Şimdi Ara

Şahsıma Münhasır (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
276
Cevap
1
Favori
5.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şahsıma Münhasır

• Şahsıma Münhasır

• Vanitas vanitatum: Hiçliklerin hiçliği. Hayatın geçiciliğini ve beyhude oluşunu anlatan söz.

• Şahsıma Münhasır

• 9.861 gün

• Şahsıma Münhasır
  • Şahsıma Münhasır
  • Charlie Munger: Mutluluğa ulaşmanın en iyi yolu, hedefi düşük tutmaktır.

• Eylül toparlandı gitti işte

Ekim filan da gider bu gidişle

Tarihe gömülen koca koca atlar

Tarihe gömülür o kadar

Şahsıma Münhasır
  • 2022 yılı güzel başlayıp, çok güzel bitmişti.

2023 çok güzel başlayıp çok kötü bitti. Hayatta bazı şeyleri kabullendiğim, bazı şeyleri ise daha iyi idrak ettiğim bir yıl oldu. Sanırım bundan sonra çok uğraşıp da değiştiremediğim şeylere enerji harcamaktansa durumu olduğu gibi kabul edip, hayatın bana sunduğu şeylere alışmaya çalışacağım.

2022 yılında kendime 3 hedef koymuştum, 2 hedefi gerçekleştirdim.

2023 yılında ise 7 hedef belirlemiştim, sadece 3 hedefi gerçekleştirebildim. Sanırım hedef sayısı düşük tutmam gerekiyor. En azından mutlu olmak için.

"Maddiyata ve maddi şeylere bu kadar önem verme. Biraz da maneviyata ve çevrendeki insanlara önem ver." Bir kimse yılın son günlerinde söylemişti. Haksız sayılmaz, kendimi tekrar gözden geçirmem gerekiyor.

2024 yılında neleri başaracağım, neleri kabulleneceğim, neleri tercih edeceğim ve nelerden vazgeçeceğim merakla bekliyorum.

Şahsıma Münhasır

• Daha önce paylaştım mı bilmiyorum.

Yıldızlar çekilirken kuytu karanlıklara,

Hüzün, Bakır bir

çaydanlıkta demleniyordu!

Ve ben,

son sigaramdaki dumanları da

hapsediyordum içime,

Saat on ikiyi beş geçiyordu.

Şahsıma MünhasırRamiz KARAESKİyoutube
    Zaman, can çekişirken, Akrep yelkovan, arasında; Bir adım öteye gidemezken geceden, Ay, ışığını çekerken sinesine, Yıldızlar çekilirken kuytu karanlıklara, Hüzün, Bakır bir çaydanlıkta demleniyordu, Ve ben, son sigaramdaki dumanları da hapsediyordum içime, Saat on ikiyi beş geçiyordu. Ekmek bıçağında dilimleniyordu ömrüm; Masum, yalınayak çocukluğum; Umudun kıyısından geçmeyen gençliğim, Ulu orta seriliyordu, harami sofrasına, Düş bahçelerim yağmalanıyordu, Her kes payına düşeni alıp giderken. Bütün kimsesizliğimle, Bütün çaresizliğimle, Bütün çıplaklığımla, kalıyordum karanlığın koynunda; Üşüyordum, Tepeden tırnağa buz kesiyordu yalnızlık. Saat on ikiyi beş geçiyordu. Dişlerimle, şafağı sökmek isterken karanlığın göğsünden; Gün ağarıyordu saçlarıma, Tel tel, Raylarımdan çıkıyordum, Vagonlarım kopuyordu bir biri ardına, Savruluyordum, Bir cinayete kurban gidiyordum, Kaza süsü verilmiş, Faili meçhul bir ölüm biçiyordu terzi masasında, Bir tabuta çivileniyordum. Saat on ikiyi beş geçiyordu. İnstagram adresimizi takip ederek güncel paylaşımlardan haberdar ol. @dayi_gibi
    https://www.youtube.com/watch?si=bV7SJYim5vwy94NM&v=cuykdyLrlL0&feature=youtu.be
  • Manu maçlarını seviyorum. Bunun için biraz geç kaldım ama burada dursun..

Şahsıma Münhasır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şarapçı Orhan -- 12 Şubat 2024; 0:9:28 >
  • 10.227 Gün

• Hafıza Boşlukları Arasında - Dominique Appia

Şahsıma Münhasır
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.