Şimdi Ara

sagopa nın şarkısındaki baytarım yok ne demek yau?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
5.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aklıma takıldı şimdi.."derdime çare baytarım yok diyo"..çok afedersiniz hayvan yerine mi koyuyo şimdi bu arkadaş kendini?

• Baytar demesinin sebebi, pek çok şarkıda kendisini küheylan olarak kastetmesinden kaynaklanıyor olabilir. (alıntıdır)
  • uydur uydur yaz ne bekliyodun ki
  • quote:

Orjinalden alıntı: MMZ

uydur uydur yaz ne bekliyodun ki

+1
  • ha ha ha
  • quote:

arkadaşım uydurup uydurup yazmıo serdar ortaç. gibi.bu adamı anlaman için iice dinlemen gerek. mesela baytarda derki

Rüzgar saçını süpürse mest olur bakışlarım,
    Adınla uyanır kulaklarım,Yüzünle açar göz kapaklarım.

bence eski parçalarının bi kısmı hariç özellikle romantizma albümünde tam anlamıyla döktürmüş. Tabikide bunlar benim görüşlerim sen şimdi dersin yok şöle yok böle o zmn ne diim orasını burasını açan gülşen dinle yada sanatı sırf maddi çıkarları için kullanan yıldız tilbe dinle serdar ortaç dinle insanlar yiyecek ekmek bulamazken kıyrık bi iki şarkı için 20.000 dolar isteyen kenan doğulu dinle.ama hani size göre adamın yaptığı sanat değil ya o nedenden dolayı müziği maddi bi kaygı beklemeden yapan bi adamın yazdıklarınada uydur uydur yaz deme. en nihayetinde sanat bile yapmasa bi emek söz konusu.

• quote:

valla kusura bakmayın şimdiye kadar ki en tatmin edici cevap buydu..hadi inandırın beni şarkıyı bağırarak söylemek istiyorum,arabada son ses dinlemek istiyorum ama millet hayvan mısın lan dicek diye dinleyemiyorumne demek bu baytar kelimesi niye ne işi var orda
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZEUS__

quote:

valla kusura bakmayın şimdiye kadar ki en tatmin edici cevap buydu..hadi inandırın beni şarkıyı bağırarak söylemek istiyorum,arabada son ses dinlemek istiyorum ama millet hayvan mısın lan dicek diye dinleyemiyorumne demek bu baytar kelimesi niye ne işi var orda

vardır sago'nun bir anlatmak istediği ama ben de bilmiyorum

• çok fazla anlam aramayın
  • sago nun söylediklerini herkes anlamaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: mon_ami

sago nun söylediklerini herkes anlamaz

Katılıyorum..
  • öbürküler tamam da baytar nooluyo..anlatın rahatlayın
  • quote:

quote:

ben dinliorum arabada millet bakıo ama takım elbiseli bi adamın sago dinlemesinin dumuru ile dönüp bakıo.

• baytar veteriner demek

hayvan doktoru demek

sanırsam şey demek istio

derdime caree > benım doktorum (baytarım )yok vs vs:D
  • quote:

aklıma takıldı şimdi.."derdime çare baytarım yok diyo"..çok afedersiniz hayvan yerine mi koyuyo şimdi bu arkadaş kendini?

bu şarkıda sago aşkını anlatıyor sevgilisine seni hayvanlar gibi seviyorum demek istiyor bence yada akışa uysun diye doktor yerine baytar kullanmış olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi #CannibaL# -- 17 Ocak 2007; 23:13:27 >
  • Sagoyu dinlemekle anlamak arasinda çok fark var arkadaslar saçma sapan yorumlar yapmayalim
  • baytar = veteriner olduğuna göre kendini hayvandan sanıyor kanımca
  • quote:

Orjinalden alıntı: mon_ami

sago nun söylediklerini herkes anlamaz

arkadaş olayı özetlemiş

• quote:

Orjinalden alıntı: _n2o_

Sagoyu dinlemekle anlamak arasinda çok fark var arkadaslar saçma sapan yorumlar yapmayalim

kimsenin bi şey anladığı yokta herkes anlamış gibi davranıyo baksana...anlaşılmıcak bi şey yok diğer şarkılar ve sözler tamam zaten adam açık açık söylüyo onda bi şey yokta..baytarım yok demesi biraz acayip..

adamın güzel şarkıları var..amma bu arada illa bi mana aramak zorunda hissedenler ya da çok spesifik bi müzik
    yapıyomuş zanneden arkadaşlar birde Yunus Emre ve Mevlana nın sözlerine baksınlar...birbirine küfür etmekle laf sokmakla spesifik ya da gizemli olunmuyo

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.