Şimdi Ara

S.S. Lazio Taraftarları|

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
3.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Società Sportiva Lazio (S.S. Lazio), 9 Ocak 1900 yılında İtalyan Ordusu mensupları tarafından kurulmuş bir Roma kulubüdür. Mavi-beyaz renklere sahip kulübün simgesi kartal,takma isimleri ise "Biancocelesti"dir. Ezeli rakibi AS Roma olup bütün derbilerden farklı olarak bu iki kulüp arasındaki siyasi görüş ayrılığı rekabeti kine dönüştürmektedir. Maçlarını 82000 kişilik Olimpico Roma Stadı'nda oynarlar.

"Lazio" kelimesinin kökeni Latince geniş anlamında olan "latiumdur" fakat bu ismi almalarının nedeni, Roma şehrinin İtalya'nın 1948 Anayasası'na göre 20 özerk bölgeden biri olan Lazio bölgesi içerisinde olmasıdır.Kulubün renkleri mavi-beyazdır. 1902 yılına kadar çeşitli sportif aktivitelerde bulunmuş, 1902 yılında ise futbol şubesi kurulmuştur.

II. Dünya Savaşı'ndan sonra S.S. (Societa Sportivo) takısı Waffen-SS'i anımsattığı için birçok takım değiştirmişken, İtalya'nın zamane diktatörü Benito Mussolini'nin de desteklediği Lazio, kulüp politikasını açığa vurmuş ve kararlı bir tutumla ismini değiştirmemiştir.

Sergio Cragnotti'nin başkanlığında,külüp altın çağını yaşamış Veron, Crespo, Nesta, Stam, Vieri, Claudio Lopez, Fiore, Negro, Couto, Nedved, Inzaghi, Peruzzi gibi yıldızlarla tanışmıştır fakat bunun sonrasında maddi krize girip Claudio Lotito adlı bir girişimciye satılmıştır. İtalya'daki son şike skandalında ise küme düşmenin eşiğinden dönmüş.

S.S. Lazio Taraftarları|

S.S. Lazio Taraftarları|

Takım Kadrosu

5 Ağustos 2012 itibariyle[1]
    No. Pozisyon Oyuncu
    1 Arjantin KL Albano Bizzarri
    2 İtalya DF Guglielmo Stendardo
    3 Brezilya DF André Dias
    5 Arjantin DF Lionel Scaloni
    6 İtalya OS Stefano Mauri (2.kaptan)
    7 Brezilya OS Ederson
    8 Brezilya OS Hernanes
    9 İtalya FV Tommaso Rocchi (kaptan)
    10 Arjantin FV Mauro Zárate
    11 Brezilya OS Matuzalém
    14 İspanya DF Javier Garrido
    15 Uruguay OS Álvaro González
    16 İtalya KL Alessandro Berardi
    18 Çek Cumhuriyeti FV Libor Kozák
    19 Bosna-Hersek OS Senad Lulić
    20 İtalya DF Giuseppe Biava
    21 Fransa DF Modibo Diakité
    22 İtalya KL Federico Marchetti
    23 Nijerya OS Ogenyi Onazi
    24 İtalya OS Cristian Ledesma

No. Pozisyon Oyuncu
    25 Almanya FV Miroslav Klose
    26 Romanya DF Ștefan Radu
    27 Arnavutluk OS Lorik Cana
    29 Fransa DF Abdoulay Konko
    30 Uruguay FV Emiliano Alfaro
    32 İtalya OS Cristian Brocchi
    33 Litvanya DF Marius Stankevičius
    39 Belçika DF Luis Pedro Cavanda
    40 İtalya DF Luca Crescenzi
    41 İtalya OS Enrico Zampa
    53 İtalya FV Antonio Rozzi
    77 İtalya FV Sergio Floccari
    78 İtalya DF Luciano Zauri
    87 İtalya OS Antonio Candreva
    — Arjantin KL Juan Pablo Carrizo
    — İtalya FV Giuseppe Sculli
    — İtalya FV Pasquale Foggia
    — İtalya FV Tommaso Ceccarelli
    — İtalya FV Ettore Mendicino

Başarıları

Serie A 2: 1973-74 1999-00

İtalya Kupası 5: 1958 1997-98 1999-00 2003-04 2008-09

İtalya Süper Kupası 3: 1998, 2000, 2009

UEFA Kupa Galipleri Kupası 1: 1998-99

UEFA Süper Kupa 1: 1999

Coppa delle Alpi 1: 1971

Taraftarlar

1-Germanic (Kurucu Üye)
    2-Deli__Divane
    3- Vedder Man

Lazio taraftarları için imza;

[center][image]https://store.donanimhaber.com/4a/b5/ad/4ab5adda3edb8339ea01e4264ad75e4f.png[/image][/center] 
    [center][color=#0099CC][b]S.S. Lazio[/b][/color][/center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Germanic -- 27 Eylül 2013; 9:26:34 >

• Hayırlı olsun..

Yalnız Nedved bizimdir,Juve'nin bi parçasıdır Bir de yanlış hatırlamıyorsam forumda Lazio konusu vardı sanki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

Hayırlı olsun..

Yalnız Nedved bizimdir,Juve'nin bi parçasıdır Bir de yanlış hatırlamıyorsam forumda Lazio konusu vardı sanki..

Teşekkürler.

Araştırdım konuyu açmadan, lazio konusu yoktu hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de arayıp duruyorum; fakat bulamadım... eğer bulursanız bana da haber verin :)

SS LAZIO
  • quote:

Orijinalden alıntı: Germanic

S.S. Lazio Taraftarları|

Società Sportiva Lazio (S.S. Lazio), 9 Ocak 1900 yılında İtalyan Ordusu mensupları tarafından kurulmuş bir Roma kulubüdür. Mavi-beyaz renklere sahip kulübün simgesi kartal,takma isimleri ise "Biancocelesti"dir. Ezeli rakibi AS Roma olup bütün derbilerden farklı olarak bu iki kulüp arasındaki siyasi görüş ayrılığı rekabeti kine dönüştürmektedir. Maçlarını 82000 kişilik Olimpico Roma Stadı'nda oynarlar.

"Lazio" kelimesinin kökeni Latince geniş anlamında olan "latiumdur" fakat bu ismi almalarının nedeni, Roma şehrinin İtalya'nın 1948 Anayasası'na göre 20 özerk bölgeden biri olan Lazio bölgesi içerisinde olmasıdır.Kulubün renkleri mavi-beyazdır. 1902 yılına kadar çeşitli sportif aktivitelerde bulunmuş, 1902 yılında ise futbol şubesi kurulmuştur.

II. Dünya Savaşı'ndan sonra S.S. (Societa Sportivo) takısı Waffen-SS'i anımsattığı için birçok takım değiştirmişken, İtalya'nın zamane diktatörü Benito Mussolini'nin de desteklediği Lazio, kulüp politikasını açığa vurmuş ve kararlı bir tutumla ismini değiştirmemiştir.

Sergio Cragnotti'nin başkanlığında,külüp altın çağını yaşamış Veron, Crespo, Nesta, Stam, Vieri, Claudio Lopez, Fiore, Negro, Couto, Nedved, Inzaghi, Peruzzi gibi yıldızlarla tanışmıştır fakat bunun sonrasında maddi krize girip Claudio Lotito adlı bir girişimciye satılmıştır. İtalya'daki son şike skandalında ise küme düşmenin eşiğinden dönmüş.

S.S. Lazio Taraftarları|

S.S. Lazio Taraftarları|

Takım Kadrosu

5 Ağustos 2012 itibariyle[1]
    No. Pozisyon Oyuncu
    1 Arjantin KL Albano Bizzarri
    2 İtalya DF Guglielmo Stendardo
    3 Brezilya DF André Dias
    5 Arjantin DF Lionel Scaloni
    6 İtalya OS Stefano Mauri (2.kaptan)
    7 Brezilya OS Ederson
    8 Brezilya OS Hernanes
    9 İtalya FV Tommaso Rocchi (kaptan)
    10 Arjantin FV Mauro Zárate
    11 Brezilya OS Matuzalém
    14 İspanya DF Javier Garrido
    15 Uruguay OS Álvaro González
    16 İtalya KL Alessandro Berardi
    18 Çek Cumhuriyeti FV Libor Kozák
    19 Bosna-Hersek OS Senad Lulić
    20 İtalya DF Giuseppe Biava
    21 Fransa DF Modibo Diakité
    22 İtalya KL Federico Marchetti
    23 Nijerya OS Ogenyi Onazi
    24 İtalya OS Cristian Ledesma

No. Pozisyon Oyuncu
    25 Almanya FV Miroslav Klose
    26 Romanya DF Ștefan Radu
    27 Arnavutluk OS Lorik Cana
    29 Fransa DF Abdoulay Konko
    30 Uruguay FV Emiliano Alfaro
    32 İtalya OS Cristian Brocchi
    33 Litvanya DF Marius Stankevičius
    39 Belçika DF Luis Pedro Cavanda
    40 İtalya DF Luca Crescenzi
    41 İtalya OS Enrico Zampa
    53 İtalya FV Antonio Rozzi
    77 İtalya FV Sergio Floccari
    78 İtalya DF Luciano Zauri
    87 İtalya OS Antonio Candreva
    — Arjantin KL Juan Pablo Carrizo
    — İtalya FV Giuseppe Sculli
    — İtalya FV Pasquale Foggia
    — İtalya FV Tommaso Ceccarelli
    — İtalya FV Ettore Mendicino

Başarıları

Serie A 2: 1973-74 1999-00

İtalya Kupası 5: 1958 1997-98 1999-00 2003-04 2008-09

İtalya Süper Kupası 3: 1998, 2000, 2009

UEFA Kupa Galipleri Kupası 1: 1998-99

UEFA Süper Kupa 1: 1999

Coppa delle Alpi 1: 1971

Taraftarlar

1-Germanic (Kurucu Üye)

Listeye beni de ekle renkdaş...

• Roma'da Lazio atkısıyla dolaşırken dayaktan son anda kurtulduğum günler geldi aklıma Hadi hayırlı olsun grup
  • Lazio Taraftarları diyorsunda imzada Milan amblemi var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Real Madrid

Lazio Taraftarları diyorsunda imzada Milan amblemi var

Kusura bakma cezam vardı,cevap veremedim.Barça maçı için iddiaya girdik forumdan biriyle,ben kaybettim, o yüzden geçici olarak kullandım o imzayı.

Konuya, Real Madrid-Man.Utd maçında biriyle girdiğim polemil yüzünden aldığım 4 günlük ceza yüzünden giremedim.

Hafta içi Stuttgart'ı deplasmanda 2-0 yendik.Çok önemli bir avantaj yakaladık.Kupayı neden kazanmayalım?Biizm neyimiz eksik.Çok umut vaat ediyor takım ilerisi için.
    Bugün akşam Fiorentina ile maçımız var.Umarım kazanırız yoksa Şampiyonlar Ligi yarışı için çok geride kalacaz.

Yeni Lazio taraftarlarını konumuza bekliyoruz.

FORZA S.S LAZIO.

• Uefa için favorilerimden biri Lazio diğeri Tott.Ligte ŞL zor görünüyor rakip çok bir de aynı anda Uefa durumu var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

Uefa için favorilerimden biri Lazio diğeri Tott.Ligte ŞL zor görünüyor rakip çok bir de aynı anda Uefa durumu var.

Tottenham bizim gruptaydı eleme maçlarında . iki maçta 0-0 bitti. İçeride dışarıda gol olmadı maçlarımızda.Öyle bir final olursa, izleyiciler fena söver herhalde.
  • Faşist Musso'nun takımı, hiç sevmem ama iyi oyuncuları vardır hep,Mancini, Signori, Boksic, D.Baggio, Favalli, Marchegiani ,Nesta, Almeyda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

Faşist Musso'nun takımı, hiç sevmem ama iyi oyuncuları vardır hep,Mancini, Signori, Boksic, D.Baggio, Favalli, Marchegiani ,Nesta, Almeyda..

Ayıp oluyor ama Rocchi, Di Canio, Peruzzi unutulur mu Takdir ettim Dünyadan futbol bölümünde Favalli'yi Boksic'i Signori'yi hatırlayan birilerinin olması beni mutlu etti. Umarım nick de Aron Winter'den geliyordur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sebastianbjk -- 11 Mart 2013; 3:28:11 >

• Rocchi Lazio'lu diyebilirim, Empoli formasını da çok giydi, Juve'den çıkma, Di Canio Milanlı ve West Ham'lı, Peruzzi de Juve'li hiç aklma gelmez Lazio taraftarı olacağı. Nedved'in de Juve'li olduğuna çok inanmıyorum, Lazio'lu olarak görürüm hep, Lazio teknik bir görev götürmedi sanırım. O dönem'i unutmak mümkün değil, Lazio, Milan, şimdi yüzüne bakmadığımız Parma'da Buffon,Thuram, Zola, Crespo, Chiesa vardı... bitti italya, çok değişti :)
  • Yapma bunu :) Di Canio fanatik Lazio taraftarı. Lazio altyapısından yetişti. Her demecinde çocukluğundan beri Lazio taraftarı olduğunu vurguluyor. Zaten futbolcuların tuttuğu takım olarak söylememiştim sen iyi oyuncular oynadı deyince eklemek istedim.
  • Kaybettik. :( Fiorentina iyi takim ama evimizde yenilmememiz gerekiyordu.uefa ve ligi ayni anda goturemiyoruz.
    Şampiyonlar Ligi'ne katilma yolunda cok ağır bir yara aldık. Sanırım seneye de uefadayiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Di Canio tamamen ben yorumum zaten, olabilir tabi, zaten faşist olduğunu da beyan eden biri için ideal takım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

Di Canio tamamen ben yorumum zaten, olabilir tabi, zaten faşist olduğunu da beyan eden biri için ideal takım :)

hocam takımın, Mussolini'nin takımı olduğunu,genellikle faşist bir topluluk tarafından desteklendiğini ben de biliyorum.Sempati meselesi.İtalya'da favori takımımdır benim.Sempati olayının sebebi felan olmuyor işte. Bir anda rengine,takımına logosuna futbolcularına kapılıveriyorsun.Nedved,Negro,Zauri,Mihajlovic,Claudio Lopez,Nesta,Stam,Simone Inzaghi,Favalli,Dabo,Crespo ve daha nicesi bu yollardan geçti.Saygı duyulması gereken bir takım bence.
    Bir Juventus,Milan kadar olmasak da yine de İtalya'nın en büyük futbol aktörlerinden biri sayılırız.

Di Canio için yazmana rağmen,Çok nefret dolu yazmışsın.nedense ister istemez savunma durumuna geçmek durumunda kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Germanic -- 12 Mart 2013; 17:25:46 >

• Hocam nefret kismi da bana biraz fazla kacmis, benim en yakin arkaasim Lazio'lu ve atesli oldumuz donemler de Lazio feci ucuyordu ozellikle Veron Nedved Crespo Stankovic off Allahim... ordan kalan bi anti lazio havasi-korkusu var.
    Ama dediklerim de yanlis degil, samimiyimdir.. aslinda severim de oyuncularina gibta i.e baka baka
  • quote:

Orijinalden alıntı: Germanic

quote:

Orijinalden alıntı: Real Madrid

Lazio Taraftarları diyorsunda imzada Milan amblemi var

Kusura bakma cezam vardı,cevap veremedim.Barça maçı için iddiaya girdik forumdan biriyle,ben kaybettim, o yüzden geçici olarak kullandım o imzayı.

Konuya, Real Madrid-Man.Utd maçında biriyle girdiğim polemil yüzünden aldığım 4 günlük ceza yüzünden giremedim.

Hafta içi Stuttgart'ı deplasmanda 2-0 yendik.Çok önemli bir avantaj yakaladık.Kupayı neden kazanmayalım?Biizm neyimiz eksik.Çok umut vaat ediyor takım ilerisi için.
    Bugün akşam Fiorentina ile maçımız var.Umarım kazanırız yoksa Şampiyonlar Ligi yarışı için çok geride kalacaz.

Yeni Lazio taraftarlarını konumuza bekliyoruz.

FORZA S.S LAZIO.

Listeye eklediğin için eyvallah RENKDAŞ

bu arada uefa kupası için de Fenerbahçe - Lazio finali olamsını ve tabiki Fenerbahçe'min 3-2 kazanmasını istiyorum...

SS LAZIO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deli__Divane -- 13 Mart 2013; 2:10:11 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.