dahada artacak...sen burda bilgi vermemişsin resmen fenerbahçe yi övmüşsün bize...galatasaray fenerbahçe rekabeti yapmışsın...yok çeyrek final daha önemli uefa kupasını kazanamktan falan vs... uefa nın sitesine gir ve fenerbahçe nin bölümüne gir sağ tarafta başarılar yazıyor bak bakayım herhangi birşey varmı...galatasaray ın bölümüne gir sağ alt köşeye bak bakalım 2 tane kupa gözüküyor...benim amacım gs-fb rekabeti yapmak değil ama arkadaş bu dilden konuştuğu için onun dilinde yazdım...senin yerin burası değil böyle yorumlar yapmak istiyorsan fun club vs kendi takımının taraftar sitelerine girebilirsin...

(ayrıca uefayı izlemesek olur şampiyonlar ligini izlemeden olmaz demişsin.)burda gs-fb yok Türkiye var...takımlarımız orada Türkiye adına mücadele ediyor...kendin fb lisin diye herkes o maçı izlemek zorunda deil...şahsen ben tüm Türk takımlarının maçlarını izlemek istiyorum ve izliyorumda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özcan35 -- 6 Eylül 2008; 10:43:15 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.