Şimdi Ara

Sagemcom Digiturk Plus IQ (58. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.805
Cevap
31
Favori
240.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben digiturk te çalışıyorum tekrar kutu değiştirin... (Sagem)
  • sserdark kullanıcısına yanıt
    Oncellikle cevabınız icin tesekkur ederim ama zaten sagem kutu kullanıyorum. Sorunun kutudan kaynaklandığına emin misiniz? Ben de hep kutu diye düşünüyorum ama 2 kere değişmesine rağmen sorun düzelmedi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mugelondon

Yaklaşık 1,5 senedir bu kutuyu kullanıyorum ve aktif olarak dizilerin kaçırdığım bölümlerini portal üzerinden izliyordum. Ancak son 1 aydır portala giris yapamiyorum. Portala girdiğim zaman yukleme ekrani çıkıyor ama donüyor donüyor ve sonra kutunuzu İnternet'e baglayarak dilediğin zaman izleden yararlanabilirsiniz diyor. Ama portaldaki filmleri izleyebiliyorum. Ayrıca bağlantı testi yaptığımda da internet bağlantısı başarılı diyor. Kutunun önündeki eternet isigi da yanıyor. Teknik servis çağırdım, kutuyu değiştirdi, hicbir ise yaramadı, bunun yanında kaydettiklerim de gitti. Sonra tekrar çağırdım, internette problem var dediler ama evde her turlu cihaz internete sorunsuz giriyor. Ucuncu defa gelen teknik servis, router bağlayalım wireless bağlansın kutu dedi. Ben de kabul etmedim, çünkü mantıksız geldi. Kablolu ile olmayan şey kablosuz nasıl olacak? Onlar da kutu değiştirdiler 1-2 gün bekleyelim dediler ama sorun çözülmedi. Ne önerirsiniz? Kullanamadığım şey icin bosuna para oduyorum.

Hocam kutuyla alakalı değil sorununuz digiturkun altyapısı, serveriyle ilgili bir sorun.. aynı sorunu de yaşıyorum. Ama her zaman olmuyor.Yarim saat sonra bakıyorum düzelmiş.. yazılımda saçmalamaya başladı. Menüler kanal geçişleri portal çok geç tepki vermeye başladı kanal değiştirirken ilk anda görüntü bir anlık kararıyor tekrar geliyor seç izle yi hiç söylemiyorum ilk günden beri devam eden takılma sorunu.... koca digiturk bir halledemedi şu iq sorununu.. test kullanıcıları bu sorunları iletirlerse iyi olur keza bizi tinlamiyor ar-ge...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrica su saatlerde gerek kayitlari izlerken gerekse de normal yayini izlerken donmalar ve takilmalar oluyor... tabi kimse yazmayacagi icin bana ozgu bir sorunmu var yoksa digiturkun genel sorunumu bilemeyecegim

• Merak ettiğim şey powerline denilen elektrik kabloları vasıtasıyla prizden internet alma mantığıyla çalışan cihazla receiver internete bağlanamaz mı
    Teşekkürler

• Sinerfru kullanıcısına yanıt
    çözümü yok malesef. karaoke destekli bir ses sistemi olması lazım. Bende 5.1 lg bluray sistem var sırf mikrofon girişi olmadığı için kullanamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: h.ozgur

Ayrica su saatlerde gerek kayitlari izlerken gerekse de normal yayini izlerken donmalar ve takilmalar oluyor... tabi kimse yazmayacagi icin bana ozgu bir sorunmu var yoksa digiturkun genel sorunumu bilemeyecegim

Saat 20:30 ile 23:30 arasında sürekli takılıyor. Cumartesi günleri gece 00:00'a hatta daha geçe kadar takılma devam ediyor. Pazar günleri gün içinde takılmalar oluyor. Kısaca servis sağlayıcı talebi karşılayamıyor. 50 kere müşteri hizmetleri ile konuştum 4 defa kutu değişimi yapıldı sorun kesinlikle serverda.

Artık sıkıldım uğraşmaktan.

• quote:

Orijinalden alıntı: TaKo

Arkadaşlar Full HD Tv kullanıyorum, Digiturk'u görüntü ayarlarından 1080p'de mi yoksa 1080i'de mi sabitlemeliyim ? Hangisini tavsiye ediyorsunuz veya siz kullanıyorsunuz ?

Yayinda 1080i kullanildigindan benim tavsiyem 1080i kullanman daha kaliteli goruntu oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bukars

Merak ettiğim şey powerline denilen elektrik kabloları vasıtasıyla prizden internet alma mantığıyla çalışan cihazla receiver internete bağlanamaz mı
    Teşekkürler

Bağlanır

• Kendi kaydettiğiniz yayınları izlerken takılma oluyormu , bende bazen takılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mfatih85

Kendi kaydettiğiniz yayınları izlerken takılma oluyormu , bende bazen takılıyor.

Kaydettigimde de oluyor normal yayini IQ degil normal kanallari da izlerken oluyor...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mfatih85

Kendi kaydettiğiniz yayınları izlerken takılma oluyormu , bende bazen takılıyor.

Kaydettigimde de oluyor normal yayini IQ degil normal kanallari da izlerken oluyor...

Kendi kaydettiginiz kayitlarda donma oluyorsa, bir kereye mahsus (eger tabiki HDD inizde onemli bir kaydiniz yoksa) HDD inize menuden format atin. Bundan yaklasik 1,1.5 once bu problem cozulmustu ve ArGe den boyle bir mail gelmisti. Bende o zamanda format atmistim HDD ime, o tarihten beri hicbir sekilde donma ve takilma problemi yasamiyorum kutumda
  • Arkadaşlar yeni Digiturk üyesiyim(mediamarkt kampanyası). DT9103 uydu alıcısı bağladı teknik servis. 1 ay içinde değiştirebilirsin dediler. Sagecom istersem ek ücret isterlermi ? İkisinide deneyen arkadaşlar çok fark varmı acaba öğrenebilirmiyim?
  • Yeni Yazılım Bilgilendirme (Yazılım Sürümü: v2.5.12)

Ver. 2.5.12 yazılımı ile eklenen/düzeltilen özellikler:
    --------------------------------------------------------------------------------------------------
    - Kanal Önizleme özelliği eklendi.

Kanal Önizleme Özelliği Nedir? : Bu özellik ana ekranda bir kanalı seyrederken, başka bir kanalı info barda önizleme yapıp o kanalda hangi programın yayınlandığını görmenizi ve isterseniz o kanala hızlıca geçmenizi sağlar. Bu özelliği aktif bir kaydınız olmadığı durumda kullanabilirsiniz.

Kanal Önizleme Özelliği Nasıl Kullanılır? : Bu özellik bir kanaldan yayın izlerken, kumandanızın yukarı veya aşağı yön tuşunu kullanarak farklı bir kanalın bilgileriyle birlikte videosunun, o anda logunun bulunduğu yerde çıkmasını sağlar.

- Ulusal kanallarda nadiren görülen kayıt kaçırma problemi giderildi.

- IQ Portal menüsünde yer alan ana kategorilerin (Seç İzle, Tekrar İzle, Kirala İzle) gösteriminde performansa yönelik iyileştirmeler yapıldı.

- Bir önceki yazılımda nadiren karşılaşılan kutu geç tepkime problemini azaltmak/çözmek için performansa dönük iyileştirmeler yapıldı.

- Kaldığım yerden başlat özelliği sayesinde tüm IQ Portal içeriklerine eğer içerik daha önce izlenmişse ilerleme çubuk bilgisi eklendi.

- Kayıt oynatılma sırasında ÇIKIŞ, STOP tuşu ile çıkış yapıldığında gelen ekrana, içeriği silerek çıkabilme özelliği eklendi.

- Ana menü ayarlarında yer alan ses dili seçeneği IQ Portal’de içerik izleme dil seçeneğine bağlandı. (Böylece kullanıcının ana menüde seçmiş olduğu dil tercihine göre (Orijinal, Türkçe) oynatma seçeneği fokus olarak ekrana geliyor olacak.)

- IQ Portal menüsüne anket ve içerik bilgilendirme ekran özelliği eklendi.

- Digiturk Portal menüsünde yatay olarak gösterilen içerik ve poster ekranına nerde bulunduğumuzu belirten ilerleme çubuğu eklendi.

- Sinyal kesintisi durumunda kullanıcının eski kayıtlarını izleyebilme desteği getirildi.

- Nadiren ekranın sağ üst köşesinde çıkan Digiturk logosu problemi giderildi.

- 20 ye yakın minor problemler çözüldü ve geliştirmeler yapıldı.
  • görüntü kalitesinden hiç bahsetmemişler belki birkaç düzeltilen minör arızaların içindedir
  • behicefe kullanıcısına yanıt
    - Sinyal kesintisi durumunda kullanıcının eski kayıtlarını izleyebilme desteği getirildi.

Bu çok iyi olmuş. Yağmurlu günlerde sıkılmayacağız artık

Sağ değil de solda çıkıyordu diye biliyorum.
  • Arkadaşlar, Bende Digiturk plus var ve aylık ödüyoruz bildiğiniz gibi. Sagemcom plus alınca daha çok mu ödüyoruz? Ne kadar fark var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Eski kayit derken ne demek istiyorlar anlamadim...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Eski kayit derken ne demek istiyorlar anlamadim...

Daha önceden kaydettiğimiz içerikleri izleyemiyorduk. Pace kutuda da böyleydi bu.
  • Arkadaşlar ben 5 yıldır digiturk abonesiyim yeni televizyon alınca hd cihaz istedim ve dün DT-9103 getirmişler. Cihazda herhangi bir sorun yok fakat bu konuyu görünce Sagemcom ilgimi çekti. Ben plus abonesi olmadan bu cihazı alabilir miyim acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ercüment Çözer -- 13 Şubat 2014; 2:33:11 >
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.