Şimdi Ara

SAKIN LG OLED TV almayın (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
439
Cevap
15
Favori
84.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dallass

Bakın günümüzde tabiki en iyi görüntü oled'e aittir

Ancak bu panel oldukça nazlı bir kız gibidir huyuna suyuna gideceksin paran bol olacak zengin olacaksın,

Öyle her yere (normal yayınlar) değil, özellikle onun istediği özel tatil yerlerine (logosuz film/oyun) götüreceksin ama bu tatilide fazla uzatıp canını sıkmayacaksın

Sonra bir bakmışsın yine kalbi kırılmış sana küsmüş(logo yanığı) :)

Şimdi söyle bana bu kıza bu denli ilgi gösterip eline tutabilecek kaç kişi vardır...  

Alıntıları Göster

Hocam o zaman uzak durun diyorsun :) Biz biraz öküz olan tarafındayız. Ocak ayı gibi LG CX almayı planlıyordum. Kullanım amacım tamamen PS5 için olacaktı 4K 120Hz Hdmi 2.1 özelliklerinden dolayı. 2021 modelleri beklersem Nisan ayını da görürüz.Sizin bu konuda bi öneriniz var mı ?

• GT_55 kullanıcısına yanıt

Ben de 2017 Başında aldım B7 yi. Sorun yok...

• lg b9 var monitör olarak kullanıyorum bayağı bir oyun oynadım alalı 3-4 ay oldu yanama yapışma ölü pixel yok

• merhaba oled tv ile ilgili bi çözüm bulabildiniz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Febr

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Şimdi o iş öyle değil. Şu videoda LG ve Sony oledlerin farklarından birini görebiliriz:

Ayrıca Sony oledlerin peak luminance değerleri LG'ye göre daha yüksek. Bu sadece parlaklıkla ilgili değil, parlak sahnelerdeki detayların kaybolmasıyla da ilgili (bu detay kaybolması tüm oledlerde var ancak ancak Sony'de daha az).

Buna benzer görüntü işleme ile ilgili daha başka örnekler kendiniz de bulabilirsiniz.

Şimdi panel aynı panel ancak Sony'nin verdiği görüntü kalitesi daha iyi. Ben LG yerinde olsam bükülebilir TV yapmaya çalışacağıma oturur buna ağlarım.

Evet LG'nin inovasyonları var ama tv'leri asıl yapmaları gereken temel konuda (görüntü) daima rakiplerinin gerisinde kalıyor ve bu onları ucuz yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• surferbabe S kullanıcısına yanıt

"Şimdi o iş öyle değil" diye bir mesaja girdiniz elinizdeki argüman bu mu?

Komik oldu...

😄

• Febr kullanıcısına yanıt

Siz nasıl olmasını isterdiniz? Son kullanıcı değil misiniz yoksa? Son kullanıcı olarak ölçütümüz paneli kimin daha iyi tanıdığı değil. Bize yansıyan taraf aldığımız görüntü kalitesi. Sizin elinizde LG'nin Sony'ye kıyasla daha iyi görüntü kalitesi sunduğunu gösteren argümanlar varsa paylaşın öğrenelim. Ama bu arada 2021 serilerinde Sony ve Panasonic'in 1300 nit'e çıkabilirken LG'nin neden 700'lerde bilemediniz 800'lerde kalacağını bir araştırın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MajörParite

Kore malı almayın, kaç kere Kore malı aldıysam pişman oldum.
    Ayrıca LED, OLED, vs. televizyonlarda da asla pahalı ürün almayın.
    Çünkü bozuldu mu tamir edemiyorlar. 2-3 bin TL'nin üzerine çıkmayın.
    Bozulup çöpe attığınızda içinizi yakacak paraları TV'lere gömmeyin.

Son iki cümleniz isabetli bir tespit olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: surferbabe

Siz nasıl olmasını isterdiniz? Son kullanıcı değil misiniz yoksa? Son kullanıcı olarak ölçütümüz paneli kimin daha iyi tanıdığı değil. Bize yansıyan taraf aldığımız görüntü kalitesi. Sizin elinizde LG'nin Sony'ye kıyasla daha iyi görüntü kalitesi sunduğunu gösteren argümanlar varsa paylaşın öğrenelim. Ama bu arada 2021 serilerinde Sony ve Panasonic'in 1300 nit'e çıkabilirken LG'nin neden 700'lerde bilemediniz 800'lerde kalacağını bir araştırın derim.

Kaç para verince 55 inç Sony ya da LG OLED alındığını söyleyin.

Ya da bir değişiklik daha:

Kaç para verince 55" Sony Full Array LED ve LG OLED alınıyor.

Onı söyleyin bize.

:)

• Ben BX aldım bu hafta 9550₺

• Arkadaşlar oled tv de sadece ses istersem, görüntü kapalı olmasını istersem böyle bir seçenek var mı?

• sony nin oled panelinide lg üretiyor zaten. hdmi 2.1 bile olmayan sony oledleri 15 bine satarken 11 bine 2.1 oled almak nimettir. (55cx kullanicisi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi popturceyn -- 28 Şubat 2021; 16:11:22 >
  • Nasıl bir düzelme varmı oledlerde? Yanma felan devam ediyormu hala. Abi bunun görüntü kalitesini siyahları felan görünce diğer tvlere para veresin gelmiyor harbiden.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Febr

Kaç para verince 55 inç Sony ya da LG OLED alındığını söyleyin.

Ya da bir değişiklik daha:

Kaç para verince 55" Sony Full Array LED ve LG OLED alınıyor.

Onı söyleyin bize.

:)

Alıntıları Göster

LG'lerin ucuz olduğunu ilk yazımda söylemiştim zaten bu bir haber değil ki :)

• Ben 8 bine aldıydım bir kaç ay önce. LG b9 u sanırsam onda da hdmi 2.1 var. Ama öyle çok abartılacak bir yönü yok. Üst seviye bir Led tv de iş görür.
    Samsung un orta üst seviye tv si var 55 nu8000 bide LG b9 oled var. Arada öyle müthiş bir fark yok. Fark varmı evet var ama azbir fark var.

• 2017 aralık ayında LG OLED B7 65 aldım. netflix ve amazonda hdr desteği şu bu gayet mutluyduk. yaklaşık 1 ay önce lg den aradılar ve bu model oled lerin tamamında güç kartı değiştiriyoruz dediler bizde haliyle eyvallah dedik. servis çalışanı arkadaşlar geldi 5 dk içinde eski kartı söktü yeni kartı taktı ve gittiler. sonra tv yi açtığımda orta en alt kısımda bir leke fark ettim nedir bu diye araştırıyım dedim piksel düzeltici başlattım 1 saat falan sürüyor baktım gene geçmedi. açıkcası anlam bile veremedim çünkü karasal yayın izlemiyordum ve izlemiş olsam dahi orda herhangi bir logo yok hiç bir kanalda. sonra lg müşteri hizmetlerini aradım onlar bana ürünün garantisinin dolduğunu 200 tl hizmet ücreti ile ürünün incelenebileceği söylendi .neyse durumun onlardan kaynaklandığını anlattım ve hanımefendi anlayışla karşıladı ve ücretsiz servis sağlanacağı iletti. 4 mart tarihinde yetkili servis çalışanları gelip evden aldılar tv yi o günden sonra hiç kimse ne bir geri dönüş yaptı ne durumla ilgili bilgi verdi. bu güç kartı üzerine denk mi geldi nasıl oldu hiçbir bilgim yok ama çalışan hiçbir hatası olmayan 38 aylık tv imde yanık oluştu. ve bu ekran değişimleri yeni bir oled tv fiyatında hadi diyelim yarısı olsun 2017 de 14600 tl (3850 dolara) aldığım bir tv nin ömrü 38 ay mıdır bu düpedüz kusurlu bir teknoloji arkadaşlar. tüketici kanununda tv ler için 10 yıllık gizli ayıp maddesi bulunuyor bilirkişi üzerinden mahkemeye verecem herhangi bir olumsuz dönüşlerinde ama işin komik tarafı 13 gündür kimse aramadı. ben onları aradığımda da ürün incelemede deyip dalga geçiyorlar ne yazık ki. şimdi 20 günlük maksimum tamir süresinin dolmasını bekliyorum evde. dünyanın en iyi teknolojisi diye aldım ve çok pişmanım sonra yabancı forum sitelerinde araştırdım ve şunu gördüm aslında lg sorunlu bir ekran ürettiğinin farkında güney kore de ve avrupada bir çok oled i geri çağırmış ama malesef bizim ülkemizde yangın çıkartabilir diye sadece güç kartı değişiyor sen 3800 dolar verip tv almışsın bununda ömrü 38 ay olmuş umurunda değil malesef. lg nin keyfi gelirde bana olumsuz dönüş yaparsalar ve arkasından dava türkiye de olumsuz sonuçlanırsa insan haklarına götürmeyi planlıyorum . herhangi bir olumlu dönüşlerinde yani hatalarını kabul edip ekran değişimi hatta b7 sorunlu ise yeni model bir tv ile değiştirme imkanı sunarsalar buraya yazarım tekrardan.

• quote:

Orijinalden alıntı: __MURAT__

2017 aralık ayında LG OLED B7 65 aldım. netflix ve amazonda hdr desteği şu bu gayet mutluyduk. yaklaşık 1 ay önce lg den aradılar ve bu model oled lerin tamamında güç kartı değiştiriyoruz dediler bizde haliyle eyvallah dedik. servis çalışanı arkadaşlar geldi 5 dk içinde eski kartı söktü yeni kartı taktı ve gittiler. sonra tv yi açtığımda orta en alt kısımda bir leke fark ettim nedir bu diye araştırıyım dedim piksel düzeltici başlattım 1 saat falan sürüyor baktım gene geçmedi. açıkcası anlam bile veremedim çünkü karasal yayın izlemiyordum ve izlemiş olsam dahi orda herhangi bir logo yok hiç bir kanalda. sonra lg müşteri hizmetlerini aradım onlar bana ürünün garantisinin dolduğunu 200 tl hizmet ücreti ile ürünün incelenebileceği söylendi .neyse durumun onlardan kaynaklandığını anlattım ve hanımefendi anlayışla karşıladı ve ücretsiz servis sağlanacağı iletti. 4 mart tarihinde yetkili servis çalışanları gelip evden aldılar tv yi o günden sonra hiç kimse ne bir geri dönüş yaptı ne durumla ilgili bilgi verdi. bu güç kartı üzerine denk mi geldi nasıl oldu hiçbir bilgim yok ama çalışan hiçbir hatası olmayan 38 aylık tv imde yanık oluştu. ve bu ekran değişimleri yeni bir oled tv fiyatında hadi diyelim yarısı olsun 2017 de 14600 tl (3850 dolara) aldığım bir tv nin ömrü 38 ay mıdır bu düpedüz kusurlu bir teknoloji arkadaşlar. tüketici kanununda tv ler için 10 yıllık gizli ayıp maddesi bulunuyor bilirkişi üzerinden mahkemeye verecem herhangi bir olumsuz dönüşlerinde ama işin komik tarafı 13 gündür kimse aramadı. ben onları aradığımda da ürün incelemede deyip dalga geçiyorlar ne yazık ki. şimdi 20 günlük maksimum tamir süresinin dolmasını bekliyorum evde. dünyanın en iyi teknolojisi diye aldım ve çok pişmanım sonra yabancı forum sitelerinde araştırdım ve şunu gördüm aslında lg sorunlu bir ekran ürettiğinin farkında güney kore de ve avrupada bir çok oled i geri çağırmış ama malesef bizim ülkemizde yangın çıkartabilir diye sadece güç kartı değişiyor sen 3800 dolar verip tv almışsın bununda ömrü 38 ay olmuş umurunda değil malesef. lg nin keyfi gelirde bana olumsuz dönüş yaparsalar ve arkasından dava türkiye de olumsuz sonuçlanırsa insan haklarına götürmeyi planlıyorum . herhangi bir olumlu dönüşlerinde yani hatalarını kabul edip ekran değişimi hatta b7 sorunlu ise yeni model bir tv ile değiştirme imkanı sunarsalar buraya yazarım tekrardan.

Bugün yani 18 gün sonra oled ekran değişerek evime getirdiler. Bu ücretsiz ekran değişimi olması gerekendi zaten yani geç de olsa doğru olanı yaptı lg. b7 nin modifikasyon yemiş yeni ekranını takmışlar inşallah bu da yanmaz önceki gibi. Arkadaşlar üstte belirttiğim gibi oled ekranlar minumum 30.000 saat yani günde 8 saat kullanımdan 10 yıl kullanılması lazım zaten aksi durumda garanti bitmiş bile olsa hakkınızı mahkemede arayın.tüm tv lerde 10 yıllık bir gizli ayıp hakkı var zaten adil olan da bu. Benim için şu an gerek kalmadı ama inanın birdaha yanarsa kalan 7 yıl içinde mahkeme yoluna başvururum lg den olumsuz bir geri dönüş olursa.

• quote:

Orijinalden alıntı: __MURAT__

Bugün yani 18 gün sonra oled ekran değişerek evime getirdiler. Bu ücretsiz ekran değişimi olması gerekendi zaten yani geç de olsa doğru olanı yaptı lg. b7 nin modifikasyon yemiş yeni ekranını takmışlar inşallah bu da yanmaz önceki gibi. Arkadaşlar üstte belirttiğim gibi oled ekranlar minumum 30.000 saat yani günde 8 saat kullanımdan 10 yıl kullanılması lazım zaten aksi durumda garanti bitmiş bile olsa hakkınızı mahkemede arayın.tüm tv lerde 10 yıllık bir gizli ayıp hakkı var zaten adil olan da bu. Benim için şu an gerek kalmadı ama inanın birdaha yanarsa kalan 7 yıl içinde mahkeme yoluna başvururum lg den olumsuz bir geri dönüş olursa.

Alıntıları Göster

Arkadaş ya...

Ben niye böyle saçmalıklarla uğraşayım ilk 1-2 sene en iyi kaliteyi görüp sonra çöp olan bir panel için?

Doğuştan saçmalık bir teknoloji belli ki.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.