Şimdi Ara

Sampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Senol Gunes

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kac gundur bazi Besiktasli ve renkli uyelerin Avrupa'da "elek oluruz, bizi yerler, puansiz doneriz" gibi yorumlarina denk geliyorum. Bu yorumlari yapan arkadaslarin cogu hakli olarak savunmanin zayifligina vurgu yapsalar da, bazilari Senol Gunes'in oyun anlayisindan yakiniyor.

Senol hocanin Avrupa'da oynattigi oyun daima kontrollu olmustur. Ornek olarak bu sezonki Lokomotiv ve Sporting maclarini gosterebiliriz. Bu iki takimla yaptigimiz 4 macin sadece bir tanesini onu da deplasmanda kaybettik. Maci deplasmanda galip gotururken neden kaybettigimizin detayina girmeyecegim, zaten nedenini hepimiz biliyoruz. Yine Lokomotiv karsisinda deplasmanda galipken gol yiyip berabere kalmamizin nedeni de cok benzer.

Kimimiz Senol hocanin o maclarda oynattigi oyunu begenmese veya sikici bulsa da, sonuc almaya yonelik olarak Avrupa kupalarinda butun kucuk ve orta olcekli takimlarin oyun sekli malesef bu.

Peki Sampiyonlar Ligi'nde ne yapabiliriz? Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz diye bosuna dememisler. Senol hoca Trabzonspor'u 82 puanla Sampiyonlar Ligi'ne tasidigi sene bir cok yildizini kaybetmis ve oldukca mutevazi bir kadroyla mucadele etmesine ragmen grubu 7 puanla tamamlamis ve son macta gruptan cikma hakkini yitirmistir.

O Besiktas seviyesinin oldukca altindaki kadroyla Inter'i deplasmanda yenmis, geri kalan 5 macinin 4'unu beraberlik ve 1'ini de maglubiyetle tamamlamistir. Kendisi dusuk kadro kalitesine karsin muthis bir savunma futbolu oynatmistir ve Avrupa kupalarinda bunu sikca yapmaktadir.

Sonuc: Peki bu yil ne yapariz? Herseyden once artik Vodafone Arena acildigi icin iceride daha cok puan toplayacagimizi dusunuyorum. Bunun disinda, hepimiz Senol Gunes'in basin toplantisinda savunmaya kaliteli takviyeler istedigini kendi kulaklarimizla duyduk. Avrupa icin kafasinda tasarladigikontrollu oyun plani gayet acik. Gruplardan cikariz veya cikamayiz, orasi biraz da tecrube ve aliskanlikla ilgili ama elek falan olmayiz, cunku basimizda Ertugrul Saglam veya onun sahip oldugu kadro yok. Kaldi ki Saglam bile elindeki malzemeyle 6 puan toplamis ve son maca kadar gruptan cikma sansimizi surdurmustu.

• Cl de is yapabilirsiniz ama kulubun bu vizyonda bir yaz gecirmesi gerekir.

Fikret orman iyi bir baskan yaptigi transferlerle, stadla bunu kanitladi. Ama son zamanlarda ozellikle gomezle ilgili yorumlari biraz suphe uyandirdi.

Yani gomez gibi bir yildiza sacma salak triplenip rest cekmeye yakin laflar ediyorsa demek ki kafasinda cl yerine lig var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kadroyu koruyup defansı güçlendirirsek ölüm grubu hariç en kötü 3. oluruz bence. Bu defansla gidersek hiç bir tahmin yapılamaz.
  • Not: Bu konuyu, "yari final goruruz" gibi dalga gecme amacli acilmis troll baslikta tartismak istemedigim icin ayri bir baslik actim.
  • Kura şansına bağlı olarak gruptan çıkma şabsı var.Gruptan çıkarsa başarıdır.Zor bir grupta sonuncu olur.

• Defansı iyi şekilde kurgularsanız, en azından bu sene ŞL maçlarına daha rahat çıkarsınız. Gruptan çıkarsınız şu olur bu olur gibi yorumlar özellikle grubu görmeden komik oluyor...

Galatasaray, Real Madrid, Juventus, Kopenhag grubundan 2. olarak çıkmayı başardı. Bu grubu kağıt üstünde incelersek 2. lik bile büyük başarıydı ve pek ihtimal verilmiyordu.

O yüzden öncelikle zayıf bölgeleri güçlendirmek ve var olan hücum gücünü biraz daha zenginleştirmeniz gerek, sonra grubu ve rakipleri ele alarak gerçekçi hedefleri tartışmak lazım
  • Stoper, sol bek vaziyete gore sag beke takviye yapmaliyiz kesinlikle.
    Galatasaray'in ceyrek finale kaldigi Schalke macinin defans hattina baktim Riera-Semih-Dany-Eboue. Bekler oldukca iyi, orta ikili zayif gozuksede onlerinde Melo'nun olmasi durumu farkli kiliyormus tabi.

• Bu defans hattı ve takım savunması ile hiç bir şey olmaz gerçekçi olun biraz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Bu defans hattı ve takım savunması ile hiç bir şey olmaz gerçekçi olun biraz.

Bunu kime yazdin nike? Basliga yazanlarin tamami defans hatti degismeden gruptan cikamayiz yazmis. Ben de defans hatti konusunda insanlarin hakli oldugunu Avrupa Ligi'ndeki Sporting ve Lokomotiv maclarinda o yuzden puan kaybettigimizi ve defansa takviye olsa bile gruptan cikmanin tecrube ve aliskanlik isi oldugunu yazdim. Hatta cikamama ihtimalimiz yuksek oldugu icin de basliga Avrupa Ligi diye ekleme yaptim. Yalniz hocanin basin toplantisinda defansa takviye istedigi ve Avrupa maclarinda kontrollu oynattigi icin "elek falan olmayiz" dedim. Gercekci olun derken, elek mi oluruz yani onu mu diyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: C_Sharper

quote:

Orijinalden alıntı: Nike

Bu defans hattı ve takım savunması ile hiç bir şey olmaz gerçekçi olun biraz.

Bunu kime yazdin nike? Basliga yazanlarin tamami defans hatti degismeden gruptan cikamayiz yazmis. Ben de defans hatti konusunda insanlarin hakli oldugunu Avrupa Ligi'ndeki Sporting ve Lokomotiv maclarinda o yuzden puan kaybettigimizi ve defansa takviye olsa bile gruptan cikmanin tecrube ve aliskanlik isi oldugunu yazdim. Hatta cikamama ihtimalimiz yuksek oldugu icin de basliga Avrupa Ligi diye ekleme yaptim. Yalniz hocanin basin toplantisinda defansa takviye istedigi ve Avrupa maclarinda kontrollu oynattigi icin "elek falan olmayiz" dedim. Gercekci olun derken, elek mi oluruz yani onu mu diyorsun?

Forumdaki bazı arkadaşlar çok yüksekten uçuyor onlara ithafen yazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ipodnano1

Cl de is yapabilirsiniz ama kulubun bu vizyonda bir yaz gecirmesi gerekir.

Fikret orman iyi bir baskan yaptigi transferlerle, stadla bunu kanitladi. Ama son zamanlarda ozellikle gomezle ilgili yorumlari biraz suphe uyandirdi.

Yani gomez gibi bir yildiza sacma salak triplenip rest cekmeye yakin laflar ediyorsa demek ki kafasinda cl yerine lig var

Gomez yıldızdır katkısı tartışılmaz ama o da Beşiktaş başkanı.

• Tek istediğim 3.torbadan kolay rakip gelmesi 1. ve 2.torbanın en güçlü takımlarının gelmesine razıyım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.