Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
14.433
Cevap
217
Favori
960.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu forumu takip edince tv yi alma planımı askıya aldım resmen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tekrar selam herkese. XF9005'i bir haftadır kullanıyorum, çok memnunum diyebilirim. "Power user" değilim fakat sıradan bir kullanıcı da değilim. Tek eleştirim Android arayüzünün bazen bir miktar yavaşlaması olabilir, onu da dert etmiyorum zira her zaman yapmıyor. Keyif almak için tv başına geçtiğim için minör problemleri görmezden geliyorum diyeyim

Birkaç gün önce Dolby Vision videosu paylaşmıştım. Dün akşam daha iyi bir kamera ile daha düzgün bir kayıt yapmayı denedim. Kamerayı ayarlarken çıplak gözle nasıl görüyorsam ona en yakın görüntüyü almaya çalıştım. Yoksa biliyorsunuz, kamera ayarlarıyla oynayarak (ISO'yu/pozlama süresini arttırarak) çıplak gözle simsiyah görünen yerleri gri gösterebilirsiniz. Tabii herkesin tecrübesi farklı olacaktır. Ben kendi tecrübemi aktarmaya çalıştım. Videolar tamamen karanlık odada sadece tv'nin ışığında çekildi. Normal şartlarda loş ışıkta (Philips Hue kullanıyorum) tv izliyoruz, içeriğe göre ışık renk ve şiddetini de değiştiriyoruz. Dolayısıyla banding, blooming, sızıntı vs. hemen hiçbir olumsuzluk görmüyorum panelde. Özellikle dikkat eder, karanlıkta izlerseniz altyazıların çevresinde hafif bir blooming oluyor ama rahatsız edecek bir şey değil ya da yine karanlıkta tek renkli bir sahne açıp bakarsanız köşelerde hafif bir koyuluk seziliyor ama pratikte görmediğiniz bir şey. Birçok tv'de renkli sahnelerde bile görünüyor. Local dimming çok başarılı.

Videolarda bazı sahnelerde hafif bir titreşim görebilirsiniz, tabii ki onlar çıplak gözle görünmeyen, video kameradan kaynaklanan titreşimler (senkron problemi).

Sırası ile; local dimming (çıplak gözle tamamen karanlıkta belli belirsiz blooming oluyor, videoda neredeyse hiç görünmüyor), Netflix Dolby Vision (bu sefer daha net) ve Youtube HDR (HDR içeriklerde karanlık görüntü alan arkadaşlara referans olması açısından)

• quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Tekrar selam herkese. XF9005'i bir haftadır kullanıyorum, çok memnunum diyebilirim. "Power user" değilim fakat sıradan bir kullanıcı da değilim. Tek eleştirim Android arayüzünün bazen bir miktar yavaşlaması olabilir, onu da dert etmiyorum zira her zaman yapmıyor. Keyif almak için tv başına geçtiğim için minör problemleri görmezden geliyorum diyeyim

Birkaç gün önce Dolby Vision videosu paylaşmıştım. Dün akşam daha iyi bir kamera ile daha düzgün bir kayıt yapmayı denedim. Kamerayı ayarlarken çıplak gözle nasıl görüyorsam ona en yakın görüntüyü almaya çalıştım. Yoksa biliyorsunuz, kamera ayarlarıyla oynayarak (ISO'yu/pozlama süresini arttırarak) çıplak gözle simsiyah görünen yerleri gri gösterebilirsiniz. Tabii herkesin tecrübesi farklı olacaktır. Ben kendi tecrübemi aktarmaya çalıştım. Videolar tamamen karanlık odada sadece tv'nin ışığında çekildi. Normal şartlarda loş ışıkta (Philips Hue kullanıyorum) tv izliyoruz, içeriğe göre ışık renk ve şiddetini de değiştiriyoruz. Dolayısıyla banding, blooming, sızıntı vs. hemen hiçbir olumsuzluk görmüyorum panelde. Özellikle dikkat eder, karanlıkta izlerseniz altyazıların çevresinde hafif bir blooming oluyor ama rahatsız edecek bir şey değil ya da yine karanlıkta tek renkli bir sahne açıp bakarsanız köşelerde hafif bir koyuluk seziliyor ama pratikte görmediğiniz bir şey. Birçok tv'de renkli sahnelerde bile görünüyor. Local dimming çok başarılı.

Videolarda bazı sahnelerde hafif bir titreşim görebilirsiniz, tabii ki onlar çıplak gözle görünmeyen, video kameradan kaynaklanan titreşimler (senkron problemi).

Sırası ile; local dimming (çıplak gözle tamamen karanlıkta belli belirsiz blooming oluyor, videoda neredeyse hiç görünmüyor), Netflix Dolby Vision (bu sefer daha net) ve Youtube HDR (HDR içeriklerde karanlık görüntü alan arkadaşlara referans olması açısından)

Öncelikle kendi adıma çok teşekkür ederim paylaştığınız videolar için, ışık sızması testini yaparken tv deki ışık algılayıcı açık mı yoksa kapalı mı konumda? ben testi ışık algılayıcı kapalı konumda yapıyorum çünkü, birde sanırım siz söylemiştiniz yerel karartmayı yüksek olarak bu testi tekrar yaptım ışık sızma durumu daha da azaldı ancak özellikle sağ tarafa doğru giden topta yine görebiliyorum, sizin videoda tv nin ışık algılayıcısı açık ve yerel karartma yüksel olarak yapılması gerekiyorsa öyle denerim birde. Dolby vision durumuna gelince benim tv ışık algılayıcısı açıkken dolby visiona geçtiği anda ciddi manada parlıyor ve netleşiyor görüntü sizin ki gibi ancak ışık algılayıcı kapalıyken yine kararıyor sonuçta değişen birşey yok kendi gelmesi gereken duruma geliyor dolby vision da ama ben sizin videolardaki olanları referans olarak alıyorum, alt yazı ve kanal geçişlerindeki yazılarda da çevrelerinde rahatça görebileceğim aydınlanmalar oluyor sizdeki durum nasıl?, Servis benim çektiğim videoları merkeze gönderdi haber bekliyorlar, sonucunda evinize gelip tv almadan yazılım güncellemesi yaparız yine olmasazsa, merkezde müdahle edilecek bir hata derse tv yi götürüp ya sony merkezde panelini değiştirirler yada paneli bize gönderirler biz değiştiririz dediler, ben panel değişimi istemiyorm tv yi değiştirin dedim, servis maalesef sony bu şekilde sorunu halledebileceği için asla tv değişimi raporu yazdırmaz dedi siz aldığınız yerle görüşün ancak onlar değiştirelim derse değiştirebilirsiniz dedi., aldığım yerle görüştüm onlarda cihaz değişimi gerekli tutanağı düzenlerse servis biz hemen tv yi yenisiyle değiştirebiliriz şeklinde birşey söyledi.

• Tolga Han06 T kullanıcısına yanıt
    Bu arada dikkatimi çekti, dimming testlerini hep küçük topun yavaş hareket ettiği video ile yapıyorsunuz, bu video ile tabi ki blooming minimumda çıkacak, asıl performansı belirleyen büyük karenin olduğu video bence, referans olarak onu almak lazım, büyük karenin olduğu videoda blooming baya belli oluyor bende açıkçası, o testin sonuçları paylaşılırsa en azından hepimiz genel performansa karşı kendi cihazlarımızı karşılaştırabiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bir sorum olacak.

Netflix Dolby Vision filmleri izlerken altyazı inanılmaz parlak görünüyor. Gözümü alıyor.
    Altyazı parlaklığını düşürmek ya da rengini değiştirmek gibi bir ayar mümkün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sir.Eko

Şu forumu takip edince tv yi alma planımı askıya aldım resmen.
    İlginç Bende tam tersi almaya karar verdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: FyKy

Arkadaşlar bir sorum olacak.

Netflix Dolby Vision filmleri izlerken altyazı inanılmaz parlak görünüyor. Gözümü alıyor.
    Altyazı parlaklığını düşürmek ya da rengini değiştirmek gibi bir ayar mümkün mü?
    Burda yazılanları yapın.

https://help.netflix.com/tr/node/100267

• Rica ederim. Benim testlerimde de ışık algılayıcı kapalı. Normalde de öyle kullanıyorum, kafasına göre parlaklıkla oynamasın diye. TV, Netflix ve Youtube için ayrı ayrı ayar yaptım, mod değiştirince zaten parlaklık da ona göre değişiyor. Örneğin standart tv yayını izlerken aydınlıkta izliyoruz, Youtube biraz daha az aydınlıkta, Netflix ve filmler ise loş ışıkta. Yerel karartma da her zaman yüksekte bu arada. Işık algılayıcı açıkken Dolby Vision'u tekrar deneyeyim. Tabii bu durumda ortamdaki ışığı da farklı seviyelere getirip ayrı ayrı test etmek gerekecek. Hatta tahminimce evdeki ışık tipine göre bile ışık algılayıcı farklı davranabilir. Örneğin halojen ampule hızlı ve doğru tepki verirken soğuk mavi ışık veren floresan lambaya yanlış tepkiler verebilir gibime geliyor. Algılayıcının fiziksel yapısına bakmak lazım. Aramızda elektronik mühendisi var mı?

Küçük topun olduğu videoda çok belli olmasa da hafif bir sızıntı var aslında, fakat dediğim gibi gerçek hayat senaryosunda bunu görmüyorsunuz (zifiri karanlıkta izlemiyorsanız). Keza altyazılarda da "aa sızıntıya bak" dedirtecek kadar bir parlama yok. Fakat 10 yıldır 720p TV kullanan biriyim, haliyle Dacia'dan Ferrari'ye geçmiş gibiyim şu an Abartıyorum tabii ama bu durum biraz da kişisel, kimisi fark etmiyor bile bu durumu. Göze batacak kadar olsaydı kesinlikle ben de rahatsız olurdum ama gayet iyi bence LED bir panel için.

Anlattıklarınıza bakılırsa bence sizin panelde bir sorun yok ama belki biraz kalibrasyondan dolayı fark oluyordur. Yazılımla düzeltilir diye umuyorum -sorun varsa-.

@surferbabe
    Doğru diyorsunuz, ben de büyük kare'li video ile test yapayım.

• quote:

Rica ederim. Benim testlerimde de ışık algılayıcı kapalı. Normalde de öyle kullanıyorum, kafasına göre parlaklıkla oynamasın diye. TV, Netflix ve Youtube için ayrı ayrı ayar yaptım, mod değiştirince zaten parlaklık da ona göre değişiyor. Örneğin standart tv yayını izlerken aydınlıkta izliyoruz, Youtube biraz daha az aydınlıkta, Netflix ve filmler ise loş ışıkta. Yerel karartma da her zaman yüksekte bu arada. Işık algılayıcı açıkken Dolby Vision'u tekrar deneyeyim. Tabii bu durumda ortamdaki ışığı da farklı seviyelere getirip ayrı ayrı test etmek gerekecek. Hatta tahminimce evdeki ışık tipine göre bile ışık algılayıcı farklı davranabilir. Örneğin halojen ampule hızlı ve doğru tepki verirken soğuk mavi ışık veren floresan lambaya yanlış tepkiler verebilir gibime geliyor. Algılayıcının fiziksel yapısına bakmak lazım. Aramızda elektronik mühendisi var mı?

Küçük topun olduğu videoda çok belli olmasa da hafif bir sızıntı var aslında, fakat dediğim gibi gerçek hayat senaryosunda bunu görmüyorsunuz (zifiri karanlıkta izlemiyorsanız). Keza altyazılarda da "aa sızıntıya bak" dedirtecek kadar bir parlama yok. Fakat 10 yıldır 720p TV kullanan biriyim, haliyle Dacia'dan Ferrari'ye geçmiş gibiyim şu an Abartıyorum tabii ama bu durum biraz da kişisel, kimisi fark etmiyor bile bu durumu. Göze batacak kadar olsaydı kesinlikle ben de rahatsız olurdum ama gayet iyi bence LED bir panel için.

Anlattıklarınıza bakılırsa bence sizin panelde bir sorun yok ama belki biraz kalibrasyondan dolayı fark oluyordur. Yazılımla düzeltilir diye umuyorum -sorun varsa-.

@surferbabe
    Doğru diyorsunuz, ben de büyük kare'li video ile test yapayım.
    Bende 32" vestel 720p 14 yıllık tv den bu tv ye geçtim, spring den ferrariye gibi binmiş oldu, ben bu ışık sızmasının falan ne olduğunu bilmiyordum malum teknoloji çok gelişti ve tv alırken forumları incelediğim zaman öğrendim yani araştırmadan alsam inanın umrumda bile olmazdı bu ışık testi vs., belkide ben psikolojik bir problem görüyorum bilmiyorum servisede söyledim akşam gelin siz bakın evde yazılımı güncelleyin yoksa ben asla tv değiştirme taraftarı değilim dedim, ha beni izlerken rahatsız ediyormu bu durum hayır ama ben dolby vision daki soluk karanlık görüntümü biraz da olsa tv deki ışık sızması sanırım görüntüyü flu yapıyor hissiyatındayım, yazılımla bu duruma müdahale edilmesi en büyük temennim çünkü bu panel işi gerçektende şans işiymiş şu forumda bile baya arkadaş ışık sızma görüntüleri paylaşmış belkide tv değişecek gelen panel berabet olacak... şuan en büyük pişmanlığım 4k tv düşüncesini çok ertelediğimden dolayı 1 ay önce xbox one s almamdı şimdi kafamı sağa sola vuruyorum neden one x almadım diye bu arada harici 4k uydu alıcısı daha başarılımıdır görüntüde, birde xf-9000 sound bar alsam ses kalitesi nasıldır normal yayınlarıda evin heryerinde ses var gibi izleyebilirmiyim onu düşünüyorum:)

Gayet iyi anlıyorum sizi :) Ben de yıllardır hep öteliyorum yeni tv alımını. 4k otursun da öyle alayım dedim, bir ara projeksiyona sardım, bir ara tamamen her şeyi satıp evde telefon/tablet harici cihaz bırakmamayı düşündüm (popüler kültüre, enflasyona kızmak vs.). Baktım kaçış yok, zevk almaya bakayım dedim.

Dediğim gibi bence sizin tv'de büyük problem yok. Şimdi eminim ki bu işe iyice kafayı takmış birisini getirip benim tv'min karşısına oturtsam, "şurada biraz sızıntı var gibi", "ölü piksel mi o?" diye didiklemeye başlar. Bu tv zaten belli bir fiyat ve kalite seviyesinin üstünde. O yüzden çok bariz bir anormallik yoksa bence kurcalamayın. Yine de içiniz rahat etsin istiyorsanız servis gelsin, yazılımı güncellesin. Biraz da ayarlarıyla oynayıp gerekirse parlaklığı biraz kısarak, ortam ışığını da biraz kısarak keyfini çıkarmaya bakın. Zaten 8k tv'ler muhtemelen 4k'dan daha hızlı yaygınlaşacak (bence), o yüzden 3-5 sene sonra bu tv'leri elden çıkarmaya bakacağız.

Bu arada benzer sebepten ben de pro olmayan PS4 almıştım ama XF9005'in upscale'i harikaymış. Zaten gerçek 4k oyun da az, o yüzden eksikliğini hissetmiyorum. Seneye gerçek 4k PS5 ve Xbox çıkar, onu alırız artık

XF9000 benim de radarımda, hatta bir anlık gazla alıyordum da vazgeçtim sonra. Halihazırda Logitech Z5500 kullanıyorum, fazlasıyla işimi görüyor. Sadece kabloları ve hoparlör sayısını azaltmak istiyorum. Sırf bunun için 3bin küsur lira vermeyeyim dedim. Muhtemelen mevcut ses sistemim daha güçlü ve doygun ses veriyor XF9000'den. Dolby Atmos'u test edebilme şansım olsa, belki ikna olurum ama

• Fald tv evet ama bölgesel karartma için oled tv de ki mükemmelliği beklememek lazım. Sonuçta led panelin arkasında harici bir aydınlatma kaynağı var. Ledleri ne kadar çok ve ayrıntılı kontrol edilebilir yapsa da,oleddeki gibi ışık kaynağını piksel boyutuna düşüremeyeceği ve aradaki mesafeyi sıfıra indiremeyeceği için, ledin ışığı ön taraftan kısmen de olsa yayılarak gelecek. Va panel olduğu için izleme açısı arttıkça bu etkiler de artacak.Bu yüzden testlerde local dimmingde oledler 10 tam puan alırken fald tv ler 7 ile 8,5 arasında alıyor. Fakat oledlerde de logo yanığı riski çok yüksek. Yani diyorum ki bu blooming olayını kafanıza takmayın, xf9005 fiyat performans olarak en iyi tv. Mükemmel tv diye birşey de yok, oledler de dahil.Ben de henüz alamadım, yakın zamanda alacağım umarım.
  • quote:

Gayet iyi anlıyorum sizi :) Ben de yıllardır hep öteliyorum yeni tv alımını. 4k otursun da öyle alayım dedim, bir ara projeksiyona sardım, bir ara tamamen her şeyi satıp evde telefon/tablet harici cihaz bırakmamayı düşündüm (popüler kültüre, enflasyona kızmak vs.). Baktım kaçış yok, zevk almaya bakayım dedim.

Dediğim gibi bence sizin tv'de büyük problem yok. Şimdi eminim ki bu işe iyice kafayı takmış birisini getirip benim tv'min karşısına oturtsam, "şurada biraz sızıntı var gibi", "ölü piksel mi o?" diye didiklemeye başlar. Bu tv zaten belli bir fiyat ve kalite seviyesinin üstünde. O yüzden çok bariz bir anormallik yoksa bence kurcalamayın. Yine de içiniz rahat etsin istiyorsanız servis gelsin, yazılımı güncellesin. Biraz da ayarlarıyla oynayıp gerekirse parlaklığı biraz kısarak, ortam ışığını da biraz kısarak keyfini çıkarmaya bakın. Zaten 8k tv'ler muhtemelen 4k'dan daha hızlı yaygınlaşacak (bence), o yüzden 3-5 sene sonra bu tv'leri elden çıkarmaya bakacağız.

Bu arada benzer sebepten ben de pro olmayan PS4 almıştım ama XF9005'in upscale'i harikaymış. Zaten gerçek 4k oyun da az, o yüzden eksikliğini hissetmiyorum. Seneye gerçek 4k PS5 ve Xbox çıkar, onu alırız artık

XF9000 benim de radarımda, hatta bir anlık gazla alıyordum da vazgeçtim sonra. Halihazırda Logitech Z5500 kullanıyorum, fazlasıyla işimi görüyor. Sadece kabloları ve hoparlör sayısını azaltmak istiyorum. Sırf bunun için 3bin küsur lira vermeyeyim dedim. Muhtemelen mevcut ses sistemim daha güçlü ve doygun ses veriyor XF9000'den. Dolby Atmos'u test edebilme şansım olsa, belki ikna olurum ama
    Ben one s konusunda upscale görüntüsünü açıkçası çok tutmadım, birde tv nin oyun moduda bana çok başarılı gelmedi baya karanlık gösteriyor resmi canlı yapıyorum onda da forza horizon 4 oyununda ciddi gecikme oluyor kaza yapıyorum:)) geçenlerde 2.0 hdmi kablosu ile hdr oynadım biraz daha iyiydi ama kabloyu iade ettim orjinal kablo sanırım 1.4 olduğundan dolayı hdr açmıyor:))) kısaca oyunlarda pek sevmedim, 8k konusuna gelince haziran ayında japonyaya gezmeye gittim oradaki mağazalarda 8k tv ler satılıyrordu ama baya iyi paraydı:)) kısa zamanda ülkemizde de satılmaya başlar birde japonlar ps5 in 2020 de 8k olarak çıkacağını söylemişlerdi bana, esasında 2020 e kadar bekleyim ps5 ve tv yi birlikte alayım dedim ama anneye bu kadar zulüm yeter düzgün bi tv izlesin dedim fakat çokta one s almıştım:)) tv de ses sistemi hayatım boyunca denedim sadece tv yi aldığım mağazada vardı bir açarmısın dedim helikopter sahnesinde sanki helikopter üzerimden uçuyordu bir gaz yedim alayım dedim 2300/12 taksit yaparmısın dedim yok dediler biraz daha beklesin dedim artık bende:) ışık sızması sorunu dolby vision karanlığı ile beraber olmasa belki dediğiniz gibi önemsemezdim ama baksınlar belki gerçekten bir sıkıntı vardır, bir ara dolby vision karanlığını internet hızım yavaş kalıyordur ondan yapar diye düşündüm ama yaklaşık 40mbps hızım var onunla alakası yoktur dedim:) ışık sızması testinide standart modda yerel karartma orta da olacak şekilde zifiri karanlıkta yaptım:))

Hmm oyun modunda da karanlık deyince şimdi sizin panelden şüphe duydum. Bende (gerçi Ps4 var ama) oyun modunda gözüm yanıyor kontrast ve aydınlıktan. Servis incelesin bakalım, ben de merak ettim.

Xf9000 hakikaten tek bir bar ile gerçekçi etki yaratıyorsa hemen alabilirim Bağlantı hızı görüntü kalitesini etkiler tabii ama parlaklıkla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Sadece düşük hızlarda haliyle daha flu, detaysız görüntüler alırsınız. Buna paralel kontrast biraz düşük olur, parlaklık bariz biçimde oynamaz. Zaten Netflix 4k yayında bile 15-16mbit'lere çıkıyor en fazla. Benim de bağlantım 100mbit, fazla fazla yetiyor.
  • quote:

Hmm oyun modunda da karanlık deyince şimdi sizin panelden şüphe duydum. Bende (gerçi Ps4 var ama) oyun modunda gözüm yanıyor kontrast ve aydınlıktan. Servis incelesin bakalım, ben de merak ettim.

Xf9000 hakikaten tek bir bar ile gerçekçi etki yaratıyorsa hemen alabilirim Bağlantı hızı görüntü kalitesini etkiler tabii ama parlaklıkla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Sadece düşük hızlarda haliyle daha flu, detaysız görüntüler alırsınız. Buna paralel kontrast biraz düşük olur, parlaklık bariz biçimde oynamaz. Zaten Netflix 4k yayında bile 15-16mbit'lere çıkıyor en fazla. Benim de bağlantım 100mbit, fazla fazla yetiyor.
    Yani 720p tv mi açıkçası sony'nin oyun modundaki görüntüsüne tercih ederim:) bende 50mbps internet var netflix testinde daha aşağılarda çıkıyor cat6 kablo ile bağladığım halde, oyun durumu xbox tanda olabilir belkide, xf9000 mağazada beni etkilemişti ama:) bakalım servis daha aramadı cevap gelince merkezden arayacaklar haberdar ederim:)

Yalnız benim 720p Samsung'um da 10 yaşında olmasına rağmen son derece parlak ve güzel resim veriyor. Evde Digiturk izliyoruz, 1080i yayını 720p'de izleyince çok güzel görünüyor haliyle Çok ufak ama, yaş da ilerleyince gözümü acıtmaya başlamıştı artık...

Netflix'in hız testi pek sağlıklı değil, bende de dengesiz sonuçlar veriyor. Ben Superonline fiber kullanıyorum, fiberoptik kablo binanın sığınağında duruyor, oradan dairelere Cat6 ile dağılıyor. Superonline'ın kendi sunucularına 1 ms ping atıyor ve 98 mbit falan çıkıyor testlerde. Yabancı sunuculara da 90-95 mbit civarı (ping daha yüksek tabii).
  • satem S kullanıcısına yanıt
    biraz daha açar mısınız? şimdi hem futbol hem basketbol hem de normal programlar için demişsiniz... sadece netlik ve harekette dediğiniz gibi yaptım ama çok fark göremedim..diğer ayarlarınız nasıl?
  • Arkadaşlar size ilginç bir durumdan bahsedeceğim. Bu tvlerde hareket sensörümü var acaba? Tabiki şaka yapıyorum ancak ilginç bir sorunum var tv alındığından beri var aslında ama önemsemiyordum pek. Neyse şimdi sabah uyandım diyelim odaya giriyorum hooop tv ye bağlı ses sistemi otomatik açılıyor. Kapatıyorum. Akşam eve geliyorum hooop gene kendi kendine açılıyor. Neden olurki bu benzerini yaşayan var mı acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tyreal81 T kullanıcısına yanıt
    ilginç:) bir ara bizim digiturk kumandası ile klima açılıyordu:))) öyle bişey olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tyreal81

Arkadaşlar size ilginç bir durumdan bahsedeceğim. Bu tvlerde hareket sensörümü var acaba? Tabiki şaka yapıyorum ancak ilginç bir sorunum var tv alındığından beri var aslında ama önemsemiyordum pek. Neyse şimdi sabah uyandım diyelim odaya giriyorum hooop tv ye bağlı ses sistemi otomatik açılıyor. Kapatıyorum. Akşam eve geliyorum hooop gene kendi kendine açılıyor. Neden olurki bu benzerini yaşayan var mı acaba?
    Youtube’da bir eleman bu tv’nin wifi bağlantısını kapatmasına rağmen kendi kendine bağlanıp güncelleme indirdiğini söylüyordu, me kadar manyak ne kadar doğrudur bilemem

• quote:

Orijinalden alıntı: TRomeoR35

Bugün İstanbul bilişimden 7500 alacaktım. Anadolu yakası bayisi kapanmış sadece depo olarak kullanılıyormuş hafta içi açık ordan alma ihtimaliniz var dedi. Size sorsam 7500 ödeyeceğiniz 55 ve üzerinde hangi modeli ve markayı almamı isterdiniz.

Alıntıları Göster
    O fiyata alacağınız en güzel TV'lerden birisi sizi üzmez ve yeni seriyi beklerim dersenizde XG9505 modeli başarılı duruyor onu tavsiye ederim ama büyük ihtimal yeni modeller yüksek fiyattan gelecektir.
  • 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.