Şimdi Ara

Sakarya Üniversitesi Öğrenci Bilgi Platformu (306. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.366
Cevap
53
Favori
293.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Okuldayım şimdi de iktisat binasından servislerin oraya nasıl gidiliyor ? Bir de hiç bilgilendirme falan yapılmayacak mı 1. Sınıflara ? İlk defa geliyorum hiçbir şey bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millet vize yaptıktan sonra kar54'ün içinde kalan para ne oluyor?

Sıfırlanıyor mu yoksa bir sonraki seneye mi aktarılıyor?
  • arkadaşlar kendi veya bir yakını erasmusa giden varsa bir kaç sorum var

Sınavın ortalama zorluk seviyesi nedir ?
    Sınav sadece yazılımı yoksa sözlü mülakat varmı ?
  • çarşıda ikinci el kitap satan sahaf bilen var mı?

temel mat ve işletme uygulamaları
    işletme biliminin temel ilkeleri
    iktisada giriş

gibi temel kitaplar arıyorum.
  • Ben de yatay geçişle geldim bende de çıkmıyor haftaya belli olacakmış öğrenci işlerine sordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kml_96

Ben de yatay geçişle geldim bende de çıkmıyor haftaya belli olacakmış öğrenci işlerine sordum.

Ders kayıt yaptın mı dostum peki

• Hayır yapamadim

• quote:

Orijinalden alıntı: kml_96

Hayır yapamadim

Haftaya yapacağız yani ders kayıt işini ?
  • Öğrenci işlerine sordum haftaya diyorlar.

• Bu arada hangi bölümdesin?

• Okulun içinde otel tarzı bir yer var mı acaba bilen var mı? KYK çıkana kadar otel tarzı bir yerde kalmayı düşünüyorum.
  • SAKARYA BİTMİŞ!

Okula doldurmuşlar, ne kadar Azeri, Türkmen ıvır zıvır varsa, Kampüssaray'ın cafesine gidiyorsun Türk yok, ne kadar çomar varsa toplanmış, şehri doldurmuşlar Suriye'lilerle, ne olduğu belli olmayan tiplerle, artık her yerde trafik oluyor, sanki arabasını alan gelmiş..Okuldan gelen minibüsler, ve otobüslerin hepsi dolu, 2-3 sene önce böyle değildi, bu sene şehir tuhaf bir yer olmuş, kısaca bitmiş.
  • Bu Azeriler, Türkmenler tamamen havadan buralarda okuyorlar, bir de paraları ülkemizde 3 kat değerli, buraya gelince kral oluyorlar haliyle, adam diyor ben lisede okula gitmedim rüşvet vererek sınıf geçiyoruz, rüşvet ile not alıyoruz, Türkçe sınavını geçememiş, tekrardan sınava girmesi lazım bu ise nasıl rüşvet verebilirimi araştırıyor, burayada çok rahat geldik, Azerbeycan'da olsa üniversite okuyamazdık diyor, ne biçim iş bu ya, Bu ülkenin her yerine lanet ediyorum artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eredesma

Bu Azeriler, Türkmenler tamamen havadan buralarda okuyorlar, bir de paraları ülkemizde 3 kat değerli, buraya gelince kral oluyorlar haliyle, adam diyor ben lisede okula gitmedim rüşvet vererek sınıf geçiyoruz, rüşvet ile not alıyoruz, Türkçe sınavını geçememiş, tekrardan sınava girmesi lazım bu ise nasıl rüşvet verebilirimi araştırıyor, burayada çok rahat geldik, Azerbeycan'da olsa üniversite okuyamazdık diyor, ne biçim iş bu ya, Bu ülkenin her yerine lanet ediyorum artık.

Benim anlamadığım yös kayıtlarında türkçe bilmiyorum diyen bi kız vardı.Sakarya Üniversitesi'nde bütün bölümler türkçe değil mi(bir iki ders ingilizce alınıyor onu biliyorum)

E bunlar türkçe.bilmeden nasıl okuyorlar okuyacaklar

• quote:

Orijinalden alıntı: telebreathe

quote:

Bu Azeriler, Türkmenler tamamen havadan buralarda okuyorlar, bir de paraları ülkemizde 3 kat değerli, buraya gelince kral oluyorlar haliyle, adam diyor ben lisede okula gitmedim rüşvet vererek sınıf geçiyoruz, rüşvet ile not alıyoruz, Türkçe sınavını geçememiş, tekrardan sınava girmesi lazım bu ise nasıl rüşvet verebilirimi araştırıyor, burayada çok rahat geldik, Azerbeycan'da olsa üniversite okuyamazdık diyor, ne biçim iş bu ya, Bu ülkenin her yerine lanet ediyorum artık.

Benim anlamadığım yös kayıtlarında türkçe bilmiyorum diyen bi kız vardı.Sakarya Üniversitesi'nde bütün bölümler türkçe değil mi(bir iki ders ingilizce alınıyor onu biliyorum)

E bunlar türkçe.bilmeden nasıl okuyorlar okuyacaklar

Burada tekrardan Türkçe sınavına giriyorlar B2 seviyelerinde Türkçeleri olması gerekiyor, geçemezlerse sene başındaki sınavdan, yarı dönemde tekrar sınava giriyorlar, geçerlerse 2.döneme başlıyabiliyorlar, yabancılara her türlü kolaylık sağlanmış durumda, ülkeye sokuyorsun bari işe yarar insanları sok, mecburiyetten bunların arkadaş ortamına girmek zorunda kaldım, zeka seviyeleri çok düşük hepsinin, o değil bunlar vizelerde, finallerde zorlanmıyorlar mı, zorlanmayacaklar mı asıl onu merak ediyorum.

• Beyler 2.öğretimim ama bir dersim 1.öğretime koyulmuş ders programım da saçma sapan her gün ders var ama haftanın 2 günü 2 saatlik ders var bunları değiştiremez miyim ya veya devam zorunluluğu hakkında mesela şimdi haftada 4 saat olan derse kaç saat gitmezsem kalırım bu devamsızlık hakkı senelik mi dönemlik mi?

• quote:

SAKARYA BİTMİŞ!

Okula doldurmuşlar, ne kadar Azeri, Türkmen ıvır zıvır varsa, Kampüssaray'ın cafesine gidiyorsun Türk yok, ne kadar çomar varsa toplanmış, şehri doldurmuşlar Suriye'lilerle, ne olduğu belli olmayan tiplerle, artık her yerde trafik oluyor, sanki arabasını alan gelmiş..Okuldan gelen minibüsler, ve otobüslerin hepsi dolu, 2-3 sene önce böyle değildi, bu sene şehir tuhaf bir yer olmuş, kısaca bitmiş.

Kafe kültürüm yoktur ama dediğine katılıyorum. Bizim ülkemizde çok daha rahat yaşıyorlar. Biz gitmek istesek oralara gidebilir miyiz evet ama bu kadar rahat yaşar mıyız bilmiyorum açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Draqonn

Beyler 2.öğretimim ama bir dersim 1.öğretime koyulmuş ders programım da saçma sapan her gün ders var ama haftanın 2 günü 2 saatlik ders var bunları değiştiremez miyim ya veya devam zorunluluğu hakkında mesela şimdi haftada 4 saat olan derse kaç saat gitmezsem kalırım bu devamsızlık hakkı senelik mi dönemlik mi?

Ders çakışması olduğu için birinci öğretime atabiliyorlar. Ders saatleri değişmez ama şunu yapabilirsin mesela o 2 saatlik olan dersin birinci öğretimi başka gündür hoca izin verirse o gün girer ve günü boşa çıkarırsın. Devamsızlık tamamen hocaların elinde kimisi %50 der kimisi hafta belirtir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

quote:

Beyler 2.öğretimim ama bir dersim 1.öğretime koyulmuş ders programım da saçma sapan her gün ders var ama haftanın 2 günü 2 saatlik ders var bunları değiştiremez miyim ya veya devam zorunluluğu hakkında mesela şimdi haftada 4 saat olan derse kaç saat gitmezsem kalırım bu devamsızlık hakkı senelik mi dönemlik mi?

Ders çakışması olduğu için birinci öğretime atabiliyorlar. Ders saatleri değişmez ama şunu yapabilirsin mesela o 2 saatlik olan dersin birinci öğretimi başka gündür hoca izin verirse o gün girer ve günü boşa çıkarırsın. Devamsızlık tamamen hocaların elinde kimisi %50 der kimisi hafta belirtir.

Peki bir dersi X hocadan alıyorum ama Y hocanın saatleri çok daha uygun o hocaya geçebilir miyim acaba

• quote:

Peki bir dersi X hocadan alıyorum ama Y hocanın saatleri çok daha uygun o hocaya geçebilir miyim acaba

Gruplu olan derslerin hepsi aynı gün ve aynı saate koyuluyor diye biliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.