Teğmen
07 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 64 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Adam olacak çocuk :)


[DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=nBdlDwVrRpc&feature=player_embedded#!]

minnoş :))
Mısır piramitleri nerdeeee biz nerdeeee? cevaplara bak cahillliğe bak... verilen cevaplara bak...

Rusya Meteoroloji Dairesi ile Acil Durumlar Bakanlığı bir uyarı bildirisi yayınladı ve çarşamba günü Türkiye'nin Marmara ve Batı Karadeniz bölgeleriyle, Ege'nin kuzey kesiminin eksi 15 derece olacağını bildirdi.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinde görülecek yağışların; Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, İskenderun, K.Maraş), Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Hopa) ile Sakarya, Zonguldak, Düzce, Bolu, Karabük, Bartın, Ordu, Tokat, Sivas ve Kayseri çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

BOLU DAĞI'NDA KAR YAĞIŞI ETKİSİNİ ARTTIRDI

Bolu Dağı Düzce kesiminde yoğun kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiliyor.

Edinilen bilgiye göre, D-100 kara yolu Bolu Dağı Düzce kesiminde yoğun kar nedeniyle Karayolları ekipleri, kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Trafik ekipleri de don ve buzlanmaya karşı, sürücüleri çeki halatı, takoz ve zincir bulundurmaları konusunda uyarıyor.


HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç bölgelerimizde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı (Karayel), Marmara'nın güneybatısı (Çanakkale, Balıkesir, Bozcaada, Gökceada) ile Kuzey Ege kıyılarında kuzeydoğu (Poyraz), ülkemizin güneydoğu bölgelerinde güney ve güneydoğu (Keşişleme) yönlerden orta, ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde kuvvetli, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esecek.

*KAR YAĞIŞI DAHA DA ARTACAK

*İKİ KİŞİ DONARAK ÖLDÜ

*FIRTINA VE KAR YOLLARI KAPATTI

*İDO SEFERLERİ İPTAL

FIRTINA, DENİZ ULAŞIMINI OLUMSUZ ETKİLİYOR

Marmara Denizi'ndeki şiddetli poyraz, deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. Alınan bilgiye göre, boğazlardan geçmek üzere Marmara Denizi'nde seyreden, zaman zaman saatteki hızı 90 kilometreye ulaşan fırtına ve 3 metreyi aşan dalgalar yüzünden dün boğazlardan geçme imkanı bulamayan yerli ve yabancı bandıralı 31 şilep ve tanker, Şarköy sahillerine sığındı.

Yollarına bugün devam etmek isteyen 17 gemi, sabah saatlerinde fırtınanın etkisini azaltmasının ardından Çanakkale Boğazı'na yöneldi.

İstanbul Boğazı'ndan geçmek üzere Marmara Denizi'nde bulunan 14 gemi ise hava koşullarının daha da iyileşmesi için Şarköy'de demirli bekliyor.

UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, İskenderun, K.Maraş), Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Doğu Karadeniz (Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Artvin ve Hopa) ile Sakarya, Zonguldak, Düzce, Bolu, Karabük, Bartın, Ordu, Tokat, Sivas ve Kayseri çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, taşkın vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'nın kuzey ve doğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı (Karayel), Kuzey Ege kıyıları, Çanakkale, Balıkesir, Gökceada ve Bozcaada çevrelerinde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (çatı uçması, ağaç devrilmesi vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Marmara ile ülkemizin iç ve doğu bölgelerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA: Parçalı çok bulutlu, bölgenin doğusu (İstanbul, Yalova, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bilecik) aralıklı kar yağışlı geçecek. Yağışların; Sakarya ve çevre ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Trakya'da kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgar; kuzey ve kuzeybatı (Karayel) ile bölgenin güneybatısında (Çanakkale, Balıkesir, Bozcaada, Gökceada) kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

EGE: Kuzey ve iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Kütahya çevreleri ile Afyon'nun kuzey ilçeleri hafif kar yağışlı, diğer yerler az bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimleri (Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak) ile sabah saatlerinde İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgar; Kuzey Ege'de kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle sağanak, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, İskenderun ve K.Maraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölgenin doğusu ile öğle saatlerinde Eskişehir, Çankırı ve Ankara'nın kuzeybatı ilçeleri (Kızılcahamam, Çamlıdere, Kazan, Beypazarı, Ayaş, Güdül) kar yağışlı geçecek. Yağışların; Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu ve bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; Sinop ve İnebolu çevrelerinde yağmur zamanla karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olacak. Yağışların; Zonguldak, Düzce, Bolu, Bartın ve Karabük çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimleri ile batı kıyılarında buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgar zamanla kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-50 km/saat) esecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu ve bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar; kıyılarında yağmur ve sağanak, zamanla Samsun ve Ordu çevrelerinde karla karışık yağmur, iç kesimlerinde kar şeklinde olacak. Yağışların; Doğu Karadeniz ile Ordu ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinin yüksekleri ile Çorum, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli kuvvetli olmak üzere yağışlı geçecek. Yağışlar; Malatya, Elazığ, Erzincan ve Iğdır çevrelerinde yağmur ve zamanla karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olacak. Bölgenin iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.KAR VE BUZLANMA NEDENİYLE AMBULANS VE POLİS OTOLARI ARA SOKAKLARDA MAHSUR KALDI
İstanbul'da etkili olan kar ve buzlanma nedeniyle ambulans ve polis ekip otoları, gece ara sokaklarda mahsur kaldı. Ambulansları kurtarmak için vatandaşlar uzun süre uğraştı. Polis otoları ise çekici yardımıyla kurtarıldı.

İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı ve buzlanma, gece saatlerinde polis ve 112 ekiplerine zor anlar yaşattı. Hastalara müdahale etmek için ara sokaklara giren ambulanslar mahsur kaldı. İhbarları değerlendiren polis ekip otoları da ambulanslar gibi yolda kaldı. Polis ekip otoları, çekici yardımıyla kurtarıldı.

Buzlanmanın etkili olduğu dik sokaklarda mahsur kalan ambulansları kurtarmak ise kolay olmadı. Zincir takılı olmasına rağmen ilerleyemeyen ambulansları kurtarmak için vatandaşlar seferber oldu.

Ambulansın arkasına binen vatandaşlar ağırlık yaparak aracın çıkmasına yardımcı olmaya çalıştı. Ambulansın yolda kayması üzerine belediye ekipleri sokakta tuzlama çalışması yaptı. Uzun uğraşların ardından vatandaşların da yardımıyla ambulans sokaktan çıkartıldı. Sağlık ekipleri, bir çok hastaya yürüyerek ulaşmak zorunda kaldı.

Buzlanmanın etkisini artırdığı gece saatlerinde sürücülerin de dikkatsizliğiyle birlikte kazarlar da kaçınılmaz oldu. Şişli Mehmetçik Caddesi Kozacık Sokak'ta meydana gelen kazada ambulans olay yerine buzlanma nedeniyle ulaşamadı. Kazada yaralanan bir kişi, ambulansa sağlık ekilleri tarafından sedye ile taşındı.

Adeta buz pistine dönen yollarda kar lastiği ve zincir kullanmayan vatandaşlar da ilerlemek için büyük
çaba harcadı. Patinaj çeken otomobillerin ilerlemesi için çevrede toplanan vatandaşların yardımı da yeteri olmadı.

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2010/01/24/marmara_kara_teslim
yağarsa da tutar mı ? bir haftadır fırtına gelecek sibirya soğukları gelecek deniyor. kar yağarsda başımız göğe mi erecek . aşağıdaki resim gibi kar olmazsa çamur pislik olursa ne yapayım ben o karı acaba? he?

böyle bir şey var mı arkadaşlar? bilgisi olan var mı?
Hakkında
Meslek: öğrenci
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 13 yıl
Mesaj Sayısı: 159
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.813
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 9.858 (Bu ay: 365)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.