Şimdi Ara

sahibinden dolandırıcısı başıma bela oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar sahibindene bir macbook ilanı açtım. yabancı numaralar sürekli whatsapp üzerinden mesaj atıp işte ben almak istiyorum ama yurtdışına kargolayacaksın vs gibisinden şeyler yazıyolardı.

neyse yazanları hep engelledim en son dayanamayıp birisine " dolandırıcıya satılık cihazım yok " dedim ve olay başladı herif resmen bana takmış durumda. whatsapp profil resmini kendi profil resmi ile değiştirip insanları senin fotoğraflarınla dolandırıcam, polis, savcı peşine düşücek gibisinden yazıp duruyor. karakola gidip böyle bir durum olduğunu anlattım ama polisler bundan bi şey çıkmayacanı söyleyip beni resmen salladı. benim fotoğraflarımı kullanıyorsa bu adam bunun yüzünden başıma bir iş gelir mi? kamu görevlisiyim açıkçası korkmadım değil.

[image]

[image]
    [/image]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahankazim -- 8 Ocak 2019; 21:44:18 >

• Başına birşey gelmez.
  • Engelle kafan rahat etsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: 77Ahmet77

Engelle kafan rahat etsin
    bu engellediğim 6. numara sürekli farklı farklı numaralardan 2 günde bir yazıyor
  • Örgüt kurmuş adamlar, sürekli aynı numara zaten yiyen kalmadı artık.

Bu arada hiçbir şey olmaz.
  • Dolandırıcılığa yeni başlamış heralde bir lafınla bukadar triggerlandıysa, ikide bir sana dersini vericem diyor birde dolandırıcı lafına çok alınmış galiba
  • Adamın huzurunu kaçırmayın bari. Ne insanlar var yahu!!
  • O dinsizse sen imansız ol. Git savcılığa bas şikayeti çek dilekçenin resmini git ebesine dolandır de resmi yollayıp. Yarım saatini almaz ama adam bi daha ömür billah böyle bi halt yiyemez. Ne uğraşıyosun hocam
  • Numara sanal numara büyük ihtimal. Hiçbir şey yapamaz için rahat olsun. Bas küfürü engelle.
  • Sadece fotoğrafın kullanıldığı için suçlanacağını sanmıyorum, öyle olsa herkes birbirinin fotosunu kullanırdı.

Karakol değil de savcılığa git istersen. ama ortada pek şikayetlik bir durum var mı bilemiyoeum
  • Engelle geç, bu işler o kadar basit değil . Böyle kanı bozuklar çok var malesef. Kendin için de kasten yapmadigin veyahut iştirak etmediğin bir şey için korkmana luzum yok. Ne demek yani senin resmini kullanarak dolandiricilik yapacak sen sorumlu olacaksin
  • Türk lan bu I yerine i yazmış ayrıca sahibinden sitesini kullanıyor. Muhtemelen alamancı bir şey olmaz merak etme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahankazim

bu engellediğim 6. numara sürekli farklı farklı numaralardan 2 günde bir yazıyor

Alıntıları Göster
    Ayarlardan rehberinde kayıtlı olmayanların profil fotonu görmesini kapatsaydın başına bunlar gelmezdi.

Azıcık tedbirli olun be!
  • quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

Ayarlardan rehberinde kayıtlı olmayanların profil fotonu görmesini kapatsaydın başına bunlar gelmezdi.

Azıcık tedbirli olun be!

Alıntıları Göster
    Bildiğin ev sahibini dövmüşün be birader.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakkını Arayan Serçe

Bildiğin ev sahibini dövmüşün be birader.

Alıntıları Göster
    Ya kardeş her gün böyle konu açan adamları sen de görsen bir yerden sonra delirirsin.

Adamlar teknoloji cahili değiller bak! Her şeyi kullanmasını biliyorlar. Onlarda tedbirli olamama sorunu var. Her şeyi koyveriyorlar.

Sonra başlarına böyle şeyler gelince gelip buraya hüngür hüngür ağlıyorlar. Baştan ipi sıkı tutsaydın başına bunlar gelmezdi.

Cüzdanını sokağın ortasına bırakıp neden çalıyorlar demek gibi bir şey bu. Tamam çalan da suçlu: ama senin de kabahatin yok değil.

• kullanılan ileri düzey ingilizce gözlerimi kanattı. türk lan bu türk.
  • ingilizce ilkokul terk
  • Yurtdışı numarası nasıl Türkiye'ye yazabiliyor onu anlamadım?WhatsApp kullanan biri değilim aslında.
  • Hiçbir şey olmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.