Şimdi Ara

Saçı dökülenler? Xpecia for men kullananlar? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
54
Cevap
2
Favori
170.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ankaland

bir aya yakındır xpecia kullanıyorum.. saçalarım arasıra dökülür sonra dururdu.. eylül ayında dökülme başladı.. gittikçe arttı.. illa ki rahatsız oluyor insan.. sonunda çareler aramaya başladım.. herkes gibi önce şampuanlar değiştirdim.. ne kadar kel varsa ne derse yaptım.. sonunda saç ektiren arkadaş xperia, hairforte sprey ve sawpoo şampuan kullan dediler..
    28 kasımda ilaç sprey ve sawpoo şampuanı aldım..
    1- Saç dökülmesi durmadı ama azaldı..
    2- cinsel yönden etkisi fark edilir derecede..
    3- Saçta fazla yağlanma oluyor(benim saçım çok kuru olmasına rağmen aşırı yağlanmaya başladı)
    4- denemeye devam ediyorum.. 3 aya kadar tam etkisini göremezmişim.. denemeye devam ediyorum.. her 15 günde bir sonuçları yazarım.. yazmayı kesersem bilin ki yan etkiden öteki taraftayım (öteki tarafa geçersem saç dökülmem duracaktır.. yani ilaç işe yaramış olacak, teknik olarak)

Hocam etkileri bilimsel şekilde yazarsanız seviniriz. Örmeğin cinsellikte negatif mi pozitif mi etkisi var, psikolojik etkileri nelerdir gibisinden

Geçmiş olsun.

• Hair forte ve alpecine 3 ay kullandim arkadaslar gercekten ise yaradi gelen gecen yol uzeri bana ne kullndin diye icerleniyordu bende alip denemem lazim diye tabiki 2 aydan sonra xpecia hapınıda kullaniyordum. Suanlik kullanmiyorum sonbaharda saclarimi 2 kez kazittim suan kısa durumda dokulme falan yok.
  • Bu tür tedaviler uzun süre kullanılmalı yoksa zerre kadar etkisi olmaz, adamlar uyarıyor zaten etkisi 6. aydan sonra fark edilir diye, öyle kullanıp 2-3 ay bir etkisi olmadı dersen bu senin sorunun. Diğer insanların da kararını etkileme, xpecia tablet saç dökülmesi için kullanılabilir, çünkü içerisinde destekleyici maddeler bulunmakta. Bu tableti minoxil ile birlikte kullanmak daha iyi olacaktır. Saçlar içeriden desteklenmediği sürece minoxil'in etkisi az olacaktır. Beslenmede önemli bu durumda yeteri kadar sebze ve balık tüketilmeli.

Yaşım 31, saçımın uzunluğu omzumu biraz geçiyor ve şakaklardan açılmaya başladı, bende biotin ve minoxil forte %5 e başladım. Bir çok makale ve yazı okudum bu tedavi süreci oldukça uzun bir süreç, 2 ayda olmuyor diye bırakmak saçma. Bu ay içerisinde rogaine minoxil + xpecia tablet + biotin'e başlayacağım, her yerde max etki için 10 ila 14 ay arası uyarı var.

Miracle losyon denedim ama saçımı aşırı derecede kuruttuğu için bırakmak zorunda kaldım, bunun yerine spreyin içerisine sadece doğum kontrol hapı atıyorum arada bir saçıma sıkıyorum. Haftada 2 kerede doğal yağ kullanıyorum, şampuan olarak vichy dercos energising kullanıyorum, bu bitince kerastase erkek tipi saç dökülme şampuanı alacağım.

Minoxil forte %5 ilk başlarda oldukça saç dökülmesi yaptı baya fazlaydı, 2. ayın ortasında bu azaldı hiç dökülmüyor diyemem ama azaldı. Biotine gelince, biotin 2 aydır kullanıyorum ve tırnaklarım eskisine göre daha çabuk uzuyor, bunu kesinlikle gözlemledim hal böyle olunca saça da etkisi olduğuna kanaat getirdim.

Ek olarak spirulina kullanıyorum, bunu saçım için kullanmıyorum vücuduma destek olması amaçlı kullanıyorum. Günde bir veya iki tablet alıyorum ve markası solgar. Spirulina faydalarını araştırabilirsiniz, vücut için oldukça faydası var ama yukarıda dediğim gibi bu takviye maddeler uzun süre kullanılmalı yani bu süreç için para ayırmanız lazım.

Gerçekten bazı ürünlerin saç kurtarma adına etkisi yok sadece para kazanmayı düşünürler, yukarıda bir mesajda biotin'in etkisi olmadığı söylenmiş, arkadaş acaba ne kadar kullandı? Vücudunda demir eksikliği varsa saç dökülmesi dahil olmak üzere bir çok hastalıktan müzdarip olursun.

• Alın kısmında hafif seyrelmeler olmuştu. Yaklaşık 4 yıl önce demir eksikliği çıktı.Bundan onra çok hızlı saç kaybı yaşadım.Tabi saç kaybımın bu sepebten olduğunu düşünüyorum ama inşallah genetik değildir.Tepede va alın kısmında kellik olduğu bariz ortada.Demir tedavim aralıklarla yaklaşık 7 ay önce bitti.Saç dökülmem normal seviyeye geldikten sonra araştırırken Xpecia Tablet i duymuştum.İlk başlarda 1 tableti günde bir kez aldım bazı sebeplerden bıraktım.Yaklaşık 2 aydır günde 2 kere aralıksız alıyorum.İçindeki etken maddelerin bazıları konuda bahsedilen bir çok ilaçtada var.Kutuda yazan ibare "ilaç değildir.İthal edilen bitkilerden elde edilmiştir" diye yazıyordu.Galiba kullanımı ilk 3 ay 3 kutu sonra 15 gün ara bir 3 kutu daha diye okumuştum başka bir yerde.İmkanım olsa minoxil le beraber kullanacam ama şartlar uygun değil.Bazı bitkisel kürlerle destekleyecem.tabi bunlar bunları düzenli ve sabırlı bir şekilde yapılmazsa sonuç alınacağını düşünmüyorum.Çünkü çoğumuz bu şekilde yapıyoruz.Minoxil i düzenli kullananların çoğu çıkardığını söylüyor ama erkeksi dökülme varsa durum sıkıntı.Yapmayı düşündüğüm kürlerin bazılarının linkleri burada.https://feyyazkurtulus.blogspot.com.tr/2016/02/sac-ckarmak-icin-dogal-yontem-2016-ise.htmlhttp://www.evdekieczane.net/bitki-uzmanindann-sac-dokulmesini-durduran-ve-sac-cikaran-bitkisel-formul.htmhttp://www.devazen.com/2012/10/garantili-sac-ckartma-yontemi.htmlhttp://www.sacilaclari.com/dht-engelleyici-ilaclar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-855252A40 -- 22 Mayıs 2017; 4:19:22 >

• Kerastese erkekler icn üretilmiş özellikleri uyuyan saçları uyandırıyor gibi birşeyler yazıyor bakınca sizde okursunuz özellikleri fiyatı biraz pahalı 200 tl ama 1 litre birde avalon biotin complex var fiyatı biraz daha uygun 40-60 arası sac dökülmesi için iyi markalar ama kullanım tercihim bu yönde .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ankaland kullanıcısına yanıt
    Xpecia'nın cinselliğe etkisi yok diyorlardı hocam. Yalanmış mı ? :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdem2602

doktor tavsiyesi dışında kesinlikle kullanmayınız.. öncelikle DHT baskılayıcı maddeler içermektedir.. az veya çok cinsel yönden etkisi vardır.. cinsel yönü bir kenara bıraksak bile saç dökülmesinin onlarca nedeni vardır.. sebebini tespit etmeden saç dökülmesi karşıtı ilaç kullanmak, berbere apandisitinizi aldırmaya benzer..aylarca xpecia hap sawpoo şampuan hair pharma sprey kullandım.. döküntü az miktarda hafifledi ama şiddetli kaşıntılar başladı.. tahliller yaptım durum bambaşka çıktı..b vitamini anemisi ve seboreik dermatit teşhisi kondu.. halen tedavi oluyorum.. saç dökülmesi kısmen durdu.. şunu anlıyor insan tetkik yapmadan ilaç kullanılmaz, ticari nedenlerle insan sağlığı ile oyun oynanmaz.. sağlık bozulduğunda hiç bir şey eskisi gibi olmaz.. saç dökülmenizin tamamen durması ve yeniden saçlarınızın gür ve sağlıklı olması pek olası değildir..

• Xpecia 6 gün kullandım bendede isteksizlik ve sertleşme sorunu oldu adamlara sorsan hiç bir yan etkisi yok inşallah kalıcı olmaz düzelir bir kaç güne

• X pecia kesinlikle cinsel isteksizlik vs yapmaz, içerisinde DHT baskılayıcı maddeler yok. Daha çok vitamin takviyeleri var. Propecia gibi değil yani.

• Yapmaz diyorsunda bunun canlı örneklerinden biride benim ezbere konuşmakla olmuyor bu işler bu ilacı kullanmadan önce hiç bir şeyim yoktu kullandıktan sonra oldu hala düzelemedim tam manasıyla burdada bu sorunu yaşayanlar var yabancı forumlarda bile saw palmetto nun cinsel sorunlara yol açtığına dair çok soru konu var ezbere konuşmayın

• TurcaLord T kullanıcısına yanıt
    Seninki psikolojik olabilir. Ben de kullanıyorum fakat öyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım.
  • Xpecia kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim; herhangi bir isteksizlik veya olumsuz durumla karşılaşmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankaland

quote:

Orijinalden alıntı: Erdem2602

doktor tavsiyesi dışında kesinlikle kullanmayınız.. öncelikle DHT baskılayıcı maddeler içermektedir.. az veya çok cinsel yönden etkisi vardır.. cinsel yönü bir kenara bıraksak bile saç dökülmesinin onlarca nedeni vardır.. sebebini tespit etmeden saç dökülmesi karşıtı ilaç kullanmak, berbere apandisitinizi aldırmaya benzer..aylarca xpecia hap sawpoo şampuan hair pharma sprey kullandım.. döküntü az miktarda hafifledi ama şiddetli kaşıntılar başladı.. tahliller yaptım durum bambaşka çıktı..b vitamini anemisi ve seboreik dermatit teşhisi kondu.. halen tedavi oluyorum.. saç dökülmesi kısmen durdu.. şunu anlıyor insan tetkik yapmadan ilaç kullanılmaz, ticari nedenlerle insan sağlığı ile oyun oynanmaz.. sağlık bozulduğunda hiç bir şey eskisi gibi olmaz.. saç dökülmenizin tamamen durması ve yeniden saçlarınızın gür ve sağlıklı olması pek olası değildir..

Merhaba hocam, yazdığınız yorumun aynısını bende şuan yaşıyorum. Saçlarımda aşırı derece kaşıntı oluyor ve kaşınan yerler dökülüyor. seyrelme olmuş durumda. Doktor seboreik dermatit teşhisi koydu. Siz ne durumdasınız? bir çare buldunuz mu acaba. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

• ankaland kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler hocam. Saçlarımda herhangi bir sivilce ve iltihaplanma yok. Sizde de öyle mi? Sadece kaşınıp dökülüyor. İlk başlarda orta kısımlar kaşınıp dökülmeye başladı ve seyrekleşti şimdide ön taraflara doğru yol almış durumda orasıda kaşınıp dökülüyor. Sizde de böyle mi oldu?

• quote:

Orijinalden alıntı: MaBaa

Cevabınız için teşekkürler hocam. Saçlarımda herhangi bir sivilce ve iltihaplanma yok. Sizde de öyle mi? Sadece kaşınıp dökülüyor. İlk başlarda orta kısımlar kaşınıp dökülmeye başladı ve seyrekleşti şimdide ön taraflara doğru yol almış durumda orasıda kaşınıp dökülüyor. Sizde de böyle mi oldu?

bir doktora görünün başlangıcı böyle başlamıştı.. 3 ay sonra iltihaplanma ve seboreik dermatit teşhisi kondu..
  • hocam ben de hairpharma'nın bazı ürünlerini kullanıyorum
    Seboderm şampuan yağlanmaya çok iyi geldi, Sawpoo şampuanıda kullanıyorum. 1gün biri, diğer gün öbürünü kullanıyorum dönüşümlü. Hergün 1 kere banyo yaparım

Solgar vm 75 multivitamin hapı alıyorum, 1.şişedeyim ve bitmek üzere. Şimdi yine aynı firmanın xpecia'ya baktım ama sitelerde ısrarla cinsel yanetkisi yok denmesine rağmen burada başka şeyler yazılıyor. Sence xpecia başlamayım mı şimdi karar veremedim, eğer buna başlamassam aynı vm 75 solgar'a devam edeceğim

Ayrıcana sprey kullanmaya da karar verdim gerekirse en az 2-3 yıl. Minoxil hiç başlamayı düşünmedim çünkü bir süre sonra döngü oluyor diyorlar ve hiç başlamayın diyorlar. Bu yüzden yine yukarıdaki firmanın Hairforte erkekler için olanına başlamaya karar verdim. Sizin son durum nedir bu sprey sizde nasıl fayda etti ve nereye kadar kullanacaksınız, bölgesel bir ürün olduğu için cinselliğe bir etkisi yok ayrıcana yan etkiside yokmuş doğru mu

benim şuanda saçımda kel bölge olmamasına rağmen, kafamın üst kısmında bazı saçlar uzamıyor ve hafiften seyreklik sezdim ama bilmiyorum. Yaşım 28.5
    Şuanda solgar vm 75 ve balık hapı alıyorum sadece. 2-3 ay sonra saç prp yaptırmayı düşünüyorum

hala evlenemedim ve inanılmaz yüksek bir cinsel isteğim var, son zamanlarda saçımdaki kafamın üst bölgenin tam ortasında ve şakaklarda ki cılızlaşma bu çok yüksek cinsel isteğe mi bağlı bilmiyorum

@ankaland

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lionel Sarbi -- 17 Mayıs 2018; 14:36:48 >

• xpecia bana biraz sıradan bir multivitamin mineral gibi geldi, gerçekten işe yarıyor mu? ucuz da sayılmaz
  • porti_pilav P kullanıcısına yanıt
    Uzun süre kullanımda işe yaradı bende hairforte spreyle beraber.

• Xpecia kullanıcaklara cinsel isteksizlik falan hikaye rahat rahat kullanabilirsiniz ben 5 aydır kullanmaktayım saç tellerinde kalınlaşma söz konusu dökülmeyi kesti mi dersiniz tam kesmese de azalttı diyebilirim. Tabii ki tek başına kullanmayı önermem yanında losyonda kullanın derim. Minoxil , hairforte sprey gibi

• 6 ay Hairforte sprey, 5 ay xpecia kullandım 2'sinide 2şer doz olarak. Bence iyi ürünler
    Lakin Xpecia'yı 5 ay bitirdikten sonra bıraktım çünkü folik asit değerim en son kan testinde üst sınıra dayanmıştı ve buna rağmen Xpecia kullanmaya devam etmiştim bu yüzden en sonunda 5 ay kullandıktan sonra bıraktım çünkü muhtemelen geçtim folik asit sınırını kan değerinde(4 aydır ölçtürmüyorum son sonuç nedir bilmiyorum) Sonuç olarak folik asit'den dolayı Xpecia'yı bıraktım 5 ay bitiminde yoksa nereye kadar gidecek böyle üst sınır?

6 ay Hairforte spreyi kullandıktan sonra bunu da bıraktım ve değişiklik yapmak istedim yerine Avesin Spreye geçtim(Biraz daha pahalı)
    Şuanda Sprey'de 7. aydayım ve hap kullanmadığım için Sprey'de hala doz azaltımı yapmadım ve sabah-akşam olmak üzere 2 doz kullanmaya devam ediyorum. Spreyi bırakmayı düşünmüyorum yakın zamanda ama bir süre sonra günde tek doza düşürebilirim hem bu bütçemede uygun olur, yani 1 ayda bitecek şey, 2 ay da biter.

Saç için ayrıcana 5mg biotin hapı kullanıyorum. Kullandığım marka Solgar'dı ama pahalı olduğundan bırakacağım artık ve HP 5mg Biotin'e geçiş yapıyorum.
    Tabi bunların öncesinde yukarıdada yazdığım Xpecia kullandım 5 ay yani 5 ay boyunca 2.5mg biotin almış oldum bir yandan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galaksi. -- 1 Şubat 2019; 17:33:38 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.