Şimdi Ara

SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S (317. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.858
Cevap
96
Favori
745.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bacey

quote:

Orijinalden alıntı: tetete37

quote:

Orijinalden alıntı: bacey

satılık araba var dediler, duyduk geldik :) @tetete37 Dostum gönlünce olsun

Sağolasın kardeşim, bugün bayağı rağbet var,arayan soran çok, heh aldım diyen yok

Abi MaaşAllah çabucak satmışsın arabayı, ilanndan kaldırınca fark ettim, epey olmuş oysa :)

Hakkında hayırlısı ve gönlünce olsun...

Öyle kardeşim
    Bende bu kadar çabuk olacağını sanmıyordum ama dedik ya hayırlısı...

Şimdi arabam dursaydı garajda yatıyor olacaktı ama yok ve bu beni deli ediyor!!!
    Diyeceksiniz ki bu havada arabamı lazım, hayır değil ama varlığı bile güç veriyormuş bana daha iyi anladım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• nano mano vb dalgalar nispeten daha güçlü

Hatta boyanın üzerinde katman oluşturan korumalar var, fiyatları 800tl civarıydı.
    En son doktorumuz yaptırmıştı buna benzer bir koruma (içeriğini tam hatırlamıyorum)
    Aslında ona sormalı, nasıl oldu, dayandı mı?

Yıkamacıya kızma..
    Sen de yapsan aynı sonuç yavaş yavaş olacaktı.
    Ben yıkamacıya hiç gitmemiştim, kendim büyük özenle yıkadım hep..
    Ama sonuç hüsran....

Polisaj makinesi ve meguiars wax cila aldım. aşınma özelliği olmayan..
    Kendim ufak çizikleri rahatça hallediyorum.
    Ama komple işlem ancak yaza doğru yaparım, şu an anlamsız.

* * *

Hakkı boşver, 38bine süpper fiyata sattın. Belki denk gelmezdi bir daha..
    İşin kötüsü, piyasayı yükselttiN HAKKI BEY
    Kadir mesela "satarsam en az 38 civarları olur" diyordu.
    Şimdi mantığı bağla bakalım Kadir kaç paraya satar

Ve senin alevlediğin bu dalga, domino misali tüm piyasayı sarıp, HBlerin fiyatı artışa geçicek
    Yaktın piyasayı Baba Hakkı

• benzinlisi 48 dizeli 70 lira diyorlar dogru mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: fotbes

nano mano vb dalgalar nispeten daha güçlü

Hatta boyanın üzerinde katman oluşturan korumalar var, fiyatları 800tl civarıydı.
    En son doktorumuz yaptırmıştı buna benzer bir koruma (içeriğini tam hatırlamıyorum)
    Aslında ona sormalı, nasıl oldu, dayandı mı?

Yıkamacıya kızma..
    Sen de yapsan aynı sonuç yavaş yavaş olacaktı.
    Ben yıkamacıya hiç gitmemiştim, kendim büyük özenle yıkadım hep..
    Ama sonuç hüsran....

Polisaj makinesi ve meguiars wax cila aldım. aşınma özelliği olmayan..
    Kendim ufak çizikleri rahatça hallediyorum.
    Ama komple işlem ancak yaza doğru yaparım, şu an anlamsız.

* * *

Hakkı boşver, 38bine süpper fiyata sattın. Belki denk gelmezdi bir daha..
    İşin kötüsü, piyasayı yükselttiN HAKKI BEY
    Kadir mesela "satarsam en az 38 civarları olur" diyordu.
    Şimdi mantığı bağla bakalım Kadir kaç paraya satar

Ve senin alevlediğin bu dalga, domino misali tüm piyasayı sarıp, HBlerin fiyatı artışa geçicek
    Yaktın piyasayı Baba Hakkı

Varsın artsın ama hiç sanmıyorum...
    90.000kmde hatasızı 30'a alan var!! Benimkisi pazar falan oluşturmak değildi be abiciğim, piyasayı ve bırsayı etkilemek istemezdim ama şu var sadece Kadir'in ki artmıyo hani
    Araba bulsanıza bana hala boş boş oturuyosunuz...

• quote:

Orijinalden alıntı: carmentality

Dün akşam toz yağmur rüzgar aracın üstü çamur oldu , tanıdık yıkamacıya verdim. pasta ciladan sonra ilk yıkama olcak.

aaa araç bi çıktı. Ayna gibi olan boya , kılcal çiziklerle dolu , silikon çekçek izleri , bez izleri .

yuhhh

- len olum naaptın sen ?

- yok abi , benden değil , bak benim bezler her zaman temiz.
    - kendi aracımıda , senin daha önceki aracınıda bu bezlerle yıkıyordum . dedi .

Sonra bezini getirdi , sildi , ve kılcal çizik yapıo...

Savunma şu ,
    - araç siyah , çiziği çok gösterir. ve araç ayna gibi olduğu için
    birkaç çızık göze batar. Biraz daha çizik oldumu gözün alışır ,

Gene yuhh

Sonrasında bu araca pasta cila yapıldı ise çok fazla yapıldığı için , boyanın inceldiğini ve ondan çizildiğini söyledi.
    yapan arkadaşımı çağırdım , karşılaştırdım .
    Bu seferde,
    - daha önce kimbilir kaç defa pasta cila yapılmıştır dedi.

Git boya kalınlığını ölçtür , düşük çıkmaz ise Bi kasa bira ısmarlıcam dedi (trakya'da en kıyak karşılık Alkol'dür)

oysaki çiziksiz aracımı istiyorum geri , ve siz, siz olun kendi aracınızı kendiniz yıkayın.

öğlen mesai arasında kaportacıma gidip boyayı ölçtürcem bakalım .

Ha sonrasında , hemde keyif kaçıkken vette marka aldığım silecekleri takarken plastik bir kapak var , onun bi tanesini kırdım.
    umarım o parçayı bulabilirim.

Daha önce detailing forumunda bunu tartışmıştık. Hatta aramızda çözemeyip dünyanın en büyük detailing forumunda mention atıp bu işi piri olan insanlara sormuştuk ve net bir cevap alamadık.

Tez şu.
    "Pasta işlemi yapılan araç güneşte yanan insan misali hassaslaşır ve çevresel etkenlere daha duyarlı hale gelir."
    Doğruluk payı olabilir. Çünkü nasıl korursan koru, nasıl yıkarsan yıka kılcal çizikler mutlaka gelecektir. Bizim arka bagaj kaplaması plastiktir mesela. Özellikle bu gibi bölgeler çok daha hassaslaşıyor. mikrofiber bez ile bastırarak silince bile kılcal çizik oluşturmak mümkün. Boya tabiki bu kadar hassas değil ama kaçış yok. Özellikle çek çek falan kullanıldığında çiziklerden kaçılmıyor.

Sanırım çözümü buldum ben.
    Dün bütün gece nano boya korumayı araştırdım.

Bunu mutlaka deneyeceğim.
    Maliyeti düşük. Şişesi 50 lira civarında. Etkisi mükemmel görünüyor. Kullananlar memnun...

Halil Ankarada olmasan gelirdin. Sonuçta 1 saatlik yol. Bu arada havalar iyice bozdu. 22 aralık buluşması ne olur bilmiyorum. Tahmin ettiğim gibi bu hafta yeni bir işe başlama durumumuz var. Öyle olursa gelmem çok güç olabilir hatta mümkün olmayabilir.

Kemal Abi Hakkı nın satışı piyasayı gösterdi ama olay şu. Alınacak araç sayısı az. Takıntılı adam da gerçekten çok. Daha önce de yazmıştım bu araba hırpalanmış olarak alınacak bir araba değil. Gözü karartmak kolay değil. Hal böyle olunca temiz ve düşük km olanları direkt yükseliyor.
    Akşam baktım 60 bin km altı olan araçlar 34750 ile başlıyor. 2-3 tane sonrası 36 ya ulaşıyor ve yükselerek devam ediyor. Alacak olan herkes bunu sıralayıp görüyor zaten. İlanlara bakıp duruyorum. Niyeti bozdum mu ne?
    Hakkı da lpg vardı bu da satış için belli bir müşteri potansiyelinde çok önemli bir etken.

• Ve domino etkisi başlar..

Supremum: İlanlara göz atmaktayım

Baba Hakkı honda HB forumunun dibine dinamiti koymuştur

* * *

Bu nano videosu çok şaşırtıcı ama mantıksal olarak bu kimyasalın bu kadar da çok güçlü olabileceğini çözemedim!
    Yani bir sürmeyle boyanın içine böylesine nüfuz edebilmesi için, hafif asitimsi bir yapısı olması lazım.
    Yani boya moleküllerini çözecek ve içine yerleşip onlarla bütünleşecek. Ya da kuruduktan sonra üstte kemikimsi bir tabaka oluşacak.
    İlginç...

Kadir denersen eğer sonucu merakla bekliyorum.
    Sen yine kaportaya çekiçle filan dalma bence, neme lazım

• Evet madde kürleşerek kuruyor ve kemik gibi sert bir tabaka oluşturuyor. Bu tabaka uzun süre dışardan gelecek çizik etkilerine karşı aracı koruyor. Tam yapısını bilmiyorum.
    Uygulama için biraz zamana ihtiyacım var. Bu havalarda mümkün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: supremum

quote:

Orijinalden alıntı: carmentality

Dün akşam toz yağmur rüzgar aracın üstü çamur oldu , tanıdık yıkamacıya verdim. pasta ciladan sonra ilk yıkama olcak.

aaa araç bi çıktı. Ayna gibi olan boya , kılcal çiziklerle dolu , silikon çekçek izleri , bez izleri .

yuhhh

- len olum naaptın sen ?

- yok abi , benden değil , bak benim bezler her zaman temiz.
    - kendi aracımıda , senin daha önceki aracınıda bu bezlerle yıkıyordum . dedi .

Sonra bezini getirdi , sildi , ve kılcal çizik yapıo...

Savunma şu ,
    - araç siyah , çiziği çok gösterir. ve araç ayna gibi olduğu için
    birkaç çızık göze batar. Biraz daha çizik oldumu gözün alışır ,

Gene yuhh

Sonrasında bu araca pasta cila yapıldı ise çok fazla yapıldığı için , boyanın inceldiğini ve ondan çizildiğini söyledi.
    yapan arkadaşımı çağırdım , karşılaştırdım .
    Bu seferde,
    - daha önce kimbilir kaç defa pasta cila yapılmıştır dedi.

Git boya kalınlığını ölçtür , düşük çıkmaz ise Bi kasa bira ısmarlıcam dedi (trakya'da en kıyak karşılık Alkol'dür)

oysaki çiziksiz aracımı istiyorum geri , ve siz, siz olun kendi aracınızı kendiniz yıkayın.

öğlen mesai arasında kaportacıma gidip boyayı ölçtürcem bakalım .

Ha sonrasında , hemde keyif kaçıkken vette marka aldığım silecekleri takarken plastik bir kapak var , onun bi tanesini kırdım.
    umarım o parçayı bulabilirim.

Daha önce detailing forumunda bunu tartışmıştık. Hatta aramızda çözemeyip dünyanın en büyük detailing forumunda mention atıp bu işi piri olan insanlara sormuştuk ve net bir cevap alamadık.

Tez şu.
    "Pasta işlemi yapılan araç güneşte yanan insan misali hassaslaşır ve çevresel etkenlere daha duyarlı hale gelir."
    Doğruluk payı olabilir. Çünkü nasıl korursan koru, nasıl yıkarsan yıka kılcal çizikler mutlaka gelecektir. Bizim arka bagaj kaplaması plastiktir mesela. Özellikle bu gibi bölgeler çok daha hassaslaşıyor. mikrofiber bez ile bastırarak silince bile kılcal çizik oluşturmak mümkün. Boya tabiki bu kadar hassas değil ama kaçış yok. Özellikle çek çek falan kullanıldığında çiziklerden kaçılmıyor.

Sanırım çözümü buldum ben.
    Dün bütün gece nano boya korumayı araştırdım.

Bunu mutlaka deneyeceğim.
    Maliyeti düşük. Şişesi 50 lira civarında. Etkisi mükemmel görünüyor. Kullananlar memnun...

Halil Ankarada olmasan gelirdin. Sonuçta 1 saatlik yol. Bu arada havalar iyice bozdu. 22 aralık buluşması ne olur bilmiyorum. Tahmin ettiğim gibi bu hafta yeni bir işe başlama durumumuz var. Öyle olursa gelmem çok güç olabilir hatta mümkün olmayabilir.

Kemal Abi Hakkı nın satışı piyasayı gösterdi ama olay şu. Alınacak araç sayısı az. Takıntılı adam da gerçekten çok. Daha önce de yazmıştım bu araba hırpalanmış olarak alınacak bir araba değil. Gözü karartmak kolay değil. Hal böyle olunca temiz ve düşük km olanları direkt yükseliyor.
    Akşam baktım 60 bin km altı olan araçlar 34750 ile başlıyor. 2-3 tane sonrası 36 ya ulaşıyor ve yükselerek devam ediyor. Alacak olan herkes bunu sıralayıp görüyor zaten. İlanlara bakıp duruyorum. Niyeti bozdum mu ne?
    Hakkı da lpg vardı bu da satış için belli bir müşteri potansiyelinde çok önemli bir etken.

Hoca , bu mucizevi bişey , havalar biraz iyi olduğunda bende uygulayacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: supremum

Evet madde kürleşerek kuruyor ve kemik gibi sert bir tabaka oluşturuyor. Bu tabaka uzun süre dışardan gelecek çizik etkilerine karşı aracı koruyor. Tam yapısını bilmiyorum.
    Uygulama için biraz zamana ihtiyacım var. Bu havalarda mümkün değil.

buna benzer bir ürünü görmüştüm. katlanabilir incelikte bir kağıdın üzerine sürüyorlardı. kuruduktan sonra kağıt bildiğin plastik gibi sert yapıya kavuşuyordu. bir nevi vernik gibi bir şey anladığım kadarıyla.
  • Kadir malzemeyi bulmuşsun bu sefer, kar kıştada ne yapılır bee Şaka bir yana, videonun doğruluk oranına bağlı mükemmel bir boya koruma malzemesi
    Mustafa Kemal abim piyasa yapıyorum fırçalıyosunuz beni bi arabayı sattık diye gidilmez bu kadar üstüne adamın... Bugün arkadaşımın biride iyi yapmışsın kötüydü zaten senin araba demesin mi!!!! Neyse ki sonradan "senin moralini düzeltmek için" dedim dedi de öyle dedirttiriverdik
    Deli gibi olmasada sadeden bir araç bakınıyorum, lakin şu var ortak bir karar alıp hepimiz o foruma çökebiliriz yani ileride almak sahibi olmak istediğiniz araçları değerlendirip bir noktada birleşebiliriz

• tetete37 kullanıcısına yanıt
    2010 Ford Connect 110ps Kahve-Isıtma Paketi

yeni imzana bittim Hakkı
  • quote:

yeni imzana bittim Hakkı

Kıskandın mı

• quote:

quote:

yeni imzana bittim Hakkı

Kıskandın mı

hem de o biçin

• quote:

quote:

quote:

yeni imzana bittim Hakkı

Kıskandın mı

hem de o biçin

Kapışıyok mu

• quote:

quote:

quote:

quote:

yeni imzana bittim Hakkı

Kıskandın mı

hem de o biçin

Kapışıyok mu

benimkinde kahve ısıtma paketi yoktır. çay bile ısıtmii

• Esprik yönün kuvvetli bakıomdaaa
    Rengi kahve Mustağaa amcaaaa
    Baakk
     SADECE CIVIC HATCHBACK VE TYPE S

• tetete37 kullanıcısına yanıt
    üstüne kar yağınca sütlü gayfe paketi olmuş
  • quote:

Bu iyiydi heee sütlü kahve heee öyle diyosun hee 1.4 cü seniiii....
    Sen kar gördün mü kar kar da sütlüsünden bahsediyon bakeem

• quote:

quote:

Bu iyiydi heee sütlü kahve heee öyle diyosun hee 1.4 cü seniiii....
    Sen kar gördün mü kar kar da sütlüsünden bahsediyon bakeem

İzmir'de kar ne arar?
    Connect'ler chiple 140hp oluyomuş Hakkı. Ne dersin Civic kovalar mı?

• Arkadaşlar hakkı konu açmış ne alayım diye bilginiz olsun basalım konuyu

• 
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.