Şimdi Ara

“Sabah fethe çıksak Avrupa’yı üç günde alırız” (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
376
Cevap
2
Favori
22.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
202 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabah fethe çıktın diyelim Avrupayı almak için tek tek yenmen lazım yoksa hepsi birleşirse yenemezsin. Ayrıca diğer ülkelerin avrupaya destek verip vermeyeceğini nasıl hesapladınız. Teke tek savaşta alırsın her bir ülkeyi ancak birleştiklerinde alman için çok para lazım, akıl sır ermeyecek kadar çok para hemde ve de üretim gücü lazım. 2. dünya savaşında alman tankları o kadar iyiydi ki, tek başına 10-15 tankı imha eden tanklar bunlar. Ancak amerika o kadar seri üretti ki tankları, sayı üstünlüğü ile yendiler alman tanklarını. Savaş öyle hesaplanmadan kafana göre yapılan bir şey olsaydı...
  • Mehteri tabaktamı isterseniz yoksa paketmi olsun olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • UltioPasha kullanıcısına yanıt
    Başkasından yumruk yemeyen kendi yumruğunu balyoz sanırmış.
  • UltioPasha kullanıcısına yanıt
    Bunu ciddi mi yazdın çok merak ediyorum.
  • zebaniyi bulabilen var mı

• Türkiye üzerine bu tip senaryoların geçersizliğinin, Suriye'de kanıtlandığını düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

İyi bir strateji ile alınır. Neresi şaka gibi kardeşim biz bu toprakları para ile mi aldık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 82 Atina, 83 Berlin, 84 Paris, 85 Londra, 86 Madrid 87, 89, 90 .. devam edeyimmi güneşe doğru gideriz
  • HaKaN yawwaaşş ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: UltioPasha

quote:

İyi bir strateji ile alınır. Neresi şaka gibi kardeşim biz bu toprakları para ile mi aldık.

Teknoloji durumlarından haberin var peki? Hala kılıçlarla savaşıldığını mı düşünüyorsun da stratejiyle tüm avrupayı alıyorsun? O zaman bile bunu yapamamışken şimdi olur mu sence?

Tamam güvenmek iyi bir şey ama gerçekleri gözardı etmek olmaz.

• quote:

quote:

quote:

Teknoloji durumlarından haberin var peki? Hala kılıçlarla savaşıldığını mı düşünüyorsun da stratejiyle tüm avrupayı alıyorsun? O zaman bile bunu yapamamışken şimdi olur mu sence?

Hocam askeri güce bakıldığında Fransa ve Birleşik Krallığın altındayız. Ama onlardan da bir çok konuda üstünüz. Yani yeteri kadar askeri gücümüz var teke tek ülkede hiç kimse karışmadan Türkiye rahatlıkla alır Avrupa'yı fethetmek için ise bize güçlü bir lider lazım Atatürk, Hitler, Stalin tarzı. Ama en iyi lider olsun yine ABD, Rusya, Çin varken bu imkansız orası ayrı konu.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Yoooh aliminyum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ver mehteri ver mehteri,
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam askeri güce bakıldığında Fransa ve Birleşik Krallığın altındayız. Ama onlardan da bir çok konuda üstünüz. Yani yeteri kadar askeri gücümüz var teke tek ülkede hiç kimse karışmadan Türkiye rahatlıkla alır Avrupa'yı fethetmek için ise bize güçlü bir lider lazım Atatürk, Hitler, Stalin tarzı. Ama en iyi lider olsun yine ABD, Rusya, Çin varken bu imkansız orası ayrı konu.

Teke tekte falan alamazsın. Rakam olarak insan sayın fazla ama bu zorunlu askerlik sistemi olduğundan. Profesyonel ordunun eğitimi yıllarca sürüyor. 1-2 aylık temel eğitim alan kişiler sence pro askerlerle bir mi, hatta daha mı üstün?

Dediğim gibi sadece asker gücü de yetmiyor. Teknolojik konumda her açıdan gerideyiz, bunu kabul etmen lazım.

Gerçekten onlarla kapışmak istiyorsan ordunu tamamen profesyonel yapıp, teknolojik anlamda büyük yatırımlar yapacaksın. Eskiden bile rahatlıkla alamadığımız yerler için belki o zaman konuşabiliriz.

• sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Yurt dışında yaşayan Türkler;

Almanya: 2 milyon 53 bin 634

Fransa: 301 bin 209

Hollanda: 299 bin 909

Avusturya: 134 bin 229

Belçika: 130 bin 701

İsviçre 80 bin 114

İngiltere. 72 bin 500

Danimarka: 36 bin 569

İtalya: 16 bin 414

İspanya: 1597

İrlanda: 800

Lüksemburg: 342

Yunanistan: 153 bin

Toplamda yurt dışında yaşayan Türk sayısı: 5 milyon 230 bin

Kaynak: Türkiye Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı.

bu verilerle tekrar saat hesaplaması yapar mısınız?
  • Önden akıncı birlikler olarak, bornoz giyen sonra da kefenimizi giydik geldik diyen tayfa gitsin, biz arkadan taramalılarla geliyoruz..Artık avrupa düşünsün.Savaş ganimeti olarak ben bir tane bmw alırım şimdiden söyleyeyim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Öncelikle avrupada kaç tane türk var ona bakalım. Almanaya 5 milyon, hollanda 1 milyon, belçika 1 milyon, diyer avrupa ülkeleri toplam 2.5 milyon.

Sadece avrupa'da totalde 9.5 milyon türk bekliyor. 1 emirle işgale başlasalar 9.5 milyonu kim durdurabilir? Karşılaştırma için;

Çin ordusu 2.285.000
    abd 1.580.255

almanya 250.613
    fransa 352.771
    ispanya 128.013
    italya 293.202

görüldüğü gibi 3 gün değil, direk merkeli evinden alırız evinden. O öve öve bitiremediğiniz almanya anında teslim olmak zorunda kalır. 250 bin askeri hemen esir olarak alırlar. Bütün muhimmata ve fabrikalara el koyar diğer ülkelere doğru harekete geçerler.

Geride kalan araba fabrikaları bir kaç saatte roket ve silah üretimi yapabilecek şekilde revize edilir ve akıcı bir sevkiyat kanalı frankfurt üzerinden fransa cephesine, hollanda üzerinden deniz kuvvetleri ile ingiltereye çıkılır.

Az bir kuvvlet ile sağ tarafta kalan danimarka, finlandiya, isveç gibi ülkelerin hemen teslim olacağını düşünüyorum. Arada kalan isviçre'de ki kara paraya el konularak finansman gayet güzel sağlanabilir.

Hemen yandaki hollanda, belçika, polonya gibi ülkeler zaten savaşacak durumda değiller. Daha sonra 5 milyonun yarısı aşağı doğru fransa ve ispanya+italya şeklinde devam etse. Diğer yarısı da ingiltere'ye çıksa ulaşmaları max 1.5 gün sürecektir.

Zaten ingiltere ve fransa'da ki bir çok türk cepheyi çoktan kurmuş ve almanya'dan gelen kuvvetler destek olarak geldiği anda savaş biter.

İngiltere üzerinden kanada'ya bile geçecek zaman kalır ki kanada'da asker sayısı: 65.722 bizi sadece çin ve abd zorlayabilir ancak elimizdeki insan sayısı itibari ile savaşın yine çok uzun süreceğini sanmıyorum.

Komutanı trumph olan ülke savaşamaz zaten.

Hedef 2023!!

Savaş başlar 7 saatte avrupa diye bir yer kalmaz gerçekler hiç bir zaman gölgelerde kalamaz!!

Asker sayısı için kaynak wiki:https://tr.wikipedia.org/wiki/Asker_say%C4%B1s%C4%B1na_g%C3%B6re_%C3%BClkeler_listesi

Biz kaynaklar ile konuşuyoruz, başkaları sadece hayaller ile..

250 bin tanklı, roketli, uçaklı, füzeli ve uzun namlulu silahlar kullanan Alman ordusu 9 milyonu bırak 40 milyon sivili bile etkisiz hale getirir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Teke tekte falan alamazsın. Rakam olarak insan sayın fazla ama bu zorunlu askerlik sistemi olduğundan. Profesyonel ordunun eğitimi yıllarca sürüyor. 1-2 aylık temel eğitim alan kişiler sence pro askerlerle bir mi, hatta daha mı üstün?

Dediğim gibi sadece asker gücü de yetmiyor. Teknolojik konumda her açıdan gerideyiz, bunu kabul etmen lazım.

Gerçekten onlarla kapışmak istiyorsan ordunu tamamen profesyonel yapıp, teknolojik anlamda büyük yatırımlar yapacaksın. Eskiden bile rahatlıkla alamadığımız yerler için belki o zaman konuşabiliriz.

Hocam zorunlu askerliği sayarsak 1 milyonu geçiyor. Onun dışında 743.000 personel var. Yapmayın Allah aşkına. Teknoloji olayı bundan 20-30 yıl önceydi. Artık böyle bir sorun yok. Hatta eski olduğu için kimisinin daha o kadar bile olamadığı 1000den fazla tankı attık biz. Teknoloji konusunda bakın yaptığımız projelere bir lütfen. Kulaktan yayılma bilgilerle gelmeyin bana Türkiye teke tekte nereyi alamıyormuş saçmalamayın.

• NoNickMan kullanıcısına yanıt
    Çanakkale içinde öyle demişlerdi, cahil gureba.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.