Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (135. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.773
Cevap
127
Favori
500.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam cümleni şöyle düzeltelim. Sinyal ve yayın kelimelerini ters kullanınca adamın kafası karışıyor 😊

quote:

Arkadaşlar, çözünürlük..Cihazı neye ayarlarsanız onu verir..Gelen YAYINI göstermez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kızıl Baron

Hocam o dediğin olmaz ama. Çünkü uydundan sinyal 4k gönderiliyor. Uyduna gelen yayın sd yayın olsa bile tv’de 4k yazar.

Tv’nin uydu alıcısından kanallar’ın çözünürlüğünü sormuştun:

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

Evet hocam 4k yazar ama o gercek 4k degil cunku sd veya hd yayin bana 720p veya 1080p goruntu verir. Ama bende dedigim gibi uydu cihazinda 4k 60 hz yaptim

Bu arada emegine saglik hocam sagolasin resmler icin. Bizde tvde izlerken uydu aktif degilken boyle yziyordu 1080i 25 hz hatrliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaş Himedia oynatıcı ayarını yazmış kavram kargaşası olmasın. Elma ile Armut değil Elmayı karşılaştırın.
  • cocarca33 kullanıcısına yanıt
    Tabiiki gerçek 4k değil. Çünkü uydu alıcısına demişsinki; gelen yayını her ne olursa olsun 4k olarak çıkış yap. Uydu alıcın bunu da tv’ye sinyal gönderirken sd’ni 4k sinyali olarak görmekte. Tv bu saatten sonra o 4k mı, 8k mı yoksa sd mi olduğunu anlayamaz.
    Yapman gereken ya uydu alıcının info tuşuna basmak yada benim yaptığım gibi tv’nin dahili uydu alıcısını kullanmak
    En iyisi alıcının ayarını 4k da bırak, görüntü 4k ise 4k olarak iletişir. Görüntü sd ise görüntü sd kalır ama sinyal olarak 4k gözükür

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cocarca33

quote:

Orijinalden alıntı: spartacus55

quote:

Arkadaslar bisey farkettik pederle suan

Uyduyu kapatip tvnin kendi kanallarini izledik 7 nin altindaki “i” ye bastgimizda 1080i 25 hz yaziyodu kanal d hd nin mesela, yani uydu cihazina sahip olmayan insanlar bu sekilde izliyor haberiniz olsun

Bizde next uhd uyduyu acip 4k 30 hz daha uygun oldgunu dusunduk. 60 hz fazla sanki 30 hz ideal

Hocam merhaba burda bayağ bir muhabbeti dönmüş ben tv yi film ve oyun için kullandigim için 4K uydu alıcısı almamıştım.Dediginiz tuşa basınca sadece trt 4k da 4k yazıyor diğerleri 1080i.4K uydu alıcısıyla siz diğer ulusal kanallarda info kısmında 4K mı görünüyor.İyi de o kanallar 4K değil ki?Arada bir kalite farkı sezdiniz mi acaba?Cevaplarsanız çok sevinirim.

Hocam soyle diyim kanal d hd ye gelince 3840x2160 yaziyor trt 4k ya gelincede ayni cunku uydunun cozunurlugunu en yuksek yaptik

Evet sacma bisey var o da ben 4k cozunurluk sectim evet ama kanal d hd , fox hd bana 1080p goruntu veriyor aslinda bnm istedigim de 4k yayin vermeyen kanallara gelince otomatik olarak 1080p yapmasi. Ama boyle bi ayar yok hocam

Aslinda bende uydundan 1080p mi yapsam diyorum... ama 1080den 4kya cikartinca normal yayinlarda bile goruntu daha iyi geliyor peder de soyledi 1080p ve 4k yayinlar daha guzel gorunuyor

Teşekkür ediyorum cevap için hocam.Demek ki uydu alıcınız çözünürlüğü 4k seçince görüntüyü daha iyilestiriyor yoksa bizim ulusal kanalların birçoğu 1080p bile değil.Tv nin kendi uydu alıcısı fena değil kanal geçiş hızı hariç ama harici 4k uydu alıcısındaki performansı beklememek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kızıl Baron

Tabiiki gerçek 4k değil. Çünkü uydu alıcısına demişsinki; gelen yayını her ne olursa olsun 4k olarak çıkış yap. Uydu alıcın bunu da tv’ye sinyal gönderirken sd’ni 4k sinyali olarak görmekte. Tv bu saatten sonra o 4k mı, 8k mı yoksa sd mi olduğunu anlayamaz.
    Yapman gereken ya uydu alıcının info tuşuna basmak yada benim yaptığım gibi tv’nin dahili uydu alıcısını kullanmak
    En iyisi alıcının ayarını 4k da bırak, görüntü 4k ise 4k olarak iletişir. Görüntü sd ise görüntü sd kalır ama sinyal olarak 4k gözükür

Aynen oyle hemfikiriz hocam

Ama bu cozunurlukle ilgili seyleri sony e mail atasim var

Ayarlar bende de aynı evt.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar bisey farkettik pederle suan

Uyduyu kapatip tvnin kendi kanallarini izledik 7 nin altindaki “i” ye bastgimizda 1080i 25 hz yaziyodu kanal d hd nin mesela, yani uydu cihazina sahip olmayan insanlar bu sekilde izliyor haberiniz olsun

Bizde next uhd uyduyu acip 4k 30 hz daha uygun oldgunu dusunduk. 60 hz fazla sanki 30 hz ideal

Hocam merhaba burda bayağ bir muhabbeti dönmüş ben tv yi film ve oyun için kullandigim için 4K uydu alıcısı almamıştım.Dediginiz tuşa basınca sadece trt 4k da 4k yazıyor diğerleri 1080i.4K uydu alıcısıyla siz diğer ulusal kanallarda info kısmında 4K mı görünüyor.İyi de o kanallar 4K değil ki?Arada bir kalite farkı sezdiniz mi acaba?Cevaplarsanız çok sevinirim.

Hocam soyle diyim kanal d hd ye gelince 3840x2160 yaziyor trt 4k ya gelincede ayni cunku uydunun cozunurlugunu en yuksek yaptik

Evet sacma bisey var o da ben 4k cozunurluk sectim evet ama kanal d hd , fox hd bana 1080p goruntu veriyor aslinda bnm istedigim de 4k yayin vermeyen kanallara gelince otomatik olarak 1080p yapmasi. Ama boyle bi ayar yok hocam

Aslinda bende uydundan 1080p mi yapsam diyorum... ama 1080den 4kya cikartinca normal yayinlarda bile goruntu daha iyi geliyor peder de soyledi 1080p ve 4k yayinlar daha guzel gorunuyor

Teşekkür ediyorum cevap için hocam.Demek ki uydu alıcınız çözünürlüğü 4k seçince görüntüyü daha iyilestiriyor yoksa bizim ulusal kanalların birçoğu 1080p bile değil.Tv nin kendi uydu alıcısı fena değil kanal geçiş hızı hariç ama harici 4k uydu alıcısındaki performansı beklememek lazım.

Evet hocam tvnin kendi kanallarina baktim 1080i 25 hz olarak geliyor yayinlar oysa ki ben uyduda 4k 25-30-40-50-60 hz alabiliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Özdentv

Ayarlar bende de aynı evt.

Bu ayarlar ne denek oluyor standart ve gelismid olan hdmi sekmesinde...

Gelismiste oncden de dedgim gibi hdmi2-3 e takildiginda yuksek kalite goruntu verir tarzinda bsey yaziyodu. Aslinda hdmi 2 ye takip gelismisi secmek mantikli gibi

• kadirdaglar kullanıcısına yanıt
    Hdmı arc 3 ten bağlayabilirsin.cihazda da var o port.tv den de ses çıkışını ses sistemi yaptın mı oldu bitti...

Aynen.4k destekleyen cihazları hdmı 2/3 te kullanıcaz.(technisat,humax,ps4 pro,apple tv 4k,uhd bluray vb...)

• Beyler soyle bisey gostercem sizlere kirmiziyla isaretledigim yerlere bakin

Burda cozunurluk 4k gordugunuz gibi (sony kumandasindan “i” tusuna basilmistir)

Burda bakin cozunurluge bu yayinin kendi cozunurlugu iste (burda da next uydu cihazin kumandasindan “i” tusuna basilmistir

Burda da next UHD uydu cihazin kendi ayarlari 4k destekledigi icin birauru secenek goruyorsunuz

En ustteki ayar da en iyi cozunurlge otomatik degistir demek o ayari acik yaptik 4k 50 hz yapti suan boyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cocarca33 -- 17 Kasım 2017; 22:2:8 >

• K@r@K@L3M kullanıcısına yanıt
    Anladım ama bu tv'de soğuttunuz beni bir fps takıntılı birisi olarak (: tesekkurler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elma ile Armut iyice karıştı..

Tekrar paylaşmakta fayda var..

Sony 4K Tv--
    XRealty Pro 4K çip--
    XCA8--
    Full HD giriş--
    4K yükseltme--

Sinyal düşükse Tv bunu 4K yapmaz..Cihaz ve Tv çözünürlüğünü isterseniz 8K yapın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 17 Kasım 2017; 22:47:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Elma ile Armut iyice karıştı..

Tekrar paylaşmakta fayda var..

Sony 4K Tv--
    XRealty Pro 4K çip--
    XCA8--
    Full HD giriş--
    4K yükseltme--

Sinyal düşükse Tv bunu 4K yapmaz..Cihaz ve Tv çözünürlüğünü isterseniz 8K yapın..

Evet benim attigim o son resimlerde planet kanalinda yayin dusuk kalitede ama bnm cozunueluk max yani 4k oldugu icin upscaling yani yukseltme oluyor

yayın-kaynak 1080p olmadıkça Upscale olmaz..

SD-HD-FHD iyileştirmesi XCA7 çipte olur ki o da Full HD Tv lerde var...

4K TV lerde o sebeple geriye dönük uyum ve iyileştirme olmaz..

Ama siz oluyor diyorsanız oluyordur psikolojik olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 17 Kasım 2017; 23:43:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

yayın-kaynak 1080p olmadıkça Upscale olmaz..

SD-HD-FHD iyileştirmesi XCA7 çipte olur ki o da Full HD Tv lerde var...

4K TV lerde o sebeple geriye dönük uyum ve iyileştirme olmaz..

Ama siz oluyor diyorsanız oluyordur psikolojik olarak

tmm hocam kafayi duvarlara vurma artik

o zaman ben neden 3840x2160 cozunurluk yaptim bi anlami yok mu? 1920x1080 mi yapmaliyim? upsaceling yoksa?

ama cozunurlugu 4k yaptigimizda iyilesmisti baya, full hd , hd kanalarda...

• Google playstore da youtube guncellenmis icine etmisler

Lan ne salak herifsiniz ya onceden kaliteyi secerbilirdik artik secilmiyor kalite flan!!!!! Tek hucreli amipler kaldirmislar amac nedir???!!! Cok sinirlendim ya onceden sanirim sistem internet hizina gore otomatik ayarliyor

• Youtube HDR desteği gelmiş mi? bendeki sürüm 2.01.04
  • Aylar önce bu televizyonun version sorunu vardı.

Yükseltmeyin görüntü bozuluyor deniyordu.

Hala var mı bu sorun ? Aldığımdan beri güncellemedim de firmware i

Sorayım dedim

Kusura bakmayın uzundur girmiyorum da foruma

Cevap veren arkadasa simdiden tesekkurler

• 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.