Şimdi Ara

sabancı ve itü ceng kaçla kapatır

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
3
Favori
2.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • çok riskli çok hele sabancı yardım edin.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı > • Sabancı burslu geliyorsa ve kalacak yer için para almıcaklarsa direk oraya git İTÜ hiç düşünme bile. Devlet ünileri fecaat durumda bildiğiniz gibi değil. Hatta sana tafsiyem bölümdeki yayın yapan hocalarla daha başlamadan mailleş ki okula başladığında direk labına alsınlar seni. ITU de mail atsan dahi adam gibi araştırma yapılmıyor, sektörel çalışıyor hocalar. Ya piyasaya danışmanlık ypaıyorlar yada kendi şirketleri var. Birlikte çalıştıkları öğrenciler mezun olunca adam gibi referans alamıyor. Çalıştıkları öğrencilere akademik referans yazıp top okullara gönderemiyorlar. Ek olarak sadece ders anlatıp geçiyorlar ders dışı her hangi bir şekilde iletişim kurman çok çok zor. Devlet okulu oldugu için ayın 15 inden 15 ine maaşlarını alıyor hocalar, sana yardım etmiş notunu yüksek düşük vermiş hiç umrumda olmaz çoğunun basarlar FF acımazlar. Sende 4 sene sonra elde ettiğin 3.0 altı ortalamanla master kabulü bile alamazsın yurt dışından. Sadece %5-10 luk kesim bir tayfa olur öğrencilerden. Bunlardan hocaların genelde piyasadan tanıdıgı şirketlerin cocukları veya aynı liseden gelme adamlardır. Ne kadar destek lab olanağı veya referans varsa bu adamlara yönlendirilir. Sende didinip durursun staj bulacam diye. Oysa sabancıda okursan holdingin tüm şirketlerine direk çalışma fırsatı yakalarsın, okudugun sınıf arkadasların genelde zengin adamlardır mezuniyetten sonra adamlarda para oldugu için bir iş kuracak olsan fon alırsın bu adamlardan. Özel okul oldugu için ordaki hocalar akademik yayın yapmak zorunda kalıyorlar okul tanıtımı için. Epey aktifler bu konuda bu sebpele çalıştıkları öğrencilerede referans yazıp top okullara gönderip kendi ismini yapma peşindelerdir. Ortalama yapmak istesen ITU deki eforun yarısana çok rahat 3 üstü ort yaparsın. Şu şartlarda derece yapıp ITU nün en iyi burslarını almadığın sürece ITU yü veya herangi bir devlet okulunu düşünme bile. Hepsi aynı kalibrede, aynı düzenin insanları. Sana cevap veremeyen insanların bir türlü kabullenemedikleri şeyin özeti budur. Daha çok yazarımda gerek yok.

  Burda ITU yü gömüp ODTÜ ile BOUN övmenin alemi yok. Bence ODT ve ITU birebir aynı kurumlar hiç bir farkları yok yapı olarak. BOUN mezunları daadam gibi tenik eğitim almazlar fakat bu okul öğrencisine harbiden çok iyi dil eğiyimi veriyor. Diliniz iyi ise size bişey kazandırmaz.


  Burdaki asıl bahsetmek istediğim garebet devlet okullarında hoca olmamasıdır. Bu adamlar akademik anlamda sıfır kocaman SIFIR dır. Sizden bir çıkar sağlamadıkları sürece kolay kolay sizinle hiç biri ilgilenmez. Bu sebeple eğer siyasi olarak benzer, aynı liselerden mezun, zengin ailelerden, şirketi olan tanıdıklardan veyahut kendilerine yurt dışı kapılarını ve fonlarıı aralayabilecek bir yabancı öğrenci değilseniz kimse sizinle uğraşmaz. Böyle olmayanları da silindir gibi dışlarlar... Bu ITU de de ODTU de BOUN dada aynıdır. Ne demek istediğimi şu videoyu izleyerek anlayabilirsiniz;  https://www.youtube.com/watch?v=xlO1TRxnWn8&t=702s  Linkdeki video defalarca deneyimlenmiş, başkalarından duyulmuş ve defalarca muhabbeti geçmiş farklı farklı yaşamların benzeridir. Kendi öğrencisine staj bile ayarlamaz bu okulların hiç biri. Reklamlara kanmayın gençler... Kısaca hepsi aynıdır arkadaşlar özel okulları burslu tuturuyorsanız çemizgezek özelini bile yazın derim. En azından zengin adamlarla networkünüz olur ticaret yaparsınız mezun olunca...

 • Sabancı 1000- İTÜ 1500
  !KAMU SPOTU!
  İTÜ ceng yazmayın burs alamicaksaniz BOUN-ODTÜ EEE yazın

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • niye .d

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • phantoniso kullanıcısına yanıt
  Anlatmakla uğraşamam

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • üzdün merak etmiştim harbi

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Aynen ben de katılıyorum


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Leonard07 L kullanıcısına yanıt
  niye, sana sorayım

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • phantoniso kullanıcısına yanıt
  Boşver hocam bir şey bilmiyorlar

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Sabanci kontejan işini okul içinden birkac kişiyle konusu ama kardesim de %50 dusunuyor. Sayisalda her sene kontenjan ciddi oranda artıyor ona rağmen sıralama artisi oluyor 3 haneli olacağını halen sanmıyorum kontejan gene 5 6 kişi artar 1150 fln olur diye düşünüyorum. Itu yazmak bence bu sıralama ile hata gibime geliyor unide caliscam derseniz ozyegin yazin bence en topa oynarsanız temiz yerlere gidersiniz. Boun ie fln ilginiz varsa acayip bölüm yada koçda çap da olabilir. Sabanci gelir umarım 1k sıralamaya acik ara en iyi tercih.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Sabancı burslu geliyorsa ve kalacak yer için para almıcaklarsa direk oraya git İTÜ hiç düşünme bile. Devlet ünileri fecaat durumda bildiğiniz gibi değil. Hatta sana tafsiyem bölümdeki yayın yapan hocalarla daha başlamadan mailleş ki okula başladığında direk labına alsınlar seni. ITU de mail atsan dahi adam gibi araştırma yapılmıyor, sektörel çalışıyor hocalar. Ya piyasaya danışmanlık ypaıyorlar yada kendi şirketleri var. Birlikte çalıştıkları öğrenciler mezun olunca adam gibi referans alamıyor. Çalıştıkları öğrencilere akademik referans yazıp top okullara gönderemiyorlar. Ek olarak sadece ders anlatıp geçiyorlar ders dışı her hangi bir şekilde iletişim kurman çok çok zor. Devlet okulu oldugu için ayın 15 inden 15 ine maaşlarını alıyor hocalar, sana yardım etmiş notunu yüksek düşük vermiş hiç umrumda olmaz çoğunun basarlar FF acımazlar. Sende 4 sene sonra elde ettiğin 3.0 altı ortalamanla master kabulü bile alamazsın yurt dışından. Sadece %5-10 luk kesim bir tayfa olur öğrencilerden. Bunlardan hocaların genelde piyasadan tanıdıgı şirketlerin cocukları veya aynı liseden gelme adamlardır. Ne kadar destek lab olanağı veya referans varsa bu adamlara yönlendirilir. Sende didinip durursun staj bulacam diye. Oysa sabancıda okursan holdingin tüm şirketlerine direk çalışma fırsatı yakalarsın, okudugun sınıf arkadasların genelde zengin adamlardır mezuniyetten sonra adamlarda para oldugu için bir iş kuracak olsan fon alırsın bu adamlardan. Özel okul oldugu için ordaki hocalar akademik yayın yapmak zorunda kalıyorlar okul tanıtımı için. Epey aktifler bu konuda bu sebpele çalıştıkları öğrencilerede referans yazıp top okullara gönderip kendi ismini yapma peşindelerdir. Ortalama yapmak istesen ITU deki eforun yarısana çok rahat 3 üstü ort yaparsın. Şu şartlarda derece yapıp ITU nün en iyi burslarını almadığın sürece ITU yü veya herangi bir devlet okulunu düşünme bile. Hepsi aynı kalibrede, aynı düzenin insanları. Sana cevap veremeyen insanların bir türlü kabullenemedikleri şeyin özeti budur. Daha çok yazarımda gerek yok.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masa70 -- 28 Haziran 2022; 1:12:23 >
 • masa70 m kullanıcısına yanıt
  sabancı gelirse zaten düşünmem de işte gelirse.. sağolasın  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phantoniso -- 28 Haziran 2022; 8:40:29 >
  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • phantoniso kullanıcısına yanıt

  Öncelikle özel olayına ben de katılıyorum Bilkent Koç Sabancı ceng ee bölümleri tutuyosa düşünülmeden gidilmesi gerek eğer akademik anlamda başarılı bir öğrenciysen önüne çok iyi fırsatlar sunuyor ki bu okullar akademik anlamda başarılı olmanı da çok kolaylaştırıyolar zaten hocalar,okulun imkanları, hocaların ilgisi daha iyi; referansları daha değerli. Kendi bölümümden(bilkent ee) örnek vermem gerekirse linkedindeki 3000 mezunun 1700'ü türkiyede yaşıyo %43 yurt dışı gibi bir orana tekabül eder ODTÜ'de 4281/6890 türkiye'de bu %31 yurt dışı demek bilkent eenin yarısının yıllarca 25k taban sıralamayla giren ücretli öğrencilerden oluştuğunu da hesaba katın. Son olarak itü cenge bakarsak yurt dışı oranı %28. Bu ünilerin bahsettiğimiz bölümleri olmuyarsa neden ODTÜ BOUN eee konusuna gelecek olursak okulların kalitesi çok daha iyi İTÜ'den. Her yıl ODTÜ BOUN iyi ünilere doktora öğrencisi yolluyo mesela MIT eecs bölüm başkanı ODTÜ mezunu bunların yanında ODTÜ ve özellikle BOUN size kültür ve network kazandırır kendi mesleğini yapmayıp bulduğu networklerle iyi pozisyonlara gelen dolu adam vardır. 7 yılda bitirmediğiniz sürece buralardan mezun olup işsiz kalma durumunuz falan olmaz en kötü savunma sanayinde veya bankada bir yerlere girersiniz. Savunma sanayi özelinde konuşacak olursam Ankara'da en yüksek maaşları ASELSAN verir ve isteyen çoğu mühendis ASELSAN sonrası Avrupa'ya göç ediyor ancak BOUN mezunları çok gelmez Ankara'ya bildiğim kadarıyla. Bu istatistikler çok bir şey ifade etmez tabi gidenlerin veya burada kalanların bulundukları pozisyonlar da önemli ancak o kadar kapsamlı bi araştırma yapamam
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4B83EF40A -- 28 Haziran 2022; 9:19:16 >
 • Mertovski53 M kullanıcısına yanıt

  Bilgisayar ayrilacak soylentileri cikana kadar bence de 1100 civarı filan kalir, 75 kisi baya fazla çünkü


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • The Killing Road kullanıcısına yanıt

  75 fazla evet ama %50 de bir artışa gidecekler bence 3 4 yıldır tam bursluyu da arttırıyorlar. Fakat okul halen boş. Halen daha fazla nüfusu kaldırabilecek düzeyde, belki ücretlere asiri zam yapmayıp kontenjan artışına gidebilirler. Tam bursludan da bi 81 bekliyorum gene. Bilgisayarin ayrılacağını falan hiç sanmıyorum 5 10 sene önce de endüstri bu haldeydi belki ilerleyen yıllarda farklı bir trend olacak. Okul politikasını değiştirmez bence. Kaldi ki çevremde ee mekatronik endüstri de bayağı duydum cs gene 400 kişi bandında kalır gibi duruyor.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Mertovski53 M kullanıcısına yanıt

  Hocam 400 az mi ya biz 160.kisiyiz cok kalabaligiz diyoruz 

  Valla sizin endustri bir akimdan ziyade genel olarak cok iyi oldugu için asiri talep goruyodu o yüzden oldu olanlar. Ama onun disinda genel kontenjaninizin bence de daha artması lazım cunku cs ie vs yi goz ardi edersek hala bazi bölümlerde donemleriniz 10 20 kisi filan


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Burda ITU yü gömüp ODTÜ ile BOUN övmenin alemi yok. Bence ODT ve ITU birebir aynı kurumlar hiç bir farkları yok yapı olarak. BOUN mezunları daadam gibi tenik eğitim almazlar fakat bu okul öğrencisine harbiden çok iyi dil eğiyimi veriyor. Diliniz iyi ise size bişey kazandırmaz.


  Burdaki asıl bahsetmek istediğim garebet devlet okullarında hoca olmamasıdır. Bu adamlar akademik anlamda sıfır kocaman SIFIR dır. Sizden bir çıkar sağlamadıkları sürece kolay kolay sizinle hiç biri ilgilenmez. Bu sebeple eğer siyasi olarak benzer, aynı liselerden mezun, zengin ailelerden, şirketi olan tanıdıklardan veyahut kendilerine yurt dışı kapılarını ve fonlarıı aralayabilecek bir yabancı öğrenci değilseniz kimse sizinle uğraşmaz. Böyle olmayanları da silindir gibi dışlarlar... Bu ITU de de ODTU de BOUN dada aynıdır. Ne demek istediğimi şu videoyu izleyerek anlayabilirsiniz;  https://www.youtube.com/watch?v=xlO1TRxnWn8&t=702s  Linkdeki video defalarca deneyimlenmiş, başkalarından duyulmuş ve defalarca muhabbeti geçmiş farklı farklı yaşamların benzeridir. Kendi öğrencisine staj bile ayarlamaz bu okulların hiç biri. Reklamlara kanmayın gençler... Kısaca hepsi aynıdır arkadaşlar özel okulları burslu tuturuyorsanız çemizgezek özelini bile yazın derim. En azından zengin adamlarla networkünüz olur ticaret yaparsınız mezun olunca...
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masa70 -- 28 Haziran 2022; 15:15:25 >
 • masa70 m kullanıcısına yanıt
  Ben zaten bu koç Sabancı Bilkent tutuyosa yazılmalı dedim ama Boun ve ODTÜ'yle İTÜ'yu aynı kefeye çok çok saçma ODTÜ ve Boun hala öğrenci kültürü ve kalan az sayıda kaliteli hocanın yardımıyla işi yurutuyor özellikle ODTÜ için konuşmam gerekirse savunma bakanlığı, ASELSAN, Avrupa Birliği gibi yerlerden yüklü bağışlar alıyor + yüksek düzeyde patentlerden geliri var maddi olarak çoğu özel üniversiteden iyidir çok merak ediyorum bu bokladiginiz okullari kazanabildiniz mi  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4B83EF40A -- 28 Haziran 2022; 15:31:37 >
  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Sence bu okullardan mezun olmamış biri bu kadar detaylı anlatabilir mi? ODTU ye gelecek olursak, Dr. Selim Temizere sorun o anlatır size ODTU nün nasıl bir kurum oldugunu...


  Devlet kurumlarının adam gibi bağış fon aldığı yok. Bu fonları alsa bile hiç ediyor iş bilmez hocalar kafanızı yormayın... İşte bağış dan girecek olursanız, ITU nün 60 70 80 mezunlarının nasıl bağış yaptıgını bir araştırın... En basitinden açın bakın ITU makina Keskin Keser labı nasıl kurulmuş. ODTUde bu şekilde 2 3 rne dışında bir şey göremezsiniz çünkü ODTU kültürü birbilerine "hocam" die hitap etmekten ibaret...

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.