Şimdi Ara

SADECE SONY XF90 (BABA KONU) (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.418
Cevap
218
Favori
959.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim için işletim sistemi kumanda filan hiç önemli değil görüntü kalitesi iyi panel sorunsuz olsun yeter.

Oledler %50 indirime girse yine almam o yüzden eğer 2019 lar hdmı 2.1 ile gelmezse 75xf 9005 alıp geçicem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Ekran yaninca ne oldu degistirdilermi neden yandi
    Hanım programları yaktı saatlerce esraerol izlemiş programın telefon numarası yapışmıştı gölge şeklinde. ben para iadesi aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackkk

Benim için işletim sistemi kumanda filan hiç önemli değil görüntü kalitesi iyi panel sorunsuz olsun yeter.

Oledler %50 indirime girse yine almam o yüzden eğer 2019 lar hdmı 2.1 ile gelmezse 75xf 9005 alıp geçicem.
    Ben bilmem orasını internet etkinliğim fazla olduğu için netflix ip tv vs benim için önemli. Ayrıca oled ekranlarda yanma sorununu çözerlerse kesinlikle oled izlemelisin almalısın farkı çok var. Kullanım konforu denen birşey var.. biz 20 bin liraya yakın parayı sadece panele veriyorsak yazık bize. kumanda gerekli ihtiyacları karşılamalı işletim sistemi stabil ve hızlı olmalı.. sony şirketi bizi bu konfordan uzaklaştırmış ben ses sistemimi sadece hdmi 3 te kullanabiliyorum cunku arc desteği sadece ondaymış..neden hepsine koymamış o hdmı girişi bozulunca ben ses sistemimi kullanamayacakmıyım.bunun gibi bir ton saçmalık var
  • Rx3004 kullanıcısına yanıt
    Hocam doğru diyosunuz bi cihaza o paraları ödedikten sonra karşılığını eksiksiz beklemek tabiki en doğal hakkımız.

Ama maalesef bugün piyasadaki firma ve ürünlere baktığımızda eksiksiz kusursuz bi cihaz yok.

Bende Apple tv 4k zidoo z9s digitürk 4k Ps pro xbox one x gibi cihazlar olduğu için tv den görüntü kalitesi ve arıza yapmaması dışında bi beklentim yok özellik olarak.

Oled ler belli ki yanık sorununu çözemicek bu kadar zaman çözülemediğine göre bende bi tv ye o paraları verip yandı mı yanmadı mı onu takip etmekle uğraşamam bana mantıklı gelmiyo.

Kullanmasam da detaylı inceleme şansım oldu sitede komşumda var oled ler iyi siyah vericem diye hafif karanlık sahnelerde bazı detayları b.k ediyo gibi geliyo bana(sony af8 için söylüyorum).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackkk -- 31 Aralık 2018; 0:47:38 >
  • Sizdeki AVR cihazını bilmiyorum hocam ama bazı cihazlarda DTS sinyal geldiği zaman led yanıyormuş, benimkinde ekranda dts5.1 ya da dd5.1 yazıyor gelen sinyale göre.

Eğer kayma ve bozulma olmadan surround ses alabiliyorsanız, illa DTS ses almak istiyorum da demiyorsanız ayarlarınızı bozmayın bence. Hatta mümkünse KODI ses ayarlarınızı paylaşabilirseniz biz de deneyelim

Hocam Merhaba;

Browser olarak ne kullanıyorsunuz?

Sony nin kendi Browser ı beş para etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackkk

Hocam doğru diyosunuz bi cihaza o paraları ödedikten sonra karşılığını eksiksiz beklemek tabiki en doğal hakkımız.

Ama maalesef bugün piyasadaki firma ve ürünlere baktığımızda eksiksiz kusursuz bi cihaz yok.

Bende Apple tv 4k zidoo z9s digitürk 4k Ps pro xbox one x gibi cihazlar olduğu için tv den görüntü kalitesi ve arıza yapmaması dışında bi beklentim yok özellik olarak.

Oled ler belli ki yanık sorununu çözemicek bu kadar zaman çözülemediğine göre bende bi tv ye o paraları verip yandı mı yanmadı mı onu takip etmekle uğraşamam bana mantıklı gelmiyo.

Kullanmasam da detaylı inceleme şansım oldu sitede komşumda var oled ler iyi siyah vericem diye hafif karanlık sahnelerde bazı detayları b.k ediyo gibi geliyo bana(sony af8 için söylüyorum).
    Söylediklarinize harfiyen bende katılıyorum,
    Benim için de sadece görüntü kalitesi önemli ve XF90'nın görüntü kalitesi bana göre çok iyi.
    Ben de AVR ve zidoo X9S ile işimimi fazlasıyla görüyorum, tv nin kumandasını hiç kullanmıyorum bile.
    Daha önce indirdiğim yüksek kalitede 1080P filmlere tekrar şöyle bir bakınca, sanki 4K gibi geldi gözüme.
    (önceki tv Sony 55W955B idi) Zido'dan mıdır tv denmidir bilemedim ama upscale harika yapıyor tv. Ekran da ışık sızması da yoksa nefis bir tv.
    Ben de oled ile çok gidip geldim, forumda 100 sayfaya kadar da okumuşumdur.İlk başlarda herkes çok memnunken,
    sayfanın sonlarına doğru kabus gibi logo yanıklarından bahsedilince o defteri kapadım şimdilik.
  • Merhaba arkadaşlar.

Normalde 49xf8596'ya niyetlenmiştim, ama almışken bir kere alayım ve bu defteri uzun süre kapatayım deyip bütçeyi aşıp 55xf9005'e yönelecek gibiyim.

Olumlu-Olumsuz fikirlerinize ihtiyacım var bu modelle ilgili, bugün akşama doğru alacağım çünkü.

Şimdiden teşekkürler
  • Merhaba Arkadaşlar;

Tv de hangi İnternet Tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Playstore da ben bir browser göremedim. Sony'nin tarayıcısı da kötü gibi geldi.
  • 49XF8596 ile 55XF9005 arasında kalmıştım ve karar verip 55XF9005'i aldım.

Bir kısmı nakit, bir kısmı tek çekim olarak 6695 TL'ye aldım.

Havale konusunda sıkıntı yaşadığımdan verdiği teklifi değerlendiremediğim için numberten_ank nickli arkadaşımızdan alamadım ama çok yardımcı oldu. Başka bir mağazalarından aldım Ankara'da. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secher -- 31 Aralık 2018; 14:10:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: featich

Hocam Merhaba;

Browser olarak ne kullanıyorsunuz?

Sony nin kendi Browser ı beş para etmez.
    Kendi marketinde browser yokki adamlar onlarada engel koymuş.. eski televizyonlarda telefondan yuklenebiliyormuş bu yeni versionlarda onuda engellemişler illa flashbellekle işlem yapmak gerekiyor
    ben sony browserda google"ı yer imlerine ekledim oradan giriyorum:)
  • Merhaba arkadaşlar,

sikayetvar.com üzerinde şikayetimi de oluşturdum. Sizlerin de bilgisi olsun. Benim ki tam talihsizlik ve işin içerisinde art niyet var. Aman sizler dikkat edin diye yazıyorum.

27 Aralık 2018 tarihinde Hepsiburada.com isimli internet sitesindeki doğubankbilişim isimli satıcıdan aldığım 55XF9005 serisi Sony marka TV 29 Aralık 2018 tarihinde adresime teslim edildi. Kutunun dış kısmında bir hasar gözükmüyordu ve doğal olarak teslim aldık. Ancak 31 Aralık 2018 tarihinde Sony yetkili servisten gelen kişi TV'yi kutudan çıkarttıktan sonra iç kısımda bir hasar gözüktüğünü ve hemen karşılık gelen kutunun dış kısmının da sevk irsaliyesi ile kamufle edildiğini belirtti. Ardından TV'yi fişe taktığında panelin kırık olduğunu gördük. Hemen servis formunda kargodan dolayı kutunun hasar gördüğünü belirten bir rapor yazdı. Ardından ben iade işlemleri için Hepsiburada.com isimli siteden ilgili işlemleri gerçekleştirdim. Şimdi kargo firmasının ürünü geri almasını bekliyorum. Konuyu nasıl çözecekler emin değilim ama mağdur olan bir kişi varsa şu an maalesef benim.

Bu ürün Uzakdoğu'dan Avrupa'ya oradan Türkiye'ye gemiler, tırlar ile geliyor ve bir sorun yaşanmıyor. Ancak İstanbul içerisinde 20 km mesafeye getirilirken bu TV hasar görüyor. Akıl alacak iş değil.!

Horoz Lojistik isimli firmanın çalışanlarının kargoda ürünü hasara uğrattıklarını ve bu ayıbı örtmek için ilgili A4 kağıdını kutunun üzerinden özenle söküp, kırık noktaya kamufle edilmek maksadı ile tekrar yapıştırıldığını görmek hiç zor değil. Tüm detayları video ve fotoğraflar ile kayıt altına aldım. Tarafıma dönüş sağlanmasını bekliyorum. Bu konunun çok ciddi anlamda takipçisi olacağım ve bu hafta çözülmez ise derhal mahkemede konuyu çözmek için avukatım aracılığı ile dava açacağım.

Bilginize,

SADECE SONY XF90 (BABA KONU)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serpantino

ben sony browserda google"ı yer imlerine ekledim oradan giriyorum:)
    bize yer imleleri değil browserin kendisi lazım bir chrome yüklesek fena olmazdı ben bu konuya deyinicem uğraşıcamda zamanım yok
  • Deleted

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 31 Aralık 2018; 18:34:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: momentmc

Merhaba arkadaşlar,

sikayetvar.com üzerinde şikayetimi de oluşturdum. Sizlerin de bilgisi olsun. Benim ki tam talihsizlik ve işin içerisinde art niyet var. Aman sizler dikkat edin diye yazıyorum.

27 Aralık 2018 tarihinde Hepsiburada.com isimli internet sitesindeki doğubankbilişim isimli satıcıdan aldığım 55XF9005 serisi Sony marka TV 29 Aralık 2018 tarihinde adresime teslim edildi. Kutunun dış kısmında bir hasar gözükmüyordu ve doğal olarak teslim aldık. Ancak 31 Aralık 2018 tarihinde Sony yetkili servisten gelen kişi TV'yi kutudan çıkarttıktan sonra iç kısımda bir hasar gözüktüğünü ve hemen karşılık gelen kutunun dış kısmının da sevk irsaliyesi ile kamufle edildiğini belirtti. Ardından TV'yi fişe taktığında panelin kırık olduğunu gördük. Hemen servis formunda kargodan dolayı kutunun hasar gördüğünü belirten bir rapor yazdı. Ardından ben iade işlemleri için Hepsiburada.com isimli siteden ilgili işlemleri gerçekleştirdim. Şimdi kargo firmasının ürünü geri almasını bekliyorum. Konuyu nasıl çözecekler emin değilim ama mağdur olan bir kişi varsa şu an maalesef benim.

Bu ürün Uzakdoğu'dan Avrupa'ya oradan Türkiye'ye gemiler, tırlar ile geliyor ve bir sorun yaşanmıyor. Ancak İstanbul içerisinde 20 km mesafeye getirilirken bu TV hasar görüyor. Akıl alacak iş değil.!

Horoz Lojistik isimli firmanın çalışanlarının kargoda ürünü hasara uğrattıklarını ve bu ayıbı örtmek için ilgili A4 kağıdını kutunun üzerinden özenle söküp, kırık noktaya kamufle edilmek maksadı ile tekrar yapıştırıldığını görmek hiç zor değil. Tüm detayları video ve fotoğraflar ile kayıt altına aldım. Tarafıma dönüş sağlanmasını bekliyorum. Bu konunun çok ciddi anlamda takipçisi olacağım ve bu hafta çözülmez ise derhal mahkemede konuyu çözmek için avukatım aracılığı ile dava açacağım.

Bilginize,

Merhaba büyük geçmiş olsun,malesef Türkiye'de hizmet ahlakı olmadığı için bu her sektörde böyle o yüzden malınızın takipçisi olup işi şansa bırakmamak lazım.
    Bu tarz bir durum meydana geldiyse de sizinde yaptığınız gibi sonuna kadar gitmeniz gerekiyor,umarım yakın zamanda mağduriyetiniz çözülür.
  • Öncelikle herkesin yeni yılını kutlarım.Merak ettiğim ve tam bilgi sahibi olmadığım bir konu var.Led tv lerde (yani bizim tvde) uzun süre sabit bir görüntü izlersek (örneğin şömine görüntüsü ya da sabit bir yazı vs) ekran yanması olur mu? OLED lerde ve plazmalarda olduğunu biliyorum ama LED tvlerden emin değilim.1-2 saat ya da daha uzun bir süre görüntü sabit kalırsa yanma riski olur mu yoksa bu tvlerde saatlerce kalasa bile böyle bir risk yok mu?Gönül rahatlığıyla sabit bir görüntüyü izleme olanağımız var mı?Şimdiden teşekkürler cevaplar için
  • _BLooDLiNe_ kullanıcısına yanıt
    sayenizde biraz araştırma niyetine girdim. bendeki AVR Marantz ın SR5010 modeli. AVR nin manual ini biraz okudum ve fark ettim ki ben hep Dolby ya da desteklerse DTS (sadece PS4' te alabildim) seçeneğini kendim seçmişim. Pure diye bir mod daha varmış ve onu seçersem input source ne ise ona göre AVR sesi çözüyor ve ekranında ne olduğunu gösteriyormuş. bu şekilde denedim ve sonuç olarak sadece Dolby leri alabildim. DTS hiç alamadım, PS4 hariç. Hatta PC yi HDMI ile bağlayıp DTS videoları indirdim denedim ama nafile. DTS i bir türlü PC de bile birkaç farklı player ile denedim çözemedim ki AVR DTS i destekliyor, ona göre almıştım. PS4 hariç DTS olmadı. PS4' te de şöyle yapıyorum artık, ayarlarda üç seçenek var PCM, DTS, Dolby; öncelik olarak DTS yada Dolby seçebiliyorsun, hangisini seçersen AVR onu gösteriyor. Input önemliymiş hakkatten.

Kodi nin passtrough ayarı hariç değiştirmedim. normalde stereo olan AVR göstergesi dolby video açtığımda Dolby e dönüyor. DTS videoları stereo çıkıyor ben de manuel olarak Dolby/DTS seçerek sorrund yapıyorum. Herhangi bir kayıp olmuyor gibi. Sorrund effect gayet güzel çalışıyor.

bakmak istersen AVR buhttps://www.us.marantz.com/us/products/pages/ProductDetails.aspx?CatId=AVReceivers&ProductId=SR5010
  • Demiurgos kullanıcısına yanıt
    Yanmıyor. Galiba Samsung 10 yıl garanti veriyordu.

• DTS ses almak için DTS' li filmleri TV' nin kendi oynatıcısı Video App ile açmayı deneyebilirsiniz. Bu şekilde AVR ekranında DTS görebileceğinizi düşünüyorum.

KODI forumunda şöyle bir ayar önermişler bizim TV' için:

Ben bu ayarla DTS, DD farketmeksizin surround çıkış alabiliyorum ama tabi KODI her şekilde sesi transcode ediyor ve AVR' ye DD 5.1 olarak gönderiyor. Burada bazen ses kayması sorunu yaşıyorum onu henüz çözebilmiş değilim.
  • 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.