Şimdi Ara

Saat 2 ile 8 arasında istenilen programla indirme yapma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 Mayıstan sonra ben de herkes gibi indirmelerimi kısıtlamak için yollar aramaya başladım. Çoğu bulduğum program ya satın almanızı istiyor ya da bilgisayarınızın ayarlarıyla oynayıp bazen interneti komple kesebiliyor. (NetLimiter programında bunu yaşadım, ancak farklı bir amaçla kullanıyordum). Torrent istemcileri bu hizmeti sunsa da Steam, Origin gibi programların böyle bir özelliği malesef bulunmuyor.

Ben de Python diliyle çok basit bir istenilen saat aralığında bir programı açıp kapayan kod yazdım.

Şuan da program Steam'i açıp kapıyor, kodun içindeki belirttiğim yerleri düzenleyerek istediğiniz programa göre kodu şekillendirebilirsiniz.

Programı kullanmak için Python'ın sitesinden son sürümünü indirip kurun.

Sonra aşağıda yazdığım kodu gerekli düzenlemeleri yaparak .py uzantılı bir dosya şeklinde kaydedin.

Kullanacağınız programı açıldığında otomatik indirme yapması için ayarlayın ve programı kapatın. Daha sonra yazdığım kaydettiğiniz dosyayı üzerine çift tıklayarak çalıştırın.

Yazılımdan anlayan arkadaşlar kodu düzenleyip kullanabilirler. Zaten programı ihtiyaçlarınıza göre nasıl düzenleyeceğinizi kodun içinde belirttim.

import datetime
    import subprocess
    import time
    import os
    state = 0
    now = datetime.datetime.now()
    startHour = int(input("Baslangic saatini sayısal olarak girin (sadece saati girin, dakika vb yazmayın): "))
    startDay = int(input("Baslangic gununu girin (sadece ayin hangi gunu oldugunu girin): "))
    stopHour = int(input("Bitis sayısal olarak girin (sadece saati girin, dakika vb yazmayın): "))
    stopDay = int(input("Bitis gununu girin (sadece ayin hangi gunu oldugunu girin): "))
    startTime = now.replace(day = startDay, hour=startHour, minute=0, second=0, microsecond=0)
    stopTime = now.replace(day=stopDay, hour=stopHour, minute=0, second=0, microsecond=0)
    while 1:
    while state == 0:
    print(now)
    print(now > startTime)
    if now > startTime:
    subprocess.Popen(['C:\Program Files (x86)\Steam\Steam.exe']) #Bu kisma açmak istediğiniz programın tam yolunu yazmanız gerekiyor
    print("Opening Steam")
    state = 1
    time.sleep(1)
    while state == 1:
    print(now)
    print(now > stopTime)
    if now > stopTime:
    os.system("TASKKILL /F /IM steam.exe") #Bu kisma ise kapatilmasi gereken programın ismini .exe uzantisiyla yaziyoruz.
    print("Steam kapaniyor")
    state = 0
    time.sleep(1)

Biraz Java bildiğim için kod yazmaya aşinalığım var fakat Python hakkında neredeyse hiç tecrübem yok. Yazın öğrenmeye niyetim olduğundan tecrübe olması için Python dilinde yazdım. Daha kaliteli bir şeklide yazılabileceğinin düşünen arkadaşlar rahatlıkla öneride bulunabilirler.

• https://www.dijitaller.com/2-8-asistan/ :)
    Denk gelmedin galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

https://www.dijitaller.com/2-8-asistan/ :)
    Denk gelmedin galiba

Sanırım hep yabancı sitelerde araştırma yaptığım için görmedim. Bu da iyiymiş :)

Benim kod yine burada kalsın, belki kullanmak isteyen olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suphi_abi -- 13 Mayıs 2017; 21:45:22 >
  • olsun zararı olmaz ileride py ile uğraşana lazım olur belki :) bu arada iyi kullanımlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.