Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
14.433
Cevap
217
Favori
960.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: momentmc

Merhaba arkadaşlar,

sikayetvar.com üzerinde şikayetimi de oluşturdum. Sizlerin de bilgisi olsun. Benim ki tam talihsizlik ve işin içerisinde art niyet var. Aman sizler dikkat edin diye yazıyorum.

27 Aralık 2018 tarihinde Hepsiburada.com isimli internet sitesindeki doğubankbilişim isimli satıcıdan aldığım 55XF9005 serisi Sony marka TV 29 Aralık 2018 tarihinde adresime teslim edildi. Kutunun dış kısmında bir hasar gözükmüyordu ve doğal olarak teslim aldık. Ancak 31 Aralık 2018 tarihinde Sony yetkili servisten gelen kişi TV'yi kutudan çıkarttıktan sonra iç kısımda bir hasar gözüktüğünü ve hemen karşılık gelen kutunun dış kısmının da sevk irsaliyesi ile kamufle edildiğini belirtti. Ardından TV'yi fişe taktığında panelin kırık olduğunu gördük. Hemen servis formunda kargodan dolayı kutunun hasar gördüğünü belirten bir rapor yazdı. Ardından ben iade işlemleri için Hepsiburada.com isimli siteden ilgili işlemleri gerçekleştirdim. Şimdi kargo firmasının ürünü geri almasını bekliyorum. Konuyu nasıl çözecekler emin değilim ama mağdur olan bir kişi varsa şu an maalesef benim.

Bu ürün Uzakdoğu'dan Avrupa'ya oradan Türkiye'ye gemiler, tırlar ile geliyor ve bir sorun yaşanmıyor. Ancak İstanbul içerisinde 20 km mesafeye getirilirken bu TV hasar görüyor. Akıl alacak iş değil.!

Horoz Lojistik isimli firmanın çalışanlarının kargoda ürünü hasara uğrattıklarını ve bu ayıbı örtmek için ilgili A4 kağıdını kutunun üzerinden özenle söküp, kırık noktaya kamufle edilmek maksadı ile tekrar yapıştırıldığını görmek hiç zor değil. Tüm detayları video ve fotoğraflar ile kayıt altına aldım. Tarafıma dönüş sağlanmasını bekliyorum. Bu konunun çok ciddi anlamda takipçisi olacağım ve bu hafta çözülmez ise derhal mahkemede konuyu çözmek için avukatım aracılığı ile dava açacağım.

Bilginize,

büyük geçmiş olsun. lütfen olan gelişmeleri buradan bizimle paylaşın.

• outlander O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, tabii sonucu paylaşacağım.
  • Arkadaşlar

Xf9005 e android 8.0 oreo ne zaman gelicek. Net bilgi var mı bu konuda. Android 9.0 çıkmış. Şu an tüm telefonlara dağıtılıyor. Biz daha 8.0 bekliyoruz. Ne biçim iştir anlamadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ocak ayı ortasında 2017 serisine gelmesi bekleniyor, ondan sonra da yeni serilere gelecektir. Ancak kesin bir tarih yok.

Cep telefonuna android 9 çıkmış, biz oreo bekliyoruz doğru bir yaklaşım değil. Android tv de oreo üstü bir sürüm yok. Cep telefonu ile tv sürümleri aynı gitmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SultanApex S kullanıcısına yanıt
    Aynı gitmediğini bilmiyordum. Ama bu durum bence saçma bir durum. Neyse android zaten her zaman pişmanlıktı hala da öyle devam edecek gibi. Umarım daha fazla beklemeyiz

• quote:

Orijinalden alıntı: Serpantino

ben sony browserda google"ı yer imlerine ekledim oradan giriyorum:)
    Ben browserleri yükledim kardeş hem firefox u hemde chrome yi

Hemen özet geçeyim
    1. Adım Uygulamalardan es dosya yöneticisini indirip Kurun ve Açın
    2. Adım Uygulamayı Açtıktan sonra soldaki Menüden Favorilere oradan da Yahoo yu Tıklayın
    3. Yahoo browser üzerinde aptoide tv yi aratın ve sayfasından indirip kurun
    4. aptoide tv uygulamasını açın ve arama yerinden yüklemek istediğiniz uygulamayı aratıp kurabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rx3004 -- 1 Ocak 2019; 22:16:50 >
  • Arkadaşlar TV yi wifi ye bağladım, ancak internet var ama bağlanmıyor. Kablosuz ağ bağlantısı üzerinde ünlem işareti çıkıyor.Sorun ne olabilir arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dante06

Arkadaşlar TV yi wifi ye bağladım, ancak internet var ama bağlanmıyor. Kablosuz ağ bağlantısı üzerinde ünlem işareti çıkıyor.Sorun ne olabilir arkadaşlar
    ip mi alamıyor acaba
  • Merhaba,

Yaklaşık 15 gündür fiyat araştırması yapıyordum.

49XF8596 için ortalama fiyat 5300-5400TL
    Asıl takip ettiğim model olan 55XF9005'in fiyatı da hepsiburada vb. sitelerde 6800TL / tekno marketlerde 7900TL civarında iken, 31 Aralık günü hepsiburada fiyatları 7300TL'ye çıktı ve bazı ürünler de satıştan kaldırıldı.

Bu nedenle tv alacakken şimdilik vazgeçtim, tekrar indirime girmesini bekleyeceğim. Belki de yeni modeller çıkınca alırım.

Almayı düşünen var ise güncel fiyatlara dikkat etsin, hemen almasın derim.
  • Rx3004 kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhaba;

Yanıtınız için çok teşekkür ederim.

Sayenizde düzgün bir biçimde kullanabileceğiz tv nin internetini.
  • secher S kullanıcısına yanıt
    Hocam bende almayı düşünüyorum nerden aldınız acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rx3004

ip mi alamıyor acaba

Alıntıları Göster
    Bilemiyorum interneti 1 hafta oldu baglatalı.İlk başta YouTube filan giriyordum şimdi böyle bir sorun oldu

• Herkese selamlar. Sanırım ben de 55xf9005 alacağım. Bu fiyat bandında, oled olmayan en iyi cihaz bu sanırım. Neyse Acaba bu cihazda Digiturk Play çalıştırabiliyor muyuz? Geçmiş sayfalarda bu konu konuşuldu mu bilemiyorum, arama da yapamıyorum forum aşırı yavaş çalışıyor. Yanıtlandı ise kusura bakmayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • igorparker İ kullanıcısına yanıt
    ip tv çalışıyor

• 1.5 aylık 55xf9005 tv mi 65 inç e geçeceğim için satmayı düşünüyorum.ilgilenen arkadaşlar iletişime geçebilir pm atabilir.

• Acaba APK kurarak Digiturk'un kendi yazılımını çalıştıramaz mıyız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • _BLooDLiNe_ kullanıcısına yanıt
    hocam buldum çözümü ve sonuç pozitif :)

eski kodi versiyonunu yükle ve işlem tamamdır. kodi 16.1 buyur linkhttps://www.apkmirror.com/apk/xbmc-foundation/kodi/kodi-16-1-release/kodi-16-1-android-apk-download/#file

aşağıdaki sekmeye gelip ayarları yaptın mı sonucu görebilirsin.

System-Settings-System (settings level Expert yaparsın)-Audio output içerisinde sadece aşağıda sıraladıklarıma müdahale edersin
    - Enable passthrough AÇ
    - Dolby Digital (AC3) capable receiver AÇ
    - Enable Dolby Digital (AC3) transcoding AÇ
    - DTS capable receiver AÇ

• quote:

Orijinalden alıntı: dante06

Arkadaşlar TV yi wifi ye bağladım, ancak internet var ama bağlanmıyor. Kablosuz ağ bağlantısı üzerinde ünlem işareti çıkıyor.Sorun ne olabilir arkadaşlar
    selam aynı sorun bende oldu modemin adaptörünü değiştirdim 3 amperlik aldım 12 volt benim modem kablo net modemi.
    sorun çözüldü.
  • sir.eko kullanıcısına yanıt
    Fiyat değişmediyse ve stok varsa Sony Center Kentpark veya Ankamall mağazalarına sorabilirsiniz.
    İkisi de aynı kişilere ait.
  • Nakit veya tek çekim verebiliyorsanız Sony Center'lardan daha iyi fiyat alabilirsiniz belki. Taksite pek uygun vermiyorlar malesef.
  • 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.