Şimdi Ara

Sagemcom Digiturk Plus IQ (56. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.804
Cevap
31
Favori
240.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: standbye

Ben cihazı internete bağlamak için 48 TL aşağıdaki üründen aldım. Problem yok. Aynı ürünü DT 60 TL ye satıyor.
    http://www.tp-link.com.tr/products/details/?model=TL-WR702N

Hocam baglanti hizi falan nasil peki? Kopma veya yavaslama mevcut mu? Bir de usb ile Digiturk'e baglayip, ethernet kablosu ile de interneti iletiyorsunuz degil mi? Memnunsaniz ben de siparis vericem de sorayim dedim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün akşam galatasaray maçını izlerken birden pilot kameranın görüntüsünde flulaşma oldu. sonra kanal değiştirdiğimde farkettim ki aynı sorun diğer hd kanallarında da mevcut. görüntüden ziyade yazılarda bir dağılma var. bunu yaşayan veya farkeden var mı?
  • captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    Kafa karışıklığına gerek yok al birtane ayarlarını yap tak problemsiz bağlan...
  • TaKo kullanıcısına yanıt
    Bağlantı hızı gayet iyi zaten cihaz 150Mbps. Kılavuzda yazdığı gibi bilgisayara bağlayıp ayarlarını yapacaksınız sonra data kablosunun bir ucunu tp-link in eth. girişine diğer ucunu digitürk eth. girişine bağlayacaksın zaten otomatik ip alıp bağlanacak.

Birde bunun yanıında eğer,http://www.tp-link.com.tr/products/details/?categoryid=224&model=TL-SF1005D linkteki ürün alırsan diğitürk e bağladığın ucu bu switch girersin diğitürk ü bu cihaza kabloyla bağlarsın digitürk hariç lcd, mediaplayer vs. gibi ürünlerine de ihtiyaç varsa kabloyla internet dağıtabilirsin malum artık cihazlar internetsiz yapamıyor... :)
  • standbye S kullanıcısına yanıt
    peki önerdiğiniz bir ürün var mı?
    Önceki msj larda link vermiştim. @captain_turkiye
  • standbye S kullanıcısına yanıt
    üzgünüm o mesajı gözden kaçırmışım. o ürünü nerede 48 tl ye buldunuz, internette bayağı pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: h.ozgur

dün akşam galatasaray maçını izlerken birden pilot kameranın görüntüsünde flulaşma oldu. sonra kanal değiştirdiğimde farkettim ki aynı sorun diğer hd kanallarında da mevcut. görüntüden ziyade yazılarda bir dağılma var. bunu yaşayan veya farkeden var mı?

Evet son yazilimdan sonra görüntü kalitesi çok düştü kullanma ve puslu bir görüntü geldi alt yazılardan bile belli oluyor özellikle eski keskinlik kalmadı test kullanıcıları bu arızayı arge bölümüne iletmesi lazım

Ben alalı baya oldu bu sırada kur yükseldi tabi. Ayrıca genelde internet den fiyatlara bakar İzmir'de Çankaya'ya gider bilgisayar firmalarından alırım. İnternet fiyatlarından da düşüğe gelir. Aldığım firmanın internet alışverişi de var linki aşağıda kura rağmen fiyat da bence oldukça iyi.

http://www.mikroset.com.tr/Products-17540-tp-link-tl-wr702n-150mbps-1-port-kablolu-ethernet-nano-n-router.html
  • quote:

Bağlantı hızı gayet iyi zaten cihaz 150Mbps. Kılavuzda yazdığı gibi bilgisayara bağlayıp ayarlarını yapacaksınız sonra data kablosunun bir ucunu tp-link in eth. girişine diğer ucunu digitürk eth. girişine bağlayacaksın zaten otomatik ip alıp bağlanacak.

Birde bunun yanıında eğer,http://www.tp-link.com.tr/products/details/?categoryid=224&model=TL-SF1005D linkteki ürün alırsan diğitürk e bağladığın ucu bu switch girersin diğitürk ü bu cihaza kabloyla bağlarsın digitürk hariç lcd, mediaplayer vs. gibi ürünlerine de ihtiyaç varsa kabloyla internet dağıtabilirsin malum artık cihazlar internetsiz yapamıyor... :)

Hocam tavsiyeniz üzerine sipariş verdim, kargo da dahil 54 TL falan tuttu. Üstelik biraz daha araştırınca USB'den direkt güç aldığını da gördüm, yani ekstra priz de işgal etmeyecek. Gerek boyutuyla gerek fiyatıyla benim için oldukça uyguna geldi. Tekrar teşekkür ederim. Yanlız merak ettiğim bi husus var, dubleks evde yaşadığımdan dolayı modem alt katta alıyor, bense üst katta kullanacağım bu cihazı, acaba çekim gücü yeterli olacak mıdır ? Bir de access point olarak pc'den gerekli ayarlamaların zor olduğu falan yazılmış yorumlara, umarım becerebilirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TaKo

quote:

Hocam tavsiyeniz üzerine sipariş verdim, kargo da dahil 54 TL falan tuttu. Üstelik biraz daha araştırınca USB'den direkt güç aldığını da gördüm, yani ekstra priz de işgal etmeyecek. Gerek boyutuyla gerek fiyatıyla benim için oldukça uyguna geldi. Tekrar teşekkür ederim. Yanlız merak ettiğim bi husus var, dubleks evde yaşadığımdan dolayı modem alt katta alıyor, bense üst katta kullanacağım bu cihazı, acaba çekim gücü yeterli olacak mıdır ? Bir de access point olarak pc'den gerekli ayarlamaların zor olduğu falan yazılmış yorumlara, umarım becerebilirim :)

Access point modunda değil client modunda kullanmanız gerekiyor. (Bu cihaz birkaç farklı modda çalışıyor) Yanında gelen yazılım cdsi ile işi çözersiniz umarım. Modeminiz iyi ise pek problem olmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,

Son yazılımdan sonra görüntü bence de bozuldu,yeni yazılım bekleyeceğiz artık.

Cihaz tv kapanınca belli bir süre sonra standby konumuna geçiyor.
    Sürekli açık durması için ayar olmalı ama ben bulamadım.Bilen arkadaşlardan yardım lütfen.

Kolay gelsin.
  • http://www.tp-link.com.tr/products/details/?model=TL-MR3020

ben şu aletten aldım. önce ayarları yapmak lazımmış. ben bunu ap moduna getirip laptopuma bağladım, kablosuz olarak benim evde ki internete bağlanmaya çalışıyorum. tp-link... olan bağlantıya tıklayıp şifreyi girip bağlanıyorum ama laptop interneti görmüyor. olmadı galiba. acaba başka bir şey mi yapmam lazım? aletin arayüzüne de ulaşamıyorum, ip sini girince bağlantı yok diyor. bu aleti modeme nasıl tanıtacağım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 30 Ocak 2014; 22:46:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

http://www.tp-link.com.tr/products/details/?model=TL-MR3020

ben şu aletten aldım. önce ayarları yapmak lazımmış. ben bunu ap moduna getirip laptopuma bağladım, kablosuz olarak benim evde ki internete bağlanmaya çalışıyorum. tp-link... olan bağlantıya tıklayıp şifreyi girip bağlanıyorum ama laptop interneti görmüyor. olmadı galiba. acaba başka bir şey mi yapmam lazım? aletin arayüzüne de ulaşamıyorum, ip sini girince bağlantı yok diyor. bu aleti modeme nasıl tanıtacağım?

Cihazın TP link sitesinden kurulum yazılımını indirin veya yanında gelen cdyi kullanarak cihazı client modda çalıştırın. Access point modda çalıştırarak Digiturk cihazını internete bağlayamazssınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: aydancan

Selamlar,

Sürekli açık durması için ayar olmalı ama ben bulamadım.Bilen arkadaşlardan yardım lütfen.

Kolay gelsin.

Ayarlar>>Erişim kontrolü (pin numaranız değiştirmediyseniz 0000'dır) oradan otomatik standbye seçneğini kapalı duruma getirin.

• quote:

Orijinalden alıntı: carabiner1

quote:

Orijinalden alıntı: aydancan

Selamlar,

Kolay gelsin.

Ayarlar>>Erişim kontrolü (pin numaranız değiştirmediyseniz 0000'dır) oradan otomatik standbye seçneğini kapalı duruma getirin.

Teşekkürler.
  • carabiner1 C kullanıcısına yanıt
    client modu wisp mi oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

client modu wisp mi oluyor?

Hayır. Bu cihaz Access Point, Router, Repeater, Bridge ve Client modlarında calisir. TP'linkin yazılımı yardımı ile cihazın ayarlarını yaparken Client modunu secin. En iyisi yazılımı kullanmak browser üzerinden cihaza baglanmak koşay olmayabiliyor.

• arkadaşlar bana da 2 adet gelecek bu kutudan altech plus kullanıyorum memnunum aslında iq olmaması dışında. ne diyorsunuz üzülür müyüm değiştirdiğime?
  • Görüntü kalitesi, extra ozellikleri cok iyi. Ama yazılımı bir oturtamadılar. Cok donma oluyor. Mecbur fişten cekiyorsun

• 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.