Şimdi Ara

SAKIN bisikletçilere güvenmeyin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün yaşadığım olaydan sonra bisikletimin her şeyini kendim yaptığıma sevindim. Bir arkadaş çağırdı diski sürtüyor diye, neyse kaliperi falan ortaladık derken diskteki vidalara gözüm takıldı, bir anda beynimden vurulmuşa döndüm. Evet o diski tutan vidalar yerine ağaç vidası takılmıştı, sordum ve acı gerçeği öğrendim arkadaş kaybetmiş bu vidaları ve bir bisikletçiye gitmiş o da bulamayıp ağaç vidası vurmuş, evet yanlış duymadınız ağaç vidası. Vurduğu vida diske değmiyordu bile yani tutmuyordu, içerde ki tüm dişleri bozmuştu dolayısıyla artık değiştiremiyoruz da. Hayal edebilmeniz açısından üstteki fotoğraf olması gereken vida altta ki fotoğraf ise bisikletçinin taktığı
    SAKIN bisikletçilere güvenmeyin

• Eline tornavida alan tamirci oldum diye geziyor. Baltacı Mehmet çoğu piyasanın. Benim güvendiğim sevdiğim bir usta var hep ona giderim. İşini özenerek yapar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kesinlikle haklısınız pedalşör.ben bisikletciye gidince başından ayrılmam açık net konuşurum asla bisikletim benim olmadığım yerde olmaz derim isteğim gibi yapar ve bu gün yarın gel demezsen beş alacaksan on al derim nesıl yapuyor dikkatle izlerim.bende bakım için götürmüştüm adam orta göbeği çekiç murçla sökmeye kalktı hemen müdahale ettim .konu ile alakası yok ama yazayım istedim dün telefoncuya gittim abi s6 edge plus için silikon kılıf varmı dedim ver telefonu bakayım dedi aldı sonra aç dedi açtım tamir bölümüne götürdü her ne alakası varsa tabii hemen gidip telefonumu aldım telefoncularada güvenmeyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepsi olmasada, cogunluk oyle maalesef. benim burdada 2 tane gittigim bisikletci vardi. Tekerim patladi degistirmeye gidiyorum, adam lastigi cikarirken janti yerden yere vuruyor. neymis efendim... bugun kecileri ustundeymis.! banane senin kecinden adam gibi davrancaksin bisiklete. o bisikletci benim icin bitti artik 1 tane kaldi insallah oda bole biseyler yapmaz.

• Biz de bir arkadaşa sıfır bisiklet aldık, Mosso xt401. Birkaç ay sonra farkettik ki adam orjinal lastikleri değiştirmiş, acayip kalitesiz birşey takmış. Bisikleti aldığımız yer de Ankara'daki bisiklet satışının belkide yarısından fazlasının yapıldığı yer olan Ulus Yiba çarşısı.
  • çok haklısınız. bu bisikletçi diye geçinen adamların çoğu patlak lastiği onarmayı bile doğru düzgün yapamıyorlar. normalde bisikletle ilgili işleri kendim yaparım ama geçen yoldayken arka patladı. yanımda ingiliz anahtarı taşımıyorum tabiki. mecbur girdim bi bisikletçiye. yaptı yaptı da eve gidince ben o lastiği indirip tekrar ayar çekmem gerekti. çünkü özelikle benimki gibi 2.20lik dış lastikler janta özenli oturtulmadığında çok bariz yalpalamalar yapıyor.
    ortaokul fen hocamın unutamadığım bi lafı var:çöpçü bile olsan işini düzgün yapacaksın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gidin malzemenizi decathlondan alın İnternetten alın ama para yedirmeyin bunlara. Elleri mahkum düzelecekler o zaman.

• draguh kullanıcısına yanıt
    Tecrübe sahibi biri, malzemelerini internetten siparis ederse daha iyi olur tabiki de. Ama maalesef ki çoğu bisiklet binenlerin yeterli tecrubesi ve bilgisizligi oldugundan dolayi mecburen götürüyorlar. En ufak sorunda bisikletciye gitmek yerine, kullanicinin kendisi deneye deneye ogrenmesi daha iyi bisey. En basitinden lastik patlamasi... Hemen sambrel değişimine gitmek yerine, icini acip yamalaya calismak, basarisiz olup tekrar basarmaya calismak daha iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: eskikarateci

çok haklısınız. bu bisikletçi diye geçinen adamların çoğu patlak lastiği onarmayı bile doğru düzgün yapamıyorlar. normalde bisikletle ilgili işleri kendim yaparım ama geçen yoldayken arka patladı. yanımda ingiliz anahtarı taşımıyorum tabiki. mecbur girdim bi bisikletçiye. yaptı yaptı da eve gidince ben o lastiği indirip tekrar ayar çekmem gerekti. çünkü özelikle benimki gibi 2.20lik dış lastikler janta özenli oturtulmadığında çok bariz yalpalamalar yapıyor.
    ortaokul fen hocamın unutamadığım bi lafı var:çöpçü bile olsan işini düzgün yapacaksın

Gülay hoca?

• Bisiklete binen herkesin tamir bakım gibi şeylerin en azından basit kısımlarını kendi başına yapabilir hale gelmesi gerektiğini düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskikarateci

çok haklısınız. bu bisikletçi diye geçinen adamların çoğu patlak lastiği onarmayı bile doğru düzgün yapamıyorlar. normalde bisikletle ilgili işleri kendim yaparım ama geçen yoldayken arka patladı. yanımda ingiliz anahtarı taşımıyorum tabiki. mecbur girdim bi bisikletçiye. yaptı yaptı da eve gidince ben o lastiği indirip tekrar ayar çekmem gerekti. çünkü özelikle benimki gibi 2.20lik dış lastikler janta özenli oturtulmadığında çok bariz yalpalamalar yapıyor.

Çöpçüler nedense bu ülkede fazlasıyla aşağılanıyor. Bunun benzerini söyleyen onlarca hocam oldu hepsinden nefret ediyorum şahsen.

• Piyasada herkes kolay yoldan birbirini yolma derdinde. Düzgünce işini yapan birini bulmak zor gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sony kamera

kesinlikle haklısınız pedalşör.ben bisikletciye gidince başından ayrılmam açık net konuşurum asla bisikletim benim olmadığım yerde olmaz derim isteğim gibi yapar ve bu gün yarın gel demezsen beş alacaksan on al derim nesıl yapuyor dikkatle izlerim.bende bakım için götürmüştüm adam orta göbeği çekiç murçla sökmeye kalktı hemen müdahale ettim .konu ile alakası yok ama yazayım istedim dün telefoncuya gittim abi s6 edge plus için silikon kılıf varmı dedim ver telefonu bakayım dedi aldı sonra aç dedi açtım tamir bölümüne götürdü her ne alakası varsa tabii hemen gidip telefonumu aldım telefoncularada güvenmeyin

İçini döküp telefonculara da güvenmeyin dedin ya bi güldüm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.