F

Teğmen
13 Mayıs 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Beyler 2 ay önce c programlama dersi görmeye başladık bilgisayar mühendisliği okuyorum bu arada. Her neyse her hafta istediklerimizi tekrar etme planımız vardı sevgilimle.
Bi gün yine oturdum bilgisayarın başına başladım yazmaya if-else ler printf ler havada uçuşuyor aradım sevgilimi dedim ne yazdın? Ekrana çıktı aldırıyorum cout falan dedi. Wtf oldum cout c++ da bi fonksiyon. Gideyim yanına anlatayım durumu diye düşündüm düştüm yollara ama kahkaha atıyorum c yerine c++ çalışmış manyak diyorum. Neyse çaldım kapısını bir de ne göreyim 2ebani olmuş sevgilim. Ehuehuehue diye bağırdı tam kaçarken c++ daha iyi diye anırıp kolumdan tutup içeri çekti. İçerde baska 2ebaniler de vardı oturttular beni şimdi c++ ile kodlama yazmaya zorluyorlar.
Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere hazırladığım ilk montage videomu paylaşmak için bu konuyu açtım.

Nick: ShadyCRH
Lolking Profilim:http://www.lolking.net/summoner/tr/5129523

Ligim Plat3, mainim jungle ve support. Ligim ve Elom size göre düşük olabilir benden daha iyi bir oyuncu da olabilirsiniz ancak lütfen daha önce açtıgım rehber konusunda oldugu gibi ligimi hor görüp yaptıgım paylaşımı kötülemeye çalışmayın. Bunun haricindeki tüm yorumlarınıza açıgım. İyi Seyirler Dilerim...

SHADYCRH'S FIRST MONTAGE
Başlamadan önce bu rehberin hazırladığım ilk lol rehberi olduğunu söylemek istiyorum.
Forumda paylaşılan "Şakacı Şako" rehberinden sonra yeni bir rehber hazırlamanın zamanı geldi diye düşündüm ve Shaco'yu merak eden arkadaşlara yardımcı olmaya karar verdim.

Sihirdar Adım: ShadyCRH
Lolking.net Profilim:http://www.lolking.net/summoner/tr/5129523


Shaco'nun YetenekleriArkadan Vuruş - Pasif

"Shaco, bir birime arkadan saldırdığında %20 fazla hasar verir."

Shaco'nun anlık hasar potansiyelinin yüksek olmasının kaynaklarından birisidir. Oyunun en iyi pasiflerinden biri olduğunu söylememiz yanlış olmaz.

Kandırmaca - Q Yeteneği
Bedel: 90/80/70/60/50 Mana
Menzil: 400


"Shaco görünmez olur ve hedef konuma ışınlanır. Sonraki ilk saldırısında kritik vuruş yapması kesindir.
Shaco yakına ışınlanır ve 3,5 saniyeliğine görünmez olur.Sonraki 6 saniye içerisinde yaptığı ilk normal saldırı kritik vurarak, %140/160/180/200/220 hasar verir (normal kritik vuruşlar %200 hasar verir)."


Shaco'yu Shaco yapan yeteneğimiz. Anlık hasar potansiyelinin en büyük kaynağıdır. Kaçma ve kovalama için kullandığımız mükemmel bir yetenek. Verdiği görünmezlik ile de suikastçi rolüne tam olarak uyuyoruz.

Soytarı Kutusu - W Yeteneği
Bedel: 50/55/60/65/70 Mana
Menzil: 425


"Shaco'nun yarattığı görünmez, canlı Soytarı Kutusu yakındaki rakipleri Korkutur ve ardından saldırır.
Shaco hedef noktaya bir Soytarı Kutusu bırakır. Kutu 2 saniye sonra görünmez hale gelip, bir rakip yaklaştığında açılır ve yakındaki rakipleri 0.5/0.75/1/1.25/1.5 saniyeliğine korkutup onlara saldırır.Yaptığı saldırılar 35/50/65/80/95 (+20% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir; Soytarı Kutusu görünmez haldeyken 60, saldırı yaparken 5 saniye aktif kalır."


Ormanda canınız gitmeden hızlıca canavarları kesmemizi sağlayan yetenektir. Kaçma ve Kovalamada soytarı kutularını doğru bir şekilde kullanırsanız rakibiniz oyunu terk edecek kadar delirebilir.

Çift Zehirli Bıçak - E Yeteneği AKTİF/PASİF
Bedel: 50/55/60/65/70 Mana
Menzil: 625


"Shaco'nun bıçakları vurdukları hedefi pasif olarak zehirleyerek yavaşlatır ve minyonlarla canavarlarda ıskalama ihtimali ortaya çıkmasını sağlar. Shaco, hedefi zehirleyerek hasar vermek için bıçaklarını fırlatabilir.
Pasif: Çift Zehirli Bıçak kullanıma hazırken, Shaco'nun normal saldırıları hedefin Hareket Hızı değerini 2 saniyeliğine %10/15/20/25/30 azaltır. Ayrıca, minyonların ve canavarların vuruş ihtimalini de 2 saniyeliğine %20/22.5/25/27.5/30 azaltır.
Aktif: Hedeflenen rakibe 50/90/130/170/210 (+100% ek Saldırı Gücü) (+100% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve Hareket Hızı değerinin 3 saniyeliğine %10/15/20/25/30 azalmasına sebep olur."


Oyunda yetenek puanlarımızı vererek en yüksek seviyeye ulaştıracagımız ilk yeteneğimiz. Hem aktifi hem de pasifi işimize çok yarıyor.

Halüsinasyon - R Yeteneği
Bedel: 100 Mana
Menzil: Kendin


"Shaco, yanıbaşında kendi görüntüsünü içeren bir yanılsama oluşturur. Bu yanılsama, rakiplere saldırabilir (Kulelere normalin yarısı hasar verir) Yanılsama öldüğünde patlar ve çevresindeki rakiplere hasar verir.
Shaco kısa süreliğine kaybolur ve 18 saniye boyunca yanında kalacak bir klonla yeniden ortaya çıkar. Klon, Shaco'nun verdiği hasarın %75'ini verir; gördüğü hasar ise %50 oranında artar.Klon öldüğünde patlayarak, yakındaki rakiplere 300/450/600 (+100% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.Klon, alt tuşuna basılı tutup sağ fare tuşu kullanılarak veya bu yeteneği tekrar etkinleştirerek yönetilebilir."


Bu yeteneğin kullanım alanları sınırsız. Kaçarken rakiplerinizin kafasını karıştırmak, kuleleri ejderi ve baronu tanklamak, kullanıldığı ilk anda hedef alınamaz olmamızı sağladığından rakip yeteneklerinden kurtulmamızı sağlamak, intihar bombacısı gibi kullanmak ve çok daha fazlası.


Shaco'nun Takımdaki Görevleri

Suikastçi: Ana görevimiz suikastçi olmak. Zaten bunun için tasarlanmış bir şampiyonuz. Takım Savaşları başladıktan sonra en uygun anda karşıdaki öncelikli hedeflerden birini (ADC veya APC) aradan çıkartmak. Bunu yaparken Q yeteneğiniz ile hedefin arkasına geçin normal saldırılar, E yeteneği ve eşya aktiflerinizle onu öldürün. R yeteneğimiz sayesinde; kaçmak için veya diğer öncelikli hedefi öldürmek için yeterince zamanınız kalacaktır.

Tank: Evet Tank! Metada tank şampiyonlar varken Shaco'ya tank eşyaları almanız çok doğal ve gerçekten de işe yarıyor. Yapmanız gereken şey ADC ve APC şampiyonlarınızı korumak ve takım savaşlarında ön saflarda yer almak. Yetenekleriniz bu işin üstesinden gelecektir.

Ayrık İttirme: Aslında suikastçi olarak oynadığınız tüm oyunlarda bu görevi yerine getirebilirsiniz. Yapmanız gereken şey rakip takıma en uzak koridoru hızlıca ittirip kule ve inhibitörleri alıp oradan sağ çıkmak. Shaco için çantada keklik bir görev olsa gerek. Kutularımızı rakiplerin geleceği noktalara koyun rakip ormanı totemleyin. W yeteneğimiz kulelere de vuruyor bunu unutmayın. R yeteneğimiz ile ek hasar sağlayabilirsiniz. Kaçarken de Q yeteneğimiz imdadımıza yetişecektir.


Shaco İçin Hangi Eşyaları Almalıyız ?

Öncelikle eşyalar konusunda oldukça özgürsünüz. Shacoya her eşya uyumlu bana inanın. AP Shaco bile oynayabilirsiniz ki birçok kişi AD Shaco'dan daha iyi olduğunu dahi düşünüyor.

Suikastçi Shaco İçin Eşyalar;

Orman Eşyasını seçmek size kalmış ancak kullanacağınız Efsun Cengaver olmalı. Tank Shaco'da Yanardöver Efsununu kullanabilirsiniz.Gelelim Ayakkabılara Seçim Yine Sizin. Efsun Olarak Çeviklik,Sığınak veya Hiddet Alabilirsiniz.Can Çalma eşyalarına geçtiğimizde Vahşi Hydra en güçlü durumda fakat alternatiflerini de kullanabilirsiniz.Aşağıdaki Eşyaların Hepsini Kullanabilirsiniz Shaco İle Gayet Uyumlular;
Örnek Eşya Dizilimleri

Kritik Hasara Dayalı Suikastçi Dizilimi:


Ayrık İttirme İçin Dizilim:


Tank Shaco İçin Dizilim(Karşıdaki Şampiyonların AD-AP Dengesi İle Değişebilir):Büyüler;Ben Tutuştur-Çarp tercih ediyorum ancak diğerleri de gayet kullanışlı.


Rünler;Büyükleri Saldırı Hızı olarak kullanıyorum. Ormanda dönmeyi kolaylaştırıyor.


Kabiliyetler;Standart 21-9-0 Kabiliyetlerini Kullanabilirsiniz.
Benim Kullandığım Kabiliyetlerdeki Yetenek Gücü kutuların oyun başındaki hasarını arttırmak için mükemmel ayrıca Hareket Hızı da oldukça faydalı.


İşinize Yarayabilecek Bazı İpuçları

- Shaco oynarken rakipleriniz normalden daha fazla totem kullanırlar. Baskın yaparken veya karşı ormana giderken yakalanmamak için ifritleri çarp ile alın böylece totemler tarafından görüldüğünüzde uyarılacaksınız. Ayrıca ilk geri dönüşünüzü yaptığınızda görüş totemi ve tarayıcı mercek alırsanız totemlerden çekinmeniz gerekmez.

- Karşı ormanın mavi güçlendirme tarafını totemleyin. Kendi kırmızı güçlendirmenize gidin ve kutularınız ile güçlendirmenizi alın. Karşı ormancıyı toteminiz ile gördüyseniz onun mavisini çalabilirsiniz hatta ilk kanı bile dökebilirsiniz. Rakibi mavisindeyken Q ile yakalayın. Çarpınız varsa maviyi çalın. Yoksa rakibin işini bitirin. En kötü ihtimalle sıçra büyüsünü kullanacaktır.

- Karşı ormanın mavi güçlendirmesini totemlediniz. Kırmızı güçlendirmeyi de aldınız. Ancak rakip ormancı mavi taraf yerine kırmızı taraftan mı başladı? O zaman yapmanız gereken şey orta koridora güzel bir baskın yapmak olacaktır. Bu baskın karşı orta koridor oyuncusunu oldukça kızdıracaktır.

- Kutularınız geçici totem görevi de görür bu yüzden koridorlarınızın güvenliğini arttırmak için çalılara kutu koyabilirsiniz.

- Q ile görünmezken R yeteneğinizi kullandığınızda boşlukta klonunuz belirir ve siz görünmez kalmaya devam edersiniz. Rakip klonunuzu siz zannedecek ve ona karşı yeteneklerini kullanacaktır.

- Rakiplerinizi kızdırın. Evet çok basit bir adım. Örneğin bir koridora baskın yaptınız ve rakibiniz sıçra büyüsü ile kaçtı, koridorda dans edin ve öyle gidin. Sohbet kısmında rakibe "Neden Bu Kadar Ciddisin?" diye sorabilirsiniz. Gerçekten işe yarar.


Rehberimi okuduğunuz için teşekkür ediyorum. Eksiklerim ve hatalarım olabilir. Sormak istediğiniz soruları özel mesaj veya yorumlar aracılığıyla bana iletebilirsiniz.


Hepimizin bildiği gibi Samsung, Galaxy S3 Modeline (I9300) Kitkat güncellemesi vermeyeceğini açıkladı. Bunun üzerine bir çok geliştirici Note 2'ye verilen Kitkat güncellemesini Galaxy S3'e uyarlama işine girişti. Archiport en çok duyduğumuz olan. Fakat bir rus geliştiricinin hazırladığı QS-I9300 romu Archiport'a göre çok daha stabil ve akıcı.

QS-I9300-KK romunun yayınlanan son sürümü gerçekten inanılmaz. Samsungun verdiği 4.3 güncellemesine göre çok daha iyi olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz. Agni Kernel ile birlikte kullandığınızda gerçekten sorunsuz. Antutu Benchmarktan overclock yapılmadan 20.106 puan alan bu rom üstün bir oyun performansı da sunuyor.

Günlük kullanımda çok fazla sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum. Ancak sonuçta bu bir PORT ROM yani bazı hatalarla karşılaşabilirsiniz.


ÇALIŞMAYANLAR

-Wifi Direct
-Microcast (Screen Mirroring)


Romu Özetlemek Gerekirse;

- Android Kitkat 4.4.2
- Hızlı
- Stabil
- Akıcı
- Performansı Çok İyi
- Stock Touchwiz Arayüzü
- Standart Samsung Programlarını Barındırıyor : (Dosyalarım,Telefon,Rehber,Galeri,Ayarlar,Hesap Makinesi,Kamera,Radyo,Müzik,Video Oynatıcı,Tarayıcı...)
- Yeni Samsung Programlarını/Yazılımlarını Barındırıyor : (Ultra Güç Tasarrufu, Araç Kutusu, 5 Adet Yeni Kilit Açma Efekti, Normal Güç Tasarrufu Modu İçin Yeni Ayarlar...)
- Batarya Performansı Neredeyse Stock Rom İle Aynı
- FC ve FR Hataları Kesinlikle Yok (FC= Telefonun Birden Kapanması, FR= Telefonun Birden Yeniden Başlaması)
- RAM KULLANIMI DİĞER PORTLARA GÖRE MÜKEMMEL ! Genel Olarak 500 MB civarında.

Ekran Görüntüleri
GEREKLİ DOSYALAR VE ROMUN KURULUMU

Rom kurmak samsung telefonlarda cidden çok kolay bir işlem her şeyi anlatıldığı gibi yaparsanız herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Her zaman olduğu gibi:
"BU ROMU YÜKLEME SORUMLULUĞU KURULUMU YAPAN KİŞİYE AİTTİR, SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM FAKAT BİR SORUNLA KARŞILAŞIRSANIZ YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIM"


Öncelikle QS-I9300 Romunun .ZIP dosyasını indirmeliyiz: Link Alternatif Link

Daha sonra romu kurmak için gerekli olan Recovery dosyasını (TWRP) indirmeliyiz: Link

Son olarak Recovery dosyasını telefona yükleyebilmemiz için gerekli yazılımı da indirmeliyiz: Link

KURULUMA BAŞLAYALIM

QS-I9300 romunun .ZIP dosyasını telefonunuza atın.

Telefonunuzu Download Moduna alın. (Ses Kısma+Ana Ekran Tuşu+Güç Tuşuna aynı anda basarak giriş menüsünü açın ve ses açma tuşu ile devam edin)

Telefonu bilgisayara bağlayın ve Odin programını açıp TWRP dosyasını PDA kısmından telefona yazdırın. Aşağıda bir örnek resim var.Telefonunuzu Recovery Modunda açın. (Ses Açma+Ana Ekran Tuşu+Güç Tuşuna aynı anda basarak açın)

Install kısmından indirdiğiniz romu seçin. Aroma installer başlatılacak.

Full Wipe seçeneğini seçin ve Kernel seçiminde QS-I9300 Repacked Kernel ile devam edin. Agni kerneli full wipe yaptıysanız kamera hatasıyla karşılaşmamak için kurmayın. Kurulumu yapın ve telefonu açtıktan sonra kameraya girin. Sorunsuz çalışacaktır.

AGNi kernel indirmek isteyenler için : Link
*İndirdiğiniz dosyayı telefona atın ve recovery modu ile yükleyin.

Romu Kurarken Full Wipe Yapmanız Önerilir, Full Wipe Yapacaksanız AGNi Kernelden Önce QS-Repacked Kernel Kurmanız Gerekmekte Aksi Takdirde Kamera Başarısız Hatası Alırsınız

AGNi Kernel XDA-Developers Thread: http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/orig-development/kernel-12-06-2014-agni-purestock-i9300-t2237672

QS-I9300-KK Port XDA-Developers Thread: http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-qs-i9300-kk-t2755841

Ayarlar Menüsündeki Türkçe Olmayan Kısımları Düzeltmek Ve Cihaz Hakkında Bölümündeki Bağış İçin Kısmını Kaldırmak -
iquana Nickli Arkadaşımıza Teşekkür Ediyorum


Yeni SecSettings.apk dosyasını indirin: Link

Dosyayı herhangi bir root dosya yöneticisi ile /system/priv-app/ klasörüne kopyalayın(eski dosyanızı yedekleyin) ve izini rw-r-r- (sahip okuma ve yazma,grup okuma,diger okuma) şeklinde düzenleyip telefonu yeniden başlatın.

ÖNCE;


SONRA;


TEBRİKLER ARTIK TELEFONUNUZ SORUNSUZ VE AKICI BİR SAMSUNG KITKAT ROMUYLA ÇALIŞIYOR GÜLE GÜLE KULLANIN !
ROMUN YENİ SÜRÜMÜNÜ İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIYA TIKLAYINIZ

QS-I9300-KK
Piyasaya sürüldüğü zaman seve seve aldığınız Galaxy S3 eskisi gibi çalışmıyor mu ? Bir çok ülkenin Rom Dosyalarını denediniz ama sonuç aynı mı ?Galaxy S3'ü ilk günkü performansına geri getirme rehberine hoş geldiniz !

Samsung telefonunuzu ilk aldığınız gündeki haline nasıl getireceğinizi anlatan bir rehber daha hazırlamıştım. Fakat bazı telefonlarda o yöntem çalışmıyordu.
Evdeki S3 Mini'yi kolayca o yöntemle sıfırlarken, S3'e aynı işlemi yapamıyordum...

O REHBERE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Bu rehberde kies ile sıfırlama yapılamayan Galaxy S3 cihazlarını nasıl sıfırlayacağınızı anlatacağım....

Yönergeler;

1-) Cihazınızda root veya custom rom yüklü ise Triangle Away ile sayacınızı sıfırlayın. Nasıl Yapılacağını Bilmiyorsanız Tıklayın

2-) Gerekli dosyayı indirin. Link Alternatif Link

3-) İndirdiğiniz dosyayı arşivden çıkartın.4-) Odin v3.04 programını yönetici olarak çalıştırın ve indirdiğiniz dosyaları resimdeki gibi yerleştirin. Ayrıca telefonunuzu Download Mode'a alıp bilgisayarınıza bağlayın.
(Download Mode, cihaz kapalıyken Ses Kısma-Ana Ekran-Güç Tuşlarına basılı tutularak açılır, ses açma tuşu ile güvenlik alanı geçilir.)

5-) Odin programında START butonuna tıklayın ve yazdırma işleminin bitmesini bekleyin.6-) Cihazınızı ilk günkü haline getirdiniz ! Telofonunuz açıldıktan sonra fabrika ayarlarına sıfırlamanız önerilir. (Stabilite için)

Brick olmuş cihazlarınızı da bu yöntemle kurtarabilirsiniz. (Soft veya Half Brick yani download mode'un hasar görmediği brick türlerinde)

Umarım cihazınız eski performansına kavuşur...
Piyasaya sürüldüğü zaman seve seve aldığınız Galaxy S3 eskisi gibi çalışmıyor mu ? Bir çok ülkenin Rom Dosyalarını denediniz ama sonuç aynı mı ?Galaxy S3'ü ilk günkü performansına geri getirme rehberine hoş geldiniz !

Samsung telefonunuzu ilk aldığınız gündeki haline nasıl getireceğinizi anlatan bir rehber daha hazırlamıştım. Fakat bazı telefonlarda o yöntem çalışmıyordu.
Evdeki S3 Mini'yi kolayca o yöntemle sıfırlarken, S3'e aynı işlemi yapamıyordum...

O REHBERE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Bu rehberde kies ile sıfırlama yapılamayan Galaxy S3 cihazlarını nasıl sıfırlayacağınızı anlatacağım....

Yönergeler;

1-) Cihazınızda root veya custom rom yüklü ise Triangle Away ile sayacınızı sıfırlayın. Nasıl Yapılacağını Bilmiyorsanız Tıklayın

2-) Gerekli dosyayı indirin. Link Alternatif Link

3-) İndirdiğiniz dosyayı arşivden çıkartın.4-) Odin v3.04 programını yönetici olarak çalıştırın ve indirdiğiniz dosyaları resimdeki gibi yerleştirin. Ayrıca telefonunuzu Download Mode'a alıp bilgisayarınıza bağlayın.
(Download Mode, cihaz kapalıyken Ses Kısma-Ana Ekran-Güç Tuşlarına basılı tutularak açılır, ses açma tuşu ile güvenlik alanı geçilir.)

5-) Odin programında START butonuna tıklayın ve yazdırma işleminin bitmesini bekleyin.6-) Cihazınızı ilk günkü haline getirdiniz ! Telofonunuz açıldıktan sonra fabrika ayarlarına sıfırlamanız önerilir. (Stabilite için)

Brick olmuş cihazlarınızı da bu yöntemle kurtarabilirsiniz. (Soft veya Half Brick yani download mode'un hasar görmediği brick türlerinde)

Umarım cihazınız eski performansına kavuşur...
Piyasaya sürüldüğü zaman seve seve aldığınız Galaxy S3 eskisi gibi çalışmıyor mu ? Bir çok ülkenin Rom Dosyalarını denediniz ama sonuç aynı mı ?Galaxy S3'ü ilk günkü performansına geri getirme rehberine hoş geldiniz !

Samsung telefonunuzu ilk aldığınız gündeki haline nasıl getireceğinizi anlatan bir rehber daha hazırlamıştım. Fakat bazı telefonlarda o yöntem çalışmıyordu.
Evdeki S3 Mini'yi kolayca o yöntemle sıfırlarken, S3'e aynı işlemi yapamıyordum...

O REHBERE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Bu rehberde kies ile sıfırlama yapılamayan Galaxy S3 cihazlarını nasıl sıfırlayacağınızı anlatacağım....

Yönergeler;

1-) Cihazınızda root veya custom rom yüklü ise Triangle Away ile sayacınızı sıfırlayın. Nasıl Yapılacağını Bilmiyorsanız Tıklayın

2-) Gerekli dosyayı indirin. Link Alternatif Link

3-) İndirdiğiniz dosyayı arşivden çıkartın.4-) Odin v3.04 programını yönetici olarak çalıştırın ve indirdiğiniz dosyaları resimdeki gibi yerleştirin. Ayrıca telefonunuzu Download Mode'a alıp bilgisayarınıza bağlayın.
(Download Mode, cihaz kapalıyken Ses Kısma-Ana Ekran-Güç Tuşlarına basılı tutularak açılır, ses açma tuşu ile güvenlik alanı geçilir.)

5-) Odin programında START butonuna tıklayın ve yazdırma işleminin bitmesini bekleyin.6-) Cihazınızı ilk günkü haline getirdiniz ! Telofonunuz açıldıktan sonra fabrika ayarlarına sıfırlamanız önerilir. (Stabilite için)

Brick olmuş cihazlarınızı da bu yöntemle kurtarabilirsiniz. (Soft veya Half Brick yani download mode'un hasar görmediği brick türlerinde)

Umarım cihazınız eski performansına kavuşur...Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu söylemeliyim ki root her android telefon için özgürlük demektir. Eğer siz S3 Mini kullanıcıları hala telefonunuzu rootlamadıysanız bu rehberi inceleyin derim...

Öncelikle S3 Mini için 3 Çeşit ROOT yöntemi olduğunu söyleyelim.

- ROOTLU Stock Rom (Odin ile kurulur)

- ROOTLU Custom Rom (CWM/TWRP gibi custom recovery ile kurulur)

- Standart ROOT atma.

Ben bu rehberde size standart root atmayı anlatmaya çalışacağım. İlk yöntemle aynı şeyi yapmış olursunuz bu root yöntemini kullandığınızda. İkinci yöntem zaten Custom Rom kurmak ile aynı şey. Forumda detaylı anlatımlarım var konunun sonunda linklerini verdim.


BU REHBERDE ANLATILANLARDAN HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU DEĞİLİM, BÜTÜN SORUMLULUK KULLANICIYA AİTTİR.

Root işleminin bazı riskleri vardır fakat yanlış bir şey yapmadığınız takdirde sorun yaşamazsınız.


ÖN HAZIRLIK

Cihazınıza CWM/TWRP gibi bir custom recovery kurmanız gerekmektedir.

Gereki Programlar

Odin v3.07 =>> İndirmek İçin Buraya Tıklayın
CWM File (tar.md5) =>> İndirmek İçin Buraya Tıklayın

CWM yerine TWRP de kullanabilirsiniz.

CWM KURULUMU

Telefonunuzun USB Hata Ayıklama Modunu Açın (Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri)
Telefonunuz Kapalı Durumdayken : Ses Kısma Tuşu,Home Tuşu(Ortadaki),Güç Tuşu(Sağdaki) bu 3 tuşa basılı tutun. [KISACA DOWNLOAD MODE]
Ekran Geldikten Sonra Ses Açma Tuşuna 1 kere basın.
Büyük bir ANDROID ikonu görüyorsanız tamamdır.
---Kurma işini iptal etmek istiyorsanız Güç Tuşuna 7-8 sn. basılı tutun---
Odin programını yönetici olarak çalıştırın ve resimdeki duruma getirin.
Sizde sol üstte mavi bir ışık yanacak ben telefonu bağlamadığımdan böyle duruyor.
Daha sonra START'a basınTelefon kurulumdan sonra yeniden başlayacak.

ROOT İŞLEMİ

Öncelikle root.zip dosyasını Buraya Tıklayarak İndirin

.ZIP DOSYASINI OLDUĞU GİBİ TELEFONA ATIN.

Telefonunuzu recovery mode'da açın. (Ses Açma,Home Tuşu,Güç Tuşu'na basarak)

Daha sonra,

Install zip from sd card > choose from sdcard veya choose from external sd card >root.zip işlemlerini yapın.

.zip dosyasını hafıza kartına attıysanız choose from external sd card
.zip dosyasını telefon hafızasına attıysanız choose from sdcard

Kurulum tamamlandıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın.

Bilgi

Recovery modunda iken ses arttırma ve azaltma tuşları ile aşağı ve yukarı hareket edersiniz , güç tuşu ile de seçim yaparsınız.
Bu işlemleri yaparken güvenlik amacıyla size 10 tane şık verir , dokuzunda no yazar sadece birinde yes,işleminizin adı yazar.
TEBRİKLER ! Telefonunuzu ROOTLADINIZ !

S3 Mini için supersu binary dosyalarını hazırlayan seedrom193 adlı xda-developers.com üyesine teşekkür ediyorum.
Buyrun bu da orjinal url adresi:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2147852

Custom Rom İle Root İçin Linkler;

DMOD=>http://forum.donanimhaber.com/m_77662029/f_//tm.htm#77662029
CYANOGENMOD=>http://forum.donanimhaber.com/m_81136296/f_//tm.htm#81136296
LIGHTROM=>http://forum.donanimhaber.com/m_81033952/f_//tm.htm#81132897


Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere samsung android telefonunuzu ilk aldığınız günkü haline nasıl getireceğinizi anlatacağım.
Öncelikle bu yazıyı yazma sebebim;
Stock rom kurmak için sammobile'da csc'ye uygun en son sürüm stock romu bulup bir de odin ile flashlamanın gerekmedigini anlatmaktır

Bu yöntem TÜM SAMSUNG ANDROID CIHAZLARINDA ÇALIŞMAKTADIR - Tahminimce

Sıfırlamaya Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler

Eğer custom rom kullanıyorsanız cihazınızın download sayacını sıfırlamanız gerekmektedir => Nasıl Yapılacağını Bilmiyorsanız Buraya Tıklayın

***Aşağıda yazanları stock rom kullananlarda yapmalıdır***

Cihazınızı Recovery Modu'na alın [Ses açma-Home Tuşu-Kilit Tuşu / Bu 3 tuşa telefon kapalı iken basılı tutun]

Wipe Data/Factory Reset
Wipe Cache Partition
Advanced>Wipe Dalvik Cache (Sadece CWM'si olanlar yapsın bunu)

İşlemlerini yapın.

Kontol tuşları: ses tuşları = yukarı veya aşağı / kilit tuşu = seçim yapma

Wipe işlemlerinden sonra REBOOT SYSTEM NOW deyin ancak telefon açılmadan önce bataryayı sökerek telefonu kapatın.

Bataryayı çıkarttıktan sonra telefonun üzerindeki etikette yazan Seri Numarasını (S/N) bilgisayarına not edin.

Telefonunuzu Sakın Açmayın

Bilgisayarınızda kies'i yönetici olarak çalıştırın.

Güncelleme varsa KESİNLİKLE GÜNCELLEYİN

Kies'i güncelledikten/açtıktan sonra araçlar>Üretici yazılımı yükseltme ve başlatma durumuna getirme'ye tıklayın.

BU SIRADA TELEFONUNUZ KAPALI OLSUN VE BİLGİSAYARA ARA KABLO İLE BAĞLANMIŞ OLMASIN !

Sizden Model İsteyecek, model numaranızı girip onaylayın.

Daha sonra is S/N yazmanız gerekecek, yazın ve onu da onaylayın.

Cihaz orjinal ayarlara döndürülebilir diyecek yine onaylayın.

Rom sürümü yazacak yine onaylayın. - SÜREKLİ ONAYLADIK

Bileşen indirecek bekleyin, %100 olduktan sonra donmuş gibi olabilir sabredin :D

Admin delagrator yönetici izni isteyebilir onu da onaylayın.

Bir süre bir şey çıkmayabilir :D

Sonra talimatlar gelecek;

Talimatlarda telefonu download moda almamız gerektiği yazıyor;

Telefonun bataryasını takın ve ses kısma,home tuşu ve kilit tuşuna basılı tutarak download moda girin, ses açma tuşuna basarak devam edin.
ORTADA BÜYÜK BİR ANDROID ICONU GÖRÜYORSANIZ DOĞRU YAPIYORSUNUZ DEMEKTİR.

Telefonu bilgisayara kablosu ile bağlayın.

Kies'e geri dönün : Yukaridaki bilgilerin tümünü okudum deyin ancak kaydetmeden devam edin ve yükseltmeyi başlatın

Kurtarma dosyaları indirilecek yani cihazımıza uygun son sürüm STOCK ROM

İndirme bitince kendi kendine telefona kuracak sakın telefonun bağlantısını kesmeyin.

### Alttaki cihaz ve model bilgileri telefona göre değişecektir ###

Cihaz adı : GALAXY S III mini (GT-I8190)
Hizmet adı : GT-I8190 Yazılım Güncelleştirmesi
Hizmet sürümü : PDA:ME1 / PHONE:ME1 / CSC:ME1 (XEF)
Hizmet açıklaması :

Bu yazıyı gördükten sonra;
Telefon yeniden başlayacaktır.
Reset atarken kies'i kapatın ki telefonu yorup geç açılmasına sebep olmasın.

Telefon açılmıyorsa sürekli reset atıyorsa boot-loopta kalmış demektir;

Telefonun bataryasını sökün 10 sn bekleyin ve yeniden takın.
Cihazı recovery modunda yeniden başlatın.(Ses Açma+Home Tuşu+Güç Tuşu)

Wipe Data/Factory Reset ve Wipe Cache Partition işlemlerini yapın ve REBOOT SYSTEM NOW DEYİN

Cihaz açıldıktan sonra fabrika ayarlarına sıfırlayın - performans ve stabilite açısından çok önemlidir.

Kies'i buradan indirebilirsiniz:http://www.samsung.com/tr/support/usefulsoftware/KIES/JSP

Yazıları BÜYÜK yazmak bağırmak anlamındadır bunu biliyorum ancak ben yazılarımda önemli yerleri dikkat çekmek için renklendiriyorum ve büyük yazıyorum

ARKADAŞLAR SIFIRLAMA İŞLEMİMİZ BURADA BİTİYOR, ANLAYAMADIĞINIZ VEYA SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VARSA ÇEKİNMEDEN SORABİLİRSİNİZ.

İster CM kullanıyor olun ister başka bir custom rom ; fark eden herhangi bir şey yok ne olursa olsun bu yöntem çalışıyor

50 KERE CUSTOM ROM ATIN BU YÖNTEMLE SIFIRLAYIN GARANTİDE BİLE SORUN ÇIKMAZ

Bu arada sayaç sıfırlamayı desteklemeyen telefonlar garantiye yakalanır


Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere tanıtacağım ve kurulumunu anlatacağım rom CYANOGEN MOD

Öncelikle CyanogenMod yazmak yerine CM yazmayı tercihimdir, yazımızın ilerleyen bölümlerinde CM ne adam CyanogenMod kuruyordu demeyin

Nexus cihazlarını bilirsiniz Google'ın SAF ANDROID cihazlarıdırlar. Bu cihazlar donanımlarını sonuna kadar kullanabilirler çünkü onlarda Touchwiz gibi saçma giysiler yok!
İşte bizlerde CM ile SAF ANDROID keyfini yaşayabiliriz

CM'yi özellikle oyun oynayanlara öneriyorum çünkü gerçekten tam bir performans canavarı rom.

Bizim telefonumuza uygun CM Romları Maclaw Studio tarafından yapılıyor, Buraya Tıklayarak Orjinal Siteye Ulaşabilirsiniz

Romun Özellikleri;

# SAF ANDROID
# YÜKSEK PERFORMANS
# AKICI GEÇİŞLER - 0 KASMA
# DAHA YENİ ANDROID SÜRÜMÜ (4.2.2)
# DAHA YENİ DRIVERLAR


Zaten CM kurmak isteyen birisi için Dmod'daki gibi yenilikler gerekmemekte, çünkü CM Saf Android keyfi için tasarlanmıştır
Dün sizler için stabil stock romlu cihazıma CM kurdum ve screenshot aldım ancak bir sorun var dili Türkçe yapmayı unutmuşum

ARKADAŞLAR CM 10.2 ÇIKTI MACLAW.PL SİTESİNDEN SON YAYINLANAN ANDROID 4.3 ROMLARINI KURABİLİRSİNİZ


Screenshotlar

UIAyarlar


Kamera/Galeri/Apollo


Arama/Rehber/Mesajlaşma


Diğer


KURULUM

Kurulumun bütün sorumlulukları yapan kişiye aittir,HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU DEĞİLİM,ANCAK YARDIM ETMEYE ÇALIŞACAĞIM
Kurulum öncesinde bütün verilerinizi bilgisayarınıza yedekleyin.
DModv6'yı kurmak için telefonumuzda Clockwork Recovery Mode (CWM) Bulunmalıdır. CWM Kurmak Garantimizi götürür ancak geri getirmeyi aşağıda anlattım.

ADIM 1: CWM'yi KURALIM

Gereki Programlar/Dosyalar

Odin v3.07 =>> İndirmek İçin Buraya Tıklayın
CWM File (tar.md5) =>> İndirmek İçin Buraya Tıklayın

İndirdiğiniz 2 dosyayı da arşivden çıkartın (CWM Dosyası Zip'in İçinde)

CWM KURULUMU

Telefonunuzun USB Hata Ayıklama Modunu Açın (Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri)
Telefonunuz Kapalı Durumdayken : Ses Kısma Tuşu,Home Tuşu(Ortadaki),Güç Tuşu(Sağdaki) bu 3 tuşa basılı tutun.
Ekran Geldikten Sonra Ses Açma Tuşuna 1 kere basın.
Büyük bir android ikonu görüyorsanız tamamdır.
---Kurma işini iptal etmek istiyorsanız Güç Tuşuna 7-8 sn. basılı tutun---
Odin programını yönetici olarak çalıştırın ve resimdeki duruma getirin.
Sizde sol üstte mavi bir ışık yanacak ben telefonu bağlamadığımdan böyle duruyor.
Daha sonra START'a basınTelefon kurulumdan sonra yeniden başlayacak.

ADIM 2 : CM Kurulumu

Gerekli .zip Dosyaları

İndirme Adresine Gitmek İçin Buraya Tıklayın

İndirme Adresinde S3 Mini'yi seçin daha sonra CM'ye basın, en üstteki dosyaları indirin - CM ROM & Google Apps PaketiDosyalar indikten sonra zipten çıkartmayın !!!

Ön Hazırlık

İndirdiğiniz .zip dosyasını telefonunuza atın. (Hafıza kartınız varsa ona atın)
Telefonu Recovery Modunda Açın (Ses Açma,Home Tuşu,Güç Tuşu'na basarak)

*Wipe Data/Factory reset
*Wipe cache partition
*Advanced>Wipe Dalvik Cache

işlemlerini yaptıktan sonra ;

Install zip from sd card > choose from sdcard veya choose from external sd card >cm10.1_golden.maclaw.20130908.zip işlemlerini yapın.

.zip dosyasını hafıza kartına attıysanız choose from external sd card
.zip dosyasını telefon hafızasına attıysanız choose from sdcard

Bilgi

Recovery modunda iken ses arttırma ve azaltma tuşları ile aşağı ve yukarı hareket edersiniz , güç tuşu ile de seçim yaparsınız.

Bu işlemleri yaparken güvenlik amacıyla size 10 tane şık verir , dokuzunda no yazar sadece birinde yes,işleminizin adı yazar.

CM Kurulumu

cm10.1_golden.maclaw.20130908.zip dosyasını seçtikten sonra ortada bir çubuk dolmaya başlayacak sadece onun dolmasını bekleyin.

ADIM 3 : Yeniden Başlatma

Kurulumu tamamladıktan sonra sistem yeniden başlatılacak , sistemin açılması 5 dk'ya kadar sürebilir.(Bende 2 dakika kadar sürdü)

Ancak sisteminiz açılmıyorsa ;

* Bataryanızı çıkartıp takın.

Hala açılmıyorsa ;

* Ön hazırlık işlemlerindeki wipe'ları yapın.

TELEFONUNUZ AÇILACAKTIR...

ADIM 4 : Google Aps Paketi Kurulumu

İndirdiğiniz .zip dosyasını telefon hafızasına atın.(SD Kartınız olsa bile telefon hafızasına atın)
Telefonu Recovery Modunda Açın (Ses Açma,Home Tuşu,Güç Tuşu'na basarak)

*Wipe Data/Factory reset
*Wipe cache partition
*Advanced>Wipe Dalvik Cache

işlemlerini yaptıktan sonra ;

Install zip from sd card > choose from sdcard > gapps-jb-20130812-signed.zip işlemlerini yapın.

Ortadaki çubuğun dolmasını yine bekleyin...

Yeniden başlatma sonrasında artık Google Aps Paketi CM Romunuzda Bulunacaktır

Garanti'yi Geri Getirmek

Videolu Anlatım İçin Buraya Tıklayın

Gerekli Dosyalar

Triangle Away : İndirmek İçin Buraya Tıklayın

Bu apk dosyasını telefona atın ve kurun.
Uygulamayı Açın , Root programınızdan izin isteyecektir.
İzin verin ve custom binary download'ı resetleyin.
Bir uyarın verecek , brick tehlikesi diye ancak siz devam deyin.

Artık sayacanız sıfırlandı , istediğiniz bir stock rom ile garantiye dönebilirsiniz.

Bilgi

Bu uygulamayı çalıştırmak için telefonunuz rootlu olmalıdır.
AYRICA TELEFONUNUZ BU UYGULAMAYI DESTEKLEMELİDİR

CM kurarken telefonumuz zaten rootlanıyor.

Önerilen Romlar

DModv6 => Konuya Gitmek İçin Buraya Tıklayın
LightRom => Konuya Gitmek İçin Buraya Tıklayın


ARKADAŞLAR KURULUMUMUZ BURADA BİTİYOR ; ANLAYAMADIĞINIZ,TAKILDIĞINIZ,YARDIMA İHTİYACINIZ OLDUĞUNDA CEVAPLAMAYA ÇALIŞACAĞIM.


Not: Cihazınıza herhangi bir custom rom kurduysanız ve ilk aldığınız günkü haline getirmek istiyorsanız açtığım şu konuyu ziyaret edin:http://forum.donanimhaber.com/m_81139372/f_//tm.htm#81139372
Hakkında
Konum: Ankara
Sistem ve Tercihleri
LOL
Shaco
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Mesaj Sayısı: 241
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 293
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 65.243 (Bu ay: 129)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 90 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.