Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (137. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
9.773
Cevap
127
Favori
500.686
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kesinlikle uydu gerekli İnternet üzerinden canlı yayınlar iptv vs bilgisayar ve küçük ekranlı tv lerde sorun olmazken bu tvler için görüntüde sıkıntılar yaşatıyor :)
  • Arkadaslar picture settings ayarlarını ratings.com daki gibimi yapıyorsunuz yoksa avforums daki gibimi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

Televizyonum cumartesi günü kuruldu. Biraz önce tv de resim ayarları içerisinde canlı kişisel standart vs. Ayarlarının içerisinde seri olarak yukarı tuşuna bastığımda tv kendi kendine kapanıp kırmızı led ışığı yanıp sönmeye başladı. İlkinde tv nin açma kapama tuşuna bastığımda tv açıldı ilk kurulum yaparken renkli android simgeleri çıkıp tv açıldı. Sonra tekrar aynı menü içerisinde aynı hareketi yaptığımda aynı sorun meydana geldi. Bu sefer ne kumanda ne de tv arkasındaki açma kapama tuşu tepki vermediğinden fişi çekip bir dakika bekledikten sonra taktım ve tv yine android ekranından sonra açıldı. Çok moralim bozuldu, nedir sıkıntı anlamadım. Siz hiç böyle bir problem yaşadınız mı, problem ne olabilir bir fikriniz var mı?

• tiwitter yada mail uzerinden tivibu ve digiturk gibi platformlara mesaj yagmuruna tutarsak uygulamasi gelebilir.Ben yaziyorum ancak tek basina zorr..

• televizyonu 3 gündür test ediyorum

siyah seviyesi oledlerle yaraşır şekilde hiç pişman etmedi. alma sebebim buydu ve tatmin etti.

tabi ki ekranda siyah ve beyaz bi nokta olduğunda çok ufak bi glow effect veriyor ama genel olarak siyahlar çok başarılı renkler doygun ve canlı.

tek sıkıntısı kumandaya geç tepki ve android sisteminin hantallığı.

ayrıca mxplayer vs ile spdif passthrough yaparak ses sistemine optik çıkıştan dolby ya da dts çözdüremedim. içindeki stok video programını kullanmam gerekiyor bunun için

genel olarak çok başarılı bir tv.
  • ab1907 kullanıcısına yanıt
    Android hatası..Tv yi açınca Android yazıları gelmemeli bunun için tavsiyem eğer fişten çekiyorsanız..Tv kapadıktan 3-5 dk sonra fişi çekmeniz..Fişi taktıktan 3-5 dk sonra Tv yi açmanız..

Fişten çekmiyorsanız zaten Uyku modunda kalıyor Tv, az da olsa elktrik geliyor..

Android Boot yapamıyor hata sebebi ile bazen..Sizin yaşadığınız durum bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 21 Kasım 2017; 0:0:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: achillesoag

Kesinlikle uydu gerekli İnternet üzerinden canlı yayınlar iptv vs bilgisayar ve küçük ekranlı tv lerde sorun olmazken bu tvler için görüntüde sıkıntılar yaşatıyor :)

Yazdıklarınız, Digitürk vs plarformlardaki 4K içeriklerin 4K olmadığını gösteriyor..

55 inch üstü ekranlarda gerçek 4k nın kaliteli olması lazım..Büyük ekranlar için icad edilmiş bu 4K..
  • Sadece resim seçenekleri içerisinde yukarıya tuşuna seri şekilde bastığımda oldu bu hata iki kere. Acaba yukarı tuşuna seri şekilde bir kaç kez falan basınca bir şey mi aktifleşti? Başka bir yer de yapınca olmadı ama korkudan bir daha deneyemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Vatal

televizyonu 3 gündür test ediyorum

siyah seviyesi oledlerle yaraşır şekilde hiç pişman etmedi. alma sebebim buydu ve tatmin etti.

tabi ki ekranda siyah ve beyaz bi nokta olduğunda çok ufak bi glow effect veriyor ama genel olarak siyahlar çok başarılı renkler doygun ve canlı.

tek sıkıntısı kumandaya geç tepki ve android sisteminin hantallığı.

ayrıca mxplayer vs ile spdif passthrough yaparak ses sistemine optik çıkıştan dolby ya da dts çözdüremedim. içindeki stok video programını kullanmam gerekiyor bunun için

genel olarak çok başarılı bir tv.

Kumanda pillerin değiştirin ve aşağıdaki işlemi uygulayın. Sonuçları tekrar buraya yazın.

Ayarlar - Hakkında - Yapı

üzerine gelin ve 7-8 kez basın. Sonra geri gelin ve menüde "Geliştirici Seçeneklerini" açın.

Sırası ile

Pencere animasyon ölçeği

Geçiş animasyon ölçeği

Animatör süre ölçeği

Menülerine girip herbirini kapalı yapın.

Menünün yağ gibi aktığını görebilirsiniz.:)

Diğer ayarları kurcalamayın lütfen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: jaas

Arkadaslar picture settings ayarlarını ratings.com daki gibimi yapıyorsunuz yoksa avforums daki gibimi ?

paylasir misin hocam ayarlari
  • ab1907 kullanıcısına yanıt
    Yeni Tv lerde Kumanda probleminden bahsediliyor..Pil değiştirince düzeliyormuş..Alakası var mı bilemem ama, Android yazılım ile Tv nin kendi Sony yazılımı beraber çalışıyor..yani sadece Android değil..

Siyah menuler Sonye ait diye biliyorum..

Kumandadan birşey bir hatayı tetiklemiş olabilir..Bug olabilir...Güncelleme yaptı iseniz Fabrika ayarlarına dönmeniz tavsiye ediliyor zira yeni yazılım üzerinde eski yazılım hataları kalabilir..

Böyle birşeyle karşlaşırsanız tekrar..Tv kapatma Tuşuna (Stanbye) 5-10 saniye basılı tutun..Android kendini restart edecek..

**Android ilk sürümden beri Tv nin restart etme/Kapanıp açılması problemi zaman zaman yaşandı..Bu giderildi güncellemeler ile ama enteresan şekilde farklı türlerde böyle Android çökmesi, Tv restart/yeniden başlaması olabiliyor..Güncelleme yaptıktan sonra Fabrika ayarlarına dönüp tv yi kullanmanızı tavsiye ederim..

Aynı problem olursa Servis çağırmanız gerekebilir..

**Kumanda pillerinizi değiştirin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 21 Kasım 2017; 0:53:22 >

• Merhaba,

Televizyonu yaklaşık 3 aydır kullanıyorum ve aldığıma pişman değilim. Görüntü kalitesi (özellikle siyah renk) bana eskiden severek kullandığım Pioneer Kuro serisini hatırlatıyor, bu bakımdan başarılı buluyorum. Android ara yüzünden pek memnun olmasamda fazla sorun etmiyorum. Aldığım günden beri uğraşıp başarılı olmadığım bir konuda sizlerin görüşünü almak isterim;

Kablo TV'yi Televizyonun üzerindeki Modül ve dahili uydu alıcısı ile kullanıyorum. Kanal kurulum sonrası Sony editör yardımı ile favori listemi oluşturdum ve Favori Listesi TV menüsünde ilk sırada, ve hatta menüden Uydu ve Digital Yayın menülerinide kapattım. TV açıkken favori kanallar arasında sorunsuzca geçiş yapabiliyorum. TV'yi stand by'a alıp ertesi gün açtığımda bir önceki gün en son seyrettiğim kanaldan yayın başlıyor, fakat TV kumandasından ileri veya geri kanal geçişi yaptığımda favori listemdeki kanal sırasını takip etmeyip direkt olarak Kablo TV'nin kendi kanal sırasından devam ediyor. Kısaca stand-by' dan sonra TV'yi direkt olarak Favori kanal listesinden açamıyorum.

Yorumlarınız için teşekkürler,

• quote:

Orijinalden alıntı: samic

quote:

Orijinalden alıntı: Kızıl Baron

quote:

quote:

Google Store'da Digiturkplay'i bulamadım. Nasıl izleyeceğiz bre lig maçlarını??? :)

apksını kurup izleyebilirsiniz

daha önce deneyip izlemiştim ben ama tabiki kalite rezil o yüzden televizyona haraket etmemek için uydudan digiturk aldım :)

Eyvallah... Yüksek çözünürlüklü maçı satın alınca bile mi kötü performans?
    Denediğinize göre birşey sorcam, imleç falan hareket ettrebiliyormuyuz aplikasyon içinde

yüksek kalitede izledim evimdeki internet çok iyi olmasına rağmen tv büyük olduğu için güzel olmuyor. eskiden bilgisayardan izlediğim için çok farkedilmiyordu ama bu tvde uydu yayını lazım bence

imleç olayını çok hatırlamıyorum ama çok sıkıntı olmuyordu maçı açmak falan

dün akşam denedim hocam apk'yi kurmayı. başardım da ama başka problemler yaşadım.
    öncelikle youtube'da olan bir video var, onu takip ederek kurmaya çalıştım.
    Googlestore'dan bir dosya yöneticisi var. onu kurdum. APK'yı USB'ye taktım ama USB'nin içindeki dosyayı görmedi. Allahtan dosya yöneticisinde cloud desteği vardı. APK'yi onedrive'e attım. Ordan da yükledim aplikasyonu.
    Aplikasyon açıldı ama menülerde gezemedim. Sadece sol menü açılıyor birde sağ üstte digiturkplay kullanıcı giriş seçenekleri açılıyor.
    O ekrana girdim, kullanıcı ismi kısmında klavye açılmıyor herhangi birşey yazamıyorum, şifre girme kısmında problem yok. sorunsuzca açılıyor ve şifremi yazabiliyorum. ama kullanıcı adımı giremediği için ilerleyemiyorum.

Siz nasıl açtınız, kullandınız aplikasyonu acaba?

• cocarca33 kullanıcısına yanıt
    Hocam googla xe90 settings yazdogında cıkıyor ayarlar fakat her site kendine göre yapmış ratings in ayarı daha dogru geldi bana . Yoksa tv cok parlıyo.

• MMistanbul kullanıcısına yanıt
    denicem bunu. güncellemeden sonra fabrika ayarlarına almamıştım ama. bunu bi yapıyım eğer menülerdeki hantallığı ve gecişlerdeki sıkıntıyı giderirse kalsın öyle :D

bir de arkadaşlar tv yi 5ghz airties wi fi modemime bağlayamadım. yani bağladım da 13 mbit hız alıyor maksimum. bunun nedenini çözemedim. airties 5ghz wi fi ile kullanıp böyle bir sorun yaşayan var mı acaba?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Google Store'da Digiturkplay'i bulamadım. Nasıl izleyeceğiz bre lig maçlarını??? :)

daha önce deneyip izlemiştim ben ama tabiki kalite rezil o yüzden televizyona haraket etmemek için uydudan digiturk aldım :)

Denediğinize göre birşey sorcam, imleç falan hareket ettrebiliyormuyuz aplikasyon içinde

yüksek kalitede izledim evimdeki internet çok iyi olmasına rağmen tv büyük olduğu için güzel olmuyor. eskiden bilgisayardan izlediğim için çok farkedilmiyordu ama bu tvde uydu yayını lazım bence

dün akşam denedim hocam apk'yi kurmayı. başardım da ama başka problemler yaşadım.
    Googlestore'dan bir dosya yöneticisi var. onu kurdum. APK'yı USB'ye taktım ama USB'nin içindeki dosyayı görmedi. Allahtan dosya yöneticisinde cloud desteği vardı. APK'yi onedrive'e attım. Ordan da yükledim aplikasyonu.
    Aplikasyon açıldı ama menülerde gezemedim. Sadece sol menü açılıyor birde sağ üstte digiturkplay kullanıcı giriş seçenekleri açılıyor.
    O ekrana girdim, kullanıcı ismi kısmında klavye açılmıyor herhangi birşey yazamıyorum, şifre girme kısmında problem yok. sorunsuzca açılıyor ve şifremi yazabiliyorum. ama kullanıcı adımı giremediği için ilerleyemiyorum.

mouse bağladınız mı tv ye ben klavye mouse seti var logitechin o bağlı bende hep onunla girmiş olabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

quote:

Orijinalden alıntı: achillesoag

Yazdıklarınız, Digitürk vs plarformlardaki 4K içeriklerin 4K olmadığını gösteriyor..

55 inch üstü ekranlarda gerçek 4k nın kaliteli olması lazım..Büyük ekranlar için icad edilmiş bu 4K..

4k videolar tabiki çok güzel

full hd dizi filmlerde çok güzel zevkle izleniyor ama işte digiplay gibi yayınlar yada sd tv kanallarını açasım bile gelmiyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

mouse bağladınız mı tv ye ben klavye mouse seti var logitechin o bağlı bende hep onunla girmiş olabilirim

hmm... bende yok klavye mouse... ondandır o zaman... :) teşekkürler

• samic S kullanıcısına yanıt
    Hocam 4K diye lanse edilen kanallardan bahsediyoruz?

1080p izlenecekse neden 4k deniliyor :)

Saygılar
  • Kızıl Baron kullanıcısına yanıt
    Akıllı telefon uygulamaları ile kumanda, mouse, metin girme işlemlerini yapabilirsiniz.

iOS
    Android

Mouse Digiturk Play ile çalışıyor.
  • 
Sayfa: önceki 135136137138139
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.