Şimdi Ara

Saçı dökülenler ve dökülmekten kurtaranlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Öncelikle yaşım 26. Saçlarım daha 15 yasindayken beyazlamaya basladi ve gecen seneye kadar %60 beyazladi. Cok saglikli saclarim vardi. Ama beyaz moralimi bozuyordu ve cok buyuk gosteriyordu. Goren buyukler abi demeye baslayinca sinirlendim ve boyadim. Yaklasik 7 aydir boyuyorum. Ama don 2 aydir bir sikinti basladi. Elimi ne zaman sacima atsam sac geliyor sinirdeb aglamak uzereyken hastaneye gittim. Doktor b12 eksikligin var dedi vitamin hapi verdi. Arti olarak avin+bepanten ampul verdi ve sampuan. Bunlari sur gecer dedi. 2 haftadir gecmiyor. Elimi sacima goturmeye taramaya korkar oldum. Ailemde kellik yok. Baba tarafi hep sacli. Bir dayim kel biride benim gibi erken beyazlamis saclari. İkisinin geninimi aldim bilmiyorum. Abim 30 yasinda ne beyaz var nede dokulme. Sinirden daha cok dokulmeye basladi. Bu arada kasinti problemim de var. Cok titizimdir. Banyo aksatmam ve temiz giyinirim. Anlam veremiyorum. Nasil duracak hu sac dokulmesi! Boyamaktan vaz geceyim diyorum. Ama 1 aydir boyada surmedim sacima. Cok incelmis ve kirilip dokuliyorlar. Basina gelen var mi? Tavsiyeniz felan. Mevsimsel diyende var ama cok dokuluyor bu nasil bir mevsim anlamadim bu arada saclarim cok gür ve sık yapida. Berber bile dokulmez diyor. Lutfen yardim edin cildiricam. Bu yasta hem kellesme hem beyaz beni 40 yasinda gosteriyor ve daha evlenmedim 🤦‍♂️

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eğer düzenli bakım yaparsanız olmaz ama bir iki ayda sıkılırsanız (ki istisnasız herkes bırakıyor) boşa uğraşmayın her şekilde kel kalıyorsunuz.
  • İyice streslendim

• Anne tarafına bakacaksın saç dökülmesi varsa. Dayı ve dededen geçer kellik. Araştırabilirsin, babaya bakmaya gerek yok

• Aslında genç yaşta George Clooney saçı çok hoş duruyor.

Bu tarz bir beyazlamaysa güzel :)
  • Aslında tam olarak öyle desem yeridir. Sakalda beyazliyor. Lakin elalem evlenirken ne der piskolojisi yerle bir ediyor

• öyleyse çok dhaa iyi hocam hiç dert etme :) yaş kimlikte yazıyor :)
  • Bakim yaglari ile maske yap hocam.Benim ablamda da ayni sıkıntı vardi.Her hafta maske yapiyor aktardan aldigi yaglari karistirarak bir de bitkisel bir sampuan al.Belki ise yarar.Ablam da cok boyatiyordu saclari beyaz diye cok dokulmeye basladi psikolojisi bozulmustu mevsimsel falan dediler ama durmadi bir türlü suan daha iyi daha az dokuluyot.Boya sactaki bir katmanin yok olmasina sebep oluyormuş bu yuzden inceliyormus saclar.Dinlendirin ve kesin biraz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.