Şimdi Ara

Sahibinden ve letgonun ilanlarına zorunlu mülkiyet bilgisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sahibinden ve letgo gibi ilan siteleri her ilanı yayınlamadan önce kontrol ediyor. Ancak hiçbir ilanda ilan verilen araç veya evle ilgili mülkiyet veya yetki belgesi sorgulanmıyor. Araç ilanları İçin ruhsat, konut ilanları İçin tapu veya sözleşme öncelikli şart olmalı. Böylece sahibi olmadığı araç ilanları son bulur ciddi bir oranda dolandırıcılık ve piyasa manipülasyonu son bulur. Konut ilanları da sadece sahibi veya tek yetkili emlakçısı tarafından verilebilir. Çok zor değil. Bu konuda kamuoyu oluşturulabilir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• İşin gücün yokmu , bunu dert ediniyorsun. Burası Komünizm ile yönetilmiyor. Devlet aşkını abartmışsın

Fakirin en büyük düşmanı yine fakirdir. Diğer fakirlere kızarak ,Kendi yaşam alanını daraltır.

Plandemide yasak gelsin diye çığırtkanlık yapanlar akıllanmadı. Egemenliklerini teslim etmeye devam ediyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliveli90 -- 16 Eylül 2022; 15:41:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünyada, eli yüzü düzgün tüm ülkelerde emlak işlerinde hükümetlerin eli kolu bağlı, çünkü ülkelerde ev sahipliği oranı genelde %70 civarında ve bunlardan oy alacaklar, ezici çoğunluk yani ve bu kişiler ev fiyatları, kiralar hiç düşmesin hep yükselsin isterler, Öyle, tapuyu bas, internete koy gibi kendi aleyhlerine olabilecek zor işlere hiç girmezler, selbest piyasaya müdahale diye ortalığı ayağa kaldırırlar.
    Bunların hepsi birer ingiliz lord u ( land lord) yanlarında marabaların, kiracıların, ilk evini alacakların esamesi okunmaz, kuralları ve fiyatları onlar koyar, zaten bankası, emlakçısı, organize olmuşlar, 20- 30 sene borca sokarlar ki, yarın herkes işe gitsin, pek aylak gezip, sesleri çıkmasın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Piyasa müdahelesi demek olayı tam anlayamamıştır. Ben kimsenin evini satmasına yada istediği fiyatı yazmasına veya satma süresine engel istemedim. Ben ev ile uzaktan yakından ilgisi olmayanın ilan vermesine, rastgele bir araba fotoğrafıyla araba ilanı verilmesine karşı bunu öne sürdüm.
    Devlet vatandaşını bu önlemlerle dolandırıcıya veya yetkisiz komisyoncuya karşı korumakla görevlidir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.