Şimdi Ara

sahibinden.com'daki satıcıya ürün iadesi, ücreti iade etmemesi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
771
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar alışveriş ile alakalı olduğu için konuyu buraya açtım. Belki başkaları da faydalanır.
    Sahibinden.com sitesinde bir satıcıdan ikinci el bir 4g modem almıştım. Cihaz kısmen bozuk olduğu için cihazı elden iade ettim. Bana 4-5 gün içinde sağlam cihaz göndereceğini söyledi, göndermeyince parayı iade et dedim. Onu da dediği tarihte yapmadı. kendisine whatsapp'ta mesaj atıyorum, mesajlar iletiliyor ve bir haftadır cevap da vermiyor. Yaklaşık bir aydır da cihazı iade almış bulunmakta. Bu durumda sizce karakola mı yoksa savcılığa mı şikayette bulunulmalı? yada daha kısa bir yöntem deneyimleyen oldu mu?

• 2. el ve elden teslim aldığın bir malzeme için hiç bir şekilde hakkını arıyamazsın maalesef. yapman gereken ara arayarak rahatsız etmek eğer numaranı engelleerse başka numaralardan arayarak ona muhakkak bu işten vazgeçmeyeceğini hissettirmezsen alamazsın parayı 1 hafta savsaklayabildiyse seni
    şayet zaten atlattım onu hissine çoktan kapılmıştır. yoğun bir baskı ile üstelemen lazım. malı görüp almışsın bide geri vermişsin. hangi kanun koruyacak seni. adam kızı yere yatırıyor. üstüne çıkıyor millet yetişiyor tecavüz olmadı diye adamı serbest bırakıyorlar. senin olayında tamamen rızası vardı olarak sonuçlanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: smclk89

2. el ve elden teslim aldığın bir malzeme için hiç bir şekilde hakkını arıyamazsın maalesef. yapman gereken ara arayarak rahatsız etmek eğer numaranı engelleerse başka numaralardan arayarak ona muhakkak bu işten vazgeçmeyeceğini hissettirmezsen alamazsın parayı 1 hafta savsaklayabildiyse seni
    şayet zaten atlattım onu hissine çoktan kapılmıştır. yoğun bir baskı ile üstelemen lazım. malı görüp almışsın bide geri vermişsin. hangi kanun koruyacak seni. adam kızı yere yatırıyor. üstüne çıkıyor millet yetişiyor tecavüz olmadı diye adamı serbest bırakıyorlar. senin olayında tamamen rızası vardı olarak sonuçlanır.

whatsapp iletilerinde parayı göndereceğini yazdığı için kanıt olur diye düşünmüştüm. bir yandan 100 tl gibi para olduğu için pek uğraşmak da istemiyor insan.

• scoopi kullanıcısına yanıt
    uğraşmak istemio insan diyosun polis hakim diyosun. kardeşim arayıp paranı istiyceksin bunda uğraşacak bişey yok. 20 lirada olsa bu senin hakkın. herşeyi ispat etsen bile bireysel 2. el alışverişinde hiç bir kuruluş
    hiç kimseye destek çıkmaz. kimse ilgilenmez. 3 ay beklersin takipsizlik çıkar. kimse o dosyaya bakmaz bile. aramaya sıkıştırmayada uğraşamam diyosan. burana ne konu açıyon ozaman. git yat.
  • quote:

uğraşmak istemio insan diyosun polis hakim diyosun. kardeşim arayıp paranı istiyceksin bunda uğraşacak bişey yok. 20 lirada olsa bu senin hakkın. herşeyi ispat etsen bile bireysel 2. el alışverişinde hiç bir kuruluş
    hiç kimseye destek çıkmaz. kimse ilgilenmez. 3 ay beklersin takipsizlik çıkar. kimse o dosyaya bakmaz bile. aramaya sıkıştırmayada uğraşamam diyosan. burana ne konu açıyon ozaman. git yat.

Sana mi soracam konu acip acmayacagimi. Terbiyesizligin luzumu yok haddini bil. Hosuna gitmiyorsa cevap yazmasin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scoopi -- 22 Temmuz 2017; 6:47:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karakolun ilgilineceğini zannetmiyorum, savcıya gidebilirsiniz fakat savcıda mahkemede dava aç deme ihtimali var. Hukuk forumlarına sorabilirsiniz, avukat yada adli işlemlerle ilgilenen arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktırlar.
  • coderMX C kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam, hukuk forumlarinda konu acmak iyi olur. Fikir verdiginiz icin tesekkurler.

• Avukat değilim ama ortada doğrudan bir dolandırıcılık yok gibi, yani savcıya gittiğin zaman savcı seni mahkeme yönlendirme ihtimali yüksek diye düşünüyorum. Sahibinden.com üzerinden dolandırıcılar genelde 50 TL, 80 TL, 100 TL gibi düşük ücrette ürünlerin ilanını veriyorlar, parayı aldıktan sonra ise ürünü göndermiyorlar. Çoğu kişide düşük meblalı ücret için uğraşmıyor (uğraşamıyor). Şimdilik en doğru araştırma yöntemi, hukuk üzerine olan forumlardan birinde olayı anlatıp, karakol mu, savcı mı yoksa doğrudan mahkemede dava mı açılması gerekiyor bu konuda bilgi alabilirsiniz.

• Merhaba, aynı konu değil ama belki işinize yarar.
    Geçenlerde internetten 444'lü bir telefon bularak kombi tamiri için hizmet almıştım. Adam gelip kombiyi tamir etmeden parayı alarak gitti. Nasıl olduğunu sormayın, uzun hikaye. Sonra sadece telefondan konuşarak, whatsapp mesajlaşmalarıyla, iade edeceklerini söylediler. Ama her türlü oyaladılar ve türlü rahatsız etmelerime de kulak asmadılar. Bir cuma öğleden sonrası artık mesajlara da cevap gelememeye başladı. Google'dan "dolandırıcılık savcılığa şikayet dilekçesi" şeklinde arama yaptım. İlk çıkan 3-4 siteden bakarak ayrıntılı bir şikayet dilekçesi oluşturdum (isim bile bilmeden, sadece telefon numaraları ile). Fotoğrafını çekerek whatsapp'tan gönderdim. Altına "Bu akşama kadar parayı hesabıma gönermezseniz Pazartesi dilekçeyi savcılığa vereceğim" yazdım. 5 dk sonra telefon geldi ve "beyefendi, biz zaten paranızı ödeyecektik, neden böyle yapıyorsunuz" dediler. Sonra da paramı yatırdılar. Bu arada yatırmasalardı gerçekten dilekçeyi verecektim.

• bakneoldusimdi B kullanıcısına yanıt
    Guzel fikir, dediginiz mantikli ve kolay gozukuyor. Ben de once bu sekilde deneyeyim. Olmadi gercekten gereken yerlere basvururum, maksat yanina kar kalmasin boylelerinin.

• Hocam niçin siteyi, aracı firmayı devreden çıkardınız? Prosedür gereği ürün alıp kontrol edip geri yollayıp ücret iadesi alırdınız, başınız ağrımazdı.
  • shadowsprince kullanıcısına yanıt
    O an uygun fiyatlilar hep bu sekilde satiliyordu. Get ilani da vardi ama fiyatlar daha yuksekti. Tabi bu sekilde insan basinin agriyacagini ilkin tahmin edemiyor.

• dnz77 D kullanıcısına yanıt
    Doldurdum
  • quote:

Orijinalden alıntı: scoopi

quote:

Sana mi soracam konu acip acmayacagimi. Terbiyesizligin luzumu yok haddini bil. Hosuna gitmiyorsa cevap yazmasin.

Arkadaşa kızmışsın ama %90 haklı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • irsoy kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.