Şimdi Ara

S80 2.0 T Aku problemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Iyi aksamlar herkese.2011 S80 2.0 T aracimda 10-12 saat icinde akum yeni olmasina ragmen bitmektedir.Takviye yaparak calistiriyorum.Aracimin sarz dinamosunu bi iki sefer olcturdum duzgun oldugunu soylediler,beyinci ve elektrikciler en az 2-3 gun araci birakmam gerektigini ve tum elektrik tesisatini elden gecirdikten sonra sorunun anlasilabilecegini soyledir.Fakat aracimi birakmak icimden gelmedi.Bu arada yeni aldigim aku varta 60 ah 540 A.

Acaba aku bu arac icin dusuk mu kaliyor yoksa baska bi elektriksel problem mi var aracta?

Bilenlerin yardimci olmasini rica ediyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Araçta harici teyp, park sensörü vs. gibi sonradan takılmış donanımlar var mı?

• nacker kullanıcısına yanıt
    Emin degilim ama park sensoru olabilir ve ayrica park sensoru arizali diye ekranda uyari veriyor.Sanirim orjinal olmayan bi hoparlor takilmis.Adinin buzzer oldugunu ogrendim internetten:) kucuk bisey.Acaba ondan mi bitiyor aku?

Bircok elektrikci ve beyinciye gittim fakat hepsi araci en az 3-4 gun birakip inceleyeceklerini soylediler.Ben sorunun kullanicilarin tecrubesiyle cozulecegine inaniyorum.Forumlari cok okudum ve cok tecrubeli kullanicilarla tanistim giyaben.(bizzat tanismak ta isterim ayrica) Ecele edip yeni aku aldim ondan degilmis cunku yeni aku ile de yapiyor ayni sorunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colakoğlu -- 2 Ocak 2022; 20:16:38 >
  • colakoğlu C kullanıcısına yanıt

Hoparlör sürekli ötmüyorsa ondan olacağını pek sanmıyorum. Maalesef bende farklı bir volvo var, sizin aracın sistemine vs. tam hakim değilim.

Fakat basit düşünürsek torpido veya bagaj lambası açık kalıyor olabilir mi? Telefonunuzu video modunda içeri bırakıp daha sonra izleyerek kontrol edebilirsiniz.

• nacker kullanıcısına yanıt
    torpido ve bagaj isigini telefonu video modunda birakarak kontrol ettim hepsi sonuyor acik kalmiyor.arka park sensorunu iptal ettirip bir de onu deneyecegim bakalim.

• 60 amper çok az değil mi? Yanlış mı hatırlıyorum bilmiyorum ama corolla civiclere bile 74-80 amper takılmıyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.