Şimdi Ara

S40 I (1995-2004) (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
12.316
Cevap
71
Favori
516.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İstanbulda anadolu yakasında önerebileceğiniz bir servis var mı, öncelikli olarak bu kalorifer ve aydınlatma sorunu ile ilgileneceğim. Önceki yazılarınızda önerdiğiniz Maslak'taki servisler lokasyon itibarı ile biraz ters. Bir yeri yaparken başka yerleri bozan, kendine de usta diyen tamirhanelerden bıktım. Tavsiye ile gitmek en iyisi.Bir de yaklaşık olarak ne kadar masraf çıkaracağı konusunda fikriniz var mı?
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avsar1 -- 7 Aralık 2010; 14:48:04 >
  • Anadolu yakasındaki meşhur servislerden biri ile ben de muhatap olmuştum ve beğenmedim. Diğerleriyle de temasım olmadığı için bilemiyorum. Ben size bu konuda galiba yine Maslak Sanayii'nde Viking Volvoyu ve Erkan ustayı tavsiye edeceğim. Elektrik problemlerinde en iyi kişi olarak biliniyor. Arzu ederseniz öncesinden bir yetkili servise gidip sorunu tespit ettirip çözümünü özel serviste de yaptırabilirsiniz.

Fiyat konusunda birşey söyleyemeyeceğim.
  • Üstad çok teşekkür ederim, sonucu paylaşacağım.
  • 2001 model 1.6 benzinli bir s40 almayı düşünüyorum. şehir içi ve şehir dışı olarak yakıt tüketimi nedir acaba aracın? Bazı kaynaklarda 10-11lt gibi bir değer bazılarında da 8,5lt değeri var. acaba doğru değer nedir?
  • Selamlar,
    Hesheit üstad'ın önerdiği servis yeri gayet uygun, kalorifer problemi sadece polen filtresinin dolmasıymış. Değiştirildi ve sorun düzeldi.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TayfunT

2001 model 1.6 benzinli bir s40 almayı düşünüyorum. şehir içi ve şehir dışı olarak yakıt tüketimi nedir acaba aracın? Bazı kaynaklarda 10-11lt gibi bir değer bazılarında da 8,5lt değeri var. acaba doğru değer nedir?

Benim yolbilgisayarındaki değerler benzinde 9.5 lt idi. çok özenli kullandığımı söyleyemem. Uzun yolda 7.4 lt yine aynı şekilde 110-150 arası hızlardaydım. LPG taktırdık şu an şehiriçi 26 kuruş yakıyor. Dikkatli kullanılırsa daha da düşer diye tahmin ediyorum.
  • Arkadaşlar merhaba,

İstanbulda özellikle aracın ön ve arka takımlarından anlayan fiyatı da çok tuzlu olmayan tavsiye edeceğiniz usta var mı. Volvo servisi olması önemli değil. 10 günden beri alttan gelen sesleri bir türlü kesemedim. Biri amortisör diyor diğeri burç v.s güvenemedim. Araç S40 T4
  • nevermind34,

Maslak Sanayii'nde Gençler Volvo ve Viking Volvo var. İkisine de gidin, ayrı ayrı dinleyip fiyat alın, birine yaptırın. Tercihen Volvo ustası olmayana el sürdürtmeyin. Onlar uygun parçayı bile bulmakta zorlanabilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_27633065/tm.htm
  • ACİL ACİL ACİL...selam arkadaşlar. 2000-2001 model arası volvo s40 almak istiyorum ama çok kararsız kaldım.önceki arcım 2000 model vw bora idi 1.6 8v motoru vardı ve yakıt tüketimi konforu hızlanması bana göre gayet iyiydi.sadece ilk kalkışlarda ağır kalıyordu o da benim için çok öenmli değildi.210km hız ı gördüm ve ş.içi 10lt lpg yakıyordu 100km.de. almak istediğim volvo s40 1.6 motorlu olanı vw bora ya yakın mıdır yakıt tüketimi ve konforda?bilgilendirirseniz sevinirim.10 gün içerisinde alıcam.yoksa s40 1.8 mi daha mantıklı olur?tutulanı hangisi? şöyle örnek vereyim vw boranın da 1.8 i 1.8t si 1.9tdi si 2.0 ı ve 2.3 ü var ama piyasada en çok tutulan ve satılanı 1.6 olanı.yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniperxx

ACİL ACİL ACİL...selam arkadaşlar. 2000-2001 model arası volvo s40 almak istiyorum ama çok kararsız kaldım.önceki arcım 2000 model vw bora idi 1.6 8v motoru vardı ve yakıt tüketimi konforu hızlanması bana göre gayet iyiydi.sadece ilk kalkışlarda ağır kalıyordu o da benim için çok öenmli değildi.210km hız ı gördüm ve ş.içi 10lt lpg yakıyordu 100km.de. almak istediğim volvo s40 1.6 motorlu olanı vw bora ya yakın mıdır yakıt tüketimi ve konforda?bilgilendirirseniz sevinirim.10 gün içerisinde alıcam.yoksa s40 1.8 mi daha mantıklı olur?tutulanı hangisi? şöyle örnek vereyim vw boranın da 1.8 i 1.8t si 1.9tdi si 2.0 ı ve 2.3 ü var ama piyasada en çok tutulan ve satılanı 1.6 olanı.yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.....

Yakıt tüketimi ve performans konusunda aratacağını sanmıyorum. Bora kullanmadım aynı şekilde s40 larda kalkışta yavaş. Süspansiyonu sert olduğundan belki biraz daha sallanırsınız. En çok tutulanı 1.6 en azından izmirde öyle. 1.8 e lpg uygulamak sağlıklı olmuyor 2.0 de vergi ve yakıt tüketimi sıkıntısı var. Turbolardan zaten genel olarak korkuluyor...

• bizde 2001 model s40 2.0t var, 10 yıldır turbosu yada motoru sorun çıkarmadı... 165 hp ,kasası hafif olması sebebiyle oldukça atak ve keyifli , yakıt tüketimi 12-13 lt/km civarı son 1 senedir lpg var... bence turboyu problem yapma, turbo arabayı nasıl kullanacağını bilirsen hiç sorun olmaz... 1.6 1.8 2.0 bunlar kullanımı pek keyifli değil çok hantal kalıyorlar... lpg ile yakıt ekonomisi yapabilirsin, bu fiyatlara benzinle arabayı kullananlara üzülüyorum, lpg e karşı boşuna önyargı yapmışım bende...
  • quote:

Orijinalden alıntı: husel0000
    arkadaşlar resimleri gördünüz.. resimdeki yer arka bakajın anten kısmının olduğu yerde bugün farkettim. orda bir kanca var bu kancanın görevi nedir acaba. bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

VOLVO S40 2000 Model 2000 Motor

S40 I (1995-2004)

Benzin depo kapağı sürücü kapısı açılmadan açılmaz. Bildiğim kadarı ile eğer bu sistemde bir sorun olursa bagaj içinden manuel olarak o kanca çekilerek açılıyor.

• 2000 MODEL S40 1.8 Aldım.alırken 6 hava yastığı yazıyordu.
    Araca baktırdım noter satışı vs oldu ama o an aklıma gelmediği için bakamadım.şimdi bakıyorumda arabada 2 hava yastığı var..
    acaba ben mi diğerlerini göremiyorum..
    yan ve perde hava yastıkları aracın neresinde var..bunların olduğunu nasıl anlarım?
  • teblig,
    Sizin araçta perde hava yastığı olmaması lazım. Yan hava yastıkları koltukların yanlarında SRS yazıyorsa vardır ki bunların olduğunu sanıyorum.
  • yan hava yastıkları koltuğun alt kısmında sips yazan yerde..
    perde hava yastığı var mı onu bulamadım..
  • Perde hava yastıkları için arka kelebek camının tavanla birleştiği yerde ve emniyet kemeri makarasının üzerinde IC yazısı olmalı.
  • kelebek camının oraya baktım ama öyle bir yazı göremedim..
    demek ki perde hava yastığı yokmuş.
    bunun yanında kapı iç yanında hava yastıkların hakkında bir uyarı yazısı varyazının altında 2010 tarihi var..tercüme ettirdim ve bakım tarihi falan diyor..
    bu hava yastıklarının bakımı falan mı..bu tarih ne manaya geliyor acaba
  • hayırlı olsun ..bende yeni sayılırım 1 hafta oldu..
  • VOLVO CU ARKADAŞLARIM BİLİRLER DİYE SORUYORUM.98 MODEL 2.0 S40 İLE 2000 MODEL 2.0 S40 ARASINDA MOTOR TEKNOLOJİSİ AÇISINDAN (YAKIT TÜKETİMİ/PERFORMANS) FARK VARMI? HANGİ MOTOR SEÇENEĞİNİ TERCİH ETMELİYİM? (1.6? 1.8? 2.0? ) ALACAĞIM ARAÇ LPG.Lİ OLACAK.LPG UYUMLULUĞUNU DA GÖZ ÖNÜNE ALIRSAK NE TAVSİYE EDERSİNİZ?BİRDE S40 LARIN AĞIRLIĞI NE KADAR?BOŞ AĞIRLIK?TŞK.LERR...
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.