Şimdi Ara

Sahibinden.com 2 el araba sözlüğü (yalanlar,klişeler) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
181
Cevap
17
Favori
9.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Disconnectus_Erectus

Konuyu siz hazırladıysanız güzel olmuş , güzel espriler var

Klişeler , yalanlar-üçkağıtlar havada uçuşıyor.

Yalnız son maddeye itirazım var .

Doktordan öğretmenden vs. yazmaktaki kasıt :

Satan kişinin işi gücü yeri yurdu belli , yani güven vermek .

Ben de şahsen böyle insanların ilanlarına daha fazla ilgi duyarım .

ben ne doktorlar gördüm üzerlerinde beyaz önlük yoktu!!!!

ne beyaz önlükler gördüm içinde doktor yoktu !!!!(hadi adam yoktu diyelim)

satıcının mesleğine bakarak araba alacak olan ,,,

ilahiyat profesöründen yada imam dan alsın da expertize ustaya göstermeye falan boşa para harcamasın .....

yeri adresi belli olsun muhabbettine ,,, imam camiyi alıp kaçacak değil......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joliva -- 8 Haziran 2014; 20:25:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Alın size güzel bir örnek,sadece sağ ve solda sürtmeden dolayı boya vardır,ama hasar kaydı 11 bin tl imiş.:),yetkili servisin azizliği.
    İnananalım mı şimdi?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-parlak-kirmizi-tourman-167284320/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darthcun -- 8 Haziran 2014; 21:23:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmety

doktor bahane hakim şahane

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-hakimden-fume-2013-13900-km-ibiza-cupra-156923039/detay

hakimdeki arabaya bak :)

Adam olaya hakim hocam birde Adalet Bakanlığı arması çıkartılacaktır yazmış o arabayla ne yarışlara girdi kim bilir

• Doktordan olayı farklı yalnız.

1000 de 1 istisnalar hariç doktorlar ve diş hekimleri sanayiye araç götürmez.

Hatta yetkili servisten eleman gelir aracı götürür sonra muayenehanenin önüne bırakır.
  • Araç 400 bin de açıklaması; ilk günkü gibi ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dersimli62f

Ne yazacagiz her şeye bir kilif uydurmuşsun. Satılık diyip birakalim ilanı?

bunları yaz ya da yazma dememişki bunları yazmadan önce doğru mu sallama mı onu kontrol et 50bin liralık hasar kaydı varsa 50 bin liralık hasar kaydı var de, ya da tampon değiştiyse araca orjinal yazma ... gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 8 Haziran 2014; 22:30:03 >

• İlanda hatasız deniliyor fakat 2-3 lokal boya oluyor bende bunu anlamıyorum ya TDK da hatasızın anlamını bilmiyoruz yada keriz muamelesi görüyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: .master

Garaj arabasıdır araba sadece haftasonları kullanıldı : Araba 180000 km de artık yürüyen garajmı bulmuşlar
    Sıfır , hatasız, orjinal : Genelde ilanlar hep böyle açılır ilgi çekmesi için , ilanın içerisine girdiğinizde direk başlarlar 3-5-8-10 yerinde lokal boya var, sağ kapı değişti,arka tampon komple yenilendi sıfır gibi vs devam eder.
    Bayandan : Ruhsatı bayan üzerine aldık ama arabayı kullanmayan kalmadı
    Sigara içilmemiş : Arabayı satıcaz diye 1 hafta havalandırdık , iyice temizledik , koku sıktık , çakmağıda yeniledik.
    Tavanı boyalı ama güneş yanığından dolayı yada tavan boyalı ama üstüne boya döküldü : Türkçe'si araba 8 takla attı zor kurtardık pertten , bi enayi bulsakda itelesek
    Çok az masraflı 2000 - 3000 masraflı uğraşmak istemediğimden satıyorum : Manası arabada 15- 20 bin masraf var alan bi enayi çıksında satsak.
    Alana şimdiden hayırlı olsun : Direk satışı , oldu bittiye getirmeye çalışmak.
    Fulllll+fuuuulllllllll : Burada full deki l sayısı arttıkça opsiyonlar artıyormuş gibi bir durum göstermeye çalışıyorlar galiba Her model arabanın 3 - 4 paketi olur baz-orta-yüksek donanımlı adam şahin alıyor birde snopy hoparlör ve 50 liraya egzost taktırıp fulllll+full diye ilan açıyor
    Daha dolusu yok : Fullll+fulllll ile denmek istenen aynı şey
    Yer uçağı : Genelde güçlü arabalar için kullanırlar ama inanmayın 95 beygir arabaya bunu yazanı bile görebilirsiniz özellikle eski e30 kasalar için kullanılırdı.
    Acil satılık : Normalde acil satan hemen satılsın diye ucuz verir , ancak bunlar normal piyasadanda üste çeker fiyatı acilen birini kazıklamam gerek manasında
    Lokal boya vardır : Genelde çizikten dolayı lokal boya var diye başlarlar , manası aslında arabanın içine ettik ama siz kör olmadığınız için gelince boya farkını anlayacağınız için siz söylemeden biz yazalım dedik , yoksa yazmazdık zaten.
    Sigortadan para almak için yüksek hasar kayıtlı. : Arabanın aslında 3000 hasarı vardıda biz sigortadan para almak için 32000 Tl lik kayıt gösterdik , yoksa araba sağlam yani.Hee sigorta eksperleride 3000 lik hasara 32000 lira ödeyecek kadar kördü.
    Sıfırından farksız : Araba 1991 model
    Takas fiyatı farklıdır : Takasa hiç bulaşma çünkü takasta benim malım kaz , senin kırık yumurta kabuğu bile değildir.
    Kılcal çizikler vardır : Manası tamponu boydan boya sürttük
    Otoban faresi : Bunu çözen yok daha
    Boya takıntısı olan aramasın : Arabanın her yerini dağıttık , 8 kazası var o yüzden değişen parçaları takmıyacak enayiler arıyoruz , uyanıklar ile vakit kaybetmeyelim
    Bilen bilir : Oturup arabanın özelliklerini yazmaya üşendim , rresimde çekmedim bi enayi gelirse satarız
    Yürüyen aksanı iyidir : Araba ile takla attık zar zor yaptırdık.Diğer her yeri bozuktur ama 3 aydaha gider dedi usta bizde satmaya çalışıyoruz
    Ustanızla gelin : Yok bide senin ustana gösterecektik senin tamirhanende
    Araçta ufak tefek kaza vardır.Sadece ön kaput ve hava yastıkları yenilendi.
    Keyfe keder satılıktır.Bu sitede ilan vermek beleşti , bende ortalama üstüne 3-5 bin fazla fiyat koydum.Bir enayi çıkarsa satacam.2. el piyasasını yükseltiyorum işte boş durmayım dedim , gerçek alıcılarıda kaçırayım.
    Biniciye özel : İsviçreli bilim adamları hala bunu araştırıyor.Siz arabayı bulaşıkları yıkasın diyemi almıştınız ?
    Yine bayandan satılık : Arabada modifiye ön tampon ,süspansiyon ve egzost var.
    Doktordan,öğretmenden satılık : Sanırsın bunlar Dünya ' da en iyi şoförler doktor binmeden önce gazlı bezle siliyo arabanın her yerini

Diye gider böyle bunlar.Sizlerde lütfen paylaşımlarınızı esirgemeyin.Sözün özü malesef Türkiye 'de 2. el piyasası öldü.Gerekirse model düşürün ve sıfır araç almaya bakın.Çoğunluğun birbirini kandırmaya çalıştığı bir ülkede yaşıyoruz.

Hocam bir de km uzun yolda yapildi var

• quote:

Orijinalden alıntı: .master

quote:

Yazıyı ben hazırladım hocam biraz espri , birazda gerçek içeriyor maalesef.Son maddede haklılık payınız yok değil.Ama zaten bunların satıcıların klişeleri birde , alıcıların takas için yaptıkları klişeleri görseniz hatta onun için ayrı konu açayım

Doktorlar sanırım daha sert kullanıyorlar. En azından bizim hocalar öyle. İstanbul'un bir ucundan diğer ucuna gitmek zorunda kalınca insan tabi, doğal karşılıyorum sert sürmelerini.Tüm gün yeteri kadar geriliyorlar bir de İstanbul trafiği üstüne eklenince
    Genelleme yapmayayım ama bence cerrahlar daha sert kullanıyor.

• ''Keyfe keder'' yazanlar çok garibime gidiyor ama gelgelelim şuan ilanda olan aracımı ben de gerçekten keyfimden satıyorum.
  • Yer uçaği

Keyfe keder

Bilen bilir

En gıcık olduklarim bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: joliva

quote:

ben ne doktorlar gördüm üzerlerinde beyaz önlük yoktu!!!!

ne beyaz önlükler gördüm içinde doktor yoktu !!!!(hadi adam yoktu diyelim)

satıcının mesleğine bakarak araba alacak olan ,,,

ilahiyat profesöründen yada imam dan alsın da expertize ustaya göstermeye falan boşa para harcamasın .....

yeri adresi belli olsun muhabbettine ,,, imam camiyi alıp kaçacak değil......

bi ilan vardı sıradan sade vatandaştan diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KOMBO KRALI -- 9 Haziran 2014; 0:06:31 >

• Araç sadece şehir içinde kullanılmıştır. Veya sadece uzun yolda kullanılmıştır.
    Temizlik amaçlı boyandı. Bu ifadeye hastayım. Ben yikatirim adam o kadar titiz ki boyatiyor. Diye düşünüyorum.
    Serpme boya.

• quote:

Orijinalden alıntı: cavador

Hepsi güzelde sonunda içine etmişsin, 2. elde harika vede ucuz araçlar da var, bu piyasa da kendim için diyorum sıfır araba alırsam hemde bu fiyatlara enayinin önde gideniyim

+111111111111111111111111111

iiyi hoş hepsi çoğu dediğin gibi bilindik yalanlarda ayıp etmişsin azda güzel ülkemin güzel insanlarını ayrı tutsaydın ilk başta tenzih ederek başlasaydın konuya..

ki şu fiyatlarla ve şu piyasada bende kendim için diyorum sırf sıfır diye 50-60 kayı götürüp b sınıfı kibrit kutusu kadar dandik bi araca verirsem bende enayiyim diyorum...
  • En onemlisini unutmuşsunuz. Kuş serisi için HASTASINA...

Bi de arka koltuğa kimse oturmadı, sunroof hiç acilmamistit, araba 150.000 kmde ama sifir kokusu üstünde

• 180.000'de ama sıfır ayarında.Yakmıyor kokluyor(hatta yakıt üretiyor).Dost malı dost arabası bir de bu aralar yeni bir furya çıkıyor:değerini bilene!..Bunlar da benim aklıma gelenler ve ne yazık ki ağlanacak halimize gülüyoruz.Ortalık yalancı dolandırıcı üç kâğıtçı kaynıyor.Herkes tuttuğunu öpmek peşinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lj.23

quote:

Orijinalden alıntı: ahmety

doktor bahane hakim şahane

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-hakimden-fume-2013-13900-km-ibiza-cupra-156923039/detay

hakimdeki arabaya bak :)

Adam olaya hakim hocam birde Adalet Bakanlığı arması çıkartılacaktır yazmış o arabayla ne yarışlara girdi kim bilir

O degerli armayi adliye cevresindeki kitapcilar 5 tl ye satiyor

• aracın bir kuruş dahi masrafı yoktur, sadece 2 liraya çekirdek alın ve izleyin. bunu bir 1990 civic ilanında görmüştüm...
  • Disconnectus_Erectus kullanıcısına yanıt
    Gecende konusu acilmisti dolandirici doktor diye. Adam taa antalyaya gitmisti bmw 520 icin.

Asil memurdan ogretmenden alinmaz. Adam zati garip 30liralik mazot aliyo ucgunde bi hadi oldu arac ariza yapti sorun cikardi gittigi yere kadar kullanir artik araba infilak et
    Decek oyle yaptirir.

O araclar muhtemelen sagirdir lpg de 35krs mazotta 24 kurus yaktirmaya calismislardir vs vs vs. Pc ye gecince yukaridaki aciklamalara detay katacagim :)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.