Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU) (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.774
Cevap
128
Favori
500.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Aralık ayında kurdan dolayı fiyatlarda artış ön görülmektedir, bilgi bu şekilde geldi.
    Televizyon alacak arkadaşların bilgisine.
  • Kızıl Baron kullanıcısına yanıt
    Tv de internet üzerindeki işlemler için Klavyeli Mouseler şart..Kumanda ile olmaz..

sony one flick remote (akıllı kumanda)
    logitech k400 (klavye)
    microsoft all in one (klavye
    sony tvside view (cep tel uygulama, android-ios)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 21 Kasım 2017; 12:51:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kızıl Baron

quote:

Orijinalden alıntı: samic

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: samic

quote:

Google Store'da Digiturkplay'i bulamadım. Nasıl izleyeceğiz bre lig maçlarını??? :)

apksını kurup izleyebilirsiniz

daha önce deneyip izlemiştim ben ama tabiki kalite rezil o yüzden televizyona haraket etmemek için uydudan digiturk aldım :)

Eyvallah... Yüksek çözünürlüklü maçı satın alınca bile mi kötü performans?
    Denediğinize göre birşey sorcam, imleç falan hareket ettrebiliyormuyuz aplikasyon içinde

yüksek kalitede izledim evimdeki internet çok iyi olmasına rağmen tv büyük olduğu için güzel olmuyor. eskiden bilgisayardan izlediğim için çok farkedilmiyordu ama bu tvde uydu yayını lazım bence

imleç olayını çok hatırlamıyorum ama çok sıkıntı olmuyordu maçı açmak falan

dün akşam denedim hocam apk'yi kurmayı. başardım da ama başka problemler yaşadım.
    öncelikle youtube'da olan bir video var, onu takip ederek kurmaya çalıştım.
    Googlestore'dan bir dosya yöneticisi var. onu kurdum. APK'yı USB'ye taktım ama USB'nin içindeki dosyayı görmedi. Allahtan dosya yöneticisinde cloud desteği vardı. APK'yi onedrive'e attım. Ordan da yükledim aplikasyonu.
    Aplikasyon açıldı ama menülerde gezemedim. Sadece sol menü açılıyor birde sağ üstte digiturkplay kullanıcı giriş seçenekleri açılıyor.
    O ekrana girdim, kullanıcı ismi kısmında klavye açılmıyor herhangi birşey yazamıyorum, şifre girme kısmında problem yok. sorunsuzca açılıyor ve şifremi yazabiliyorum. ama kullanıcı adımı giremediği için ilerleyemiyorum.

Siz nasıl açtınız, kullandınız aplikasyonu acaba?

Benim yüksek kalite Digiturk Play Lig Tv paketim olmasına rağmen bu TV'de Digitürk Play maalesef rezalet ötesi. Kablo TV kullanıyorum. Onda izlediğim maç yayınları yağ gibi akarken Digitürk Play'da gözlerim bozuluyor. Bir kere kesinlikle Motion'u kapatmanız gerekiyor. Aksi halde top hareket halindeyken sürekli yok oluyor. Motion kapandığında da zaten akışkanlık yerere iniyor. İnternet hızımda gayet iyi bu arada.

• sony yeni tvlerde andoroid motion olayını mahvetmiş,, kimseyede önermem,, maç izleyecek kişiler eski sony baksın veya lg-vestel alsın son kararımdır,, çok inceledim ama malesef kötüye kötü denir,,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bu televizyonu almak istiyorum ama yurtdışı kullanıcı yorumlarında iyi bir görüntü için tam karşısında oturmak gerekir diyor bazı kullanıcılar, yan taraftan seyreden birisi için görüntü gerçekten çok bozuluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercos

Ben de bu televizyonu almak istiyorum ama yurtdışı kullanıcı yorumlarında iyi bir görüntü için tam karşısında oturmak gerekir diyor bazı kullanıcılar, yan taraftan seyreden birisi için görüntü gerçekten çok bozuluyor mu?

Görüntü bozulmasından ziyade renkler soluklaşıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ab1907

quote:

Ben de bu televizyonu almak istiyorum ama yurtdışı kullanıcı yorumlarında iyi bir görüntü için tam karşısında oturmak gerekir diyor bazı kullanıcılar, yan taraftan seyreden birisi için görüntü gerçekten çok bozuluyor mu?

Cevap için teşekkürler, ne kadar soluklaşıyor bir oran ya da fotoğraf örneği verebilir misiniz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ab1907

quote:

Cevap için teşekkürler, ne kadar soluklaşıyor bir oran ya da fotoğraf örneği verebilir misiniz?

Aslında şöyle örnekleyebilirim sanırım. Yayınlarda hdr özelliğini aktifleştirdiğimizde bir soluklaşma oluyor ya onun gibi oluyor. Yani hdr açık izliyormuşuz gibi gözüküyor yandan.

• mbs1905 kullanıcısına yanıt
    bu sorunu ben de yaşadım motionflow u yumuşakta tutup film modunu kapalı yaparsanız hem akıcı hem de kaybolmayan top görebilirsiniz. bi deneyin isterseniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Hocam 4K diye lanse edilen kanallardan bahsediyoruz?

1080p izlenecekse neden 4k deniliyor :)

Saygılar

hiç yayından 4k izlemedim o yüzden bilmiyorum bende :)

digiturk 4k için ekstra para istiyor utanmadan bende almadım maçlar hd yetiyor

ama işte indirdiğim filmler falan canavar oluyor
  • Arkadaşlar ben hdr otomatik yaptım ama hdr li bir film açtığımda hdr yazmıyor bende elle hdr 10 bit yapıyorum görüntü rezalet oluyor. Nedenini bilen varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jaas

Hocam googla xe90 settings yazdogında cıkıyor ayarlar fakat her site kendine göre yapmış ratings in ayarı daha dogru geldi bana . Yoksa tv cok parlıyo.

evet gordum simdi motionflow i kapatmis neden acaba? bende standart

kapatan var mi motionflow u?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cocarca33

quote:

Hocam googla xe90 settings yazdogında cıkıyor ayarlar fakat her site kendine göre yapmış ratings in ayarı daha dogru geldi bana . Yoksa tv cok parlıyo.

Tv erdeki her özelliği açmak her zaman İyi etki yapmayabilir..

Motion Flow gerekli yerde kapalı veya 1 kademe açılmalı

Siyah dengesi gerekli yerde kısılmalı kapatılmalı..gibi..

Herkesin izlediği yayın-kanal ve izleme ortamı, göz zevki farklı olduğundan Tv ayarları şahsi, kişiye özeldir..Bazı ayarlar temel baz alınabilir ama birebir başkasının ayarının sizde Tutması biraz zor..

Yıllardır şu Tv setting ayarlarının paylaşımı şehir efsanesi gibidir..Herkes birbirinden ayar ister :)

Fikir almak adına güzel olsa da kendi göze ve izleme zevkinize göre ayar yapmakta fayda var..

Ama bazı ayarları hiç kurcalamamalı mesela..Custom renk ayarları, hue ayarları, otomatik kontrast gibi...

Rtings ayarları temel alınıp üste kendi ayarlarınız yapılabilir..Ama nedense Rtings ayarları özellikle arka plan aydınlatma, çok kişiye iyi gelmiyor..Arka aydınlatma 4 mü olur şeklinde itirazlar oluyor..

LCD teknolojisi ve yapısı maalesef fazla Parlak adyınlık sevmez..Ama siz 30-40 seviyelerinde izlersiniz başka konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 22 Kasım 2017; 1:39:11 >

• Arkadaslar televizyonun Video uyuglamasa, Video oynatilamiyor diye hata veriyor, sebebi ne olabilir.

Dosyalar arasinda daha once actigim medyalarda mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

quote:

Orijinalden alıntı: cocarca33

quote:

Tv erdeki her özelliği açmak her zaman İyi etki yapmayabilir..

Motion Flow gerekli yerde kapalı veya 1 kademe açılmalı

Siyah dengesi gerekli yerde kısılmalı kapatılmalı..gibi..

Herkesin izlediği yayın-kanal ve izleme ortamı, göz zevki farklı olduğundan Tv ayarları şahsi, kişiye özeldir..Bazı ayarlar temel baz alınabilir ama birebir başkasının ayarının sizde Tutması biraz zor..

Yıllardır şu Tv setting ayarlarının paylaşımı şehir efsanesi gibidir..Herkes birbirinden ayar ister :)

Fikir almak adına güzel olsa da kendi göze ve izleme zevkinize göre ayar yapmakta fayda var..

Ama bazı ayarları hiç kurcalamamalı mesela..Custom renk ayarları, hue ayarları, otomatik kontrast gibi...

Rtings ayarları temel alınıp üste kendi ayarlarınız yapılabilir..Ama nedense Rtings ayarları özellikle arka plan aydınlatma, çok kişiye iyi gelmiyor..Arka aydınlatma 4 mü olur şeklinde itirazlar oluyor..

LCD teknolojisi ve yapısı maalesef fazla Parlak adyınlık sevmez..Ama siz 30-40 seviyelerinde izlersiniz başka konu

aynen oda dogru ama tv fabrika ayarlarinda standart var yani kapali degil

bende resim modu flan otomatik, hatta ps4 calistirdigim zaman resim modu oyuna geciyor hosuma gitmisti baya:)

• quote:

Orijinalden alıntı: MK*

Arkadaslar televizyonun Video uyuglamasa, Video oynatilamiyor diye hata veriyor, sebebi ne olabilir.

Dosyalar arasinda daha once actigim medyalarda mevcut.

temassizlik olabilir usbyle tv arasinda bi an kapanmis olabilir o yuzden oynatmaz

onceden actigin videoyu suan acamadgini mi soluyorsun
  • cocarca33 kullanıcısına yanıt
    Magazadaki vlc‘yi kullanarak medya acildi fakat donanimsal hizlanma hatasi verdigi icin bazi sahnelerde takilmalar olustu.

Az once televizyonun guc baglantisi koparip tekrar bagladiktan sonra yani televizyonu tamamen yeniden baslattiktan sonra, kendi video uygulamasi sorunsuz bir sekilde medyayi oynatti.

• Merhabalar, ben de 65XE9005 alarak aranıza katıldım.
    PC'ye indirdiğim 2160p dizi üstüne altyazı gömerek sorunsuz izleyebildim.

Bunun dışında tavsiye edeceğiniz uygulamalar var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MK*

Magazadaki vlc‘yi kullanarak medya acildi fakat donanimsal hizlanma hatasi verdigi icin bazi sahnelerde takilmalar olustu.

Az once televizyonun guc baglantisi koparip tekrar bagladiktan sonra yani televizyonu tamamen yeniden baslattiktan sonra, kendi video uygulamasi sorunsuz bir sekilde medyayi oynatti.

vlcyi kullanmayin en iyisi kodi.. 40 gb filmi sorunsuz izledim donmadan kasmadan
  • Beyler selam..
    Maç performansını denemek için dünkü Beşiktaş maçının bir bölümünü izledim TRT1 üzerinden.
    Açıkçası, normal kanalların günlük yayınlarından (dizi, haber, tartışma programı vs) ve filmlerden aşırı memnunum. Acayip net bir görüntü sunmakta. Ancak maç performansını vasat buldum.
    Şöyle söyleyeyim; yakın plan çekimler yine harika gayet güzel. Çimler net, adamlar net, detay maksimumda ve görüntü akıcı.
    Ancak tüm sahayı tribünden çeken kamera ile görüntüye geçildiğinde çimlerde bulanıklaşma, detay kaybı yaşanmakta.
    Canlı futbol modunu da seçtim, çok büyük fark göremedim açıkçası.
    Görüntü ayarlarımı televizyon geldiğinden beri hiç değiştirmedim, fabrikasyon ayarlarında.
    Sadece görüntü formatını "Bilgisayar" seçeneğine getirdiğimde biraz daha tatminkar bir görüntü veriyordu nedense..
    Bunu yaşadıktan sonra yukarıda arkadaşın dediği gibi muhtemelen digiturkplay görüntüsü de tatminkar olmayacaktır.

• 
Sayfa: önceki 136137138139140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.