Şimdi Ara

Sağ Ciğerim Acıyor Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
35.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler 2 Haftadır Nefes Verirken Ve Nefes Alırken Sağ Tarafımdaki Ciğerim Acıyor.Sanki Biri Bıçaklıyormuş Hissine Kapılıyorum.Bu Arada Yaşım 22 Sigara İçmiyorum Fakat Alkol Haftada 2 3 Kez Oluyor.Lütfen Yardımcı Olacaklar Yazsın.İyi Forumlar Bu Arada Bi Ekleme Yapayım Bazen 1 2 Saat Yada 1 2 dk Geçiyor Sonra Gene Başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnnie-Walker -- 2 Kasım 2009; 16:27:50 >

• Doktora git yahu. Kolun yansa krem sür diyelim de akciğer, kalp bu. Boru değil. İhmale gelmez kardeşim.
  • aşk acısı
  • Doktora Gidicem Bakalım Ne Diyecek Gerçekten Acı Çekiyorum
  • Üşütmüş olabilirisn veya yanlış bir hareket yapmışsındır belki de kas ağrısıdır. en iyisi bir doktora gitmen. geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jedix235

Beyler 2 Haftadır Nefes Verirken Ve Nefes Alırken Sağ Tarafımdaki Ciğerim Acıyor.Sanki Biri Bıçaklıyormuş Hissine Kapılıyorum.Bu Arada Yaşım 22 Sigara İçmiyorum Fakat Alkol Haftada 2 3 Kez Oluyor.Lütfen Yardımcı Olacaklar Yazsın.İyi Forumlar Bu Arada Bi Ekleme Yapayım Bazen 1 2 Saat Yada 1 2 dk Geçiyor Sonra Gene Başlıyor.

kaslardan olmasin . ayni agri bende vardi . yatamiyordum bile . yatakta sag sola donerken agridan inliyordum . nefes bile aldirmiyordu bazen .
    yemek yerken bile tam kurek kemigimin o tarafta bir yerde agri geliyor , gevis getiremiyordum .bunun sebebi 21 yasindayken agir kaldirmam yuzunden oldu. o gun sirtimda o bolgedeki kas kasildi , o aksam agirimisti . sonra ustuttugum,agir kaldirdigim veya ters bir sekilde yattigimda tekrar agri yapiyor . sende boyle bir durum olmasin ?

• Ya kasları zedelediniz yada gerdiniz. Diğer olasılık ciğerde problem var.

Aman ciğer bu hafife alınacak şey değil bir doktora git derim.
  • Eğer ciğerde büyük bi prblem olsaydı ağrı yanında başka şikayetlerde görülürdü muhtemelen.Bunlar ciğerde yanma kan tükürme v.b gibi.Ama kesinlikle ihmal edilecek birşey değil hemen doktora görün
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluedevil86

quote:

Beyler 2 Haftadır Nefes Verirken Ve Nefes Alırken Sağ Tarafımdaki Ciğerim Acıyor.Sanki Biri Bıçaklıyormuş Hissine Kapılıyorum.Bu Arada Yaşım 22 Sigara İçmiyorum Fakat Alkol Haftada 2 3 Kez Oluyor.Lütfen Yardımcı Olacaklar Yazsın.İyi Forumlar Bu Arada Bi Ekleme Yapayım Bazen 1 2 Saat Yada 1 2 dk Geçiyor Sonra Gene Başlıyor.

kaslardan olmasin . ayni agri bende vardi . yatamiyordum bile . yatakta sag sola donerken agridan inliyordum . nefes bile aldirmiyordu bazen .
    yemek yerken bile tam kurek kemigimin o tarafta bir yerde agri geliyor , gevis getiremiyordum .bunun sebebi 21 yasindayken agir kaldirmam yuzunden oldu. o gun sirtimda o bolgedeki kas kasildi , o aksam agirimisti . sonra ustuttugum,agir kaldirdigim veya ters bir sekilde yattigimda tekrar agri yapiyor . sende boyle bir durum olmasin ?

Ağırlık Vs Gibi Şeyler Yapmıyorum.Bu Arada Tam Nefes Alırken Acıyor Bide Karnımı Sıkınca Acıyor Nefes Alıp Verdikçe Devam Ediyor Böyle.

• doktora git !!!
  • Şifanı burda neden arıyosun ki, Doktora git - Petek dinçöz..
  • kaburgalarının ucu ciğerlerine batıyor olabilir ama kesin değil fazla derin nefes alıyorsan böyle olur ama yine de en iyisini doktor bilir burdan sağlıklı bilgi alamazsın daha çok yersiz endişeye kapılırsın
  • Alabildiğin kadar nefes al.Hırıltı varsa zatürre dir.(Hırıltı sesi ciğerinden gelicek)
  • quote:

bendede aynısı vardı aynı bıcak saplanıyo gibi hatta ieett otobüsünde bigün gidiyorum bi vurdu yere yığıldım siğara içiyorum korktum gittim tahliller filan doktor kas sıpazmı dedi sorun yok olur böle şeyler dedi ilaç verdi şimdi hatırlamıyorum sonra geçti ama bende böle oldu diye sendede öle olucak anlamına gelmez bu yüzden hemen gidip kontrol ol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Pardus- -- 2 Kasım 2009; 18:44:50 >

• Merhaba anne,
    Yine ben geldim.
    Merak etme okuldan çıktımda geldim.
    Annelerde babalar gibi merak eder mi bilmiyorum ama
    Ali "Okula gitmezsem annem çok kızar, merak eder" demişti de
    Onun için söylüyorum.
    Geçen hafta öğretmen,
    Sağ elimde sarımsak, sol elimde soğan dedirte dedirte
    Öğretti sağımı solumu.
    Ben biliyorum artık anne sağım neresi, solum neresi
    Ağrıyan yanımın neresi olduğunu
    Şimdi iyi biliyorum anne.
    Hani geçen geldiğimde
    Şuram acıyor işte şuram demiştim de
    Bir türlü söyleyememiştim ya acıyan yanımı anne
    Bak şimdi söylüyorum
    Şuram işte,
    Sol yanım çok acıyor anne.
    Hem de her gün acıyor anne her gün.
    Dün sabah annesi Ayşe'nin saçlarını örmüştü.
    Elinden tutup okula getirdi.
    Yakası da danteldi.
    Zil çalınca öptü, hadi yavrum sınıfa dedi.
    Bende ağladım,
    Ağladım hiç de utanmadım.
    Öğretmen ne oldu dedi.
    Düştüm dizim çok acıyor dedim.
    Yalan söyledim anne.
    Dizim acımıyordu ama sol yanım çok acıyordu anne.
    Bugün bende saçım örülsün istedim.
    Babam ördü ama onunki gibi olmadı.
    Dantel yaka istedim.
    Babam "Ben bilmem ki kızım" dedi.
    Bari okula sen götür dedim.
    "kızım, iş" dedi.
    Bende banane dedim, ağladım.
    "kızım, ekmek" dedi babam.
    Sustum ama okula giderken yine ağladım anne.
    Ha bide sol yanım yine çok acıdı anne.
    Herkesin çorapları bembeyaz, benimkiler gri gibi.
    Zeynep "annem beyazlara renkli çamaşır katmadan yıkıyormuş" dedi.
    Babam hepsini birlikte yıkıyor.
    Babam çamaşır yıkamasını bilmiyor mu anne?
    Uff babam, her gün domates peynir koyuyor beslenmeme.
    Üzülmesin diye söylemiyorum ama
    Arkadaşlarım her gün kurabiye, börek, pasta getiriyor.
    Biliyorum babam pasta yapmasını bilmez anne.
    Hava kararıyor, ben gideyim anne.
    Babam bilmiyor kaçıp kaçıp sana geldiğimi.
    Duyarsa kızmaz ama çok üzülür biliyorum.
    Kim bozuyor toprağını,
    Çiçeklerini kim koparıyor.
    İzin verme anne ne olur toprağına el sürdürme.
    Eve gidince aklıma geliyor bide bunun için ağlıyorum anne. >>
    Bak kavanoz yanımda, toprağından bir avuç daha alayım.
    Biliyor musun anne her gelişimde aldığım topraklarını
    Şu kavanozda biriktirdim.
    Üzerine de resmini yapıştırıp başucuma koydum.
    Her sabah onu öpüyor kokluyorum.
    Kimseye söyleme ama anne
    Bazen de konuşuyorum onunla.
    Ne yapayım seni çok özlüyorum anne.
    Ha unutmadan,
    Öğretmen yarın anneyi anlatan bir yazı yazacaksınız dedi.
    Ben babama yazdıracağım.
    Öğretmen anlarsa çok kızar ama banane kızarsa kızsın.
    Ben seni hiç görmedim ki neyi, nasıl anlatacağım anne.
    Senin adın geçince sol yanım acıyor anne.
    Hiç bir şey yutamıyorum.
    Bazen de dayanamayıp ağlıyorum.
    Kağıda da böyle yazamam ya anne.
    Ben gidiyorum anne,
    Toprağını öpeyim, sende rüyama gel beni öp.
    Mutlaka gel anne,
    Sen rüyama gelmeyince sol yanımın acısıyla uyanıyorum anne. >>
    Sol yanım acıyor anne.
    İşte tam şurası,
    Sol yanım çok acıyor anne.
    Seni çok özledim,
    Anne çook...

Alakasız ama aklıma geldi

• 10-13 yaşında olsanız büyüyosun diyeceğim de
  • problem karaciğerde olabilir. karaciğer rahatsızlıkları hiçbir belirti vermeye bilir. haftada birkaçgün alkol alıyorsan bence yarın erkenden hastaneye gidip karaciğer enzimlerini ölçtür. bende hafif bir ağrı oluyordu sağ tarafta. gidip ölçtürdüm. enzimlerim normalin 5 katı çıktı. hemen doğal beslenmeye geçtim. enginar, pekmez yedim bol bol. 2 haftada normal seviyelere geldi. mutlaka git doktora. eğer ben yanılıyorsam cebinden en fazla 50 - 60 tl çıkar. ama haklıysam karaciğerini bitirmeden kurtarma şansın var.
  • Bu konudaki kullanıcılar: Aylut, dalakçı_cemal, darkangel123, craccer
    4 kayıtlı üye, 0 misafir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aylut -- 2 Kasım 2009; 20:08:41 >
  • ic solunum yolu enfeksiyonu olabilir akcigerlerinde derhal en yakin saglik kurulusuna basvur herseye ihmale gelebilir ama saglik asla.. gecmis olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: macro_

problem karaciğerde olabilir. karaciğer rahatsızlıkları hiçbir belirti vermeye bilir. haftada birkaçgün alkol alıyorsan bence yarın erkenden hastaneye gidip karaciğer enzimlerini ölçtür. bende hafif bir ağrı oluyordu sağ tarafta. gidip ölçtürdüm. enzimlerim normalin 5 katı çıktı. hemen doğal beslenmeye geçtim. enginar, pekmez yedim bol bol. 2 haftada normal seviyelere geldi. mutlaka git doktora. eğer ben yanılıyorsam cebinden en fazla 50 - 60 tl çıkar. ama haklıysam karaciğerini bitirmeden kurtarma şansın var.

aynen arkadaşın dediğine katılıyorum bende işe giricektim karaçiğer enzim testi istediler hiç bi belirti yoktu bi baktım 5 katı çıktı hemen doğal beslenme enginar vb şimdi allahıma şükür düştü 60 olması lazımbende 80 ggt oda normal dediler ve bene HEMEN ALKOLU KESTİM ÇÜNKÜ DOKTOR KARAÇİĞERİN BİTER DEDİ bu dedimide hesaba kat karaçiğer ggt testlerini yaptır sonrada akiğerini kontrol ettir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.