Şimdi Ara

SADECE SONY XE9005 Android TV (ANA KONU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
8.869
Cevap
131
Favori
406.613
Tıklama
Giriş
    647 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Gyepesto

Merhabalar, ben de 65XE9005 alarak aranıza katıldım.
    PC'ye indirdiğim 2160p dizi üstüne altyazı gömerek sorunsuz izleyebildim.

Bunun dışında tavsiye edeceğiniz uygulamalar var mı?

Alt yazı gömme işiyle felan niye uğraşıyorsunuz...
    Kodi kurun, alt yazıyı kendisi bulur...
    quote:

Orijinalden alıntı: Kızıl Baron

Beyler selam..
    Maç performansını denemek için dünkü Beşiktaş maçının bir bölümünü izledim TRT1 üzerinden.
    Açıkçası, normal kanalların günlük yayınlarından (dizi, haber, tartışma programı vs) ve filmlerden aşırı memnunum. Acayip net bir görüntü sunmakta. Ancak maç performansını vasat buldum.
    Şöyle söyleyeyim; yakın plan çekimler yine harika gayet güzel. Çimler net, adamlar net, detay maksimumda ve görüntü akıcı.
    Ancak tüm sahayı tribünden çeken kamera ile görüntüye geçildiğinde çimlerde bulanıklaşma, detay kaybı yaşanmakta.
    Canlı futbol modunu da seçtim, çok büyük fark göremedim açıkçası.
    Görüntü ayarlarımı televizyon geldiğinden beri hiç değiştirmedim, fabrikasyon ayarlarında.
    Sadece görüntü formatını "Bilgisayar" seçeneğine getirdiğimde biraz daha tatminkar bir görüntü veriyordu nedense..
    Bunu yaşadıktan sonra yukarıda arkadaşın dediği gibi muhtemelen digiturkplay görüntüsü de tatminkar olmayacaktır.

Bunun nedeni tüm sahayı uzaktan gösteren kameranın doğal olarak çimlere veya sahaya değil otomatik olarak manzara moduna geçip nesneye özel focus yapmamasıdır.

O kadar mesafeden tek tek sahanın çimlerini görmeyi düşünmüyorsun sanırım :) Kısaca TV de problem yok. Bu doğal bir çekim neticesidir ve kameranın sonsuz focus yapmasından dolayı öyle görünüyor. Bu tüm TV ler için geçerlidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pininfarina -- 22 Kasım 2017; 13:37:27 >

• Binbaşı
    1249 Mesaj
    quote:

Beyler selam..
    Maç performansını denemek için dünkü Beşiktaş maçının bir bölümünü izledim TRT1 üzerinden.
    Açıkçası, normal kanalların günlük yayınlarından (dizi, haber, tartışma programı vs) ve filmlerden aşırı memnunum. Acayip net bir görüntü sunmakta. Ancak maç performansını vasat buldum.
    Şöyle söyleyeyim; yakın plan çekimler yine harika gayet güzel. Çimler net, adamlar net, detay maksimumda ve görüntü akıcı.
    Ancak tüm sahayı tribünden çeken kamera ile görüntüye geçildiğinde çimlerde bulanıklaşma, detay kaybı yaşanmakta.
    Görüntü ayarlarımı televizyon geldiğinden beri hiç değiştirmedim, fabrikasyon ayarlarında.
    Sadece görüntü formatını "Bilgisayar" seçeneğine getirdiğimde biraz daha tatminkar bir görüntü veriyordu nedense..
    Bunu yaşadıktan sonra yukarıda arkadaşın dediği gibi muhtemelen digiturkplay görüntüsü de tatminkar olmayacaktır.

goruntu formati bilgisayar nerden seciliyor bende oyle bisey yok

bende babamla izledim dun besiktas macini, ayarlardan ekran, resim modundan spor moduna aldik guzeldi

valla acikcasi bizde 4k filmlerden sonra normal kanallari izleyesi gelmiyor insanin ama kanal d hd, fox tv hd flan guzel baya

• Yüzbaşı
    295 Mesaj
    ip tv olayını nasıl hallediyorsunuz. mağazada smart ip uygulaması yoktu, ip tv diye bir uygulama ile sorunsuz izlenebiliyor mu
    quote:

Orijinalden alıntı: pininfarina

quote:

Beyler selam..

Bunun nedeni tüm sahayı uzaktan gösteren kameranın doğal olarak çimlere veya sahaya değil otomatik olarak manzara moduna geçip nesneye özel focus yapmamasıdır.

O kadar mesafeden tek tek sahanın çimlerini görmeyi düşünmüyorsun sanırım :) Kısaca TV de problem yok. Bu doğal bir çekim neticesidir ve kameranın sonsuz focus yapmasından dolayı öyle görünüyor. Bu tüm TV ler için geçerlidir...

Vay.. hocam seni Sony K810i forumundan sonra hiç göremedim. 10 sene olmuştur sanırım. :)

Konumuza dönersek, tabii ki uzak mesafeden sahanın çimlerini görmeye düşünmüyorum... ama detay yok. karıncalı gibi, bulanık gibi vs.. futbolculara bakıyorum sd görüntü gibi.
    Yani ne bilim, benim beklentim mi çok yükseldi, bilemiyorum... diğer tv'lerde de öyle diyorsan mecburen kaderimize boyun eğcez.. :) ama daha iyi olmasını beklerdim gerçekten...

eyvallah...
    |
    |

• Yüzbaşı
    911 Mesaj
    Arkadaşlar MX player dan film izlerken o an hangi girişteyseniz (HDMI 3 örneğin) o girişin görüntü ayarlarını mı kullanış oluyoruz? Bir de ben MX playerda iken info tuşuna (7 nin altındaki tuş) bastığımda çözünürlük bilgisini göremiyorum. MX player dan film izlerken hangi çözünürlükte izlediğimi nasıl öğrenebilirim?
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: cocarca33

quote:

Beyler selam..

bende babamla izledim dun besiktas macini, ayarlardan ekran, resim modundan spor moduna aldik guzeldi

valla acikcasi bizde 4k filmlerden sonra normal kanallari izleyesi gelmiyor insanin ama kanal d hd, fox tv hd flan guzel baya

resim menüsünde, sinema, sinema pro, spor, vs olan yerden seçiliyor.
    gelişmiş ayarlardı sanırım

• Yarbay
    2467 Mesaj

anroid te pefect player var mis gibi onu kullanıyorum. gayet hızlı ip tv için
    |
    |
    cawrash kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Vatal

bu sorunu ben de yaşadım motionflow u yumuşakta tutup film modunu kapalı yaparsanız hem akıcı hem de kaybolmayan top görebilirsiniz. bi deneyin isterseniz

Hocam, film modu kapalı derken onu anlamadım. Nerden kapatıyoruz bu özelliği?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

quote:

Orijinalden alıntı: cocarca33

quote:

Beyler selam..

resim menüsünde, sinema, sinema pro, spor, vs olan yerden seçiliyor.
    gelişmiş ayarlardı sanırım

Bilgisayar yaziyor oyle mi hocam? Tam olarqk ogrendginde soler misin hocam bakayim ayarlara baya baktim bilgisyarla ilgili hicbisey gormedim de...

|
    |

• Binbaşı
    1249 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mbs1905

quote:

Orijinalden alıntı: Vatal

bu sorunu ben de yaşadım motionflow u yumuşakta tutup film modunu kapalı yaparsanız hem akıcı hem de kaybolmayan top görebilirsiniz. bi deneyin isterseniz

Hocam, film modu kapalı derken onu anlamadım. Nerden kapatıyoruz bu özelliği?

Ekran, resim modundan film modunu gorebilirsin

|
    |

Resim özelliklerinden STANDART secin..Filim modu vs görüntüyü değiştirebilir..SPOR modu da iyi olabilir, denemek ücretsiz

|
    |
    mbs1905 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bilgisayar modu dediğiniz :

Tv nin gelen sinyale göre Tv nin en boy oranını ayarlaması olmasın?
    http://helpguide.sony.net/tv/eaep1/v1/en/04-03_03.html?hl=computer

Siz PC den HDMI ile mi izlediniz, zira PC modu bu zaman kullanılır (Computer video signal)

TV den izliyorsanız sanırım şunu yaptınız :Çevirmedim kusura bakmayın

[Screen] settings in [Display]. To view computer content, set [Wide mode] to [Full], and [Display area] to [+1]. ([Display area] is configurable only when [Auto display area] is disabled.)

Detay Linkte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdcvn -- 22 Kasım 2017; 20:2:15 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Kızıl Baron , cocarca33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: sdcvn

Bilgisayar modu dediğiniz :

Tv nin gelen sinyale göre Tv nin en boy oranını ayarlaması olmasın?
    http://helpguide.sony.net/tv/eaep1/v1/en/04-03_03.html?hl=computer

Siz PC den HDMI ile mi izlediniz, zira PC modu bu zaman kullanılır (Computer video signal)

TV den izliyorsanız sanırım şunu yaptınız :Çevirmedim kusura bakmayın

[Screen] settings in [Display]. To view computer content, set [Wide mode] to [Full], and [Display area] to [+1]. ([Display area] is configurable only when [Auto display area] is disabled.)

Detay Linkte

Yok ya. Normal dahili uydudan izledim. Pardon ama yanlış yazmışım. Bilgisayar değil, ‘oyun’ muş

Kastettiğim şu: ayarlar-ekran-resim-resim modu-oyun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kızıl Baron -- 22 Kasım 2017; 21:20:59 >
    |
    |
    Bahsedilenler: cocarca33

• Yarbay
    6958 Mesaj

Hocam yapmayın Oyun modu ile Uydu izleyen ilk sizde gördüm..

Oyun modu, diğer ıvır zıvırları kapatır, LAG seviyesini azaltır..Ama renklerden ödün verir..Biraz grafiklerin rengi değişir?

Ama ben yaptım oldu diyorsanız, süper çözüm..

Sony Tv lerde bana göre en iyi Mod, Standart sonra belki Spordur..

Filim modları ise yönetmen hangi kafa ile çekti ise -Filmi çekilen şekli ile göstermek diye tarif var ama...bilemiyorum (tarifi tarifte hatam olabilir buna benzer bişeydi) Filimle alakası yok bana göre

Duymususunuzdur Soap Opera denilen şey..

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdcvn -- 22 Kasım 2017; 22:19:13 >
    |
    |
    Kızıl Baron kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İzlemiyorum. Denemek amacıyla maç yayında açtım daha sonra kapadım. Doğru renkler soldu ama açıkcası daha tatminkar bir görüntü elde ettim
    Evet bende hep standardda izliyorum

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    sdcvn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    367 Mesaj
    arkadaşlar merhaba. samsung 55mu9000 ile sony 55xe9005 arasında kalmıştım.
    ofiste güneş alan bir odada duvara asılı kullanacağımdan ötürü güneş yansıma performansı ve bilgisayardan kablosuz ekran yansıtma özellikleri beni samsunga yakın kılmıştı.
    ama sony nin marka güvenilirliği ve prestiji bence samsungdan çok daha önde.
    sizlere sormak istediğim soru acaba laptop'a kablosuz baglantı yapıp performans deneyen oldu mu ?
    bir de güneşli odalarda görüntü nasıl ?
    Arkadaşlar YouTube 4 k maç videolarda top takılarak yada hızlı topa vuruşlarda titreyerek gidiyor böyle silik silik normal uydu maç yayınlarında bu sorun yok hd yayında neden böyle oluyor bilen varsa cevaplarsa sevinirim

Orijinalden alıntı: Gazi 83

Arkadaşlar YouTube 4 k maç videolarda top takılarak yada hızlı topa vuruşlarda titreyerek gidiyor böyle silik silik normal uydu maç yayınlarında bu sorun yok hd yayında neden böyle oluyor bilen varsa cevaplarsa sevinirim

Her zaman olmuyor ise, olduğu zamanki "Kaynak" peoblemidir..

Youtube bildiğim kadar Vp9 kodlama kullanıyor 4k için

Uydu ise sanırım Hevc H265 kullanıyordur 4k için

Bu farktan olabilir..

youtubeyi dikkate almayınız, Uydu veya harici kaynaklar referanstır..Ama Youtube ile alakalı son güncellemede bazı problemler olabilir..Playden güncellemeyi kaldırıp eski sürümle deneyebilirsiniz..

youtube uygulamasından değil Web üzerinden Youtube ile deneyin ?

Youtube açıkken Tv Motion ayarını açıp kapatıp yükseltip azaltın..Motion Problemi gibi duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sdcvn -- 22 Kasım 2017; 22:56:53 >

• Teğmen
    151 Mesaj

YouTube uygulamasında sürekli takılıyor böyle hızlı vuruşlarda bir an top yok oluyor gibi oluyor dediğiniz işlemleri bir deneyim teşekkürler

|
    |
    sdcvn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Canlı Tv izle
Mobilya Takımları
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.