Şimdi Ara

SAHİBİNDEN.COM SİTESİNDEKİ İLAN İLE DOLANDIRILMAM VE MAHKEME SONUCU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
12
Favori
13.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lordakrep

Sizi dolandıran karektersizin peşini bırakmayıp, hem paranızı hemde ceza almasını sağlayarak iyi yapmışşınız.
    Bu şekilde bizler de bu karaktersizlerin peşini bırakmayıp sonuna kadar gitsek bence bu vakalar azalır.

Bu vakalara hic bulasmasan nasil olur. Elden alcaksin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam geçmiş olsun.

Sahibindende araba bakarken " doktordan, polisten, askerden, astsubaydan, bayandan " gibi başlıklar görüyorum. Arabaya binen polis, doktor olunca araba daha mı güvenilir oluyor anlamadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel olur.
    Uzakta isen mecbursun bu şekildeki alımlara.
    Ya da ürünü alıp parasını yollayacaksın.
  • Azmin sonu selamet.

• Mahkemeye para ödemedim.avukat da tutmadım.zaten karakola gidip ifademi verdim kalanı karakol ve savcılık halletti.20 lira masraf ettim o da whatsapp yazışmalarının falan çıktısını almak için.

• Eğer bu olay başıma gelmeden önce sahibinden.com ilanları yüzünden dolandırılanların yazılarını okusaydım başıma gelmezdi.telefondan 10 kez dolandırmaya çalışan olmuştur hiçbirine kanmadım ama.bu yöntemi bilmiyordum.kargodan gelen mesaj beni şaşırttı yoksa gene zor kanardım.

Senin mantığına göre hakimin biraz da bana ceza vermesi lazım.ne yani yaşadığımız olayı milleti aydınlatmak adına yazmayalım mı? Bir kere de hırsıza suç bulun nasıl insanlarsınız.kraldan çok kralcı var memlekette

• Fatih kullanıcısına yanıt
    Bugün 2. El cep telefonu almak için dükkanın birine girdim satmıyoruz dediler niye dedim bylock falan çıkar başımız ağrır daha önce de birkaç olay yaşadık o yüzden satmama kararı aldık dedi.satış sözleşmesiyle alırsanız bir şey olmaz dedim.kendini anlatana kadar 6 ay yatarsın dedi ki bana da mantıksız gelmedi. Fatura sahibi kimse ondan satış sözleşmesi ve kimlik fotokopisiyle alın kabul etmezse de almayın.biraz ucuza almaya çalışırken başınızı belaya sokmayın

• extinct kullanıcısına yanıt
    Mahkeme öyle bir seçenek sunmuyor.zaten 650 liranın faizini geçtim kendisini kurtardığıma şükrettim.parayı yatırmasaydı alacak davası açacaktım

• 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Halk bank hesabım yoktu o yüzden atm'den yolladım zaten yoksa mobilden yollardım

• Tebrik ediyorum, sorumlu bir vatandaş gibi davranmissiniz,

Sizin gibi kişiler cogalirsa bu memlekette bazı şeyler yerli yerine oturacak.

• benzer bir olay benim de başıma gelmişti de ben paramı alamadım.Daha doğrusu almak için uğraşmadım.davada adam sadece bir miktar para ve hapis cezası aldı
    yıllar önceki diğer bir forum sitesindeki konum:orda dava dosyalarını vs de paylaştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byns -- 21 Temmuz 2017; 19:25:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordakrep

Güzel olur.
    Uzakta isen mecbursun bu şekildeki alımlara.
    Ya da ürünü alıp parasını yollayacaksın.

Oyle birsey yok kardesim. Ulkenin her yerine otobus var. Max 12saate 100lira aliyor otobus firmalari.gideceksin alacaksin olay bukadar basit. Sen once para yollayipta telefon bekleme kimse gondermez

• Öncelikle hakkınızı aradığınız için tebrik ederim, davayı kazandığınız için gözünüz aydın.

Ancak ülkede çok kötü bir hukuk sistemi var.

Dolandırıcılık suçunun çok ağır bir suç haline getirilmesi için hala ne bekliyor ay da 17.000TL maaş alan milletvekilleri?

Normal şartlarda bu suça karışan şahısa verilmesi gereken ceza;

10 yıl indirimsiz hapis cezası + dolandırdığı gün aldığı paranın cezanın açıklandığı güne göre dolar kuru ile ödemesi. Yani değer kaybını da karşılatacak.

Hapishane de yan gel yat olmayacak, sabah 7 akşam 17.00 arası çalıştıracaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram5

Eğer bu olay başıma gelmeden önce sahibinden.com ilanları yüzünden dolandırılanların yazılarını okusaydım başıma gelmezdi.telefondan 10 kez dolandırmaya çalışan olmuştur hiçbirine kanmadım ama.bu yöntemi bilmiyordum.kargodan gelen mesaj beni şaşırttı yoksa gene zor kanardım.

Senin mantığına göre hakimin biraz da bana ceza vermesi lazım.ne yani yaşadığımız olayı milleti aydınlatmak adına yazmayalım mı? Bir kere de hırsıza suç bulun nasıl insanlarsınız.kraldan çok kralcı var memlekette

Hirsiza nasil suc bulalim o zaten hirsiz. Şu yasli kadinlari amcalari arayan hirsizlara nasil suc bulalim ulkeyi dolandirdilar. Kanmayacaksiniz herseye.

Yemek yemeden once fiyatini sorarim alirim. Bazilari gibi yedikten sonra niye bukadar hesap geldi demem.

Kartlari internete kapatirim isim oldugunda acarim.

Adam araba aliyor hic tramere sokmuyor. Hatta adam notere satildigi fiyattan degilde daha dusuk fiyat olarak gosteriyor. Isin kotusude araci alacak olan adam kabul ediyor. Halbuki arac agir hasarli.

100lira daha ucuza alacam diye kapi kapi telefon magazalarini dolasinca 100lira ucuza alinca adam ucuz aldim saniyor. Halbuki paralel ithalat aliyor ve resmi garantili saniyor. Ondan sonra neden hirsizda suc aramiyorsun. Ben bir seyi alacagim zaman 50kere arastiriyorum cunku para benim istedigim yerden alirim. Bilgisizlik ust siralarda.

Faturasiz olmayan urunleri almam nerden bileyim kacak olmadigini.

Hicbir zaman taviz vermem.

• quote:

Orijinalden alıntı: pipoti

Öncelikle hakkınızı aradığınız için tebrik ederim, davayı kazandığınız için gözünüz aydın.

Dolandırıcılık suçunun çok ağır bir suç haline getirilmesi için hala ne bekliyor ay da 17.000TL maaş alan milletvekilleri?

10 yıl indirimsiz hapis cezası + dolandırdığı gün aldığı paranın cezanın açıklandığı güne göre dolar kuru ile ödemesi. Yani değer kaybını da karşılatacak.

Abartmayalim. Hapishanelerde zaten bombos.

Yuksek para cezasi aklini basina getirir. Odemezse haciz ve siciline islenmesi.

• yasal faizini de alsaydiniz keske.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onurmsq

quote:

Orijinalden alıntı: pipoti

Öncelikle hakkınızı aradığınız için tebrik ederim, davayı kazandığınız için gözünüz aydın.

Abartmayalim. Hapishanelerde zaten bombos.

Yuksek para cezasi aklini basina getirir. Odemezse haciz ve siciline islenmesi.

AVM yapana kadar, rezidans binalar yapılması için arsa tahsis edene kadar, hapishane yapsınlar o zaman.

Abartmaymış.

Dolandırıcılar işte sizin zihniyetde ki kişiler yüzünden bu derece çoğaldı.

Bir kereden ne olur demi?

Canı yanmayan anlamaz, dolandırılınca da en çok senin sesin çıkar eminim.

• Bol bol ceviz ye

• Alpha telefonumdan okudum...

• Kimse de o kadar yol gidip elden almak istemez.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.