Şimdi Ara

Sakaryalılar bi bakabilirmi? Sakarya hakkında sorum var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
5.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kısa bir süre sonra üniversite için Sakaryaya yerleşeceğim ancak sakarya hakkında hiç bir bilgim yok.
    Öğrenci olduğumu ve İzmirden geleceğimi de gözönünde bulundurararak ;
    Sakaryada nerde kalınır, nerde gezilir,gece hayatı nasıldır,nerde yemek yenir,ne yapılır vs.. aklınıza gelebilecek Sakarya ile ilgili tüm yorumlara açığım.

Cevap veren herkeze şimdiden teşekkürler.

• bi çark caddesi var işte.
  • Bekleriz hafız
  • merkeze mi ilçe ?
  • kampüs civarlarında ya da çarşıda yutrlar var oralara bakabilirsin. gezmek için kentpark, çark mesire, çark caddesi gibi yerler mevcut. yemek için çark caddesine çıkman yeterlidir. başka sorun olursa burdayım
  • Özelden gel hafız ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çark caddesi var başka bişi yok. gece hayatı çok iyi, kent park var, baliciysen tabi. onun dışında bikaç bar var ama gece hayatı pek var denmez yani. yemek yemelik yer de, çark caddesinde rodi var kız götürürsün oraya. akm var, orda yemek yersin sinemaya gidersin. serdivan avm ile ada center var avm olarak. bi de çark caddesinin sonunda burger king var. fakirsen çark caddesinin ortasında lezzet diye iyi bi dönerci var herkes bilir. bi de başında hilmi kayın binasının orda bi çiğköfteci var çok iyidir orası. ordaki kızla kesişirdik, sen gelince sen de kesişirsin
  • Sakarya ölü şehir hocam hiç atraksiyon yok buralarda valla :) ben de öğrenciyim serdivan da bi yurtta kalıyorum ama seneye ev tabikide...Şuanda sana ne desek boş anlamıycan nasılsa ,ama sana tavsiyem ev tutacaksan eğer Serdivandan bulmaya çalış,buranın en lüks yeri Serdivan sayılır yani(tahmini)
  • Sakarya merkez yani adapazarı oluyor sanırım.

Bir de öğrencilerin takıldığı belli başlı mekanlar var mı? Genelde aksam 19:00-00:00 arası müzikli,canlı müzikli,ufak konserlerin olduğu,partilerin olduğu vs...(alkollu olabilir) takılınan mekanlar.
  • Cafeler çark caddesinde ve mavi durağın orada. Caddedekilerde apaçi çok var ama mavi durağın oradaki kafeler nezihtir, gidilebilir. Ayrıca kampüsün içinde Adı Bahçe var orası da güzel. Bahar aylarında konserler oluyor üniversite içinde. Sapanca İlçesine de gelebilirsin. Araba ile 25dk otobüs ile 40-60dk ya gelebilirsin. Kırkpınar'da gençlerin takıldığı Fitos ve yine Adı Bahçe var. Kampüste tepede manzarası güzel.

• Sakaryada bir çark caddesi var gezilecek, medeniyetin en yüksek olduğu kısım orada o şehirde.

Bir sevgilin falan olursa kazayla herkes hayvan gibi bakar. Halkı aşırı cahil ve yobazdır, içki satan yer bulmak samanlıkta iğne aramaktan daha zordur. Gece hayatı yoktur, olsa bile kolalı gece hayatı vardır. Çark caddesi dışında da bir yerde gezilmez açıkçası.
  • Herkeze teşekkürler. Sanırım biraz daha araştırma yapıp Serdivan ve Çark caddesi arasında seçim yapmam gerekecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akvaristr

Herkeze teşekkürler. Sanırım biraz daha araştırma yapıp Serdivan ve Çark caddesi arasında seçim yapmam gerekecek.

ikisi arasında seçim yapmak değil, sakaryaya gelip gelmemek arasında seçim yapman gerek :D

çark caddesi tek yer.. oturacağın yer serdivan olsun ama. zenginler falan orda oturur genelde :D

bi kaç tane bar var ya, o kadar da kötü değil. (bkz: Zıbar :D )
  • izmir'den sonra oraya alışmak baya zor olacak yalnız. kolay gelsin.
  • İzmir`den sonra Sakarya ruhsal durumunu etkileyebilir.
  • Gel hafız sen gel,gece kent parkta bali çekeriz çekirdek çıtlarız,çarkta gızlara bakarız oyş vızır vızır kezban la böyle nefes alan cinsinden.İnşaatlarda yatarız jöleni,dar paçalı çakma eşofmanını da al gel.

Ciddi oluyorum şimdi;

Gardaş şimdi burası öyle bir yer ki lazları,kürtleri,cınganları,bu sıralar da zencileri toplamışlar böyle salmışlar,Allah'ınızdan bulun demişler.Karma karışık.Ne bok olduğu belli değil yani,geceleri dershaneden eve dönerken çarşıda insan yok o derece sakin.He dersen ben zaten sakinliği severim , senin için güzel olur bence.

Sorsan dindar halk yaşar ama Ramazan ayları dahil camiler dolmaz,herkes kendini şehrin kralı sanar ama alayı fos.Tatangalar diye bi taraftarı var,takım iyi giderse tüm şehir olarak bi rahatlıyoruz,küme falan düştü mü toplanıp hep birlikte şampiyon olan galatasaraylıları dövüyoruz öyle yani.Anlam veremedim ben bu şehire.

Özetle sıradanın bi altı model.

• ilçeleri nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akvaristr

ilçeleri nasıl ?

Hocam bütün ilçeler ölü birşey bekleme Sakarya'dan
  • Sakaryaya eylul sonunda gittim bir kent parka birde orman parka bayildim :)

• Kardeşim Ölü falan degil. Gayet güzel bi Yer :) Bol Paça pantolon modadır :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.