Şimdi Ara

Sabancı Üniversitesi Hakkında Sormak İstedikleriniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
14
Favori
20.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bilkent ile sabancı arasından hangisini seçerdiniz? Sabancı'daki yemek sıkıntısı var mı hala?
  • Gravitist kullanıcısına yanıt
    ben de aynı kariyeri düşünüyorum da hocam onun için endüstri mühendisliği seçmeniz daha iyi olmaz mı. en çok endüstri mühendisi sonra işletme/iktisatçı alıyorlar diye biliyorum.
  • Sabancı'da neden diğer üniler gibi bölümlere ayırmamış hepsini bir araya toplamış?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekanosfer456 kullanıcısına yanıt
    eger benim zamanimla ayniysa ilk sene herkes ayni dersleri aliyor,sonra istedigi bolumu seciyor.yani okulun isletme veya bilgisayar muhendisligi diye ayirmasinin anlami yok o nedenle.ea'dan gelen muhendislik, mf'den gelen isletme okuyabiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: functionmachine

bilkent ile sabancı arasından hangisini seçerdiniz? Sabancı'daki yemek sıkıntısı var mı hala?
    Hocam ikisi de ciddi anlamda çok iyi okullar. Bilkent-Koç-Sabancı'nın mantalitesi çok benziyor. Arada neredeyse kalite anlamında hiç fark yok diyebilirim. Yemek sıkıntısı dediğiniz fiyatsa evet hala mevcut o maalesef. Bilkent'in yemek fiyatları bizden daha ucuz. Bilkent ile Sabancı arasındaki seçim aslında İstanbul-Ankara seçimi. Eğer İstanbul'da okumak gibi bir isteğin varsa Sabancı'yı seçersin. Ankara'da okumak istersen Bilkent'i. Ben sanırım böyle bir durumda kalsam maddi yönden daha rahat olmak adına Bilkent'i seçerdim. Eğitim kalitesi anlamında ikisi de çok çok iyi, sana kalmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alexander Volg Zangief

ben de aynı kariyeri düşünüyorum da hocam onun için endüstri mühendisliği seçmeniz daha iyi olmaz mı. en çok endüstri mühendisi sonra işletme/iktisatçı alıyorlar diye biliyorum.
    Hocam R,SQL,Python dilleri çok önemli analiz için. Şu an Business Analyst / Data Science için seçilebilecek en iyi bölüm bence Bilgisayar Bilimleri. Sabancı'dan da bu ve benzeri şirketlerde çalışan birçok CS mezunu var. Bir de benim programlamaya olan ilgimin yanı sıra CS'in dünya genelinde çok daha prestijli olduğunu düşünüyorum.
    yani 3 sene analyst olarak çalışacaksın sonuçta, associate olduktan sonra daha iş kısmına giriyorsun. hatta okuduğuma göre mckinseyde analystler bile çoğunlukla iş kısmında çalışıyormuş, client-side dedikleri. yani BA lar bildiğimiz codingle uğraşmıyorlar gibi bir şey. data science tarafıyla ilgileniyorsanız ki bu şirketlerde yeni yeni bu alanda istihdam açılıyor, o halde cs daha uygun olabilir. şahsen ben daha çok iş kısmıyla ilgileniyorum o yüzden seçimim işletme-endüstri mühendisliği gibi olabilir. ama dediğim gibi siz teknoloji ve veri bilimi üzerine uzmanlaşmak istiyorsunuz o zaman sizin için en iyi seçim cs.
  • quote:

yani 3 sene analyst olarak çalışacaksın sonuçta, associate olduktan sonra daha iş kısmına giriyorsun. hatta okuduğuma göre mckinseyde analystler bile çoğunlukla iş kısmında çalışıyormuş, client-side dedikleri. yani BA lar bildiğimiz codingle uğraşmıyorlar gibi bir şey. data science tarafıyla ilgileniyorsanız ki bu şirketlerde yeni yeni bu alanda istihdam açılıyor, o halde cs daha uygun olabilir. şahsen ben daha çok iş kısmıyla ilgileniyorum o yüzden seçimim işletme-endüstri mühendisliği gibi olabilir. ama dediğim gibi siz teknoloji ve veri bilimi üzerine uzmanlaşmak istiyorsunuz o zaman sizin için en iyi seçim cs.
    Hocam ben programlamadan hoşlanıyorum ama gelecekte ne kadar bu işte devam etmek isterim bilemiyorum. Ciddi anlamda içine girince belki fikrim değişir şimdi bilgisayar desem de.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekanosfer456

Sabancı'da neden diğer üniler gibi bölümlere ayırmamış hepsini bir araya toplamış?
    Yukarıda bir arkadaş da açıklamış hocam. Lisans dalında tercih kısmında görünen bölümler sadece okula giriş için. Sonrasında 2.sınıfa geçerken bilinen bölümler işletme,ekonomi,endüstri müh. , bilgisayar vs. seçiliyor.
    anladım hocam, bu yüzden sabancıya gittiğiniz iyi olmuş. duyduğuma göre 3. sınıfta bile bölüm değiştirebiliyorsunuz. umarım deneyimledikçe doğru seçimi yaparsınız.
  • quote:

anladım hocam, bu yüzden sabancıya gittiğiniz iyi olmuş. duyduğuma göre 3. sınıfta bile bölüm değiştirebiliyorsunuz. umarım deneyimledikçe doğru seçimi yaparsınız.
    Teşekkür ederim hocam,sevgiler.
  • Hocam yurtlardaki internet hızı hakkında sayısal bir veri var mıdır acaba elinizde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VSCB

Hocam yurtlardaki internet hızı hakkında sayısal bir veri var mıdır acaba elinizde?
    Hocam kabloyla 100mbpsleri gördüğümü rahatlıkla söyleyebilirim. Steam'de 10-12mb civarı bir indirme hızı oluyor. Upload da aynı şekilde simetrik. Kablosuzda da 50mbps civarı olması lazım.
  • Hocam birçok yerde okudum.Bulveye hocamın mesajlarına da göz attım.Sabancının yurt dışı olanakları,ODTÜ'nün ise eğitimi öne çıkıyor.Sabancı'nın eğitimi nasıl ODTÜ'lü birisinden çok geri kalır mıyım? Bilgisayar mühendisliğinde eğitim ne kadar önemli? Ayrıca Sabancı'da iyi öğrenciye değer veriyor diye duydum.
  • Okul Türkiye şartlarında iyi Ama, ama
    Geçen sene tercih sürecimde kapsamlı şekilde araştırdım. Sabancı’da okuyan 10 arkadaşım var yaklaşık. Dedikleri şeyler” okul iyi, şehre uzak ama gelme. Koç’a Boğaziçi’ne gidebiliyorsa oraya git” Öğrencilerin seviyesi yüksek değil, daha açmayayım örnek vermişlerdi bana. Yani genelde bakın genelde Bilkent ve koçu kazanamayanlar gidiyor. Yetmiyorsa puanınız veya kazancınız tercih edilebilir ama ben önermem.

• QualityDommage kullanıcısına yanıt
    ODTÜ Ceng peki ??

Hocam metro gelecek diyorlardı. Ne zaman olacağına dair bir duyum aldınız mı? Koçta ya da sabancıda okul içinde part time çalışanlar varmış sanırsam. Doğru mudur bu söylem? Ek bütçe açısından güzel olur öyle bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Shepard- -- 7 Temmuz 2020; 13:19:37 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: raaitben10

Hocam birçok yerde okudum.Bulveye hocamın mesajlarına da göz attım.Sabancının yurt dışı olanakları,ODTÜ'nün ise eğitimi öne çıkıyor.Sabancı'nın eğitimi nasıl ODTÜ'lü birisinden çok geri kalır mıyım? Bilgisayar mühendisliğinde eğitim ne kadar önemli? Ayrıca Sabancı'da iyi öğrenciye değer veriyor diye duydum.
    Hocam ODTÜ'nün eğitimiyle Sabancı'nın eğitimini karşılaştıramayız çünkü ikisinin yaklaşımları farklı. Sabancı'da dediğim gibi mühendislikler adına daha farklı bir eğitim veriliyor. ODTÜ seni bir alanda çok iyi yapmaya zorlarken Sabancı'da birkaç alanda çok iyi olma şansın var çünkü ders seçiminde sınırsız bir özgürlük var. Ben de bilgisayar mühendisliğinde okuyacağım. İleride yapmak istediğim kariyer için birkaç farklı alandan ders almak istiyorum, ODTÜ bana bunu sunamaz mesela. Endüstri ile veya Ekonomi/İşletme ile yapacağım bir ÇAP sonrası kariyerimi tamamen farklı bir şekilde yönlendirebilirim. Sabancı'nın bana sunduğu özgürlük burada. ODTÜ beni çok iyi bir teknik mühendis yapabilir evet ama bu daha önceki sayfada da söylediğim gibi sana bağlı biraz. Eğer geleceğini daha teknik üzerine yoğunlaştırmak istiyorsan ODTÜ doğru tercih. Sabancı'nın eğitiminin ODTÜ'den geri kalma ihtimali yok, hatta çoğu alanda daha iyi olduğuna da eminim. Ders programına bağlı kalmadan artificial intelligence alanında ilerleyeceksen o alanda, kriptografi alanında ilerleyeceksen o alanda ders seçebilme özgürlüğü Sabancı'yı bana göre Türkiye'deki tüm bilgisayar mühendisliklerinin önüne koyuyor, bence değerli olan bu.

• Hocam ekonomi ve endüstride tanıdık var mı ? Nasıl görüyorlar bölümlerini ? Finans yan dalı yapanlar varmış o program güzel mi acaba var mı yapan etrafında

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.