Şimdi Ara

Salim Ünsal Adlı Şahıs Hakkında !!! (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
491
Cevap
10
Favori
55.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
369 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu adamı şikayet edenler hiç hukuk filan yazmasın bence, dost acı söyler

Adam her rehber öğretmeni gibi kendince analizler yapıp, tercih kılavuzu hazırlamış. Başına silah dayayıp benim kılavuza göre tercih yaparsanız sizi öldürürüm filan mı demiş? Yanılma hakkı var hatta sallama hakkı bile var. Sosyal medyadaki bir adamın kılavuzuna göre tercih yapan sensin. Twitterdan hocam sallamadımız dimi mealinde bir mesaj atıp karşılığında hayır cevabı alınca adamdan otomatikman kılavuz kesin tutacak mı oluyor?

Manipülasyon yaptı ne demek? Manipülasyon birşeyin sonucunu kendi lehine çevirmek için yapılan organizasyondur. Adamın ne çıkarı var ve sen kimsin ki sana manipülasyon yapacak tercihlerin yanlış olunca?

Ben esas şunu anlamadım. Bende zamanında bu tercih dönemiyle uğraştım. Açarsın ösym tercih kılavuzunu, bakarsın üniversite ve bölümlerinin son yıllardaki sıralamasına. İlk tercihleri tutması çok zor, sonrakileri tutması zor, sonraki tercihleri tutması muhtemel, sonrakileri tutması kesin gibi görünen en son tercihleri de tutması garanti yerleri yazarsın. Örnek; 20 bindesin. 5-10 bin arasımdan 3 tercih, 10-15 bin arasından 5 tercih, 15-20 bin arasından 7 tercih, 20-25 bin arasında 7 tercih, garanti olsun diye 25-40 bin arası 2 tercih yaparsın tamam. Kontenjan arttırılması bir şey değiştirmez. Bir kaç bin sıralamaları düşürüp yine garanti seçimlerini yaparsın.

Bu adam ne yaptı ki mağdur oldunuz? 20 binle alan yer bu sene 100 binle alır dedi de yuttunuz mu nedir yani? 100 binde olup 24 tercih var sanırım hepsini 0-30 bin arasında mı yaptınız? Bu adam bilirkişi mi bu adam uzman kişi bu bu adam kim ki inandınız?

Sonuç olarak hayatınızı etkileyecek tercihi twitterdan bir adama bakıp mı yaptınız yani bu mudur?

Küfür, hakaret dışında adamın bir suçu yok. 18 oldunuz, yakında olacaksınız artık, kişi kendi tercihlerinden sorumludur.

Süslü püslü bimer şikayeti komik olmuş ayrıca. Destan yazmışşınız ama içinde dikkate alınacak tek şey küfür, hakaret. Okuyan memura da yazık, bu işle uğraşaşıp oyalanacak olan varsa ona da yazık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• HÜCUUUUUUUUUUUUM ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH ALLAH
  • Burada önemli olan küfür ve hakaret
  • Alın bunları bunuda al al bunu
  • Obpnin etkisi yüzde 1 gibi mantiksiz kelam edip karşı görüşe mal demesi hiç doğru davranış değildi benim için tek sorun obp olayi ve hakaret onun dışındakiler manipülasyon vs gereksiz mevzular..

• Bulunduğu konuma hakederek değil de,birilerinin vasıtasıyla gelen klasik vasıfsız insan profili... Suç adamda değil o adamı muhattap alan da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: surge Voltage

Bu adamı şikayet edenler hiç hukuk filan yazmasın bence, dost acı söyler

Adam her rehber öğretmeni gibi kendince analizler yapıp, tercih kılavuzu hazırlamış. Başına silah dayayıp benim kılavuza göre tercih yaparsanız sizi öldürürüm filan mı demiş? Yanılma hakkı var hatta sallama hakkı bile var. Sosyal medyadaki bir adamın kılavuzuna göre tercih yapan sensin. Twitterdan hocam sallamadımız dimi mealinde bir mesaj atıp karşılığında hayır cevabı alınca adamdan otomatikman kılavuz kesin tutacak mı oluyor?

Manipülasyon yaptı ne demek? Manipülasyon birşeyin sonucunu kendi lehine çevirmek için yapılan organizasyondur. Adamın ne çıkarı var ve sen kimsin ki sana manipülasyon yapacak tercihlerin yanlış olunca?

Ben esas şunu anlamadım. Bende zamanında bu tercih dönemiyle uğraştım. Açarsın ösym tercih kılavuzunu, bakarsın üniversite ve bölümlerinin son yıllardaki sıralamasına. İlk tercihleri tutması çok zor, sonrakileri tutması zor, sonraki tercihleri tutması muhtemel, sonrakileri tutması kesin gibi görünen en son tercihleri de tutması garanti yerleri yazarsın. Örnek; 20 bindesin. 5-10 bin arasımdan 3 tercih, 10-15 bin arasından 5 tercih, 15-20 bin arasından 7 tercih, 20-25 bin arasında 7 tercih, garanti olsun diye 25-40 bin arası 2 tercih yaparsın tamam. Kontenjan arttırılması bir şey değiştirmez. Bir kaç bin sıralamaları düşürüp yine garanti seçimlerini yaparsın.

Bu adam ne yaptı ki mağdur oldunuz? 20 binle alan yer bu sene 100 binle alır dedi de yuttunuz mu nedir yani? 100 binde olup 24 tercih var sanırım hepsini 0-30 bin arasında mı yaptınız? Bu adam bilirkişi mi bu adam uzman kişi bu bu adam kim ki inandınız?

Sonuç olarak hayatınızı etkileyecek tercihi twitterdan bir adama bakıp mı yaptınız yani bu mudur?

Küfür, hakaret dışında adamın bir suçu yok. 18 oldunuz, yakında olacaksınız artık, kişi kendi tercihlerinden sorumludur.

Süslü püslü bimer şikayeti komik olmuş ayrıca. Destan yazmışşınız ama içinde dikkate alınacak tek şey küfür, hakaret. Okuyan memura da yazık, bu işle uğraşaşıp oyalanacak olan varsa ona da yazık.

Küfür ve hakaret suç

Eğer ortada küfür hakaret varsa hukuki yollarla mağdur olan taraf/taraflar gerekeni yapar

• quote:

Orijinalden alıntı: Runato

Bu twitten sonra kimse bu adamı savunmasın. Bu adamın tahminlerine güvenip tercih yaptım, hatta okuldaki hocayla konuştum o da salim ünsalın listesine bakıp. Bu adam yüzüne belkide tutmayacak 5-6 yer yazdım. Kendisine teşekkürler

Salim Ünsal Adlı Şahıs Hakkında !!!

Affedin pek fikrim olmadigi icin soruyorum. Zaten Ön siralara tutmayacak yerler yazip sonra tutmasi muhtemel, en sonda da garanti yerler yazılmıyor mu? Boyle yapmanin ne gibi bir zarari var?

Sorun sadece umut vermesi miydi?

• Helal olsun hocam sağlam konu

• Geçen ekşide görmüştüm. Sapığın biri çakma face hesabından bi kadına penisinin resmini yollamış
    .Angut kadın bunu gitmiş Bimer'e şikayet etmiş. Bimer de doğal olarak bişey yapamamış. Kadın da bimere köpürüyor. Sanki bimer adamı penisinden bulup infaz edecek:) Arkadaşlar bimer, ağırlıklı olarak kamu kurumlarını şikayet için kurulmuş bir birim. Komşusunu bile buraya şikayet edenler var. Onun yeri savcılıktır. Sizin bu olayın da bimerle hiçbir alakası yok.Adam kendince twitterda sallamış. İddia kuponu yayınlamak gibi birşey. Sen de ciddiye alma olur biter. Dediği çıkmadı diye bimer napsın:) Bunu bimerde okuyan memur güler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekoroglu -- 4 Ağustos 2017; 15:21:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirmiucellidokuz

Araya bir yere "bizler 15 temmuz ruhunu yaşatmak için vatanımız ve ümmetimiz için çalışan öğrenciler olarak bu çirkin sözleri hak etmiyoruz" yazarsanız geri dönüş olasılığı artar bence.

Kesinlikle katılıyorum hocam başka türlü cevap vereceklerini sanmıyorum
  • bunun avukatı kim?
  • Üniversite tercihi twitter'dan mı yapılıyor? 10 sene önce girdiğimizde ÖSYM'den kılavuzu yazdırıp saatlerce kafa patlattığımı bilirim. Kusura bakmayın ama oraya her rehberlik uzmanı, her 1 milyon takipçi vs. olan adamın peşinden giderseniz böyle Bimer'le Dimer'le uğraşır durursunuz. Yapılan etik değildir ama körü körüne de twitter'a aldanıp ona göre de davranmamak gerekir.

Ayrıca üniversite tercihi yaparken yanlış yönlendirmek gibi bir suç hatırlamıyorum ama sermaye piyasası işlemlerinde yetkiniz yoksa yönlendirme yapamazsınız. Eğer böyle bir suç türediyse son 3-5 sene içerisinde o zaman iş değişir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

Üniversite tercihi twitter'dan mı yapılıyor? 10 sene önce girdiğimizde ÖSYM'den kılavuzu yazdırıp saatlerce kafa patlattığımı bilirim. Kusura bakmayın ama oraya her rehberlik uzmanı, her 1 milyon takipçi vs. olan adamın peşinden giderseniz böyle Bimer'le Dimer'le uğraşır durursunuz. Yapılan etik değildir ama körü körüne de twitter'a aldanıp ona göre de davranmamak gerekir.

Ayrıca üniversite tercihi yaparken yanlış yönlendirmek gibi bir suç hatırlamıyorum ama sermaye piyasası işlemlerinde yetkiniz yoksa yönlendirme yapamazsınız. Eğer böyle bir suç türediyse son 3-5 sene içerisinde o zaman iş değişir.

En kötü hakaretten yesin bir şeyler

Ne olursa olsun yaptığı yanlış. Evet inanalar için şunu koyacağım; ama sonuçta var böyle insanlar.

• Ben bu adamın tahmin PDF dosyasına göre tercihlerimi yaptım. Ne kılavuz ne de tercih robotu kullandım. Şimdi nolcak?

• salim ünsal, behzat rasuli gibi adamlar dershanelerin kapanması sonrası öğrencilerin çaresizliğinden yararlanarak önce onlara ümit vermiş, sonrasında onlardan utanmadan bu ümidi almış insanlardır. insan dediğime bakmayın insanlığa da sığmaz böyle bir durum. hadi salim ünsal'ı tanıyalı çok kısa bir süre oluyor benim için bir yorum yapamıyorum pek. ama behzat rasuli herhangi bir matematik öğretmeninden fazlası değildir, abartılmamalıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: brkylkr

salim ünsal, behzat rasuli gibi adamlar dershanelerin kapanması sonrası öğrencilerin çaresizliğinden yararlanarak önce onlara ümit vermiş, sonrasında onlardan utanmadan bu ümidi almış insanlardır. insan dediğime bakmayın insanlığa da sığmaz böyle bir durum. hadi salim ünsal'ı tanıyalı çok kısa bir süre oluyor benim için bir yorum yapamıyorum pek. ama behzat rasuli herhangi bir matematik öğretmeninden fazlası değildir, abartılmamalıdır.

Behzat Rasuli kimseye rehberlik yapmıyor. Kimseye umut da aşılamıyor. Adam normal bir matematik öğretmeni ve ücreti karşılığında gerçekten hakkını veren bir hizmet sunuyor. Durduk yere onu niye kattınız anlamadım. Mantıksızca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uchihagaeshi -- 4 Ağustos 2017; 18:40:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uchihagaeshi

quote:

Orijinalden alıntı: brkylkr

salim ünsal, behzat rasuli gibi adamlar dershanelerin kapanması sonrası öğrencilerin çaresizliğinden yararlanarak önce onlara ümit vermiş, sonrasında onlardan utanmadan bu ümidi almış insanlardır. insan dediğime bakmayın insanlığa da sığmaz böyle bir durum. hadi salim ünsal'ı tanıyalı çok kısa bir süre oluyor benim için bir yorum yapamıyorum pek. ama behzat rasuli herhangi bir matematik öğretmeninden fazlası değildir, abartılmamalıdır.

Behzat Rasuli kimseye rehberlik yapmıyor. Kimseye umut da aşılamıyor. Adam normal bir matematik öğretmeni ve ücreti karşılığında gerçekten hakkını veren bir hizmet sunuyor. Durduk yere onu niye kattınız anlamadım. Mantıksızca

hocam şu anlamda dedim, bi ara da kendi kaynağından çalışmayanın iyi yapamayacağını iddia ediyordu, o anlamda ümit aşılıyor dedim

• hiç utanmadın mı bunları yazarken :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ivo -- 6 Ağustos 2017; 17:31:14 >
  • Evet dediğin gibi insanın kafası çok karisabiliyor bu dönemde ben bu yil tercih yaptim biliyorum ama zaten 24 tercih var ilk tercihlere tutmayan yerlerden başlayarak sonlara doğru garanti tutacak yerleri yazicaksin çok basit bi mantık hoca tutucak dedi ben ondan yazdim demek kendi zekana biraz hakaret değil mi sence de

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.