Şimdi Ara

Sakın Bada'lı Telefon Almayın!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben daha önce Bada'lı telefon olan Wave II kullandım (yaklaşık 1 sene). Bada 2.0'ın betaları dahil resmi sürümünü de kullandım. Ardından Wave II'yi satıp 1 haftalığına Galaxy S II kullandım. Fakat 1 haftada Android'in ne kadar mükemmel olduğunu göremeden sattım ve yine Bada'lı olan Wave 3 aldım. Bunu da birkaç ay kullandım ve sonra satıp Galaxy S II aldım (yurtdışından S3 alacaktım ama garantili olsun diye Türkiye'den S II aldım). S II'ye ilk başta yabancıydım ama şimdi o kadar alıştım ki, telefon mükemmel! Aradığım her ama her uygulamayı sorunsuzca buluyorum. Wave 3 3G şebekesinde bile bir sayfayı açmak için adamı beklemekten kanser ederken Galaxy S II'de genelde EDGE açık ve süper hızda yüklüyor.
    Örneğin; S II'de EDGE şebekesi ile Facebook touch, Wave 3'teki 3G şebekesinden çok daha hızlı açılıyor. İnanmayan varsa denesin. Ben de inanamadım.
    Wave 3 ve Wave II süper cihazlar ama işletim sistemi ber-baat. Almayı düşünenler sakın almasınlar. Ben de hep forumlara Bada'yı öven bir sürü yazılar yazardım ama artık Bada'nın yanından bile geçmem.

• Biz bunu öğreneli 1 seneden fazla oldu kardeşim ama yinede eyw.
  • S2 yi kullandıktan sonra nasıl yine sattınız anlayamıyorum
  • ilk S2 niye sattınız ve wave 3 derken niye roma rakamıyla yazmadınız??2'yi hep öyle yazmışssınız

E tabi bir yanda android bir yanda bada her ne kadar ikisini kulanmasamda bada'nın nasıl bir şey olduğunu iyi bilirim.
  • +1 bende katılıyorum hocam size , bende 2 yıl wave 1 kullandım , şuan S3 kullanıyorum android gerçekten çok güzel
  • Sen bi de iOS'u dene hocam
  • Bada ile android tabiki kıyaslanamaz ios cu kardesim sen bir de jelly bean i dene sistem nasıl olurmus gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freefalcon

Bada ile android tabiki kıyaslanamaz ios cu kardesim sen bir de jelly bean i dene sistem nasıl olurmus gör

Tamam İOS özrgür bir platform değil v.s ama birde şu var iş yerinde arkadaşta İPH4 var elime ilk aldığımda sanki 40 yıllık kullanıcıymışım gibi her şey sanki elimin alında gibi çok rahat kullandım, fakat gene iş yerinde başka bir arkadaşta HTC Desire HD var onu elime alıyorum inanın aramak istediğim şeyi biraz kurcalamadan bulmak imkansız ki teknolojik aletlerle arası benim kadar iyi olan birisi bunu söylüyorsa bilemiyorum artık . Şimdi yazdıklarımdan vay arkadaş android karman çorman alışması çok zor v.s gibi anlamlar çıkmasın sonuçta alıştıktan sonra her şey çok kolay ama birde şu var İph dan hiç haz etmem ama ios gerçekten bambaşka tüm özgürlüğümüzü kısıtlayan şeylere rağmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

quote:

Orijinalden alıntı: freefalcon

Bada ile android tabiki kıyaslanamaz ios cu kardesim sen bir de jelly bean i dene sistem nasıl olurmus gör

Tamam İOS özrgür bir platform değil v.s ama birde şu var iş yerinde arkadaşta İPH4 var elime ilk aldığımda sanki 40 yıllık kullanıcıymışım gibi her şey sanki elimin alında gibi çok rahat kullandım, fakat gene iş yerinde başka bir arkadaşta HTC Desire HD var onu elime alıyorum inanın aramak istediğim şeyi biraz kurcalamadan bulmak imkansız ki teknolojik aletlerle arası benim kadar iyi olan birisi bunu söylüyorsa bilemiyorum artık . Şimdi yazdıklarımdan vay arkadaş android karman çorman alışması çok zor v.s gibi anlamlar çıkmasın sonuçta alıştıktan sonra her şey çok kolay ama birde şu var İph dan hiç haz etmem ama ios gerçekten bambaşka tüm özgürlüğümüzü kısıtlayan şeylere rağmen.

Aslında Android e alısamamak gibi bir sey yok. Iphone hepsinde aynı iphone, aynı ios, bu yuzden alısması daha kolay belki de. Ama Android tamamen kisisellestirilebilen bir sistem oldugu icin samsung ta rahatca kullanabildigim Android i htc nin arayuzu cok daha farklı oldugundan zorlanabiliyorum mesela, ki bu fark aynı firmanın kendi icersinde bile mevcut Zaten 2.3 ile 4.0 arasında ciddi farklar var ama bir kere alıstıktan sonra otomatige baglıyor insan. Telefondan arayuzden sıkıldın mı diyelim, telefon degistirir gibi Rom degistirebiliyorsun, hatta sırf arayuz programları ile dahi bunu yapabiliyosun Ama ozellikle de denemeyenlere Android 4.1 i denemelerini gormelerini tavsiye ederim, Android sonunda zincirlerini iyice kırdı ve rakipsiz hale geldi bence

• Birisi de çıkıp ios diye kuyuya taş atmasa olmaz zaten
  • @freefalcon

Kesinlikle haklısın artık bir ios neyse android o oldu artık ki bunu apple'ın Amerikada yasaklattığı nexus satışlarından da anlayabiliyoruz.

@ezimuse

Android olduğu her konuda ios mutlaka geçecektir, geçmek zorunda çünkü akıllı telefon arenasında hakimiyet bu iki işletim sistemlerinin elinde.Başka yok yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacano -- 3 Temmuz 2012; 13:58:46 >
  • alan var miydiki ?

alan aldigina gore =

• quote:

Orijinalden alıntı: RainKnight

ilk S2 niye sattınız ve wave 3 derken niye roma rakamıyla yazmadınız??2'yi hep öyle yazmışssınız

E tabi bir yanda android bir yanda bada her ne kadar ikisini kulanmasamda bada'nın nasıl bir şey olduğunu iyi bilirim.
    Deleted

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fiend -- 3 Temmuz 2012; 23:11:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

S2 yi kullandıktan sonra nasıl yine sattınız anlayamıyorum

quote:

Orijinalden alıntı: rainbow05

ilk S2 niye sattınız ve wave 3 derken niye roma rakamıyla yazmadınız??2'yi hep öyle yazmışssınız

Acilen paraya ihtiyacım vardı. S II'yi ikinci el almıştım ve aldığım fiyata sattım. Aradan 1 ay geçtikten sonra Wave 3 aldım. Son olarak aldığım S II'yi ise sıfır aldım. Yurtdışındaki kuzenim 1350 TL'ye sıfır ve 1 yıl uluslararası garantili S III gönderecekti ama S II için ödeme yapmıştım. İptal ettirmek istedim ama olmadım. Zaten önce aklımda S II almak vardı, bu yüzden de S II aldım (Gold'tan 1400 TL'ye).

Wave 3'ün ilan edilen adı bu şekilde olduğu için Roma rakamlarıyla yazmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fiend -- 3 Temmuz 2012; 23:10:48 >

• +1 milyonnnnnnnnnnnnnnnn
  • Bada mı kaldı.. Bada doğmadan ölen bir mobil işletim sistemi.. Ben de bir yıl kadar S8500 kullandım sonuç kanser Bada demek peygamber sabrı demek hergün bir umutla birşeylerin gelmesini beklemek demek fakat gelmiyor üçün biri geliyor hep Kullanmayı bilene android gerisi yalan.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.