Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (164. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.773
Cevap
127
Favori
500.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar merhaba daha onceki mesajlara baktım ama goremedim. ben pc deki oyunlarımı wifi ile 1080p oynayabilirmiyim bu tv den ? fifayı ekrana verebilirmiyim mesela ?
  • Türksat için sıralı kanal listesi var mıdır ?
  • Arkadaslar yarin 65xe9005 alacagim fakat merak ettigim bir konu var. Stremio ve Popcorn time sorunsuz ve akici calisiyor mu 1080p’de? Ayrica altyazi ile ilgili sorunlar oldugunu okudum onceki sayfalarda. Turkce altyazi kullanilabiliniyor mu bi iki uygulamada da?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz araştırdım , hdtvtest.co.uk inceleme sitesine göre ,xe9005 modeli 5x9:45 adet local dimming bölgesi varmış. Tv full led arka aydınlatmaya sahip fald, büyük ihtimalle birkaç ay içinde alacağım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar illaki yazılmıştır fakat bulamadım..

TRT 4K yı bir türlü izleyemedim televizyonumda.

‘Sinyal yok, ağ bağlantınızı kontrol edin’ uyarısını alıyorum. Adım adım ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

• Arkadaşla sony 55xe9005 uhd 4k tv mi dahili uydu alıcısıyla kullanıyordum inanın tam bir kafa karışıklığı kanallar yerinde durmuyor saolsun formdan özdentv nickli arkadaşımızdan technisat stc uhd 4k uydu cihazını aldım ve tv taktım inanın tv level atladı renklerin doğruluğu netlik contrast olması gerektiği gibi görüntü verdi

Sony 55xe9005 uhd 4k tv ye bir kucak para veriyoruz tv nin dahili uydusuna mahkum oluyoruz küçük bir bütçe ile harici bir uydu alıcısı alıp tv nin keyfine varın derim iyi forumlar

• birsonrakidurak B kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yoğunluğumdan dolayı TV'yi ayrıntılı inceleyemedim gibi cevap yazma şansını da anca buldum.

TV sipariş verdiğim aksamın ertesi günü elime ulaştı ve öğleden sonra kurulum gerçekleşti. Hem satıcının hem de Sony servisinin oldukça hızlı olması sayesinde beklentim fazlasıyla karşılandı İstanbul dışında olmam da hesaba katıldığında.

Tavsiye edilen ekran boyutuna göre TV izleme mesafelerini inceleyip 55" alma kararı vermistim. Yaklaşık 2.3m mesafeden izleyeceğim; TV kurulumu yapıldıktan sonra da doğru tercih yaptığımı düşünüyorum. (Optimum HDTV viewing distance)

Görüntü kalitesi neredeyse herkesin hemfikir olduğu gibi üst düzey. Daha önce 42" RGBW panelli bir LG kullandığımdan belki bana bir ayrı güzel geldi.

Şu an için gözüme çarpan en önemli eksisi official bir Digiturk Play uygulaması olmaması. Nette paylasılan uygulama da sorunlu. Bu konuda suçlanması gereken Sony mi Digiturk mu tartışılabilir ama eksikliği can sıkıcı. LG TV'yi aradığım tek yön bu oldu. Apple TV için de bir Digiturk Play uygulaması olmadığı için airplay le yansıtarak izliyorum şimdilik.

İleride daha ayrıntılı deneyimlerimi paylasmaya calisacagim.

• zRx Z kullanıcısına yanıt
    Kumandayı ps4 e tanıtmak gerekiyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olethros

Arkadaslar yarin 65xe9005 alacagim fakat merak ettigim bir konu var. Stremio ve Popcorn time sorunsuz ve akici calisiyor mu 1080p’de? Ayrica altyazi ile ilgili sorunlar oldugunu okudum onceki sayfalarda. Turkce altyazi kullanilabiliniyor mu bi iki uygulamada da?

Sakıncası yoksa nereden ve kaça alacaksınız? Ya da aldınız mı? Ben de düşünüyorum.
  • Arkadaşlar selamünaleyküm

9005 in smart özellikleri nasıl takılma vs yapıyor mu? Android işletim sisteminden memnunmusunuz ? Akıcı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: anadolu86

Biraz araştırdım , hdtvtest.co.uk inceleme sitesine göre ,xe9005 modeli 5x9:45 adet local dimming bölgesi varmış. Tv full led arka aydınlatmaya sahip fald, büyük ihtimalle birkaç ay içinde alacağım.

5x9:45 adet local dimming bölgesi 55 ve 65" de farklılık gösteriyor mu?
  • face1tr kullanıcısına yanıt
    Nasılki ekran boyutu düşünce çözünürlük düşmüyorsa ,onunda düşeceğini sanmam. Büyük ihtimalle aynıdır ama bunla ilgili sony resmi açıklama yok. Aslına bakarsanız 45 adette oldukça az bir rakam , en az 144 filan olmalıydı.16x9= 144

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • temmuz ayında, cihazın fiyatı 5500 lere düştüğü sırada seyahat nedeniyle bu konuyu ve forumu takip etmeyi bırakmıştım.

o sıralarda, güncelleme ile görüntü performansının düştüğünden ve alacaklara sakın haa yeni yazılım yüklemeyin deniyordu.

şu anda durum nedir, temmuz ayının üzerine kaç güncelleme geldi, eğer alırsak son sürümü gönü rahatlığıyla yükleyebilir miyiz?

Gelen güncellemeler sonucu, cihaz stock firmware deki halinden daha stabil, daha iyi bir hale geldi mi?

cevaplarsanız çok sevinirim.
  • 65" için net de 9700 en düşük fiyat gördüm,bildiği yer de daha uygun fiyat gören duyan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: face1tr

temmuz ayında, cihazın fiyatı 5500 lere düştüğü sırada seyahat nedeniyle bu konuyu ve forumu takip etmeyi bırakmıştım.

o sıralarda, güncelleme ile görüntü performansının düştüğünden ve alacaklara sakın haa yeni yazılım yüklemeyin deniyordu.

şu anda durum nedir, temmuz ayının üzerine kaç güncelleme geldi, eğer alırsak son sürümü gönü rahatlığıyla yükleyebilir miyiz?

Gelen güncellemeler sonucu, cihaz stock firmware deki halinden daha stabil, daha iyi bir hale geldi mi?

cevaplarsanız çok sevinirim.

bende son geleni güncelledim herhangi bir sorun yok i bu arada kontrastı biraz kısınca siyahlar ve karanlık sahneler çok daha iyileşiyor
  • Altyazılarda ki aşırı parlama sorunun nasıl çözüyorduk?
  • Kanal listesi paylasabilir misiniz arkadaslar rica etsem.. (Turksat)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yüce Mert

Altyazılarda ki aşırı parlama sorunun nasıl çözüyorduk?

Ortam ışığı algılamayı kapatın sanırım buydu karanlık sahnelerde aydınlatıyor ya o yüzden beyax yazıyı da parlatıyor

• Kontrast 75 renk 60 sanırım şu an en mükemmeli oldu benim için kontrastı 100 yapınca karanlık sahneler pek iyi olmuyor

• rambocuk kullanıcısına yanıt
    Kapalı o zaten bende ama o haliyle bile baya parlak geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 162163164165166
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.