Şimdi Ara

S40 I (1995-2004) (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.320
Cevap
71
Favori
517.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 yıldır s40 otomatik kulalmıyorum 200000 de 185000 de almıştım
    nette dh ı yeni fark ettim
    en kısa zamanda
    yorumlara katılacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtnkrsln -- 4 Mart 2011; 1:32:25 >
  • Merhaba arkadaşlar
    Renault Laguna I aracım var. Arabam güvenilir konforlu ama yakıt bakımından sıkıntı çekmekteyim.
    Bir Volvo hayranıyım param yetmediği için alamadım Laguna aldım.

Volvo S40 2000 model 1.6cc motora sahip ve bunun yanında otomatik vites olanlar varmı?
    Varsa fiyat aralığı nedir?

uygun olursa Lagunayı satıp Volvo s40 almayı düşünüyorum.
    Hayalimdeki araba Volvo S40 ve BMW 3.16 1995 model ve sonrası.

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Platforyum

Merhaba arkadaşlar
    Renault Laguna I aracım var. Arabam güvenilir konforlu ama yakıt bakımından sıkıntı çekmekteyim.
    Bir Volvo hayranıyım param yetmediği için alamadım Laguna aldım.

Volvo S40 2000 model 1.6cc motora sahip ve bunun yanında otomatik vites olanlar varmı?
    Varsa fiyat aralığı nedir?

uygun olursa Lagunayı satıp Volvo s40 almayı düşünüyorum.
    Hayalimdeki araba Volvo S40 ve BMW 3.16 1995 model ve sonrası.

Teşekkürler.

S40 1.6 lar dışında bütün serilerde otomatik şanzuman seçeneği mevcut. 1.8 sizin için ideal bence yakıt bakımından üzmez.
  • Yedek parça fiyatları nasıl acaba Renault Laguna'ya göre?
  • quote:

Yedek parça fiyatları nasıl acaba Renault Laguna'ya göre?

Aynı diyebilirim. Ancak sizin asıl dikkat etmeniz gereken -11 yaşında bir araç baktığınız için- aracın önceki sahibi ya da sahipleri tarafından nasıl kullanılmış olduğudur. 11 yaşındaki bir araç ancak çok iyi bakılmışsa sıkıntısız binilir. Kötü bakılmışsa sanayiden çıkamayabilirsiniz. Bu yüzden araca ödeyeceğiniz rakam ile muhtemel masraflarını üst üste koyup daha masrafsız üst model alınabilir mi diye düşünmek gerekir, derim.
  • bölgemizde pek Volvo marka araçlar olmadığından malum satışıda olmuyor.
    Almak için genellikle internet üzerinden bakabiliyoruz. İnternette bulunan aracında sahibinin nasıl kullandığını bilmek galiba imkansız.
  • quote:

bölgemizde pek Volvo marka araçlar olmadığından malum satışıda olmuyor.
    Almak için genellikle internet üzerinden bakabiliyoruz. İnternette bulunan aracında sahibinin nasıl kullandığını bilmek galiba imkansız.

imzanızdaki araç ile s40 1.6 arasında kasaların büyüklüğü itibariyle kayda değer bir tüketim farkı oluşmayacaktır, motor niteslikleri arasında zira ikisi de ortak motorlar.

bence aracınızdan tüketim haricinde bir memnniyetsizliğiniz yoksa bu işe girmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

imzanızdaki araç ile s40 1.6 arasında kasaların büyüklüğü itibariyle kayda değer bir tüketim farkı oluşmayacaktır, motor niteslikleri arasında zira ikisi de ortak motorlar.

bence aracınızdan tüketim haricinde bir memnniyetsizliğiniz yoksa bu işe girmeyin.

Bilgi için çok teşekkürler...

1.000 masraf yaparsam arabam sorunsuz olur gibi ama 1.000 lira masraf yaparsam arabanın bana maliyeti bayagı yuksek olacak.

ben volvolar daha az yakar sanmıştım ama doğru kasa ağırlığı hemen hemen aynı.
  • değerli hocam benim katalitik konvertör problemli iptalmi, araya borumu (susturucu) veya değiştirmek mi gerekir. bu arada 2004 model s40 1.6 lpg li
  • withhonour bende de aynı sorun oluyo. normal olduğunu söylediler. eğer ki lpg nin ayarlarını güzel bir şekilde ayarlarsa usta hiç ampul yakmıyor. ya da serviste söndürüyorlar. araba oksijen sensörüne bağlı arıza veriyormuş. öle söylemişlerdi.
  • service lambası yanıyorsa
    kontağı şarj durumuna getirp km. sıfırlama düğmesine basılı tutun
    6 sn. sora lamba mamba bişey kalmaz
    motor arıza lambası yanıyorsa ki o benimkindede yanıyor lpg den dolayı dediler
    araçta başka arıza yok
  • Merhaba arkadaşlar,

Bende Volvo s40 1.8 araba almayı düşünüyorum. Araç 2001 model, Kilometresi ise sadece 20.000. Kilometresi orjinal bu arada. araç otomatik vites aynı zamanda. herhangi bir kazası, boyası yok. İçi tertemiz. Bu araç için 20.000 lira eder mi?
    Çok kararsız kaldım siz ne dersiniz
  • 20binde nasıl kalmış 10 yaşında araba..
    çok sağlıklı bir durum olmayabilir.
  • Evin ikinci arabası. sadece uzun yolculuklarda kullanılmış. bunun dışında hep garajda kalmış araba. servis kayıtları da mevcut bu arada
  • skaratoz,

O araç 100 bin km'de olsa piyasa değeri max. 17bin olurdu. 20 bin km'deki de hadi diyelim 18 bin olsun. Ötesi size kalmış. Ancak çok düşük km'de olması masrafsız olacağı anlamına gelmiyor. Aracın kullanılmamış olması da ayrı bir sorun olabiliyor.
  • üstad senin söylediğin servis lambasını söndürmek için. onu da kaç km ye ayarladılarsa sonrasında tekrar yanıyor. bendekini 12000km ye ayarlamışlar 15000 diye düzelttirdim. :) bu arada tüple ilgili bi sıkıntı oldu geçenlerde. bende zavoli marka sistem var. katkılı lpg kullanımından kaynaklı enjektörler pislenmiş. araba vuruntulu çalışıyordu. bu sırada motor ikaz ışığı yanıp sönmeye başladı. benzine aldım sıkıntı kalmadı. meğersem 3 silindire düşmüşüm :s yaptılar bi sıkıntı kalmadı maşallahı var :D

quote:

Orijinalden alıntı: mtnkrsln

service lambası yanıyorsa
    kontağı şarj durumuna getirp km. sıfırlama düğmesine basılı tutun
    6 sn. sora lamba mamba bişey kalmaz
    motor arıza lambası yanıyorsa ki o benimkindede yanıyor lpg den dolayı dediler
    araçta başka arıza yok

• Arabayı aldım arkadaşlar. Daha önce clio arabam olduğundan konforu baya farketti. Lavato marka tüp taktırdım. Ustalar bana BRC ile Lavato'nun performansının birbirine yakın olduğunu fakat Lavato markasında enjektör değişiminin daha az masraflı olduğunu söylediler. 1290 TL 10 taksitle simit Lavato taktırdım. Ayrıca park sensörü de taktıracağım.
    Arka camları film kaplatmak istiyorum. Sizce nasıl olur. Yaptıran varsa yorumlarını bekliyorum
  • güzel günlerde kazasız belasız kullan kardeşim inşallah, hayırlı olsun.. fotolarını da paylaşabilirsen seviniriz bir ara.
  • Hayırlı olsun skaratoz,

10 yaşında ve 20binde, gerçekten şaka gibi. Artık tadını siz çıkartırsınız umarım.
  • Hepinize iyi dilekleriniz için teşekkürler. Film kaplatmaktan vazgeçtim. Trafik polisleriyle muhatap olmamaya karar verdim. Onun yerine yapıştırmalı güneş koruyucularından yaptıracağım sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.