Şimdi Ara

S3 Mini - ROOT Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
3
Favori
2.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu söylemeliyim ki root her android telefon için özgürlük demektir. Eğer siz S3 Mini kullanıcıları hala telefonunuzu rootlamadıysanız bu rehberi inceleyin derim...

Öncelikle S3 Mini için 3 Çeşit ROOT yöntemi olduğunu söyleyelim.

- ROOTLU Stock Rom (Odin ile kurulur)

- ROOTLU Custom Rom (CWM/TWRP gibi custom recovery ile kurulur)

- Standart ROOT atma.

Ben bu rehberde size standart root atmayı anlatmaya çalışacağım. İlk yöntemle aynı şeyi yapmış olursunuz bu root yöntemini kullandığınızda. İkinci yöntem zaten Custom Rom kurmak ile aynı şey. Forumda detaylı anlatımlarım var konunun sonunda linklerini verdim.

BU REHBERDE ANLATILANLARDAN HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU DEĞİLİM, BÜTÜN SORUMLULUK KULLANICIYA AİTTİR.

Root işleminin bazı riskleri vardır fakat yanlış bir şey yapmadığınız takdirde sorun yaşamazsınız.

ÖN HAZIRLIK

Cihazınıza CWM/TWRP gibi bir custom recovery kurmanız gerekmektedir.

Gereki Programlar

Odin v3.07 =>> İndirmek İçin Buraya Tıklayın
    CWM File (tar.md5) =>> İndirmek İçin Buraya Tıklayın

CWM yerine TWRP de kullanabilirsiniz.

CWM KURULUMU

Telefonunuzun USB Hata Ayıklama Modunu Açın (Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri)
    Telefonunuz Kapalı Durumdayken : Ses Kısma Tuşu,Home Tuşu(Ortadaki),Güç Tuşu(Sağdaki) bu 3 tuşa basılı tutun. [KISACA DOWNLOAD MODE]
    Ekran Geldikten Sonra Ses Açma Tuşuna 1 kere basın.
    Büyük bir ANDROID ikonu görüyorsanız tamamdır.
    ---Kurma işini iptal etmek istiyorsanız Güç Tuşuna 7-8 sn. basılı tutun---
    Odin programını yönetici olarak çalıştırın ve resimdeki duruma getirin.
    Sizde sol üstte mavi bir ışık yanacak ben telefonu bağlamadığımdan böyle duruyor.
    Daha sonra START'a basın

S3 Mini - ROOT Rehberi

Telefon kurulumdan sonra yeniden başlayacak.

ROOT İŞLEMİ

Öncelikle root.zip dosyasını Buraya Tıklayarak İndirin

.ZIP DOSYASINI OLDUĞU GİBİ TELEFONA ATIN.

Telefonunuzu recovery mode'da açın. (Ses Açma,Home Tuşu,Güç Tuşu'na basarak)

Daha sonra,

Install zip from sd card > choose from sdcard veya choose from external sd card >root.zip işlemlerini yapın.

.zip dosyasını hafıza kartına attıysanız choose from external sd card
    .zip dosyasını telefon hafızasına attıysanız choose from sdcard

Kurulum tamamlandıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın.

Bilgi

Recovery modunda iken ses arttırma ve azaltma tuşları ile aşağı ve yukarı hareket edersiniz , güç tuşu ile de seçim yaparsınız.
    Bu işlemleri yaparken güvenlik amacıyla size 10 tane şık verir , dokuzunda no yazar sadece birinde yes,işleminizin adı yazar.

S3 Mini - ROOT Rehberi

TEBRİKLER ! Telefonunuzu ROOTLADINIZ !

S3 Mini için supersu binary dosyalarını hazırlayan seedrom193 adlı xda-developers.com üyesine teşekkür ediyorum.
    Buyrun bu da orjinal url adresi:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2147852

Custom Rom İle Root İçin Linkler;

DMOD=>http://forum.donanimhaber.com/m_77662029/f_//tm.htm#77662029
    CYANOGENMOD=>http://forum.donanimhaber.com/m_81136296/f_//tm.htm#81136296
    LIGHTROM=>http://forum.donanimhaber.com/m_81033952/f_//tm.htm#81132897

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Follow White Rabbit -- 5 Mart 2014; 0:15:48 >

• Teşekkürler. Ben telefonu stock rom yükleyerek odin üzerinden rootladim. Eskiden dosya sürümü AMG4 tu rootlayinca değişti. Diyelim ki telefona yeni bir güncelleme cikti. Bu AMG4 orjinal Türkiye romunu ben samsungun sitesinden indirip odinle kursam telefon tekrar garantiye girermi? Kusura bakmayın yeni yeni root isine başladım bilgilendirirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _kerem

Teşekkürler. Ben telefonu stock rom yükleyerek odin üzerinden rootladim. Eskiden dosya sürümü AMG4 tu rootlayinca değişti. Diyelim ki telefona yeni bir güncelleme cikti. Bu AMG4 orjinal Türkiye romunu ben samsungun sitesinden indirip odinle kursam telefon tekrar garantiye girermi? Kusura bakmayın yeni yeni root isine başladım bilgilendirirseniz sevinirim.

Download Sayacını Sıfırladıktan sonra istediğiniz stock romu odin ile kurarsanız telefonunuz garantiye girer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gh0sT-CRH

quote:

Teşekkürler. Ben telefonu stock rom yükleyerek odin üzerinden rootladim. Eskiden dosya sürümü AMG4 tu rootlayinca değişti. Diyelim ki telefona yeni bir güncelleme cikti. Bu AMG4 orjinal Türkiye romunu ben samsungun sitesinden indirip odinle kursam telefon tekrar garantiye girermi? Kusura bakmayın yeni yeni root isine başladım bilgilendirirseniz sevinirim.

Download Sayacını Sıfırladıktan sonra istediğiniz stock romu odin ile kurarsanız telefonunuz garantiye girer.

Download moduna girdiğimde

oDIN MODE
    Costum binary download: No
    Current binary: Samsung Offical
    System status: Offical yazıyor. Şimdi sayaç artmamış mı oluyor? Direk AMG4 romu kursam bir sorun olmaz heralde?

• quote:

Orijinalden alıntı: krmtrylcn

quote:

Orijinalden alıntı: Gh0sT-CRH

quote:

oDIN MODE
    System status: Offical yazıyor. Şimdi sayaç artmamış mı oluyor? Direk AMG4 romu kursam bir sorun olmaz heralde?

Alıntıları Göster
    quote:

oDIN MODE

Aynen hocam hiç bir sorun olmaz telefon garantiye girer :)

• Teşekkür ederim :)
  • mesajım bulunsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.